
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2021 року ЛуцькСправа № 140/7152/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
при секретарі Головатій І.В.,
за участю позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача Красуна В.В.,
представника відповідачів Кузави І.Б.,
представника відповідача Матишнюк О.Ф.,
третьої особи ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до гуманітарного відділу Рожищенської міської ради, конкурсної комісії з проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування наказів, рішень,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовом до гуманітарного відділу Рожищенської міської ради (далі - відповідач1, гуманітарний відділ), конкурсної комісії з проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради (далі - відповідач2, конкурсна комісія) про визнання протиправними та скасування наказів гуманітарного відділу «Про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради» від 29.04.2021 №65, «Про створення конкурсної комісії на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради» від 27.05.2021 №84, «Про внесення змін до складу конкурсної комісії на заміщення вакантних посад директорів КЗЗСО «Рожищенський ліцей №2», КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», КЗЗСО «Дубищенський ліцей», КЗЗСО «Пожарківська гімназія» від 09.06.2021 №88; рішень конкурсної комісії, оформлених протоколами №1 від 03.06.2021 та №2 від 15.06.2021.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 01.07.2020 по 01.07.2021 працював на посаді директора Комунального опорного закладу загальної середньої освіти «Рожищенський ліцей №3» Рожищенської міської ради (далі - КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3») на підставі контракту від 25.06.2020. Рішенням Рожищенської міської ради від 26.03.2021 №6/23 затверджено Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Рожищенської міської ради (далі - Положення №6/23). Наказом начальника гуманітарного відділу ОСОБА_3 від 29.04.2021 №65 «Про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради» оголошено конкурс, в тому числі на заміщення вакантної посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3». Позивач виявив бажання взяти участь у вказаному конкурсі та подав до гуманітарного відділу всі необхідні документи.
За результатами проведення конкурсу згідно підсумкової екзаменаційної відомості конкурсного відбору на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» позивачем отримано 4,43 бали, ОСОБА_2 - 4,71. Згідно з протоколом засідання конкурсної комісії №2 від 15.06.2021 за підсумками конкурсу рекомендовано гуманітарному відділу Рожищенської міської ради, зокрема, кандидатуру ОСОБА_2 на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3»
Наказом начальника гуманітарного відділу ОСОБА_3 від 23.06.2021 №64-к ОСОБА_1 звільнено з посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» з 01.07.2021 у зв`язку із закінченням строку дії трудового договору.
Позивач вважає, що організація та проведення конкурсу на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради, зокрема на заміщення вакантної посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» здійснені з порушенням вимог Закону України від 16.01.2020 №463-IX «Про повну загальну середню освіту» (далі - Закон №463-IX), а оскаржувані накази начальника гуманітарного відділу та рішення конкурсної комісії підлягають скасуванню, оскільки ні в наказі від 29.04.2021 №65, ні в оголошенні про проведення конкурсу не зазначено конкретної дати початку конкурсного відбору. Рішення про визначення дати проведення конкурсного відбору на 15.06.2021 було прийнято лише 03.06.2021 на засіданні конкурсної комісії (протокол №1 від 03.06.2021), що не відповідає вимогам ч.2, 3 ст.39 Закону №463-ІХ та п.3, 4 Положення №6/23, оскільки згідно вказаних норм прийняття рішень про проведення конкурсу, а відтак і формування відповідного оголошення та визначення дати початку конкурсного відбору відноситься до повноважень засновника або уповноваженого ним органу, а не до повноважень конкурсної комісії.
Крім того, посилається на те, що саме Рожищенська міська рада, як засновник, уповноважена на формування та затвердження складу конкурсної комісії для проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» і при цьому до складу такої комісії в якості представників від засновника мають входити саме депутати Рожищенської міської ради. Склад комісії, сформований наказом від 27.05.2021 №84, не відповідає вимогам абз.1-2 ч.4 ст.39 Закону №463-ІХ, оскільки до складу комісії від Рожищенської міської ради як засновника увійшли ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , з яких лише ОСОБА_3 є депутатом Рожищенської міської ради. Також станом на 03.06.2021 до складу цієї комісії на умовах паритетності не було включено достатню кількість представників засновника КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», а саме депутатів Рожищенської міської ради. Крім того, склад комісії сформований та затверджений неуповноваженим на те суб`єктом.
Позивач також зазначає, що всупереч абз.6 ч.8 ст.39 Закону №463-ІХ зразок ситуаційного завдання затверджено наказом начальника гуманітарного відділу від 27.05.2021 №84, в той час коли Положенням №6/23 зразок ситуаційного завдання не визначався.
В підтвердження допущених порушень при проведенні конкурсу ОСОБА_1 посилається на те, що згідно абз.15 ч.4 ст.39 Закону №463-ІХ протокол засідання конкурсної комісії мав бути підписаний всіма присутніми членами конкурсної комісії в кількості 7 (семи) осіб. Однак, як вбачається з протоколу №2 від 15.06.2021, цей протокол підписали лише 5 (п`ять) членів конкурсної комісії, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 . При цьому, ОСОБА_5 зазначив біля свого підпису на протоколі «не згідний». Протокол не підписали члени комісії ОСОБА_9 та ОСОБА_10 . На думку позивача, це свідчить, що протокол №2 від 15.06.2021 не відповідає вимогам абз.15 ч.4 ст.39 Закону №463-ІХ.
Позивач вказує, що зі змісту розмови, зафіксованої на відеозаписі, який здійснювався вході проведення конкурсу 15.06.2021, чітко слідує, що член конкурсної комісії та її голова ОСОБА_3 та щонайменше ще один член конкурсної комісії при проведенні конкурсу 15.06.2021 всупереч вимогам абз.16 ч.4 ст.39 Закону №463-ХІ були упередженими та необ`єктивними по відношенню до нього при оцінюванні результатів виконаних завдань. Також ці обставини викликають обґрунтовані сумніви в незалежності та доброчесності щонайменше двох членів конкурсної комісії та свідчать, що мало місце втручання в діяльність конкурсної комісії та тиск на членів комісії.
В свою чергу, дії, спрямовані на видалення первісного відеозапису конкурсного відбору 15.06.2021, його редагування та повторне розміщення відредагованого запису з порушенням строків, визначених абз.7 ч.8 ст.39 Закону №463-ІХ та п.18 Положення №6/23 вказують на порушення засад прозорості та відкритості в діях конкурсної комісії.
В протоколі відображені лише підсумкові середні оцінки за виконання тестування та письмового ситуаційного завдання. Щодо третього етапу конкурсу в протоколі не відображені навіть підсумкові оцінки. З доданої до протоколу підсумкової відомості також не видається можливим встановити, які конкретно бали виставляв кожен з членів комісії.
Також звертає увагу, що ні в протоколі, ні на відеозаписах не зафіксовано факту голосування членів комісії по остаточному рішенню комісії за підсумками конкурсу.
З наведених підстав ОСОБА_1 вважає, що оспорювані накази начальника гуманітарного відділу та рішення конкурсної комісії є протиправними та підлягають скасуванню, оскільки внаслідок вказаних порушень грубо порушено його право бути обраним на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» за результатами законно призначеного та законно проведеного, неупередженого, об`єктивного, незалежного, відкритого та прозорого оцінювання.
Ухвалою суду від 20.07.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено судовий розгляд проводити за правилами загального позовного провадження (т.1, а.с.96).
У відзиві на позовну заяву відповідач1 позовні вимоги ОСОБА_1 не визнав та вказав, що Положення №6/23, затверджене рішенням Рожищенської міської ради від 26.03.2021, є чинним, не скасованим, дія його не зупинена, а відтак в розумінні статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є обов`язковим для всіх учасників відповідних правовідносин.
Щодо не зазначення конкретної дати проведення конкурсу відповідач1 вказав, що в оголошенні про проведення конкурсу зазначено, що конкурс відбудеться в період з 10 по 20 червня 2021 року. Тобто, в даному випадку порушення не існує, оскільки вказано календарний час події, а конкретна дата проведення конкурсу, а саме 15 червня 2021 року, входить в діапазон календарних дат, передбачених оголошенням, та узгоджувалася із членами конкурсної комісії, оскільки всі члени комісії працевлаштовані та зайняті за основним місцем роботи.
На доводи позивача, що гуманітарний відділ не має повноважень формувати та затверджувати склад конкурсної комісії, повідомив, що дійсно в частині 4 статті 39 Закону №463-ІХ передбачено право засновника формувати та затверджувати склад конкурсної комісії. Проте, позивачем не беруться до уваги норми частини 2 статті 37 вищезазначеного закону, де вказано, що засновник закладу загальної середньої освіти або уповноважений ним орган (посадова особа) приймає рішення про проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, затверджує склад конкурсної комісії та ігнорується Положення №6/23, де у пункті 5 зазначено, що для проведення конкурсного відбору гуманітарний відділ створює конкурсну комісію чисельністю від 6 до 15 осіб. Крім того, звертає увагу суду, що у вільному доступі в мережі Інтернет маса наказів органів управління про утворення конкурсної комісії, членами яких посадові (службові) особи органів місцевого самоврядування.
Щодо затвердження зразка ситуаційного завдання, то відповідно до чинного законодавства України форма перевірки знання законодавства (письмове чи комп`ютерне тестування), зразок ситуаційного завдання та критерії їх оцінювання визначаються у положенні про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти. Положенням №6/23 визначено письмове тестування перевірки знання законодавства та критерії оцінювання тестування та ситуаційного завдання. З метою усунення прогалин у Положенні №6/23 наказом начальника гуманітарного відділу від 27.05.2021 №84 затверджено зразок ситуаційного завдання. Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та Положенням №6/23 не визначено механізму розробки, обговорення та затвердження конкурсних завдань. Для підготовки тестових та ситуаційних завдань для проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів ЗЗСО Рожищенської міської ради наказом начальника гуманітарного відділу від 14.06.2021 №91 створено робочу групу з підготовки тестових та ситуаційних завдань для проведення конкурсів та зобов`язано підготувати та подати на затвердження голові конкурсної комісії тестові та ситуаційні завдання.
Щодо підписання протоколу, то дійсно двоє членів конкурсної комісії відмовилися від підписання протоколу, про що був складений відповідний акт, один підписав з позначкою «незгідний», хоча за загальними правилами діловодства при незгоді члена комісії з рішенням, оформлюється окрема думка. Водночас підсумкову екзаменаційну відомість у день проведення конкурсу підписали усі присутні члени комісії без жодних зауважень та заперечень. Тобто усі присутні члени комісії погодилися з результатами конкурсу. При цьому ні один із членів конкурсної комісії не обґрунтував свою позицію і причини незгоди та не надав жодних пояснень. Також звертає увагу суду, що члени конкурсної комісії ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , які не підписали протокол та секретар комісії ОСОБА_5 , який підписав з позначкою «незгідний» були введені до складу комісії додатково на виконання вимоги постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, спорту, соціального захисту, здоров`я, у справах сім`ї та молоді, регламенту та кадрової політики щодо введення до складу конкурсної комісії саме цих депутатів, ОСОБА_10 та ОСОБА_5 входять до складу вищезазначеної постійної комісії міської ради. Крім того, ОСОБА_9 працює вчителем у КЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» та на час проведення конкурсу перебував у прямому підпорядкуванні позивача. Секретар конкурсної комісії ОСОБА_5 відмовився оформляти протокол №2, що в сукупності свідчить про те, що окремі члени конкурсної комісії діяли упереджено порушуючи вимоги чинного законодавства, а після поразки у конкурсі позивача намагалися робити все для того, щоб були передумови визнати конкурс недійсним.
Щодо відеозапису конкурсного відбору відповідач1 вказав, що згідно вимог Закону №463-ІХ, Положення №6/23 гуманітарним відділом було проведено відеофіксацію конкурсу. При цьому законодавство зобов`язує проводити саме відеофіксацію конкурсу, відеофіксація перерв між етапами конкурсу не передбачена. 17.06.2021 на офіційному сайті гуманітарного відділу з посиланням на сервіс «YouTube» було розміщено відео конкурсу. У зв`язку із технічним навантаженням і недосконалістю сервера, недостатнім часом для належної підготовки відео, великим об`ємом відео, виникли перебої з доступом до даного відео. Тому 18.06.2021 було повторно завантажено відео, з видаленими перервами між етапами конкурсу, для того, щоб відео займало менше МБ та без проблем завантажувалося. Тобто строки оприлюднення відеозапису дотримані.
З наведених підстав відповідач1 просив в позові ОСОБА_1 відмовити (т.1, а.с.106-119).
У відповіді на відзив (т.2, а.с.59-62) позивач вказує, що до складу комісії, створеної наказом від 27.05.2021 №84, на умовах паритетності не було включено достатню кількість депутатів Рожищенської міської ради (включено 1-го депутата замість необхідних 2-х), що не відповідає вимогам абз.1-2 ч.4 ст.39 Закону №463-ІХ. При цьому безпідставними є покликання відповідача на п.5 Положення №6/23, оскільки норми Закону №463-ІХ мають вищу юридичну силу. Також зазначає, що відповідачем не спростовано доводів позовної заяви про те, що в Положенні №6/23 не визначено зразка ситуаційного завдання. Навпаки така обставина відповідачем визнається, як і та обставина, що зразок ситуаційного завдання визначено наказом начальника гуманітарного відділу від 27.05.2021 №84.
Ухвалою суду від 08.09.2021 залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 (далі - третя особа, ОСОБА_2 ) (т.2, а.с.70-71).
17.09.2021 позивач подав заяву про уточнення позовних вимог в частині позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії, оформленого протоколом №2 від 15.06.2021, просить визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії, оформленого протоколом №2 від 15.06.2021, в частині проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», за підсумками якого рекомендовано гуманітарному відділу Рожищенської міської ради кандидатуру ОСОБА_2 на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» (т.2, а.с.76-77).
В своїх поясненнях третя особа ОСОБА_2 посилається на те, що визнання протиправними та скасування оскаржуваних позивачем рішень вплине на її права, свободи та інтереси, поставить у невизначене правове становище її як переможця конкурсу, з яким укладено контракт на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3». На цій посаді вона уже працює 3 місяці, пройшла навчання з підвищення кваліфікації за напрямом «Розвиток управлінської компетентності» за програмою підвищення кваліфікації керівників ЗЗСО. ОСОБА_2 заперечує проти позову, вважає, що його вимоги дискримінують її права та гідність, як людини і громадянина, порушують її конституційне право на працю, що полягає у можливості кожної особи заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується (стаття 43 Конституції України) (т.2, а.с.80-82).
Інших заяв по суті справи не надходило.
04.10.2021 суд постановив ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті (т.2, а.с.95-96).
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги з підстав, викладених у позові, відповіді на відзив, та просили їх задовольнити.
Представники відповідачів та третя особа в судовому засіданні заперечили проти позову ОСОБА_1 з підстав, викладених у відзиві та поясненнях, просили відмовити в задоволенні його позовних вимог.
Заслухавши пояснення учасників справи, показання свідків, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до часткового задоволення з огляду на наступне.
Суд встановив, що ОСОБА_1 з 01.07.2020 працював на посаді директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» на підставі контракту від 25.06.2020, укладеного строком на 1 рік (т.1, а.с.21-23).
Наказом гуманітарного відділу від 29.04.2021 №65 «Про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради» оголошено конкурс, в тому числі на заміщення вакантної посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» (т.1, 45-46).
Наказом гуманітарного відділу від 27.05.2021 №84 «Про створення конкурсної комісії на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради» затверджено персональний склад конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору на посаду директорів КЗЗСО «Рожищенський ліцей №2», КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», КЗЗСО «Дубищенський ліцей», КЗЗСО «Пожарківська гімназія», а також затверджено примірний перелік питань та зразок ситуаційного завдання (т.1, а.с.51-58).
Згідно з протоколом засідання конкурсної комісії №1 від 03.06.2021 до участі у конкурсному відборі на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» допущено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , а також визначено дату проведення конкурсу - 15.06.2021 о 9:00 (т.1, а.с.69-74).
Наказом гуманітарного відділу від 09.06.2021 №88 «Про внесення змін до складу конкурсної комісії на заміщення вакантних посад директорів КЗЗСО «Рожищенський ліцей №2», КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», КЗЗСО «Дубищенський ліцей», КЗЗСО «Пожарківська гімназія» внесені зміни до складу конкурсної комісії (т.1, а.с.75).
Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії від 15.06.2021 №2 за підсумками конкурсу рекомендовано гуманітарному відділу, зокрема, кандидатуру ОСОБА_2 на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» (т.1, а.с.76-80).
Наказом гуманітарного відділу від 23.06.2021 №64-к ОСОБА_1 звільнено з посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» з 01.07.2021 у зв`язку із закінченням строку дії трудового договору (контракту) згідно з пунктом 2 статті 36 КЗпП України (т.1, а.с.84).
Надаючи правову оцінку спірним наказам гуманітарного відділу та рішенням конкурсної комісії, суд враховує наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові, організаційні та економічні засади функціонування і розвитку системи загальної середньої освіти визначені Законом України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 №463-IX (далі - Закон №463-IX в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Приписами статті 1 Закону №463-IX визначено, що заклад загальної середньої освіти - юридична особа, основним видом діяльності якої є освітня діяльність, що провадиться на певному рівні (рівнях) повної загальної середньої освіти;
засновник закладу загальної середньої освіти (далі - засновник) - орган державної влади від імені держави, відповідна рада від імені територіальної громади (громад), фізична та/або юридична особа, рішенням та за рахунок майна яких засновано заклад загальної середньої освіти або які в інший спосіб відповідно до законодавства набули прав і обов`язків засновника.
Частиною першою статті 37 Закону №463-IX передбачено, що права та обов`язки засновника (засновників) закладу загальної середньої освіти визначаються цим Законом, Законом України «Про освіту» та іншими актами законодавства.
Згідно з частиною другою статті 37 Закону №463-IX засновник закладу загальної середньої освіти або уповноважений ним орган (посадова особа), зокрема, затверджує статут (його нову редакцію), укладає засновницький договір у випадках, визначених законом; затверджує положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти та склад конкурсної комісії; приймає рішення про проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.
Отже, в силу вимог Закону №463-IX рішення про проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти приймає засновник закладу загальної середньої освіти або уповноважений ним орган (посадова особа).
Відповідно до частини першої статті 38 Закону №463-IX керівником закладу загальної середньої освіти може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років (крім керівників приватних, корпоративних закладів освіти), організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров`я, що не перешкоджає виконанню професійних обов`язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до цього Закону.
Водночас порядок обрання, призначення на посаду та звільнення з посади керівника закладу загальної середньої освіти врегульовані статтею 39 цього ж Закону.
Так, згідно з частинами першою - дев`ятою статті 39 Закону №463-IX керівник державного, комунального закладу загальної середньої освіти обирається на посаду за результатами конкурсу, що проводиться відповідно до вимог цього Закону та положення про конкурс, затвердженого засновником або уповноваженим ним органом (посадовою особою).
Керівник приватного, корпоративного закладу загальної середньої освіти обирається та призначається на посаду засновником (засновниками) відповідно до установчих документів закладу освіти.
Рішення про проведення конкурсу приймається засновником державного чи комунального закладу загальної середньої освіти або уповноваженим ним органом (посадовою особою):
одночасно з прийняттям рішення про утворення нового закладу загальної середньої освіти;
не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти;
не пізніше десяти робочих днів з дня дострокового припинення договору, укладеного з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, чи визнання попереднього конкурсу таким, що не відбувся.
Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на офіційному вебсайті засновника та на офіційному вебсайті закладу освіти (за наявності) наступного робочого дня після прийняття рішення про проведення конкурсу та повинне містити:
найменування і місцезнаходження закладу освіти;
найменування посади та умови оплати праці;
кваліфікаційні вимоги до керівника закладу освіти відповідно до цього Закону;
вичерпний перелік, кінцевий строк і місце подання документів для участі в конкурсі;
дату та місце початку конкурсного відбору, етапи його проведення та тривалість;
прізвище та ім`я, номер телефону та адресу електронної пошти особи, уповноваженої надавати інформацію про конкурс та приймати документи для участі в конкурсі.
Для проведення конкурсу засновник формує та затверджує конкурсну комісію чисельністю від 6 до 15 осіб, до складу якої на паритетних засадах входять представники:
засновника (посадові особи органу державної влади чи депутати відповідного представницького органу місцевого самоврядування (не більше однієї особи від однієї фракції чи групи);
відповідної місцевої державної адміністрації чи територіального органу центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти (державні службовці);
інститутів громадянського суспільства (громадських об`єднань керівників закладів освіти, професійних об`єднань педагогічних працівників, районної (міської) профспілкової організації та інших громадських формувань, а також експертів, фахівців у сфері загальної середньої освіти тощо).
Вимоги до членів конкурсної комісії та порядок її формування визначаються положенням про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.
До складу конкурсної комісії не може бути включена особа, яка:
визнана в установленому законом порядку недієздатною або цивільна дієздатність якої обмежена;
має судимість або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення;
відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» є близькою особою учасника конкурсу або особою, яка може мати конфлікт інтересів.
У роботі конкурсної комісії з правом дорадчого голосу можуть брати участь представники органів громадського самоврядування закладу освіти, на посаду керівника якого оголошено конкурс.
Члени конкурсної комісії зобов`язані:
брати участь у роботі конкурсної комісії та голосувати з питань порядку денного;
заявляти самовідвід у разі наявності чи настання підстав, передбачених цією статтею, що унеможливлюють їх участь у складі конкурсної комісії.
Конкурсна комісія є повноважною за умови присутності на засіданні не менше двох третин її затвердженого складу. Конкурсна комісія приймає рішення більшістю голосів від її затвердженого складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсної комісії.
Рішення конкурсної комісії оформляється протоколом, який підписується всіма присутніми членами конкурсної комісії та оприлюднюється на офіційному вебсайті засновника протягом наступного робочого дня з дня проведення засідання конкурсної комісії.
Конкурсна комісія та її члени діють на засадах неупередженості, об`єктивності, незалежності, недискримінації, відкритості, прозорості, доброчесності. Не допускаються будь-які втручання в діяльність конкурсної комісії, тиск на членів комісії та учасників конкурсу.
Для участі в конкурсі подаються такі документи:
заява про участь у конкурсі з наданням згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
автобіографія та/або резюме (за вибором учасника конкурсу);
копія паспорта громадянина України;
копія документа про вищу освіту (з додатком, що є його невід`ємною частиною) не нижче освітнього ступеня магістра (спеціаліста);
документ, що підтверджує вільне володіння державною мовою;
копія трудової книжки чи інших документів, що підтверджують стаж педагогічної (науково-педагогічної) роботи не менше трьох років на день їх подання (крім приватних та корпоративних закладів освіти);
довідка про відсутність судимості;
довідка про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду;
мотиваційний лист, складений у довільній формі.
Особа може надати інші документи, що підтверджують її професійні та/або моральні якості.
Визначені у цьому пункті документи подаються особисто (або уповноваженою згідно з довіреністю особою) до конкурсної комісії у визначений в оголошенні строк, що може становити від 20 до 30 календарних днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурсу.
Уповноважена особа приймає документи за описом, копію якого надає особі, яка їх подає.
Протягом п`яти робочих днів з дня завершення строку подання документів для участі в конкурсі конкурсна комісія:
перевіряє подані документи щодо відповідності установленим вимогам;
приймає рішення про допущення та/або недопущення до участі у конкурсі;
оприлюднює на офіційному вебсайті засновника перелік осіб, допущених до участі у конкурсному відборі (далі - кандидати).
До участі у конкурсі не можуть бути допущені особи, які:
не можуть обіймати посаду керівника закладу загальної середньої освіти відповідно до цього Закону;
подали не всі документи, визначені цим Законом, для участі в конкурсі;
подали документи після завершення строку їх подання.
Засновник зобов`язаний організувати та забезпечити ознайомлення кандидатів із закладом загальної середньої освіти, його трудовим колективом та представниками органів громадського самоврядування такого закладу не пізніше п`яти робочих днів до початку проведення конкурсного відбору.
Конкурсний відбір переможця конкурсу здійснюється за результатами:
перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти, зокрема цього Закону, Закону України «Про освіту» та інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти;
перевірки професійних компетентностей шляхом письмового виконання ситуаційного завдання;
публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії в межах змісту конкурсного випробування.
Перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
Форма перевірки знання законодавства (письмове чи комп`ютерне тестування), зразок ситуаційного завдання та критерії їх оцінювання визначаються у положенні про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.
Засновник зобов`язаний забезпечити відеофіксацію та (за можливості) відеотрансляцію конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням на своєму офіційному вебсайті відеозапису протягом одного робочого дня з дня його проведення.
Конкурсна комісія протягом двох робочих днів з дня завершення конкурсного відбору визначає переможця конкурсу та оприлюднює результати конкурсу на офіційному вебсайті засновника.
За результатами конкурсних випробувань конкурсна комісія визначає переможця конкурсу або визнає конкурс таким, що не відбувся.
Не може бути визначено переможцем конкурсу особу, яка не може обіймати посаду керівника закладу загальної середньої освіти відповідно до цього Закону.
Загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців з дня його оголошення.
Як слідує з матеріалів справи, рішенням Рожищенської міської ради від 26.03.2021 №6/23 затверджено Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Рожищенської міської ради (далі - Положення №6/23), пунктом 1 якого передбачено, що це Положення визначає загальні засади проведення конкурсу на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти (далі - заклад освіти) Рожищенської міської ради (далі - конкурс) (т.1, а.с.39-44).
Відповідно до пункту 2 Положення №6/23 конкурс складається з таких етапів: 1) прийняття рішення про проведення конкурсу та затвердження складу конкурсної комісії; 2) оприлюднення оголошення про проведення конкурсу; 3) прийняття документів від осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі; 4) перевірка поданих документів на відповідність установленим законодавством вимогам; 5) допущення кандидатів до участі в конкурсі; 6) ознайомлення кандидатів із закладом освіти, його трудовим колективом та представниками батьківського самоврядування закладу; 7) проведення конкурсного відбору; 8) оприлюднення результатів конкурсу.
Пунктом 3 даного Положення передбачено, що конкурс оголошується та проводиться гуманітарним відділом Рожищенської міської ради, а пунктом 4 цього ж Положення передбачено, що оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється на вебсайтах Рожищенської міської ради, гуманітарного відділу Рожищенської міської ради та закладу освіти наступного робочого дня з дня прийняття наказу про проведення конкурсу та має містити:
- найменування і місцезнаходження закладу освіти;
- найменування посади та умови оплати праці;
- кваліфікаційні вимоги до керівника закладу освіти відповідно до цього Закону;
- вичерпний перелік, кінцевий строк і місце подання документів для участі в конкурсі;
- дату та місце початку конкурсного відбору, етапи його проведення та тривалість;
- прізвище та ім`я, номер телефону та адресу електронної пошти особи, уповноваженої надавати інформацію про конкурс та приймати документи для участі в конкурсі.
Таким чином, Положенням №6/23 визначено гуманітарний відділ як уповноважену особу щодо проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад керівників закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради.
Судом встановлено, що наказом гуманітарного відділу від 29.05.2021 №65 (т.1, а.с.45-46) оголошено конкурс на заміщення вакантних посад, зокрема, директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3». Пунктом 3 цього ж наказу передбачено провести конкурси на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти в період з 10 по 20 червня 2021 року.
В оголошенні про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», розміщеному на офіційному вебсайті Рожищенської міської ради, зазначено, що конкурс відбудеться в період з 10 по 20 червня 2021 року в приміщенні гуманітарного відділу (а.с.48-50).
Оскільки приписами частини третьої статті 39 Закону №463-IX передбачено обов`язок зазначення в оголошенні дати та місця початку конкурсного відбору, то суд погоджується з доводами позивача про те, що в порушення вказаних вимог закону гуманітарний відділ не визначив конкретної дати проведення конкурсу. Разом з тим, на думку суду, вказана обставина не може бути підставою для визнання протиправним та скасування наказу гуманітарного відділу від 29.05.2021 №65 «Про проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради», оскільки не впливає на результат цих конкурсів, позаяк конкурси відбулись.
З матеріалів справи слідує, що 27.05.2021 гуманітарним відділом прийнято наказ №84, яким затверджено персональний склад конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору на посаду директорів КЗЗСО «Рожищенський ліцей №2», КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», КЗЗСО «Дубищенський ліцей», КЗЗСО «Пожарківська гімназія» в кількості 6 осіб (т.1, а.с.51-52).
Зокрема, до складу конкурсної комісії увійшли: голова комісії ОСОБА_3 - начальник гуманітарного відділу; секретар ОСОБА_4 - головний спеціаліст гуманітарного відділу; члени комісії: ОСОБА_6 - кандидат педагогічних наук, доцент факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Волинського національного університету ім.Лесі Українки, ОСОБА_7 - кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки та психології Волинського інституту післядипломної освіти, ОСОБА_8 - начальник управління гуманітарної політики Луцької районної державної адміністрації, ОСОБА_11 - заступник начальника управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації (а.с.53).
Суд відхиляє доводи позивача про те, що зазначений склад комісії не відповідав вимогам, встановленим частиною четвертою статті 39 Закону №463-IX щодо паритетності, та також, що гуманітарний відділ не мав повноважень на формування складу конкурсної комісії, оскільки такі повноваження передбачені пунктом 5 Положенням №6/23, в силу якого для проведення конкурсного відбору гуманітарний відділ Рожищенської міської ради створює конкурсну комісію чисельністю від 6 до 15 осіб, до складу якої на паритетних засадах входять представники засновника (посадові особи чи депутати міської ради (не більше однієї особи від однієї фракції чи групи) - в даному випадку ОСОБА_3 і ОСОБА_4 ; відповідної місцевої державної адміністрації чи територіального органу центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти (державні службовці) - в даному випадку ОСОБА_8 та ОСОБА_11 ; інститутів громадянського суспільства (громадських об`єднань керівників закладів освіти, професійних об`єднань педагогічних працівників, районної (міської) профспілкової організації та інших громадських формувань, а також експертів, фахівців у сфері загальної середньої освіти тощо) - в даному випадку ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
При цьому суд зазначає, що Положення №6/23 є чинним та підлягає застосуванню при організації та проведенні конкурсів на заміщення посад керівників комунальних закладів загальної середньої освіти.
Крім того, наказом гуманітарного відділу від 27.05.2021 №84 «Про створення конкурсної комісії на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради», окрім складу конкурсної комісії, затверджено перелік питань для перевірки знання законодавства у сфері загальної середньої освіти, зокрема Законі України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та інших нормативно-правових актів у сфері загальної середньої освіти шляхом письмового тестування та зразок ситуаційного завдання (т.1, а.с.54-57).
Разом з тим, як слідує з Положення №6/23, у ньому не визначено зразок ситуаційного завдання, тобто Рожищенська міська рада, затверджуючи вказане Положення, не виконала вимоги частини восьмої статті 39 Закону №463-IX, відповідно до яких зразок ситуаційного завдання визначається у положенні про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.
Суд погоджується з доводами відповідача1 про те, що з метою уникнення вказаної прогалини зразок ситуаційного завдання був затверджений безпосередньо гуманітарним відділом, та зазначає, що такі дії відповідача1 зумовлені необхідністю проведення конкурсних відборів з метою обрання керівників закладів загальної середньої освіти та забезпечення належного функціонування таких закладів під відповідним керівництвом.
Більше того, суд зауважує, що усі конкурсанти, в тому числі позивач, погодились з визначеними умовами проведення конкурсу та будь-яких зауважень щодо них в процесі його проведення не висловлювали.
За вказаних обставин підстави для визнання протиправним та скасування наказу гуманітарного відділу від 27.05.2021 №84 відсутні.
Матеріалами справи підтверджується той факт, що позивач виявив бажання взяти участь в оголошеному конкурсі, подавши необхідні для цього документи, та рішенням конкурсної комісії, оформленим протоколом №1 від 03.06.2021, був допущений до участі в конкурсному відборі на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» (т.1, а.с.69-74).
Даним рішення також серед іншого допущено ОСОБА_2 до участі в конкурсному відборі на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», визнано конкурс на заміщення вакантної посади директора КЗЗСО «Дубищенський ліцей» таким, що не відбувся, та визначено дату проведення інших конкурсів 15.05.2021 о 9:00.
Рішення конкурсної комісії, оформлене протоколом №1 від 03.06.2021, прийняте повноважним складом комісії, підписане усіма її членами. При цьому прийняття конкурсною комісією рішення про визначення конкретної дати проведення конкурсу в даному випадку не може бути підставою для визнання його протиправним та скасування з огляду на те, що, як зазначалось вище, конкурс відбувся у визначену дату та усі конкурсанти погодились з умовами його проведення.
В подальшому на виконання рекомендацій постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, соціального захисту, здоров`я, у справах сім`ї та молоді, регламенту та кадрової політики Рожищенської міської ради від 08.06.2021 №8/2 наказом гуманітарного відділу від 09.06.2021 №88 (т.1, а.с.75) внесено зміни до персонального складу конкурсної комісії, затвердженого наказом від 27.05.2021 №84, виведено зі складу конкурсної комісії ОСОБА_4 , головного спеціаліста гуманітарного відділу, та введено до її складу секретарем комісії ОСОБА_5 - директора КЗЗСО «Рожищенський ліцей №1», членами комісії: ОСОБА_12 - головного спеціаліста-юрисконсульта управління Державної служби якості освіти у Волинській області, ОСОБА_9 - депутата Рожищенської міської ради (фракція «Слуга народу»), ОСОБА_10 - депутата Рожищенської міської ради (фракція «Батьківщина»).
Як зазначалось вище, Положення №6/23 надає повноваження гуманітарному відділу формувати склад конкурсної комісії, дотримання паритетності нового складу конкурсної комісії позивач не оспорює. Отже, підстав для визнання протиправним та скасування наказу гуманітарного відділу від 09.06.2021 №88 суд не вбачає.
Відповідно до рішення конкурсної комісії, оформленого протоколом №2 від 15.06.2021, за підсумками конкурсу рекомендовано гуманітарному відділу кандидатуру ОСОБА_2 на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» (т.1, а.с.76-80).
Як слідує з протоколу засідання конкурсної комісії №2 від 15.06.2021, на засідання комісії прибули 7 з 9 її членів, отже комісія була повноважна.
Першим етапом конкурсу було письмове тестування кандидатів, за результатами якого ОСОБА_1 отримав 2 бали, ОСОБА_2 - 2 бали. За результатами другого етапу конкурсу - вирішення письмового ситуаційного завдання ОСОБА_1 отримав 1,43 бали, ОСОБА_2 - 1,57 бали. Бали, виставлені конкурсною комісією за результатами третього етапу конкурсу - відкрита презентація державною мовою перспективного плану розвитку закладу загальної середньої освіти, у протоколі засідання конкурсної комісії не зафіксовані. Після проведеного конкурсного випробування ОСОБА_1 отримав 4,43 бали, ОСОБА_2 - 4,71 бали, що також підтверджується підсумкової екзаменаційною відомістю конкурсного відбору на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» від 15.06.2021, яка підписана усіма членами конкурсної комісії, присутніми на її засіданні (т.1, а.с.81).
При цьому протокол конкурсної комісії не містить підписів двох її членів, а саме ОСОБА_9 та ОСОБА_13 . Секретар комісії ОСОБА_5 підписав протокол з позначкою «незгідний».
Допитані в судовому засіданні як свідки члени конкурсної комісії ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 вказали, кожен зокрема, що ніякого тиску щодо надання переваги одному кандидату перед іншим на них не вчинялось.
При цьому свідок ОСОБА_5 показав, що підписав протокол з позначкою «незгідний», оскільки побачив упереджене ставлення до ОСОБА_1 .
Свідок ОСОБА_10 показав, що під час третього етапу конкурсу було упереджене ставлення до ОСОБА_1 зі сторони членів конкурсної комісії ОСОБА_3 та ОСОБА_8 , позивачу ставились питання як до діючого директора ліцею, а не кандидата, з огляду на що протокол конкурсної комісії не підписав.
Також свідок ОСОБА_9 показав, що не підписав протокол засідання конкурсної комісії, оскільки був не згідний, було упереджене ставлення до ОСОБА_1 , зокрема, щодо його віку.
Із дослідженого в судовому засіданні відеозапису засідання конкурсної комісії (т.1, а.с.105) слідує, що в перерві між другим та третім етапом конкурсу (в період часу з 2:55:03 по 2:55:15 та з 2:56:42 по 2:56:59) зафіксовано розмову між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (головним спеціалістом куманітарного відділу), в ході якої ОСОБА_3 зазначив, які бали мав ставити він та інший член конкурсної комісії (без вказівки на прізвище) та якби він поставив «два два», то ОСОБА_2 програла б.
Отже, член конкурсної комісії ОСОБА_3 та ще один член конкурсної комісії, особу якого судом не встановлено, мали попередню домовленість щодо виставлення балів при оцінюванні результатів виконаних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 завдань, відтак діяли упереджено та недоброчесно.
При цьому дії відповідача1 щодо видалення повного відеозапису засідання конкурсної комісії, який був розміщений на офіційному вебсайті гуманітарного відділу 17.06.2021, та оприлюднення 18.06.2021 відредагованого відеозапису без зафіксованих перерв між етапами проведення конкурсу суд оцінює як намагання приховати зафіксовану на ньому розмову.
Крім того, записом відеофіксації засідання конкурсної комісії також підтверджується той факт, що окремі члени комісії висловлювали свою позицію щодо ОСОБА_1 , оцінюючи результати виконаних ним завдань з огляду на його пенсійний вік. Вказане підтвердила в судовому засіданні свідок ОСОБА_8 , яка показала, що нижчі бали виставляла позивачу з врахуванням, в тому числі, його віку.
Таким чином, дослідженим відеозаписом підтверджується факт упередженого ставлення окремих членів конкурсної комісії до позивача як конкурсанта та обмеження його прав на фоні вікової дискримінації.
Також судом встановлено, що член конкурсної комісії ОСОБА_9 , який є депутатом Рожищенської районної ради, на момент проведення конкурсу працював за сумісництвом на посаді вчителя КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», тобто під безпосереднім керівництвом ОСОБА_1 . Вказану обставину допитаний як свідок ОСОБА_9 не заперечував.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про корупцію» складовими конфлікту інтересів (реального, потенційного) є:
приватний інтерес (будь-який майновий чи немайновий), службові/ представницькі повноваження (безпосередні та загальнослужбові). А співвідношення вказаних складових спричиняє виникнення: реального конфлікту інтересів - приватний інтерес суперечить службовим/представницьким повноваженням, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень; потенційного конфлікту інтересів - у сфері службових/ представницьких повноважень наявний приватний інтерес, що може за настанні певних обставин у майбутньому вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Суд звертає увагу, що перелік самих стосунків не є вичерпним; у дефініції «приватного інтересу» окреслено лише найбільш типові форми стосунків, які можуть зумовлювати наявність майнового чи немайнового інтересу.
При цьому тільки такий приватний інтерес у сфері службових/представницьких повноважень, що може вплинути або впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень, спричиняє виникнення реального або потенційного конфлікту інтересів.
Отже, кожний член конкурсної комісії при виконанні своїх повноважень повинен брати до уваги увесь спектр своїх не лише правових (юридичних), а й соціальних (приватних) відносин, які зумовлюють виникнення майнового чи немайнового інтересу.
Визначальним є спроможність вказаних відносин (незалежно від того чи існували вони у минулому або існують зараз) спричинити виникнення приватного інтересу.
При цьому приватний інтерес може мати своїм наслідком як позитивний вплив (особа має прагнення віддячити тощо) на ситуацію, так і негативний (завдати клопоту тощо).
Тобто, законом не встановлюється заборон чи обмежень на наявність приватного інтересу, як такого. Йдеться про дотримання правил етичної поведінки службовця та відповідну оцінку приватних інтересів через призму можливого їх негативного впливу на об`єктивність прийняття рішень чи діянь службовця при реалізації своїх службових чи представницьких повноважень.
Потенційний конфлікт інтересів завжди існуватиме, якщо у особи у сфері її повноважень є приватний інтерес, здатний вплинути на об`єктивність чи неупередженість рішення, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
За таких умов навіть якщо особа приймає об`єктивні та неупереджені рішення, що в повній мірі відповідають закону, відбудеться надалі втрата суспільної довіри до конкурсної комісії, в якій вона працює.
Таким чином, при потенційному конфлікті інтересів, так само як і при реальному конфлікті інтересів, існує суперечність між приватним інтересом і службовими (представницькими) повноваженнями. Проте при потенційному конфлікті інтересів така суперечність може вплинути на об`єктивність прийняття рішення чи вчинення діяння лише в майбутньому при настанні певних обставин.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 20.05.2020 у справі №160/5162/19.
З огляду на вищевикладене, суд зазначає, що член конкурсної комісії ОСОБА_9 мав конфлікт інтересів з кандидатом на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» ОСОБА_1 , а тому не може вважатись неупередженим та незалежним при прийнятті рішення.
Отже, встановлені в ході судового розгляду обставини проведення конкурсу на заміщення посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3» свідчать про упередженість окремих членів конкурсної комісії, зокрема ОСОБА_3 та ОСОБА_9 , як по відношенню до позивача, так і до третьої особи, дискримінаційного ставлення до ОСОБА_1 з огляду на його пенсійний вік, що в свою чергу свідчить про необ`єктивність проведеного конкурсу.
З врахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовної вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії з проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів КЗЗСО «Рожищенський ліцей №2», КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», КЗЗСО «Пожарківська гімназія», оформлене протоколом №2 від 15.06.2021, в частині проведеного конкурсу на заміщення вакантної посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», за підсумками якого рекомендовано гуманітарному відділу Рожищенської міської ради кандидатуру ОСОБА_2 на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», та про відмову в задоволенні решти позовних вимог.
Згідно з частинами першою, третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача1 на користь ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 908,00 грн, сплачений відповідно до квитанції 0.0.2196053648.1 від 15.07.2021 (т.1, а.с.18).
Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії з проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів КЗЗСО «Рожищенський ліцей №2», КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», КЗЗСО «Пожарківська гімназія», оформленого протоколом №2 від 15 червня 2021 року, в частині проведеного конкурсу на заміщення вакантної посади директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3», за підсумками якого рекомендовано гуманітарному відділу Рожищенської міської ради кандидатуру ОСОБА_2 на посаду директора КОЗЗСО «Рожищенський ліцей №3».
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з гуманітарного відділу Рожищенської міської ради на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 908,00 грн (дев`ятсот вісім грн 00 коп.).
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
Відповідач1: гуманітарний відділ Рожищенської міської ради (45101, Волинська обл., м.Рожище, вул.Грушевського, 27, код ЄДРПОУ 44056016);
Відповідач2: конкурсна комісія з проведення конкурсів на заміщення вакантних посад директорів закладів загальної середньої освіти Рожищенської міської ради (45101, Волинська обл., м.Рожище, вул.Грушевського, 27);
Третя особа: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій
Повне судове рішення складено 26 листопада 2021 року.