Ухвала суду № 101432268, 19.11.2021, Богунський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
19.11.2021
Номер справи
295/15201/21
Номер документу
101432268
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №295/15201/21

1-кс/295/7292/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.11.2021 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду міста Житомира – Єригіна І.М.,

секретар судового засідання – Барашивець Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Житомирської окружної прокуратури Березовського С.І., про продовження строку досудового розслідування, винесене в кримінальному провадженні № 42020061020000065 від 22.05.2020, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 14ст. 241 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до суду з указаним клопотанням, в якому вказав, що в провадженні СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020061020000065 від 22.05.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, за фактом забруднення атмосферного повітря АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» шляхом викиду забруднюючих речовин, які входять до складу природного газу під час його розподілення (транспортування) газорозподільчою системою, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров`я людей та для довкілля.

В ході досудового розслідування встановлено, що вищевказаний суб`єкт господарювання, в ході фінансово-господарської діяльності, систематично здійснює викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин (метану 89%, етану 5%, пропану 1,3%, н-бутану 0,22%, ізо-бутану 0,13%, н-пентану 0,044%, ізо-пентану 0,05% нео-пентану 0,004%, гексану+вищі 0,09%, азоту 1,85%, діоксину вуглецю 1,89%) від газорегуляторних пунктів (в кількості 490 одиниць) та шафових газорегуляторних пунктів (орієнтовною кількістю 1800 одиниць) внаслідок зниження тиску природного газу і підтримання на заданому рівні під час його розподілення на території м. Житомир та Житомирської області (крім м. Коростишів та Коростишівського району) за відсутності дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. При цьому, виробничо-технологічні витрати (далі - ВТВ), що виникають під час транспортування природного газу до споживачів є невід`ємною частиною виробничого процесу розподілу природного газу. Забруднення атмосферного повітря – змінення складу і властивостей атмосферного повітря в результаті надходження або утворення в ньому фізичних, біологічних факторів і (або) хімічних сполук, що можуть несприятливо впливати на здоров`я людини та стан навколишнього природного середовища. Отже, господарська діяльність, яка пов`язана з надходженням в атмосферне повітря речовин, які невластиві його природному складу приводить до зміни його природних властивостей і може створити передумови щодо його забруднення.

Згідно з отриманою оперативною інформацією (ВТВ за 2017-2019 роки), в ході здійснення господарської діяльності АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз», в атмосферне повітря в результаті ВТВ викинуто 87 567 786 куб.м. природного газу (частка метану становить – 42 908 тон). Разом з тим, внаслідок ВТВ та викидів забруднюючих речовин за відсутності дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, підприємством наднормативно викинуто в атмосферне повітря 42 908 тон забруднюючої речовини – метану, що заборонено діючим законодавством. Відповідно до листа Державної екологічної інспекції Поліського округу, розмір нанесеної державі шкоди за наднормативні викиди забруднюючої речовини становить 1549 грн./тонна (для м. Житомира) та 917 грн./тонна (для інших населених пунктів). Враховуючи викладене, орієнтовна сума завданих збитків нанесених державі АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» в результаті здійснення діяльності за відсутності документів дозвільного характеру щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря складає понад 30 млн. грн.

26.05.2020 процесуальним прокурором в порядку ст. 36 КПК України надані письмові вказівки слідчому, спрямовані на проведення слідчих (розшукових) дій, встановлення обставин кримінального правопорушення.

На виконання вказівок прокурора, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження на адресу УСБУ України 01.06.2020 надано письмове доручення з метою надання підтверджуючої інформації про викладені в рапорті факти порушення вимог діючого законодавства України у сфері екологічної безпеки службовими особами АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз». 19.01.2021 у зв`язку зі зміною розподілу обов`язків процесуального прокурора, який здійснював процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні, відповідно до наказу керівника місцевої прокуратури, змінено групу прокурорів. За результатом вивчення матеріалів кримінального провадження 22.01.2021 процесуальним прокурором в порядку ст. 36 КПК України надані письмові вказівки слідчому, спрямовані на проведення слідчих (розшукових) дій, встановлення обставин кримінального правопорушення. Наразі вказівки прокурора перебувають на виконанні. На виконання вказівок прокурора, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження на адресу УСБУ України 08.02.2021 надано письмове доручення з метою надання підтверджуючої інформації про викладені в рапорті факти порушення вимог діючого законодавства України у сфері екологічної безпеки службовими особами АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз». Крім того, на виконання вказівок процесуального прокурора 08.02.2021 до суду направлено клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз», що стосується отримання акту проведеної Екоінспекцією перевірки за №521 від 04.06-14.06.2019 та підтверджуючих документів щодо усунення виявлених порушень у приписі №521/02.3 від 20.06.2019.

Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 16.02.2021 вказане клопотання задоволено.

На виконання ухвали суду від 16.03.2021 забезпечено проведення тимчасового доступу до речей та документів АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» відповідно до ухвали суду №295/1529/21, а саме: матеріали інвентаризації стаціонарних джерел викидів, а саме газорозподільних пунктів та газорозподільних шаф; дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами газорозподільних пунктів та газорозподільних шаф на території Житомирської області; спеціальних паспортів відходів на кожне місце чи об`єкт зберігання відходів АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз», в яких зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи обєктів зберігання і відомості про методи контролю та експлуатації цих місць чи об`єктів; підтверджуючі документи щодо усунення порушень виявлених в приписі №521/02.3, які надавались АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз».

Також, 09.02.2021 до суду подано клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів Державної Екоінспекції Поліського округу щодо вжитих додаткових заходів з урахуванням виявлених порушень та виконання припису №521/02.3 від 20.06.2019.

Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 16.02.2021 вказане клопотання задоволено.

На виконання ухвали суду від 16.03.2021 забезпечено проведення тимчасового доступу до речей та документів Державної Екоінспекції Поліського округу відповідно до ухвали суду №295/1571/21, а саме: документів щодо усунення порушень виявлених в приписі №521/02.3, які надавались АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз», документів щодо вжитих заходів з урахуванням виявлених порушень та виконання припису №295/1571/21 від 20.06.2019.

За результатом проведення тимчасових доступів до речей та документів 29.03.2021 по кримінальному провадженні призначено судово-екологічну експертизу, виконання якої доручено Житомирському відділенню КНДІСЕ.

В подальшому на адресу органу досудового розслідування надійшло клопотання експерта про необхідність надання додаткових матеріалів.

Враховуючи викладене, з метою задоволення клопотання експерта 23.04.2021 слідчим, в порядку ст. 93 КПК України, направлено запит Управлінню екології і природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації щодо надання інформації про внесення ГРП та ШРП до дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел, оформлення дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел на кожне ГРП та ШРП, отримання аналогічних дозволів суб`єктами господарювання та проведення лабораторних замірів щодо викидів в атмосферне повітря від ГРП та ШРП.

Допитаний в якості свідка 26.05.2021 начальник відділу державного екологічно нагляду (контролю атмосферного повітря) ДЕІ Поліського округу ОСОБА_1 повідомив обставини викладені у рапорті ВКЗЕ УСБУ в Житомирській області, що були встановлені ДЕІ Поліського округу під час проведених заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. При цьому свідок вказав, що розмір заподіяної шкоди визначався ДЕІ Поліського округу відповідно до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.12.2008 № 639. Так, сума збитків, нанесених державі АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» в результаті здійснення діяльності за відсутності документів дозвільного характеру щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря могла б становити близько 38 млн. грн.

Водночас, Наказом Міністерства юстиції України № 1453/5 від 11.05.2019 скасовано державну реєстрацію вищевказаного наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10.12.2008 № 639 «Про затвердження Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря». В подальшому, Наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України № 277 від 28.04.2020 затверджено Методику розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Відповідно до вказаної методики, встановлюється порядок визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами здійснених юридичними особами незалежно від форми власності та господарювання. При цьому, Методикою не врегульовано порядок розрахунку збитків, які заподіяні державі в результаті викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря із неорганізованих стаціонарних та пересувних джерел викидів.

Також, на виконання клопотання експерта Житомирського відділення КНДІСЕ 27.05.2021 до суду направлено клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз», яке судом задоволено, ухвала суду виконана.

З метою активізації досудового розслідування 28.05.2021 процесуальним керівником в порядку ст. 36 КПК України надані ґрунтовні вказівки слідчому.

Крім того, 31.05.2021 надано конкретизоване доручення ВКЗЕ УСБУ в Житомирській області щодо проведення окремих слідчих дій. На виконання доручення прокурора, оперативним підрозділом ВКЗЕ УСБУ в Житомирській області отримано інформацію про наявні банківські рахунки АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз». Враховуючи отриману інформацію у кримінальному провадженні до суду подано клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до руху коштів по банківських рахунках АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз». На даний час отримано ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів банківських установ, які зверненні до виконання. Також, слідчим за погодженням процесуального прокурора 31.05.2021 до суду подано клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів Управління Держпраці в Житомирській області, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Державної Екоінспекції Поліського округу щодо проведених перевірок за фактами викидів АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» забруднюючих речовин в атмосферне повітря із стаціонарних джерел викидів, неорганізованих стаціонарних та пересувних джерел викидів, в тому числі газорозподільних пунктів та шафових газорегуляторних пунктів.

Також, слідчим з погодженням з процесуальним прокурором до суду подано клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації щодо наданих АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із стаціонарних джерел викидів. На даний час, вказані клопотання задоволені судом, ухвали суду зверненні до виконання та слідчим забезпечено їх виконання.

Крім того, звернено до виконання ухвалу слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз», зокрема актів поставки (прийому-передачі) газу за періоди 2017-2019 років, звітності АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз», яка стосується виробничо-технологічних витрат, що виникали під час транспортування природного газу до споживачів продовж 2017-2019 років, отриманих дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря газорозподільними пунктами тощо.

Також, в ході досудового розслідування упродовж липня 2021 року слідчим із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції Поліського округу та Управління Держпраці в Житомирській області забезпечено проведення оглядів 5 газорозподільних пунктів та 5 шафових газорегуляторних пунктів на території м. Житомира та Житомирського району, в ході яких зафіксовано їх фактичний стан та функціонування.

Поряд з цим, 31.05.2021 окружною прокуратурою скеровано запит в порядку ст. 93 КПК України і на адресу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів з метою отримання інформації (роз`яснення) якими нормативними актами (методиками) має здійснюватися розрахунок збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин, що входять до складу природного газу від неорганізованих стаціонарних джерел викидів, як має здійснюватися розрахунок збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин внаслідок виробничо-технологічних витрат тощо.

Згідно отриманої інформації Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України встановлено, що відповідно до підпунктів пункту 1.14 (Основні терміни, їх визначення) Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, яка затверджена наказом Мінприроди України від 10.02.1995 № 7 (далі - Інструкція) та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.03.1995 за № 61/597, «Організований викид - викид який надходить в атмосферу через спеціально споруджені газоходи, труби, аераційні ліхтарі та інші споруди. «Неорганізований викид» - викид, який надходить в атмосферу у вигляді ненаправлених потоків газопилової суміші від джерел забруднення не оснащених спеціальними спорудами для відведення газів газоходами, трубами та іншими спорудами. Для визначення джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на підприємстві необхідно провести інвентаризацію викидів забруднюючих речовин, де визначається характеристики неорганізованих джерел та параметри стаціонарних джерел. Проведення інвентаризації викидів від устаткування та технологічних процесів здійснюється відповідно до Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві (КНД 211.2.3.014-95), затвердженої наказом Мінекобезпеки від 10.02.95 № 7 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 15.03.1995 за № 61/597. Разом з тим, методикою розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля кураїни від 28.04.2020 № 277, зареєстрованої Міністерстві юстиції України встановлюється порядок визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами здійснених юридичними особами незалежно від форми власності та господарювання, фізичними особами - підприємцями, а також юридичними особами - нерезидентами (далі - суб`єкти господарювання). Методика не застосовується при виявленні порушень законодавства про охорону атмосферного повітря, вчинених суб`єктами господарювання внаслідок здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря із неорганізованих стаціонарних та пересувних джерел викидів, а також діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан та при викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря які сталися внаслідок дій непереборних сил природи чи воєнних дій. Методика застосовується державними інспекторами України з охорони навколишнього природного середовища та державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища відповідних територій (далі - державні інспектори) при розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що виявлені за результатами державного нагляду (контролю) за додержанням суб`єктами господарювання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в частині охорони атмосферного повітря.

Враховуючи викладене, на даний час відсутні нормативні документи (методика) за якими здійснюється розрахунок збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин, що входять до складу природного газу від неорганізованих стаціонарних джерел викидів.

Також, відсутня методика (нормативний документ) яка має здійснювати розрахунок збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин внаслідок виробничо-технічних витрат.

Крім того, на виконання доручення заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Державна екологічна інспекція України розглянула лист Житомирської окружної прокуратури від 31.05.2021 стосовно надання інформації щодо здійснення розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні природі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (без дозволу на викиди) під час транспортування та розподілу природного газу, з використанням газопроводів, ГРП та ШРП, під час експлуатації яких виникають виробничо-технологічні витрати газу.

Згідно наданої Державною екологічною інспекцією України інформації встановлено, що Держекоінспекція України уповноважена на здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства, а саме за наявністю та додержанню умов дозволів на викиди забруднюючих речовин та нормативів у галузі охорони атмосферного повітря.

Також, відповідно до вказаного листа встановлено, що нормативний акт по нарахуванню розмірів відшкодування збитків, які заподіяні природі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від неорганізованих стаціонарних джерел відсутній.

Вказані вище інформації після отримання надані для проведення експертного дослідження до Житомирського відділення КНДІСЕ.

В обґрунтування заявленого клопотання прокурор вказав, що строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42020061020000065 продовжений ухвалою слідчого судді Богунського районного суду Стрілецької О.В. від 19.05.2021 (справа № 295/5958/21) закінчується 22.11.2021 однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки у кримінальному провадженні необхідно виконати ряд слідчих дій, та прийняти процесуальні рішення, а саме: провести судово-екологічну експертизу; встановити та допитати осіб посадових осіб АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» з вини яких допущені порушення. Провести зазначені процесуальні дії у передбачений законом строк не представляється можливим, у зв`язку, з тим, що матеріали кримінального провадження направленні до Житомирського відділення КНДІСЕ, для проведення судово-екологічної експертизи. Висновок судово-екологічної експертизи на даний час не отриманий. В послідуючому з метою всебічного повного і об`єктивного розслідування кримінального провадження після отримання висновку експерта та встановлення посадових осіб АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» з вини яких допущені порушення буде необхідність у проведенні їх допиту. Враховуючи викладене, на думку прокурора, наразі існує об`єктивна необхідність у продовженні строку досудового розслідування до одного року, тобто до 22.11.2022.

У судове засідання прокурор не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, вказавши, що клопотання підтримує в повному обсязі.

Слідчий суддя, дослідивши додані до клопотання матеріали кримінального провадження, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як визначено, ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;

2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;

3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

22.05.2020 року до ЄРДР за № 42020061020000065 внесено відомості про те, що службовими особами АТ «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз» (код ЄДРПОУ 03344071) забруднено атмосферне повітря, шляхом викиду забруднюючих речовин, які входять до складу природного газу (87 567 786 куб.м., частка метану становить – 42 908 тон) під час його розподілення (транспортування) газорозподільною системою, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров`я людей та довкілля.

Слідчим суддею встановлено, що у кримінальному провадженні № 42020061020000065 жодній особі не було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України.

Строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується 22.11.2021 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку є неможливим у зв`язку, з тим, що матеріали кримінального провадження направленні до Житомирського відділення КНДІСЕ, для проведення судово-екологічної експертизи, висновок якої на даний час не отриманий..

З огляду на те, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину становить дванадцять місяців, а ч. 1 ст. 294 КПК України передбачена можливість продовження строку досудового розслідування слідчим суддею за відповідним клопотанням прокурора або слідчого у разі якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у зазначений строк з об`єктивних причин, тому з урахуванням викладеного та з метою повного, всебічного і об`єктивного досудового розслідування наявні підстави для продовження строку досудового розслідування до одного року.

Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020061020000065 від 22.05.2020, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України, до одного року, тобто до 22.11.2022 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.М. Єригіна