Рішення № 101406620, 26.11.2021, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.11.2021
Номер справи
760/23624/17
Номер документу
101406620
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Провадження №2/760/3142/21

Справа №760/23624/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 листопада 2021 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого- судді- Усатової І.А.,

за участю секретаря судового зсідання - Омелько Г.Т.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін цивільну справу за позовом Васильківської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа: Північний офіс Держаудитслужби про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортої та соціальної інфраструктури міста Васильків, суд -

В С Т А Н О В И В:

02.11.2017 позивач Васильківська міська рада звернулася до Солом`янського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортої та соціальної інфраструктури міста Васильків та просить суд визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Василькова між Васильківською міською радою та ОСОБА_1 , запропонований Васильківською міською радою.

Обґрунтовуючи підстави звернення до суду з позовом до ОСОБА_1 , позивач зазначає, що на виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2016 (справа №810/2062/15), якою виконавчий комітет Васильківської міської ради було зобов`язано виконати вимогу Васильківської об`єднаної державної фінансової інспекції ДФІ в Київській області про усунення виявлених порушень законодавства від 28.04.2014 року №16-16/850 щодо пайової участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, на офіційному веб-сайті ДАБІ України (httр://www.dabi.gov.ua/) в розділі реєстр дозвільних документів (http://dabi.gov.ua/declarate/list.php) було виявлено інформацію про Декларації архітектурно-будівельного контролю у Київській області від 01.10.2012 року за №KC14212178399, якою введено в експлуатацію об`єкт будівництва - «будівництво магазину по АДРЕСА_1 ».

3 метою з`ясування обставин чи підпадає відповідач під вимoги статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку пайової участі замовників у розвитку інженерно транспортної та соціальної інфраструктури м.Васильків, затвердженої рішенням 23 сеciї Васильківської міської ради від 04.04.2012 №08.01.-23-IV до Департаменту ДАБІ у Київській області 16.11.2016 за №822/01.01-14 було направлено лист із проханням надати копії декларацій про готовність об`єкта до експлуатації по 12 замовникам будівництва, у тому числі і стосовно відповідача - ОСОБА_1 .

12.12.2016 було отримано відповідь від Департаменту ДАБІ у Київській області, що всі запитуванні документи надані у електронному вигляді на електронну пошту Васильківської міської ради.

Під час ознайомлення із Декларацією про готовність об`єкту до експлуатації від 01.10.2012 №КС14212178399 в розділі інформації про об`єкт будівництва було встановлено, що загальна площа будівлі становить 202,8 квадратних метрів, а загальна кошторисна вартiсть будівництва - 608400,00 грн., пайова участь - 60840,00 грн.

Зазначає, що 22.02.2017 він надіслав на адресу відповідача лист з пропозицією виконати вимоги чинного законодавства щодо пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Васильків, шляхом підписання, надісланих двох екземплярів договорів, та сплати на його розрахунковий рахунок 60840,00 грн. (шістдесят тисяч вісімсот сорок гривень 00 копійок) пайової участі. До вказаного листа він додав два примірники договору щодо сплати пайової участі, а також розрахунок величини пайової участі у розвитку транспортно-інженерної інфраструктури міста Василькова по об`єкту введеному в експлуатацію, з пропозицією підписати договори та повернути йому один підписаний примірник.

Однак, вказує, що відповідач не вчинив дій передбачених чинним законодавством та проігнорував від 22.02.2017, не підписав надіслані примірники договору, не повернув один підписаний примірник договору позивачеві та не сплатив пайову участь. Тобто після отримання позивачем у грудні 2016 року Декларації про готовність об`єкту до експлуатації від 01.10.2012 №KC14212178399 стосовно відповідача було остаточно та достеменно встановлено, що ОСОБА_1 у відповідності до статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зобов`язана взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, в порядку та на умовах, визначених органами місцевого самоврядування.

Посилається на те, що відповідач, як замовник будівництва, не звертався до органу місцевого самоврядування щодо укладення договору про пайову участь на об`єкт, а саме-будівництво мaгазину по АДРЕСА_1 , кошторисна вартість будівництва - 608400,00 грн., величина пайової участі - 60840,00 грн. Разом з тим, такий договір має бути укладеним в обов`язковому порядку, в межах строку, встановленого ч. 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Не укладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів Васильківської міської територіальної громади.

Враховуючи викладене, просить задовольнити позов.

Ухвалою судді від 04 вересня 2020 року у справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення сторін, відповідачу надано 15 - денний строк на подання відзиву на позов з дня вручення ухвали про відкриття провадження.

Відповідач відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не подав.

Згідно інформації з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, 04.03.2021 відповідач отримав копію ухвали про відкриття спрощеного провадження в справі та копію позовної заяви з додатками.

Відповідно до ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд приходить до наступного.

Відповідно до частини 4 статті 11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Цивільні обов`язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства (частина 1 статті 14 Цивільного кодексу України).

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності в Україні визначені Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

За статтею 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовником будівництва визначається фізична або юридична особа, яка має намір забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок), і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Частиною першою статті 2 цього Закону вказано, що плануванням і забудовою територій є діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає, зокрема, розроблення містобудівної та проектної документації, будівництво об`єктів; реконструкцію існуючої забудови та територій; створення та розвиток інженерно-транспортної інфраструктури.

Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (частина 1 статті 40).

Відповідно до частини другої статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту відповідно до частини третьої статті 40 цього ж Закону полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Позивач стверджує, що відповідач ОСОБА_1 є особою, щодо якої законом встановлено обов`язок взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту.

Статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, які згідно до Конституції України є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими для виконання на відповідній території (стаття 144 Конституції України).

За змістом статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

На виконання вимог наведених норм рішенням Васильківської міської ради від 04.04.2012 №08.01.-23-IV затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Васильків, який визначає умови та встановлює процедуру залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі (внеску) у розвитку інфраструктури замовниками будівництва на території м.Васильків.

Відповідно до п. 1.2 Порядку замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні інфраструктури м. Васильків.

Відповідно до п. 2.2 Порядку розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м.Васильків, з урахуванням інших передбачених законом відрахувань, становить 10 % загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта (спорудження нового об`єкта будівництва, а також реконструкція, розширення, добудова, реставрація і капітальний ремонт об`єктів будівництва) - для нежитлових будівель та споруд.

Згідно ч. 3 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Пайова участь (внесок) у розвиток інфраструктури м. Васильків полягає у перерахуванні замовником після прийняття закінченого будівництвом об`єкта в експлуатацію до міського бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури (п. 1.2 Порядку).

Пунктом 1.3 Порядку визначено, що пайовий внесок сплачується замовником на підставі відповідного договору, укладеного між ним та Васильківською міською радою.

За п. 2.5 Порядку не пізніше, ніж за 15 робочих днів до введення об`єкта в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта, замовник будівництва зобов`язаний подати до Васильківської міської ради звернення про укладення договору про пайову участь.

Таким чином, приписами статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено обов`язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному Законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування.

Обов`язок звернутись до органу місцевого самоврядування з заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту законом покладено саме на замовника такого будівництва.

Виходячи з приписів Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту є обов`язковою для замовника будівництва у відповідному населеному пункті, що обумовлює право відповідного органу місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва виконання обов`язку щодо пайової участі.

Відповідно до ч.ч. 8, 9 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію.

Істотними умовами договору є:

1) розмір пайової участі;

2) строк (графік) сплати пайової участі;

3) відповідальність сторін.

Невід`ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об`єкта, з техніко-економічними показниками.

Кошти пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту сплачуються в повному обсязі до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.

Тобто, замовник будівництва повинен звернутись до відповідного органу місцевого самоврядування щодо укладення договору про пайову участь до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію з тим, щоб уповноваженим органом було підготовлено необхідний розрахунок величини пайової участі та проект договору про пайову участь, який замовник після ознайомлення має підписати з дотриманням вимоги щодо строку - до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію.

Як свідчать матеріали справи, відповідач ОСОБА_1 , відповідно до декларації про готовність об`єкта до експлуатації від 01.10.2012 №КС14212178399 є замовником будівництва магазину по АДРЕСА_1 , який прийнято в експлуатацію 01.10. 2012 року.

Судом встановлено, що відповідач, як замовник будівництва, не звертався до позивача щодо укладення договору про пайову участь на об`єкта, а саме-будівництво мaгазину по АДРЕСА_1 , кошторисна вартість будівництва-608400,00 грн., величина пайової участі - 60840,00 грн.

Водночас, ухилення замовника від укладення договору пайової участі до прийняття об`єкту нерухомого майна до експлуатації, є порушенням зобов`язань та вимог, які прямо передбачені законом.

Невиконання такого зобов`язання не звільняє замовника будівництва від обов`язку укласти договір про пайову участь, у тому числі й після прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного суду України від 30.11.2016 у справі №922/6409/15.

Таким чином, враховуючи все вищевикладене, відповідач в силу закону зобов`язаний укласти з позивачем спірний договір про пайову участь на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Васильків.

Із матеріалів справи вбачається, що 22.02.2017 позивач листом №86/02.01-06 направив відповідачу для розгляду та підписання оригінали договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Васильків в двох примірниках, розрахунок величини пайової участі у розвитку транспортно-інженерної інфраструктури міста Василькова по об`єкту введеному в експлуатацію з пропозицією підписати договори та повернути йому один підписаний примірник, що свідчить про вчинення позивачем передбачених чинним законодавством та дій, спрямованих на укладення договору.

Разом з тим, встановлено, що відповідач договір не підписав. Своїм правом щодо направлення Васильківської міської ради відповідного Протоколу розбіжностей або письмових, вмотивованих зауважень до договору відповідач не скористався.

Таким чином, договір пайової участі замовника у розвитку інфраструктури між позивачем та відповідачем як до початку будівництва, так і після його закінчення в порушення вимог закону не укладено.

Факт порушення відповідачем вимог закону, а також рішення двадцять третьої сeсії VI скликання від 04 квітня 2012 року, підтверджується актом позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Васильківської міської ради за період з 04.04.2012 по 23.03.2014, складеним Васильківською об`єднаною державною фінансовою інспекцією ДФІ в Київській області 18.04.2014 №16-31/51.

З матеріалів справи вбачається, що вимогою Васильківської об`єднаної державної фінансової інспекції ДФІ в Київській області про усунення виявлених порушень законодавства від 28.04.2014 року №16-16/850, зобов`язано вжити заходів щодо усунення виявлених порушень та забезпечення надходження коштів від пайової участі у розвитку інфраструктури міста Васильків до спеціального цільового фонду міського бюджету на розрахунковий рахунок №31511921700006 у Васильківському управлінні Державної казначейської служби України в Київській області (копія додається).

Також, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 10.03.2016 (справа №810/2062/15) було зобов`язано виконавчий комітет Васильківської міської ради виконати вимогу Васильківської об`єднаної державної фінансової інспекції ДФІ в Київській області про усунення виявлених порушень законодавства від 28.04.2014 року №16-16/850 щодо пайової участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Суд враховує, те, що участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту, в силу вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», є обов`язковою для замовника будівництва у відповідному населеному пункті, а тому це обумовлює право відповідного органу місцевого самоврядування вимагати від замовника будівництва виконання обов`язку щодо пайової участі, в тому числі в судовому порядку.

Укладення господарського договору є обов`язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору (частина 3 статті 179 Господарського кодексу України).

Аналізуючи положення вимог чинного законодавства, якими в даному випадку врегульовано правовідносини сторін, суд визначає наявність правових підстав для спонукання відповідача укласти договір, оскільки укладення замовником будівництва договору пайової участі у розвитку інфраструктури певного населеного пункту є обов`язковим на підставі вимог закону.

Не укладення замовником відповідного договору пайової участі до прийняття об`єкту нерухомого майна до експлуатації, не може бути підставою для звільнення останнього від виконання встановленого законом обов`язку.

Стаття 648 Цивільного кодексу України передбачає, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов`язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.

Частиною 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено істотні умови договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, якими є: розмір пайової участі, строк (графік) сплати пайової участі, відповідальність сторін.

Крім того, невід`ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

За ч. 5 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об`єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Формула розрахунку величини пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Васильків визначена пунктом 2 Порядку та враховує, зокрема, загальну кошторисну вартість будівництва об`єкта, вартість будівництва інженерних мереж поза межами земельної ділянки.

Позивачем у відповідності до норм чинного законодавства здійснено розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Згідно вимог ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи вищевикладене, на основі всебічно з`ясованих обставин, на які посилаються сторони, як на підставу заявлених вимог, підтверджених доказами, перевіреними в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, а також достатність, взаємозв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Крім того, оскільки суд задовольняє позов, то за правилами ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений судовий збір в сумі 1600,00 грн.

На підставі викладеного та керуючись ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. ст. 627, 630, 648 ЦК України, ст.ст. 4, 12, 13, 76, 81, 141, 263, 264, 265, 268, 274-279, 280-283, 284, 352, 354 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов - задовольнити.

Визнати укладеним, з дня набрання рішенням суду законної сили, договір про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Василькова між ОСОБА_1 та Васильківською міською радою в наступній редакції:

Договір

про пайову участь у розвитку iтженерно-транспортног та соціальнот інфраструктури міста Василькова

м. Васильків

Васильківська міська рада, в особі міського голови Сабадаша Володимира Івановича, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про регулювання містобудівної дiяльності», надалі «Сторона 1», з однієї сторони та замовник - ОСОБА_1 , надалі «Сторона 2», з iншої сторони, які надалі іменуються «Сторонами», уклали цей Договір про наступне:

1. Предмет Договору

1.1. Відповідно до даного Договору Сторона 2 здійснює пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соцiальної iнфраструктури м.Васиькова шляхом перерахування коштів до міського цільового фонду створення і розвитку iнженерно-транспортної та соціальної iнфраструктури міста Василькова (далі - Фонд), а Сторона 1 приймає дані кошти на окремий рахунок.

2. Зобов`язання Сторін

2.1. Сторона 1 зобов`язується:

2.1.1. Виконати розрахунок розміру пайової участі, належної до оплати замовником у відповідності до ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

2.1.2. Забезпечити видачу довідки про повну сплату коштів пайової участі, перерахованої Стороною 2 до Фонду.

2.1.3. Забезпечити можливість реалізувати проект будівництва Сторони 2 відповідно до погодженої проектно-кошторисної документації з дотриманням державних будівельних норм і правил.

2.2. Сторона 2 зобов`язується:

2.2.1. Здійснити будівництво об`єкта відповідно до погодженої проектно-кошторисної документації з дотриманням державних будівельних норм і правил.

2.2.2. Сплатити кошти пайової участі згідно з розрахунками величини пайової участі у розвитку iнфраструктури міста за Об`єкт : 60840,00 (шістдесят тисяч вісімсот сорок гривень 00 копійок) на розрахунковий рахунок № 31511921700006 у Васильківському УДКСУ (м. Васильків) 24170000 код ЗКПО (ЄДРПОУ) 37886067 банк Г`У ДКСУ у Київській області МФО 821018 призначення: код платежу 24170000 «Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту».

2.2.3. Забезпечити виконання відповідних технічних умов та зовнішнього благоустрою до введення об`єкта в експлуатацію.

2.2.4. Дотримуватися під час будiвництва вимог проекту організації будівництва та Правил благоустрою і утримання території м. Василькова.

3.Права Сторін

3.1 Сторона 1 має право:

- вимагати від Сторони 2 додержання вимог чинного законодавства з питань пайової участі у розвитку iнфраструктури населеного пункту;

- здійснювати перевірки додержання Стороною 2 умов цього Договору;

- вимагати від Сторони 2 своєчасної та у повному обсязі сплати пайової участі у розвитку інфраструктури міста.

3.2. Сторона 2 має право:

- реалізyвати свій проект будівництва відповідно до погодженої проектно-кошторисної документації з дотриманням державних будівельних норм і правил на території міста, відведеній для будівництва;

- вимагати від Сторони 1 виконання зобов`язань за цим Договором, а також чинного законодавства з питань пайової участі у розвитку iнфраструктури населеного пункту.

3.3. Сторони також мають інші права, визначені законодавством України.

4. Bідповідальність Сторін

4.1. За невиконання або неналежне виконання Договору Стoрони несуть відповідальність відповідно до закону та цього Договору.

4.2. За несвоєчасну або неповну сплату коштів пайової участі Сторона 2 сплачує пеню у розмірі 0.5% облікової ставки Національного банку України від суми простроченого платежу за кожний день прострочки.

5. Інші умови

5.1. Внесення змін та/або доповнень стосовно сплати коштів пайової участі частинами або відстрочення салати пайової участі до даного Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою Сторін, шляхом внесення змін у вигляді додаткової угоди (договору про зміни), що буде невід`ємною частиною цього Договору. Згодою або запереченням Сторони 1 на внесення змін та/або доповнень до цього Договору на пропозицію Сторони 2 є відповідне рішення міської ради, прийняте в установленому законом порядку.

5.2. Всі суперечки між Сторонами, з яких не було досягнуто згоди, вирішуються у судовому порядку згідно з чинним законодавством.

5.3. Даний Договір не може бути розірвано в односторонньому порядку.

5.4. Договір набирає чинності з моменту підписання його Сторонами та діє до виконання зобов`язань у повному обсязі. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених діючим законодавством.

5.5. Даний Договір складено в 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для кожної Сторони.

5.6. Невід`ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури міста (Об`єкт)

6. Юридичні адреси та банківські реквізити Сторін

Сторона 1Сторона 208600, м. Васильків08601, м. Васильківвул. Соборна, 56вул. Тургенєва, 13-а Васильківська міська радаОСОБА_1

7. Підписи Сторін

Сторона 1 Сторона 2 Сабадаш В.І. ОСОБА_1 .

РОЗРАХУНОК

величини пайової участі у розвитку інженерно-транспортної тa cоціальної інфраструктури м. Васильків

ЗАМОВНИК - ОСОБА_1

Вiдповідно п.п. 2.2. Додатку 1 до рішення 23 сесії Васильківської міської ради VI скликання від 04 квітня 2012 №08.01-23-VI «Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури м. Васильків»

«Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури м.Васильків э урахуванням iнших передбачених законом відрахувань, становить:

- 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта - для нежитлових будівель та споруд;

- 4 відсотки загальної кошторисної вартостi будівництва об`єкта - для житлових будинків».

Вiдповідно до Декларації про готовність об`єкту до експлуaтації, зареєстрованої Iнспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області 01.10.2012 року за №КС014212178399, введено в експлуатацію об`єкт будівництва - «будівнитво магазину по АДРЕСА_1 , кошторисна вартiсть будівництва - 608400,00 грн.

Величина пайової участі ЗАМОВНИКА у розвитку інфраструктури м.Васильків з урахуванням інших передбачених законом відрахувань, складає 10% від 608400,00 грн., що становить 60840,00 грн.

Васильківський міський голова В.І.Сабадаш

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Васильківської міської ради судовий збір в розмірі 1600 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя: І.А.Усатова