
Справа № 557/1489/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2021 року смт Гоща
Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Тишкун П.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділення поліції №5 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.130 КУпАП
В С Т А Н О В И В:
13.09.2021 до Гощанського районного суду Рівненської надійшли справи про адміністративні правопорушення зі складеними протоколами про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №438444 від 05.09.2021, в цей же день о 17 год. 20 хв. на автодорозі Київ-Чоп М06 298 км, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ 21063», д.н.з. НОМЕР_1 у стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest №6810», із застосуванням засобів відео фіксації, що підтверджується тестом №4105 від 05.09.2021. Результат огляду становить 1,74‰. Своїми діями ОСОБА_1 порушив підпункт «а» п.2.9 Правил дорожнього руху.
Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст.130 КУАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №158108 від 05.09.2021, в цей же день о 18 год. 09 хв. на автодорозі Київ-Чоп М06 304 км в с. Горбаків, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ 21063» , д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest №6810, що підтверджується тестом №4107 від 05.09.2021 року. Результат огляду становить 1,38‰. Своїми діями ОСОБА_1 порушив підпункт «а» п.2.9 Правил дорожнього руху.
Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст.130 КУАП.
Постановою судді Гощанського районного суду Рівненської області від 23 листопада 2021 року справи за вказаними адміністративними правопорушеннями об`єднані в одне провадження.
В судове засідання 23.11.2021 ОСОБА_1 , будучи завчасно та належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи шляхом розміщення оголошення на офіційному веб-сайті суду, не з`явився, як і не з`явився за попередніми викликами 24.09.2021, 18.10.2021 та 05.11.2021, а також 20.09.2021 (дата розгляду справи вказана у протоколі, з якою ОСОБА_1 був ознайомлений). Клопотань про розгляд справи у його відсутності, чи про відкладення розгляду справи з причин, що унеможливлюють прибуття за викликом, до суду не надіслав.
Поштові відправлення, що надсилались ОСОБА_1 за вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення адресою, повернулися до суду з відміткою «Інші причини, що не дають змоги виконати обов`язку щодо вручення ПВ».
Суд вчинив усі необхідні дії, щоб вчасно повідомити ОСОБА_1 про розгляд справи за адресою, яку він повідомив. Відповідальність за надання правдивої інформації про адресу проживання або адресу, на яку особу можна інформувати про перебіг подій по справі та особисті дані, повністю лежить на особі, яка притягається до відповідальності.
У п. 41 рішення від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» (Ponomaryov v. Ukraine), заява № 3236/03, Європейський суд з прав людини зробив, зокрема, висновок про те, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
З огляду на обізнаність ОСОБА_1 про існування щодо нього провадження у справі про вчинення ним адміністративного правопорушення суд вважає неявку останнього в судове засідання елементом тактики щодо уникнення від відповідальності та зловживанням процесуальними правами, тому розглядає справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_2 порушив вимоги підпункту «а» п.2.9 Правил дорожнього руху і в його діях є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.130 КУпАП.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною ч.1 ст.130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачена адміністративна відповідальність.
В той же час вказана норма закону відсилає до підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні обов`язки учасників дорожнього руху, в тому числі і осіб, які керують транспортними засобами, і що встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України
Відповідно до пп «а» п 2.9 Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
Вина ОСОБА_1 у порушенні підпункту «а» п 2.9 Правил дорожнього руху та вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст.130 КУпАП повністю і об`єктивно доведена зібраними по справі доказами, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення серії ДПР18 №438444 та №158108 від 05.09.2021 року; результатами огляду проведеного за допомогою газоаналізатора «Alkotest №6810 ( тест №4105, огляд проведено 05.09.2021 року 17 год 23 хв. , результат огляду 1,74 ‰), ( тест №4107, огляд проведено 05.09.2021 року о 18 год. 21 хв., результат огляду 1,38‰), актами огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 05.09.2021 року , направленнями на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до Гощанської ЦРЛ від 05.09.2021 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 05.09.2021 року, зобов`язаннями до протоколів про адміністративне правопорушення про відсторонення водія від керування транспортним засобом від 05.09.2021 року, постановами серії ЕАО №4732281 та серії ЕАО №4732492 від 05.09.2021 року про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст.121 та ст.125 КУпАП, рапортом про реєстрацію події від 05.09.2021 року, відеозаписом події з нагрудної камери поліцейського.
Результати огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння за допомогою газоаналізатору Alcotest Drager №6810 - 1,38 ‰ та 1,74 ‰ , вказують на перебування ОСОБА_1 , під час керування транспортним засобом, у стані алкогольного сп`яніння та є порушенням підпункту «а» п.2.9 Правил дорожнього руху України.
Суддя зазначає, що ОСОБА_1 не заперечував проти проведення поліцейськими його огляду на стан алкогольного сп`яніння з допомогою газоаналізатора «Alcotest Drager №6810». Після ознайомлення з результатами тестів своєї незгоди з ним не висловлював, що зафіксовано в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 05.09.2021 року, а також відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у медичному закладі.
Вказані обставини переконують суддю в тому, що ОСОБА_1 фактично погодився з добутими поліцейським результатами огляду, та погодився з встановленим фактами порушення ним Правил дорожнього руху, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до ст.. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, а саме - грубе порушення вимог Правил дорожнього руху України, обставини справи, особу правопорушника, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік, що є необхідним та достатнім для попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі наведеного ст. ст.36, 40-1, ч. 1 ст. 130, ст.ст. 221, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчинення адміністративних правопорушень, передбачених:
- ч. 1 ст.130 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік;
- ч. 1 ст.130 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік .
На підставі ст. 36 КУпАП остаточну міру адміністративного стягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 призначити у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 ( сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір за розгляд справи про адміністративне правопорушення в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок на рахунок №UА908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), за кодом класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя П.В.Тишкун