Ухвала суду № 101394136, 25.11.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2021
Номер справи
540/6458/21
Номер документу
101394136
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

______________

УХВАЛА

25 листопада 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/6458/21

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

встановив:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просить скасувати наказ про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Ухвалою від 25.10.2021 року провадження по справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено судове засідання на 25.11.2021 року.

24.11.2021 року від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та витребування документів, а саме: штатні розписи Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі станом на 2021 рік із усіма змінами, рішення про утворення ліквідаційної комісії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі у 2021 році, відомості про кваліфікацію, стаж роботи та продуктивність праці протягом роботи у органах податкової міліції відносно ОСОБА_1 та службовців, які увійшли до складу ліквідаційної комісії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі у 2021 році, відомості щодо працівників ліквідаційної комісії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, утвореної у 2021 році щодо того, скільки кожному з них лишилась часу відпрацювати для набуття права на призначення пенсії.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження підлягає задоволенню.

Відповідно до КАС України справами незначної складності є справи щодо, зокрема, прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Отже, для вирішення питання за правилами якого позовного провадження необхідно розглядати спір щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, необхідно встановлювати чи не належить позивач до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище відповідно до Закону України "Про запобігання корупції". В іншому випадку такий спір належить розглядати в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно з приміткою до статті 50 Закону України "Про запобігання корупції", до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зокрема, віднесено особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «А» або « Б».

Як встановлено судом, позивача звільнено з посади заступника начальника відділу розслідування кримінальних проваджень Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області АР Крим та м.Севастополь.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про державну службу» вказана посада позивача належить до посад державної служби категорії «Б».

Оскільки, як зазналось вище, особа, посада якої належить до посад державної служби категорії «А» або « Б», належить до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, то спір щодо прийняття на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби за його участі в якості позивача, не може розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження та повинен розглядатись за правилами загального позовного провадження.

Положеннями ст.12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно ч.3 ст.257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи об`єм доказів, що їх має бути досліджено судом в рамках даної справи, значення справи для сторін, суд вважає за необхідне перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження та призначити підготовче засідання.

Відповідно до ч.6 ст.260 КАС України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 6 ч.2 ст. 173 КАС України завданням підготовчого провадження, зокрема є вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Крім того відповідно до п.10 ч.2 ст. 180 КАС України у підготовчому засіданні суд вирішує заяви та клопотання учасників справи.

Згідно ч. 1 ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Вирішуючи клопотання про витребування доказів, суд зазначає, що відповідно до ч.4 ст.9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом. У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Так, для всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне зобов`язати Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі надати суду належним чином завірені копії матеріалів, а саме: штатні розписи Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі станом на 2021 рік із усіма змінами, рішення про утворення ліквідаційної комісії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі у 2021 році, відомості про кваліфікацію, стаж роботи та продуктивність праці протягом роботи у органах податкової міліції відносно ОСОБА_1 та службовців, які увійшли до складу ліквідаційної комісії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі у 2021 році, відомості щодо працівників ліквідаційної комісії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, утвореної у 2021 році щодо того, скільки кожному з них лишилась часу відпрацювати для набуття права на призначення пенсії.

Суд звертає увагу сторін, що відповідно до п.3 ч.1 чт.149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.

Невиконання вимог суду може бути розцінене, як невиконання сторонами процесуальних обов`язків та згідно з ч.2 ст.149 КАС України.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає за можливим задовольнити клопотання представника позивача перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, призначити підготовче засідання та витребувати докази.

Керуючись ст. 243, 248 КАС України,

ухвалив:

Перейти до розгляду адміністративної справи № 540/6458/21 за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання на 21.12.2021 року о 10:00 год.

Зобов`язати Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі надати суду належним чином завірені копії матеріалів, а саме: штатні розписи Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі станом на 2021 рік із усіма змінами, рішення про утворення ліквідаційної комісії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі у 2021 році, відомості про кваліфікацію, стаж роботи та продуктивність праці протягом роботи у органах податкової міліції відносно ОСОБА_1 та службовців, які увійшли до складу ліквідаційної комісії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі у 2021 році, відомості щодо працівників ліквідаційної комісії Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, утвореної у 2021 році щодо того, скільки кожному з них лишилась часу відпрацювати для набуття права на призначення пенсії, строком до 21.12.202 року.

Копію ухвали надіслати сторонам по справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала окремо не оскаржується.

Суддя Д.К. Василяка