
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2021 року м. Київ № 320/4056/21
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панової Г.В. розглянувши у порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області
про визнання нечинним положення нормативно-правового акта,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області, в якому з урахуванням заяви від 17.05.2021 про заміну предмета позову просить суд визнати нечинними положення частини 3 статті 16 Регламенту Калинівської селищної ради «Запрошення на пленарне засідання Ради, оформлене належним чином виконавчим апаратом Ради, є єдиним документом, шо надає право бути присутнім на пленарному засіданні Ради особі, яка не є депутатом або працівником виконавчого апарату Ради».
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 24 грудня 2020 рішенням сесії Калинівської селищної ради № 16-02-ІІІ затверджено Регламент Калинівської селищної ради восьмого скликання Фастівського району Київської області, положення якого не ґрунтуються на вимогах Конституції України та законів України є протиправними та такими, що порушують права позивача. Зауважила, що частиною 3 статті 16 Регламенту встановлено, що запрошення на пленарне засідання Ради, оформлене належним чином виконавчим апаратом Ради, є єдиним документом, що надає право бути присутнім на пленарному засіданні Ради особі, яка не є депутатом або працівником виконавчого апарату Ради. Зазначає, що вказаними нормами Регламенту встановлено порядок допуску до сесій Ради, відмінний від установленого Законом, оскільки запроваджено певні обмеження доступу до сесій, чим обмежено її право на вільний доступ до пленарних засідань Калинівської селищної ради.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.04.2021 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, розпочато підготовку справи до судового розгляду та призначено підготовче засідання.
Суд зобов`язав відповідача згідно з статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України опублікувати оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження положення частини 3 статті 16 Регламенту Калинівської селищної ради «Запрошення на пленарне засідання Ради, оформлене належним чином виконавчим апаратом Ради, є єдиним документом, шо надає право бути присутнім на пленарному засіданні Ради особі, яка не є депутатом або працівником виконавчого апарату Ради» з моменту його ухвалення у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Також суд витребував докази по справі від відповідача та запропонував останньому подати до суду відзив на позовну заяву.
У зв`язку з недостатнім фінансуванням суду на здійснення витрат на закупівлю поштових марок та оплати послуг відправлення поштової кореспонденції копія ухвали та копію позовної заяви суду від 19.04.2021 була направлена відповідачу на офіційну електронну адресу, а саме на електронну адресу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та доставлена до електронної скриньки 19.04.2021, про що свідчить звіт про успішне доставлення листа електронною поштою.
Відповідно до приписів частини п`ятої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.
Приписами частини першої - другої статті 175 Кодексу адміністративного судочинства України обумовлено що, у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати: 1) суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; 2) позивачу, іншим відповідачам, третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідач своїм правом про надання письмового відзиву не скористався. При цьому відповідачем було надано до суду заперечення по справі, в яких Калинівська селищна рада зазначила, що позов не містить належних посилань на те, яким чином Регламент Калинівської селищної ради VІІІ скликання в оскаржуваній частині вплинув на права та обов`язки позивача.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.05.2021 суд прийняв до розгляду заяву ОСОБА_1 про зміну предмета позову від 17.05.2021 б/н та відмовив у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про надання звіту про виконання судового рішення - ухвали суду від 19.04.2021 у справі № 320/4056/21.
Також суд повторно витребував від Калинівської селищної ради належним чином засвідчену копію Регламенту Калинівської селищної ради, затвердженого рішенням сесії Калинівської селищної ради від 24.02.2020 №16-02-VІІІ; належним чином засвідчені документи, на підставі яких було прийнято рішення від 24.02.2020 №16-02-VІІІ, яким затвердження регламент селищної ради та докази на підтвердження опублікування оголошення про відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження положення частини 3 статті 16 Регламенту Калинівської селищної ради «Запрошення на пленарне засідання Ради, оформлене належним чином виконавчим апаратом Ради, є єдиним документом, шо надає право бути присутнім на пленарному засіданні Ради особі, яка не є депутатом або працівником виконавчого апарату Ради» у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18.05.2021 суд відклав підготовче засідання у справі на 15.06.2021.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15.06.2021 суд продовжив строк проведення підготовчого засідання в адміністративній справі № 320/4056/21 та відклав підготовче засідання у справі на 13.07.2021.
Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 13.07.2021 суд відклав підготовче засідання у справі на 09.08.2021.
Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.08.2021 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до розгляду по суті на 23.09.2021.
У судове засідання, призначене у справі на 23.09.2021 сторони не з`явились, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи у передбачений законодавством строк.
Водночас, 23.09.2021 на адресу суду надійшли заяви позивача та відповідача про розгляд справи за відсутності позивача та в порядку письмового провадження.
Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23.09.2021 суд ухвалив подальший розгляд справи у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є громадянином України, що підтверджується відомостями паспорта серії НОМЕР_1 виданого 29.03.2011 Васильківським МВ ГУ МВС України в Київській області.
Рішенням Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області восьмого скликання №16-02-VІІІ «Про затвердження Регламенту Калинівської селищної ради VІІІ скликання затверджено Регламент Калинівської селищної ради VІІІ скликання. Визнано таким, що втратило чинність рішення Калинівської селищної ради від 06.11.2015 №04-01-VІІ «Про затвердження регламенту Калинівської селищної ради».
Статтею 1 Регламенту Калинівської селищної ради затвердженим рішенням сесії Калинівської селищної ради від 24.12.2020 №16-02-VІІІ обумовлено, що Регламент визначає порядок діяльності Калинівської селищної ради відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» «Про доступ до публічної інформації» «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» «Про запобігання корупції» та інших законодавчих актів України.
Калинівська селищна рада (далі - Рада) є органом місцевого самоврядування, який представляє спільні інтереси Калинівської селищної об`єднаної територіальної громади.
Статтею 16 Регламенту Калинівської селищної ради обумовлено, що на пленарних засіданнях Ради за рішенням Ради, або за запрошенням голови Ради, а також секретаря Ради, голів постійних комісій, керівників депутатських фракцій можуть бути присутні депутати інших рад, представники державних органів та органів місцевого самоврядування, об`єднань громадян, трудових колективів, тощо.
Пропозиції про запрошених осіб подається до виконавчого апарату Ради не пізніше ніж за день до початку роботи сесії. На підставі цих пропозицій виконавчий апарат Ради формує список запрошених і подає для погодження голові Ради не пізніше ніж за один день до початку роботи сесії (ч.2 ст. 16 Регламенту).
Частиною третьою статті 16 Регламенту Калинівської селищної ради передбачено, що головуючий на пленарному засіданні Ради інформує депутатів про склад і кількість запрошених на сесію. Цим особам головуючим ради може бути надане право виступити на пленарному засіданні Ради. Запрошення на пленарне засідання Ради, оформлене належним чином виконавчим апаратом Ради, є єдиним документом, що надає право бути присутнім на пленарному засіданні Ради особі, яка не є депутатом або працівником виконавчого апарату Ради.
Не погоджуючись з нормами, які врегульовано порядок доступу (можливість присутності) до пленарного засідання Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області позивач звернулася з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами суд виходить з наступного.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 38 Конституції України обумовлено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції (стаття 64 Конституції України).
Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Частиною першою статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об`єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Приписами статті 3 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що громадяни України реалізують своє право на участь у місцевому самоврядуванні за належністю до відповідних територіальних громад.
Будь-які обмеження права громадян України на участь у місцевому самоврядуванні залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території, за мовними чи іншими ознаками забороняються.
Частина перша статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Частина четверта статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що порядок формування та організація діяльності рад визначаються Конституцією України, цим та іншими законами, а також статутами територіальних громад.
Згідно із частиною першою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.
Відповідно до частини п`ятнадцятою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради, з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.
Приписи частини сімнадцятої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обумовлюють, що сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 №2939-VI Закон визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Приписами статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обумовлено. що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Частиною першою статті 2 закону України «Про доступ до публічної інформації» обумовлено, що метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб`єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.
Пункт 4 частини першої статті 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» обумовлює, що право на доступ до публічної інформації гарантується доступом до засідань колегіальних суб`єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством.
Рішенням Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області від 24.02.2020 №16-02-VІІІ було затверджено Регламент Калинівської селищної ради.
Статтею 16 Регламенту Калинівської селищної ради обумовлено, що на пленарних засіданнях Ради за рішенням Ради, або за запрошенням голови Ради, а також секретаря Ради, голів постійних комісій, керівників депутатських фракцій можуть бути присутні депутати інших рад, представники державних органів та органів місцевого самоврядування, об`єднань громадян, трудових колективів, тощо.
Пропозиції про запрошених осіб подається до виконавчого апарату Ради не пізніше ніж за день до початку роботи сесії. На підставі цих пропозицій виконавчий апарат Ради формує список запрошених і подає для погодження голові Ради не пізніше ніж за один день до початку роботи сесії (ч.2 ст. 16 Регламенту).
Частиною третьою статті 16 Регламенту Калинівської селищної ради передбачено, що головуючий на пленарному засіданні Ради інформує депутатів про склад і кількість запрошених на сесію. Цим особам головуючим ради може бути надане право виступити на пленарному засіданні Ради. Запрошення на пленарне засідання Ради, оформлене належним чином виконавчим апаратом Ради, є єдиним документом, що надає право бути присутнім на пленарному засіданні Ради особі, яка не є депутатом або працівником виконавчого апарату Ради.
Суд зазначає, що регламент є внутрішнім нормативно-правовим актом, який регулює процедурні питання діяльності відповідної ради та не може суперечити Конституції та законам України, зокрема, встановлювати особливий режим допуску до сесій ради, відмінний від встановленого законом. Затвердивши норми частини третьої статті 16 Регламенту Калинівської селищної ради, відповідачем було порушено право членів територіальної громади на участь у місцевому самоврядуванні, оскільки вказаною нормою було визначено порядок доступу до засідань Калинівської селищної ради із застосуванням певних обмежень.
Як було встановлено судом, частиною третьою статті 16 Регламенту обумовлено, що запрошення на пленарне засідання Ради, оформлене належним чином виконавчим апаратом Ради, є єдиним документом, що надає право бути присутнім на пленарному засіданні Ради особі, яка не є депутатом або працівником виконавчого апарату Ради.
Вказана норма є частиною порядку доступу до засідань Калинівської селищної ради, що свідчить про певні обмеження доступу до сесій, та прийнята без належної правової підстави з порушенням спеціально-дозвільного принципу діяльності ради та частини сімнадцятої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Суд дійшов висновку, що вказаними нормами Регламенту встановлено порядок допуску до сесій ради, відмінний від установленого законом, оскільки запроваджено певні обмеження доступу до сесій, умови пропуску до зали засідань, що є порушенням чинного законодавства. водночас, згідно з положеннями частини другої статті 1 та пункту 4 частини першої статті 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. Право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, доступом до засідань колегіальних суб`єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством.
Обмеження доступу до засідань колегіальних органів місцевого самоврядування, з врахуванням приписів статті 64 Конституції України, можливе лише у випадках передбачених Законами України «Про правовий режим надзвичайного стану» (стаття 18) та «Про правовий режим воєнного стану» (стаття 8), якими допускається обмеження прав громадян на перебування у громадських місцях з метою усунення реальної загрози безпеці громадян або конституційному ладові.
Законодавством не передбачено можливість обмеження права бути присутнім на пленарному засіданні у зв`язку з оформленням запрошення на пленарне засідання, яке повинне бути оформлене виконавчим апаратом Ради.
Аналогічна правова позиція вкладена у Постанові Верховного Суду від 31.01.2020 у справі № 461/2034/17.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України обумовлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Частина третя статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно відомостей паспорта ОСОБА_1 , зареєстрованим місцем проживання позивача є АДРЕСА_1 .
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №715-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області» затверджено територію Калинівської територіальної громади з центром у смт. Калинівка Київської області. До зазначеної громади увійшли наступні територіальні громади (населені пункти): Калинівська, Великосолтанівська, Варовицька, Данилівська, Дібрівська, Малосолтанівська, Плесецька, Порадівська.
Рішенням Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області першої сесії восьмого скликання від 27 листопада 2020 р. № 14-01-VIII «Про початок реорганізації сільських рад, що увійшли до складу Калинівської селищної ради шляхом їх приєднання» почато процедуру реорганізації шляхом приєднання до Калинівської селищної ради (ЄДРПОУ 04359873), місцезнаходження: вул. Центральна 57, смт Калинівка, Фастівського району, Київської області): 1.1. Варовицької сільської ради (ЄДРПОУ 05276215), місцезнаходження: 08624, Київська обл., Васильківський р-н, с. Варовичі, вул. Сонячна, буд. 1-а; 1.2. Великосолтанівської сільської ради (ЄДРПОУ 04359198), місцезнаходження: 08641, Київська обл., Васильківський р-н, с. Велика Солтанівка, вул. Леніна, буд. 30-а. 1.3. Данилівської сільської ради (ЄДРПОУ 04359229), місцезнаходження: 08618, Київська обл., Васильківський район, село Данилівка, вул. Центральна, буд. 120/1. 1.4. Дібрівської сільської ради (ЄДРПОУ 23235800), місцезнаходження: 08624, 08627, Київська обл., Васильківський р-н, с. Діброва, вул. Центральна, буд. 19. 1.5. Малосолтанівської сільської ради (ЄДРПОУ 04359347), місцезнаходження: 08640, Київська обл., Васильківський р-н, с. Мала Солтанівка, вул. Першотравнева, буд. 11). 1.6. Плесецької сільської ради (ЄДРПОУ 04359376), місцезнаходження: 08622, Київська обл., Васильківський р-н, с. Плесецьке, вул. Центральна, буд. 57. 1.7. Порадівської сільської ради (ЄДРПОУ 04359407), місцезнаходження: 08642, Київська обл., Васильківський р-н, с. Порадівка, вул. Незалежності, б 1 А. 2.
Реорганізацію сільських рад, що увійшли до складу Калинівської селищної ради шляхом їх приєднання завершити у строк до « 01» лютого 2021 року.
Згідно Рішення Калинівської селищної ради від 27 листопада 2020р. № 10-01-VIII «Про утворення старостинських округів на території Калинівської селищної ради та затвердження Положення про старосту» на території Калинівської селищної ради утворено на території Калинівської селищної ради сім старостинських округів, зокрема Варовицький старостинський округ з центром в селі Варовичі, що складається з сіл Бобриця, Варовичі, Липовий Скиток Фастівського району Київської області.
З огляду на встановлені судом обставини справи встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована та проживає на території Варовицького старостинського округу, який входить до Калинівської територіальної громади, відтак в даних правовідносинах наявна доведеність ОСОБА_1 порушеного права позивача внаслідок прийняття частини третьої статті 16 Регламенту Калинівської селищної ради.
Згідно із частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що відповідач вийшов за межі своїх повноважень приймаючи норми статті 16 оскаржуваного рішення, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення, а положення частини 3 статті 16 Регламенту Калинівської селищної ради «Запрошення на пленарне засідання Ради, оформлене належним чином виконавчим апаратом Ради, є єдиним документом, шо надає право бути присутнім на пленарному засіданні Ради особі, яка не є депутатом або працівником виконавчого апарату Ради» підлягають визнанню нечинними.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Під час звернення до суду позивачем за заявлені позовні вимоги немайнового характеру сплачено судовий збір у розмірі 908,00 грн. відповідно до квитанції № 1EZQ6048M від 14.04.2021, оригінал якої наявний в матеріалах справи.
Таким чином, враховуючи положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 908,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.
Нормами частини першої статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що резолютивна частина рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним невідкладно публікується відповідачем у виданні, в якому його було офіційно оприлюднено, після набрання рішенням законної сили.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку щодо необхідності зобов`язати Калинівську селищну раду невідкладно після набрання рішенням законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду у виданні, в якому його було офіційно оприлюднено відповідно до вимог статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 265 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати нечинними положення частини 3 статті 16 Регламенту Калинівської селищної ради «Запрошення на пленарне засідання Ради, оформлене належним чином виконавчим апаратом Ради, є єдиним документом, шо надає право бути присутнім на пленарному засіданні Ради особі, яка не є депутатом або працівником виконавчого апарату Ради».
3.Зобов`язати Калинівську селищну раду Фастівського району Київської області невідкладно після набрання рішенням законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду у виданні, в якому його було офіційно оприлюднено відповідно до вимог статті 265 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Стягнути з Калинівської селищної ради Фастівського району Київської області (код ЄДРПОУ 04359873; місцезнаходження: 08623, Київська обл., Фастівський р-н, селище міського типу Калинівка, вул.Центральна, будинок 57) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ; місце проживання: АДРЕСА_2 ) судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 копійок.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Панова Г. В.