Рішення № 101389962, 26.11.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.11.2021
Номер справи
120/6188/21-а
Номер документу
101389962
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

26 листопада 2021 р. Справа № 120/6188/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про визнання протиправними та скасування рішень

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області; Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправними та скасування рішень.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю, на думку позивача, рішень Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 № 507, № 508, № 509, № 510, № 511, № 512, № 513, № 514, № 515 про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок іншим громадянам.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на те, що приймаючи рішення щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, Староприлуцька сільська рада порушила права позивача, як землекористувача земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Новоприлуцької сільської ради загальною площею 18 га, кадастровий номер 0522284000:03:000:1034, а відтак дані права підлягають захисту у судовому порядку.

При цьому, позивач вважає протиправними вказані рішення, з підстав того, що згідно із договором оренди землі від 12.01.2006 укладеним між Липовецькою районною державною адміністрацією (орендодавцем) та ОСОБА_1 (орендарем), останній є законним землекористувачем земельної ділянки за кадастровим номером 0522284000:03:000:1034, а тому, згідно ч. 6 ст. 118 ЗК України повинен був надати погодження на приватизацію (вилучення) земельних ділянок.

Крім того, до матеріалів позовної заяви додано заяву про поновлення строку мотивуючи яку позивач вказує, що про оскаржувані рішення він дізнався із листа Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області від 09.06.2021 №02-15/730. До 09.06.2021 відповідачі не повідомляли позивача про оскаржувані рішення, а самостійно позивач не міг дізнатись, з огляду на лікування в медичних закладах та проживання у місті Вінниці.

Одночасно із позовною заявою 14.06.2021 за вх. №34070 позивач подав клопотання про забезпечення адміністративного позов.

Ухвалою суду від 16.06.2021 у задоволенні клопотання позивача про забезпечення позову відмовлено.

Ухвалою від 22.06.2021 позовну заяву залишено без руху та надано 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви.

На виконання зазначеної ухвали, позивачем 01.07.2021 подано до суду матеріали на усунення недоліків.

Ухвалою від 02.07.2021 заяву ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду задоволено. Визнано поважними причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом та поновлено такий строк. Відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні). Установлено строк для подання відзиву.

Також, вказаною ухвалою залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 . Вказаним особам установлено строк для подання заперечень.

Копію ухвали суду від 02.07.2021 надіслано на офіційну електронну адресу відповідачів: ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що секретарем судового засідання складено довідку від 17.08.2021.

Проте, у визначений судом строк відповідач 1 - Староприлуцька сільська рада своїм правом на подання відзиву не скористалась.

Треті особи також належним чином повідомленні про розгляд справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень, які містяться у матеріалах справи, однак своїми правами на подання письмових пояснень ОСОБА_2 ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 - не скористались.

15.07.2021 на адресу суду від відповідача - Турбівської селищної ради Вінницького району Вінницької області надійшов лист, в якому зазначено, що останній не заперечує щодо позовних вимог.

28.07.2021 на адресу суду від представника позивача надійшло клопотання про витребування доказів.

Ухвалою суду від 12.08.2021 в задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів відмовлено.

07.09.2021 на адресу суду від представника третіх осіб - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_10 надійшли заперечення щодо позовних вимог. Зазначено, що із правових норм Земельного кодексу України вбачається, що підставою для відмови у наданні дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою. Виходячи з аналізу вказаних законодавчих положень, перелік підстав для відмови в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.

Окрім того, із аналізу статей 118, 122 Земельного кодексу України вбачається, що отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає прийняття позитивного рішення про надання її у власність, оскільки процес передачі земельної ділянки громадянам у власність є стадійним, зокрема, першою стадією якого є надання уповноваженим органом дозволу на розроблення проекту землеустрою, що свідчить про відсутність у відповідача законних підстав для встановлення будь-яких обмежень у надані дозволу на розробку проекту землеустрою особі при дотриманні ним вимог вказаних статей Земельного кодексу України.

Таким чином, на думку представника, звернення позивача до суду є передчасним.

Ухвалою суду від 26.11.2021 виключено зі складу відповідачів Староприлуцьку сільську раду Липовецького району Вінницької області.

Враховуючи, що інших заяв і документів не надходило, а визначений строк для їх подання закінчився, клопотань щодо продовження процесуального строку не надходило, відтак суд розглядає справу в письмовому провадженні за наявними в ній доказами.

Дослідивши подані сторонами документи, з`ясувавши фактичні обставини справи, суд встановив наступне.

12.01.2006 між Липовецькою районною державною адміністрацією (далі - орендодавець) та ОСОБА_1 (далі - орендар) укладено договір оренди землі (далі - Договір). Відповідно до п. 1 орендодавець надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку для ведення сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Новоприлуцької сільської ради (п. 1 Договору).

Відповідно по п. 2 Договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 18,0 га. Договір укладено на 15-ть років до 31.12.2020 року. Після закінчення строку договору орендар має переважне право на його поновлення. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити про намір продовжити його дію (п. 8 Договору).

13.01.2006 Липовецьким відділом Вінницької філії ДП "Центр ДЗК" вищезазначений Договір зареєстровано в Державному реєстрі земель за номером 040684000001.

Також, у 2016 році позивач з метою встановлення меж вищезазначеної земельної ділянки в натурі звернувся до ДП "Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" щодо виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі та присвоєно інвентарний номер Д ХІІ/ХХХVІІ-1019 від 09.03.2016.

04.04.2016 на підставі вищезазначеної технічної документації було здійснено державну реєстрацію вищезазначеної земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, та присвоєно кадастровий номер 0522284000:03:000:1034.

В подальшому рішеннями Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність земельних ділянок, орієнтовною площею 2,00 га на кожного, із земель комунальної власності, на території Староприлуцької сільської ради, Липовецького району, Вінницької області, для ведення особистого селянського господарства ряду осіб, а саме:

- рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №515 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_2 ;

- рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №513 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_3 ;

- рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №514 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_4 ;

- рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №507 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_8 ;

- рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №508 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_9 ;

- рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №509 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_10 ;

- рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №511 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_5 ;

- рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №512 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_6 ;

- рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №510 надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_7 .

03.03.2021 позивач звернувся до Турбівської селищної ради щодо продовження строку дії Договору.

Листом від 09.06.2021 Турбівська селищна рада повідомила позивача про те, що рішенням 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 на земельну ділянку за кадастровим номером 0522284000:03:000:1034 надано дозвіл громадянам на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення ОСГ.

Позивач вважає вищевказані рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 №№507-515 протиправними, а тому звернувся до суду з даним позовом задля їх скасування.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує, що суб`єктивне право на земельну ділянку виникає і реалізується на підставах і в порядку, визначених Конституцією України, Земельним Кодексом України від 25.10.2001 № 2768-III (далі - ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III) та іншими законами України, що регулюють земельні відносини.

Відповідно до ст. 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

За приписами ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 18 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об`єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Категорії земель України мають особливий правовий режим.

Статтею 81 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III передбачено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Порядок набуття відповідного права визначається главою 19 Розділу IV ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III.

Так, згідно із ст. 116 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:

а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;

б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами врегульований положеннями статті 118 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III.

Нормами ч. 6 ст. 118 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Як встановлено судом рішеннями 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради від 23.07.2019 за №№507-515 надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення у власність ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 земельних ділянок, орієнтовною площею 2,00 га на кожного, із земель комунальної власності, на території Староприлуцької сільської ради, Липовецького району, Вінницької області, для ведення особистого селянського господарства.

Позивач вважає протиправними вказані рішення, з підстав того, що згідно із договором оренди землі від 12.01.2006 укладеним між Липовецькою районною державною адміністрацією (орендодавцем) та ОСОБА_1 (орендарем), останній є законним землекористувачем земельної ділянки за кадастровим номером 0522284000:03:000:1034, а тому, згідно ч. 6 ст. 118 ЗК України повинен був надати погодження на приватизацію (вилучення) земельних ділянок.

На думку позивача, у разі відсутності такого погодження вказані рішення про надання дозволу на розробку проектів землеустрою є протиправними та підлягають скасуванню.

Оцінюючи такі твердження позивача, суд виходить із таких мотивів.

Відповідно до ст. 125 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

За ст. 126 ЗК України від 25.10.2001 № 2768-III право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

У відповідності до ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" - речові права на нерухоме майно, що є похідними (право оренди земельної ділянки) реєструються після державної реєстрації права власності на таке майно.

Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про оренду землі", орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі, а право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону.

З аналізу наведених норм закону слідує, що право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права, а сама земельна ділянка вважається переданою орендареві в оренду з моменту державної реєстрації права оренди.

Тобто, до моменту державної реєстрації права оренди, у орендаря таке право не виникає і земельна ділянка вважається не переданою - вільною.

При цьому, договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону України "Про оренду землі").

Оскільки за договором оренди на орендодавця покладений обов`язок передати земельну ділянку у володіння орендаря, то до моменту передачі земельної ділянки вважається, що орендодавець свій обов`язок за договором оренди не виконав.

Момент укладення договору визначено у статтях 638, 640 ЦК України. Вказано, що договір є укладеним, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії. Договір, що підлягає нотаріальному посвідченню, є укладеним з дня такого посвідчення.

Отже, якщо сторони досягли згоди з усіх істотних умов договору, дотрималися письмової форми договору та підписали його, він вважається укладеним. Із системного аналізу ЦК України можна зробити висновок, що вказане правило визначення моменту укладення договору стосується лише договорів, які повинні бути укладені у простій письмовій формі.

Однак, права й обов`язки, на досягнення яких було спрямоване волевиявлення учасників при укладенні договору оренди земельної ділянки, набуваються лише після державної реєстрації права.

Подібна правова позиція міститься в постанові Великої Палати Верховного Суду від 15.01.2020 у справі № 322/1178/17.

Так, судом встановлено, що договір оренди землі від 12.01.2006 укладений між Липовецькою районною державною адміністрацією (орендодавцем) та ОСОБА_1 (орендарем) зареєстрований у Липовецькому відділі Вінницької філії ДП "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 13.01.2006 за №040684000001 (а.с. 15).

Вказаний договір укладено на 15-ть років до 31.12.2020.

Таким чином, станом на дату винесення спірних рішень, а саме - 23.07.2019, позивач був законним землекористувачем земельної ділянки за кадастровим номером 0522284000:03:000:1034.

Верховний Суд у постанові від 15.06.2021 у справі №823/106/18 зазначив, що на стадії надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення певної земельної ділянки, достатнім є долучення до клопотання заявника письмової згоди землевласника (землекористувача), засвідченої нотаріально.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 01.10.2020 у справі №120/4116/19.

Втім, позивачем не було надано письмової згоди землевласника (землекористувача), засвідченої нотаріально. Вказана обставина не спростована відповідачами та третіми особами, відомостей щодо отримання такого погодження не надано.

Стосовно доводів представника третіх осіб, які полягають у тому, що перелік підстав для відмови в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягають, оскільки підставою для відмови у наданні дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, судом відхиляються, з огляду на таке.

Верховний Суд у постанові від 17.12.2018 року у справі №509/4156/15-а, дійшов висновку, що положення частини шостої статті 118 ЗК України, яка містить імперативні вимоги, передбачають обов`язковість додавання до клопотання зацікавленої особи графічних матеріалів, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача. Відтак, у контексті спірних правовідносин суд дійшов висновку, що недодержання вимог щодо змісту клопотання, ненадання належним чином оформлених графічних матеріалів або погодження землекористувача, якщо бажана земельна ділянка не є вільною, може бути самостійною підставою для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою.

З огляду на вищевикладене, оскільки оскаржувані рішення винесені Староприлуцькою сільською радою без належного встановлення законного землекористувача бажаної земельної ділянки, без перевірки клопотань третіх осіб на наявність письмової згоди такого землекористувача, засвідченої нотаріально, прийнятті рішення є протиправними та порушували права позивача станом на 23.07.2019 (дата прийняття оскаржуваних рішень), з огляду на те, що договір оренди землі від 12.01.2006 укладений між Липовецькою районною державною адміністрацією (орендодавцем) та ОСОБА_1 (орендарем) був чинний до 31.12.2020.

При цьому, суд бере до уваги, що проекти землеустрою виготовлені, проте не затверджені селищною радою, що доводиться листом від 09.06.2021 №02-15/730 (а.с. 41), що виключає наявність спір про право.

Також при вирішенні спору, суд враховує, що Староприлуцьку сільську раду Липовецького району Вінницької області було реорганізовано шляхом приєднання до Турбівської селищної ради Вінницької області в зв`язку з об`єднанням територіальних громад відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 707-р.

Відповідно до п.п. 4 Розділу V Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про місцеве самоврядування в Україні, сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту.

Відповідач по даній справі не заперечував проти задоволення позову. Однак, оскільки у справі залучено третіх осіб, суд не може прийняти визнання позову, а тому вирішує справу по суті відповідно до доказів по справі.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.

Згідно з ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Оскільки позивача звільнено від сплати судового збору, а будь-яких інших судових витрат у справі не встановлено, питання про їх розподіл судом не вирішується.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області від 23.07.2019 за №507 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_8 ".

Визнати протиправним та скасувати рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області від 23.07.2019 за №508 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_9 ".

Визнати протиправним та скасувати рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області від 23.07.2019 за №509 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_10 ".

Визнати протиправним та скасувати рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області від 23.07.2019 за №510 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_7 ".

Визнати протиправним та скасувати рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області від 23.07.2019 за №511 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_5 ".

Визнати протиправним та скасувати рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області від 23.07.2019 за №512 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_6 ".

Визнати протиправним та скасувати рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області від 23.07.2019 за №513 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_3 ".

Визнати протиправним та скасувати рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області від 23.07.2019 за №514 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_4 ".

Визнати протиправним та скасувати рішення 19 сесії 8 скликання Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області від 23.07.2019 за №515 "Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_2 ".

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Реквізити:

Позивач: ОСОБА_1 (іден. код - НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Відповідач: Турбівська селищна рада Вінницького району Вінницької області (код ЄДРПОУ - 04326230, вул. Миру, будинок 44, смт. Турбів, Вінницький район, Вінницька область 22513).

Треті особи: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 ), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_4 ), ОСОБА_6 ( АДРЕСА_4 ), ОСОБА_7 ( АДРЕСА_5 ), ОСОБА_8 ( АДРЕСА_6 ), ОСОБА_9 ( АДРЕСА_7 ), ОСОБА_10 ( АДРЕСА_8 ).

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна