
24.11.2021 227/845/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2021 року м. Добропілля
Добропiльський мiськрайонний суд Донецької областi
в складі головуючого судді Корнєєвої В.В.
при секретарі Лагутіній К.А.
за участю прокурора Харсіка Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Добропілля в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом керівника Покровської окружної прокуратури Харини А. І. до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 , Покровська районна державна адміністрація Донецької області, про визнання недійсним наказу, скасування запису про державну реєстрацію права власності та зобов`язання повернути земельну ділянку площею 2,00 га вартістю 71240,17 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
До Добропільського міськрайонного суду Донецької області звернувся в.о. керівника Костянтинівської місцевої прокуратури Мармур М.С. із позовом про визнання недійсним наказу, скасування запису про державну реєстрацію права власності та зобов`язання повернути земельну ділянку площею 2,00га, в обґрунтування якого зазначено, що наказом ГУ Держгеокадастру у Донецькій області від 13.01.2020 №215-СГ затверджено проект землеустрою щодо відведення відповідачу ОСОБА_1 земельної ділянки площею 2,0000 га, в тому числі рілля площею 2,0 га (кадастровий номер1422088000:01:000:1591), із земель сільськогосподарського призначення державної власності без зміни цільового призначення для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населених пунктів на території Світлівської сільської ради Добропільського району Донецької області. На підставі вказаного наказу, 18.02.2020 р. державним реєстратором Добропільської районної державної адміністрації Амосовою Т.В. було зареєстровано право власності відповідача ОСОБА_1 на вказану земельну ділянку. В той же час, згідно Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна вбачається, що ОСОБА_1 на підставі рішення Ганнівської сільської ради Добропільського району Донецької області № УІІ/43-5 від 06.06.2018 року отримав у приватну власність земельну ділянку площею 0,385 га (кадастровий номер 1422081100:04:000:0025) для ведення особистого селянського господарства, право власності на яку зареєстровано 12.06.2018р. державним реєстратором Добропільської районної державної адміністрації Донецької області, про що до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вчинено запис №26660549. Тобто, ОСОБА_1 на час отримання спірної земельної ділянки вже використав своє право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства в межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для даного виду землевикористання, в зв`язку із чим позивач просить визнати недійсним наказ ГУ Держгеокадастру у Донецькій області від 13.01.2020 року №215-СГ про надання у власність земельної ділянки площею 2,0 га (кадастровий номер 1422088000:01:000:1591) ОСОБА_1 , оскільки її набуто із порушенням вимог ст.ст.116, 118, 121 Земельного кодексу України, а земельну ділянку повернути у державну власність.
Ухвалою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 11.03.2021 року було відкрито загальне позовне провадження та призначено до підготовчого судового засідання, відповідачам надано строк для подання відзиву на позовну заяву. В строк, встановлений судом, відповідачем-Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області було подано відзив на позовну заяву, в якому зазначено, про те, що в зв`язку із відсутність єдиної бази обліку осіб, які скористалися правом на безоплатну приватизацію, у власність ОСОБА_1 було передано спірну земельну ділянку з порушенням норм законодавства України, рішення просять винести відповідно до діючого законодавства. Відповідач ОСОБА_1 відзову до суду не надавав, в той же час надав заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі, судове засідання просив проводити за його відсутності. Інші учасники до суду не з`явилися, надали заяви з проханням проводити розгляд справи за їх відсутності, рішення просять ухвалити на розсуд суду.
Ухвалою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 13.09.2021 року підготовче провадження у справі було закрито та призначено справу до судового розгляду по суті, за заявою прокурора було внесено зміни до найменування позивача, в структурі якого відбулася реорганізація, уточнено зміст позовних вимог в зв`язку із проведеною адміністративно-територіальною реформою.
В судове засідання 24.11.2021 року з`явився прокурор, який підтримав уточнені позовні вимоги та просив позов задовольнити. Інші учасники судового засідання до суду не з`явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлялися належним чином, надали заяви з проханням проводити розгляд справи за їх відсутності.
Суд, заслухавши прокурора, дослідивши матеріали справи і перевіривши їх доказами, приходить до наступних висновків:
Як вбачається з матеріалів справи, наказом Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області від 13.01.2020 року №215-СГ було затверджено проект землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки площею 2,0000 га, в тому числі рілля площею 2,0000 га (кадастровий номер 1422088000:01:000:1591), із земель сільськогосподарського призначення державної власності без зміни цільового призначення для ведення особистого селянського господарства, розташованої за межами населених пунктів на території Світлівської сільської ради Добропільського району Донецької області. (а.с.19)
На підставі вищевказаного наказу 18.02.2020 року державним реєстратором Добропільської районної державної адміністрації Амосовою Т.В., зареєстровано право власності ОСОБА_1 на вказану земельну ділянку (запис про право власності №35626024), що також підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна. (а.с.26).
Також з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 на підставі рішення Ганнівської сільської ради № УІІ/І43-5 від 06.06.2018 року отримав у приватну власність земельну ділянку площею 0,385 га (кадастровий номер 1422081100:04:000:0025) для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться на території Ганнівської сільської ради Добропільського району Донецької області ( АДРЕСА_1 ). Право власності зареєстровано 12.06.2018 року державним реєстратором Добропільської районної державної адміністрації Донецької області Бровко І.М., про що до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вчинено запис №26660549, що також підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна. (а.с.15)
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2,3 ст.78 Земельного кодексу України право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, Земельного кодексу України, а також інших законів, що видаються відповідно до них. Земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності. Статею 80 ЗК України встановлено, що самостійними суб`єктами права власності на землю є, зокрема, держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, на землі державної власності. Згідно ст.ст.83,84 ЗК України комунальною власністю є землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, в державній власності перебувають усі землі України, крім земель комунальної та приватної власності.
Згідно ч.1,2 ст.116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених ЗК України або за результатами аукціону.
Відповідно до ч.3 ст.116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян проводиться у разі: а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян; б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених ЗК України.
Згідно ст.121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;
б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).
Відповідно до ст.118 ЗК України громадянин, заінтересований у приватизації земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності, подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. До клопотання додається розроблена відповідно до Закону України "Про землеустрій" технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), що замовляється громадянином без надання дозволу на її розроблення. У випадку, визначеному частиною першою цієї статті, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) приймає рішення про її затвердження та передачу земельної ділянки у власність або вмотивоване рішення про відмову. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, клопотання подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. У разі надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, що передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, зобов`язані протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або з дня повідомлення особою, зацікавленою в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, про замовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у порядку, передбаченому цією частиною, відобразити на картографічній основі Державного земельного кадастру орієнтовне місце розташування земельної ділянки, зазначити дату та номер відповідного рішення, а також майбутнє цільове призначення земельної ділянки. Зазначена інформація оприлюднюється на безоплатній основі на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
В нашому випадку дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки було надано відповідачем- Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області, який в подальшому наказом від13.01.2020 року №215-СГ затвердив проект землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки площею 2,0000 га, в тому числі рілля площею 2,0000 га (кадастровий номер 1422088000:01:000:1591), із земель сільськогосподарського призначення державної власності без зміни цільового призначення для ведення особистого селянського господарства, розташованої за межами населених пунктів на території Світлівської сільської ради Добропільського району Донецької області.
Відповідно до ч.4ст.116 ЗК України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм визначених ЗК України, проводиться один раз за кожним видом використання.
На необхідність чіткого додержання вищевказаних вимог статей 116, 118, 121, 123, 134 ЗК України під час передачі земельних ділянок у власність зазначено також в постанові Верховного Суду України від 24.04.2019 року по справі № 525/1225/15-ц, в якій акцентовано увагу натому, що право на безоплатне отримання земельної ділянки державної власності одного виду громадянин може використати один раз, додатково земельні ділянки громадянин або фермерське господарство можуть отримати на конкурентних засадах через участь у торгах.
Відповідно до ч.1ст.155 ЗК України, у разі видання органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, акта, яким порушуються права щодо володіння, користування чи розпорядження належною їй земельною ділянкою, такий акт визнається недійсним.
Згідно із ч.1 ст.1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберігала його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій вона набуте, згодом відпала. Відповідно до ст.1213 ЦК України набувач зобов`язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі.
В судовому засіданні було встановлено, що в порушення вимог ст.ст. 116, 118, 121 ЗК України гр.-н ОСОБА_1 при зверненні до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області для отримання у власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га, з кадастровим номером 1422088000:01:000:1591, не повідомив, що він раніше вже отримував у власність земельну ділянку площею 0,385 га з таким же самим цільовим призначенням в Ганнівській сільській раді, кадастровий номер 1422081100:04:000:0025, а відповідачем- Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області зазначену обставину не було перевірено самостійно під час надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (кадастровий номер 1422088000:01:000:1591). Суд приходить до висновку про те, що спірна земельна ділянка вибула з державної власності внаслідок порушення законодавства, яке було допущено під час передачі її у власність ОСОБА_1 .
Враховуючи те, що право власності ОСОБА_1 виникло на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області від 13.01.2020 року №215-СГ «Про затвердження документації із землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки площею 2,0000 га, в тому числі рілля площею 2,0000 га (кадастровий номер 1422088000:01:000:1591), із земель сільськогосподарського призначення державної власності без зміни цільового призначення для ведення особистого селянського господарства, розташовану за межами населених пунктів на території Світлівської сільської ради Добропільського району Донецької області, вказаний наказ підлягає визнанню незаконним та скасуванню, державна реєстрація права власності (номер запису про право власності № 35626024) на вказану земельну ділянку підлягає скасуванню, та земельна ділянка за кадастровим номером 1422088000:01:000:1591 підлягає поверненню на користь держави.
Аналізуючи зібрані у судовому засіданні докази у їх сукупності та приймаючи до уваги те, що відповідач ОСОБА_1 визнав позов повністю, суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора підлягають задоволенню в повному обсязі.
Крім того, суд зазначає, що ухвалою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 04.03.2021 року за заявою позивача було накладено арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 1422088000:01:000:1591 площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою Донецька область, Добропільський район, Світлівська сільська рада у межах згідно з планом, яка належить відповідачу ОСОБА_1 на праві приватної власності, шляхом заборони проведення дій щодо відчуження земельної ділянки іншим особам. Враховуючи, що позовні вимоги прокурора, який діяв в інтересах держави, задоволені в повному обсязі, враховуючи, що арешт був накладений з метою забезпечення позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений арешт підлягає скасуванню після набрання рішенням по даній справі законної сили.
Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Суд, з врахуванням встановлених обставин стосовно того, що порушення земельного законодавства відбулося внаслідок дій обох відповідачів, приходить до висновку про те, що судові витрати по справі, а саме щодо сплати судового збору, сплаченого під час звернення до суду, слід стягнути з обох відповідачів в рівних частинах.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 89, 141, 158, 197, 206, 264, 265, 258-259, 263-265, 268, 272, 273, 354 ч.1 ЦПК України, ст.ст. 78, 80, 83, 84, 116, 118, 121, 155 Земельного кодексу України, ст.ст. 1212, 1213 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов керівника Покровської окружної прокуратури Харина А. І. до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: ФОП ОСОБА_2 , Покровська районна державна адміністрація Донецької області, про визнання недійсним наказу, скасування запису про державну реєстрацію права власності та зобов`язання повернути земельну ділянку площею 2,00 га вартістю 71240,17 грн. – задовольнити.
Визнати недійсним наказ Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області від 13.01.2020 року №215-СГ, яким затверджено проект землеустрою та передано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 2,0000 га, в тому числі рілля площею 2,0000 га (кадастровий номер 1422088000:01:000:1591), із земель сільськогосподарського призначення державної власності без зміни цільового призначення для ведення особистого селянського господарства, розташовану за межами населених пунктів на території Добропільської міської об`єднаної територіальної громади Покровського району Донецької області.
Скасувати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запис про право власності № 35626024 на земельну ділянку площею 2,0000 га з кадастровим номером 1422088000:01:000:1591 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2038007814220), власником якої зазначено ОСОБА_1 .
Зобов`язати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , іпн НОМЕР_1 , повернути на користь держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області земельну ділянку загальною площею 2,0000 га (кадастровий номер 1422088000:01:000:1591) для ведення особистого селянського господарства, що розташована за межами населених пунктів на території Добропільської міської об`єднаної територіальної громади Покровського району Донецької області.
Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області на користь Донецької обласної прокуратури (ідентифікаційний код юридичної особи 25707002, юридична адреса: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, 6, рахунок UA918201720343180002000016251, Держказначейська служба України м. Київ, отримувач – Донецька обласна прокуратура) витрати по сплаті судового збору в розмірі 3972 гривень 50 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , іпн НОМЕР_1 , на користь Донецької обласної прокуратури (ідентифікаційний код юридичної особи 25707002, юридична адреса: 87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, 6, рахунок UA918201720343180002000016251, Держказначейська служба України м. Київ, отримувач – Донецька обласна прокуратура) витрати по сплаті судового збору в розмірі 3972 гривень 50 копійок.
Після набрання рішенням законної сили скасувати арешт, накладений ухвалою Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 04.03.2021 року на земельну ділянку загальною площею 2,0000 га (кадастровий номер 1422088000:01:000:1591).
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Донецького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони по справі:
позивач - керівник Покровської окружної прокуратури Харина А. І., адреса місцезнаходження: 85114, Донецька область, м. Покровськ, вул. Центральна,148.
Відповідачі : 1) Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області, код ЄДРПОУ 39767332, адреса місцезнаходження: 84313, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Машинобудівників, 16; 2) ОСОБА_1 , іпн НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 ;
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору:1) ФОП ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 ; 2)Покровська районна державна адміністрація Донецької області, код ЄДРПОУ 21961790, адреса місцезнаходження: 85300, Донецька область, м. Покровськ, вул. Шибанкова, 11.
Суддя В.В.Корнєєва
24.11.2021