Рішення № 101365074, 25.11.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2021
Номер справи
520/12269/21
Номер документу
101365074
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

25 листопада 2021 р. № 520/12269/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді – Полях Н.А., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (код ЄДРПОУ 40108599, вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 , позивач) з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Харківській області (надалі – відповідач1, ГУНП в Харківській області), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (надалі – відповідач2, ГУПФУ в Харківській області, орган ПФ України), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Харківській області щодо відмови від надання довідки для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Головне управління Національної поліції в Харківській області скласти та надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (відповідного зразку згідно із Додатком 3 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затвердженого постановою КМУ №45 від 13.02.2008) для ОСОБА_1 (з врахуванням посади прирівняної до посади "Заступника начальника РВ - начальника слідчого відділу Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області" спеціальним званням підполковник поліції, вислугою - 24 р. 09 міс. 23. та такими видами грошового забезпечення: посадовий оклад: оклад за спеціальним званням; відсоткова надбавка за вислугу років (45%), (вислуга 24 р. 09 міс. 23 дн.); надбавка за виконання особливо важливих завдань 100% (посадовий оклад + оклад за спеціальним званням + відсоткова надбавка за вислугу років); премія 45,73% (посадовий оклад + оклад за спеціальним званням + відсоткова надбавка за вислугу років + надбавка за виконання особ. особливо важливих завдань);

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру грошового забезпечення за посадою прирівняною до посади "Заступника начальника РВ - начальника слідчого відділу Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області" спеціальним званням підполковник поліції, вислугою - 24 р. 09 міс. 23 дн. та такими видами грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за спеціальним званням; відсоткова надбавка за вислугу років (45%), (вислуга 24 р. 09 міс. 23 дн.); надбавка за виконання особливо важливих завдань 100% (посадовий оклад + оклад за спеціальним званням + відсоткова надбавка за вислугу років); премія 45,73% (посадовий оклад + оклад за спеціальним званням + відсоткова надбавка за вислугу років + надбавка за виконання особливо важливих завдань) починаючи з 01.01.2018;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області виплатити різницю не отриманої пенсії починаючи з 01.01.2018.

В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що він проходив службу в органах Міністерства внутрішніх справ та у 2011 році вийшов на пенсію за вислугу років з посади начальника слідчого відділу Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області. На момент звільнення у 2011 був забезпечений 5 видами грошового забезпечення, а саме: посадовим окладом, окладом за спеціальним званням, відсотковою надбавкою за вислугу років 21 р. 04 м. 01 дн. (35%), надбавкою за виконання особливо важливих завдань 100 % та премією 13%.

В подальшому, з 11.06.2014 позивач був прийнятий на роботу до ГУМВС в Харківській області у статусі державного службовця. З 13.08.2015 позивач проходив службу на різних посадах в органах ГУМВС в Харківській області та ГУНП у Харківській області, в тому числі з 26.12.2016 на посаді начальника відділення розслідування злочинів загально-кримінальної спрямованості слідчого відділу Шевченківського ВП ГУ НП в Харківській області, з якого позивача звільнено з 26.12.2017. На останній посаді позивач отримував такі види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавку за стаж роботи 45%, премію щомісячну у розмірі 45,73%, індексацію 1,26%.

Позивач вважає, що відповідач1 мав видати довідку про грошове забезпечення для призначення пенсії виходячи з грошового забезпечення, яке позивач отримував як на посаді Заступника начальника РВ-начальника слідчого відділу Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області (при первісному звільненні) спеціальним званням підполковник поліції, надбавкою за виконання особливо важливих завдань 100%, так і грошового забезпечення, яке він отримував на останній посаді - вислугу років 45% та премію у розмірі 45%.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.

Сторони були належним чином повідомлені про відкриття провадження у справі, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень.

Відповідач подав відзив на позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог посилаючись на їх безпідставність. Стверджує, що довідку про розміри грошового забезпечення позивача для обрахунку пенсії підготовлено відповідно до вимог чинного законодавства, а юридичні підстави для видання нової – відсутні. Вказує на неможливість включення надбавки за виконання особливо важливих завдань 100%, оскільки така надбавка позивачу не встановлювалася та не виплачувалася.

Керуючись приписами ст.ст. 171, 257, 262 КАС України, суд зазначає, що розгляд позовної заяви здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Відповідно до приписів ч. 4 ст. 229 КАС України, оскільки розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи згідно із приписами ст. 258 КАС України, то фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, повно виконавши процесуальний обов`язок зі збору доказів, перевіривши доводи сторін добутими доказами, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст належних норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.

Позивач з 17.06.1991 до 19.08.2011 проходив службу в органах внутрішніх справ та був звільнений з посади з заступника начальника РВ-начальника слідчого відділу Дзержинського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області.

На момент звільнення у 2011 був забезпечений 5 видами грошового забезпечення, а саме: посадовим окладом, окладом за спеціальним званням, відсотковою надбавкою за вислугу років 21 р. 04 м. 01 дн. (35%), надбавкою за виконання особливо важливих завдань 100 % та премією 13%.

Після звільнення позивачеві була призначена та виплачувалася пенсія за вислугу років.

В подальшому, з 11.06.2014 позивач був прийнятий на роботу до ГУМВС в Харківській області у статусі державного службовця. З 13.08.2015 позивач проходив службу на різних посадах в органах ГУМВС в Харківській області та ГУНП у Харківській області, в тому числі з 26.12.2016 на посаді начальника відділення розслідування злочинів загально-кримінальної спрямованості слідчого відділу Шевченківського ВП ГУ НП в Харківській області, з якого позивача звільнено з 26.12.2017.

На останній посаді позивач отримував такі види грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавку за стаж роботи 45%, премію щомісячну у розмірі 45,73%, індексацію 1,26%.

Після звільнення позивача зі служби відповідачем підготовлено пакет документів для призначення пенсії позивачеві, та разом із заявою позивача про призначення пенсії (у прохальній частині якого позивачем закреслено «перерахунок, поновлення пенсії»).

Позивачу призначено пенсію за вислугу років, виходячи зі складових грошового забезпечення, які позивач отримував на останній посаді перед звільненням.

Позивач звернувся до ГУНП України в Харківській області та Національної поліції України зі зверненнями, шляхом надсилання адвокатського запиту, про надсилання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у розмірах, які хоче позивач.

Листами від 19.05.2021 № 1703/119/05/29-2-2021 та від 22.06.2021 № 511/48-2021 ГУНП України в Харківській області та Національної поліції України відповідно, відповіли про відсутність підстав для складання та направлення нової довідки.

Позивач вважаючи безпідставною відмову відповідача у включенні до грошового забезпечення позивача складових, які хоче позивач, позивач звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі – Закон № 2262) визначені умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова №988) затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10, розміри надбавки за стаж служби в поліції згідно з додатком 11.

Ця постанова набрала чинності з 02.12.2015 та застосовується з дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію", тобто, з 07.11.2015.

Відповідно до положень пункту 4 постанови № 988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем`єр-міністра України або Першого віце-прем`єр-міністра України, Віце-прем`єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ; 2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Отже, з наведеного вбачається, що, Кабінет Міністрів України цією постановою делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.

Відповідно до статті 94 Закону України «Про Національну поліцію», постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року №260 затверджено Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі по тексту - Порядок №260).

Пунктом 3 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Зокрема, Порядком № 260 установлено такий додатковий вид грошового забезпечення, як надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 Порядку №260).

Відповідно до положень пункту 12 розділу ІІ Порядку № 260 розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.

Тобто, Постановою № 988 та Порядком №260 для відповідної категорії осіб передбачено такий щомісячний додатковий вид грошового забезпечення, як надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, а також премії.

З матеріалів справи встановлено, що позивач звернувся до відповідача2 з метою призначення пенсії, а не поновлення раніше призначеної.

Відповідно до ст. 43 Закону № 2262 заробіток (грошове забезпечення) для обчислення пенсій пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" і постанови Верховної Ради України про порядок введення в дію цього Закону Кабінетом Міністрів України ухвалено Постанову від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей» (надалі – Порядок № 393).

Відповідно до п. 7 Порядку № 393 пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

відповідних окладів за посадою (для поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в Національній поліції, які отримували при цьому грошове забезпечення та звільнені із служби безпосередньо з посад у таких органах, установах та організаціях, - відповідних окладів, установлених за рівнозначними (аналогічними) посадами в Національній поліції), військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту - щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, врегульовано також Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 (далі-Порядок №3-1).

Пунктом 7 Порядку №3-1 визначено, що для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подаються такі документи:

заява про призначення пенсії (додаток 1);

грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби;

військово-медичні документи про стан здоров`я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію);

документи про страховий стаж (при призначенні пенсії згідно з пунктом "б" статті 12 Закону ( 2262-12 );

довідка МСЕК про визнання особи інвалідом;

копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);

довідка ВАТ "Ощадбанк" або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ВАТ "Ощадбанк";

копія паспорта.

Відповідно до Законів України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», пунктів 4, 9 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878 (зі змінами), та постанови правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402, Міністерством внутрішніх справ України ухвалено Наказ від 17.09.2018 № 760, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2018 р. за № 1152/32604, відповідно до п. 4 якого визначено, що підрозділи фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) апарату МВС, територіальних органів з надання сервісних послуг МВС, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління МВС, ЦОВВ та Національної гвардії України, готують: 1 ) грошовий атестат; 2) довідку про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - довідка про додаткові види грошового забезпечення) (додаток 4). В 5-денний строк після отримання інформації про прийняття від особи заяви про призначення пенсії грошовий атестат та довідка про додаткові види грошового забезпечення подаються до уповноваженого структурного підрозділу.

Наказом Міністерство внутрішніх справ України від 04.05.2016 № 351 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 травня 2016 р. за № 774/28904, який було скасовано Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.09.2018 № 760, та який був чинний на момент призначення пенсії позивача у 2017, було передбачено, що на підрозділи фінансового забезпечення органів військового управління, з`єднань, військових частин (підрозділів), вищих військових навчальних закладів, навчальних військових частин (центрів), баз, закладів охорони здоров`я та установ Національної гвардії України покладається підготовка грошового атестата (або довідки про розмір грошового забезпечення) та довідки про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення) (додаток 2). (п.3 розділу ІІ цього наказу).

Аналіз приписів чинного законодавства свідчить про те, що пенсії поліцейських призначаються виключно зі складових грошового забезпечення, які вони отримали саме на останній посаді. Жодним нормативно-правовим актом не визначено права позивача обирати види грошового забезпечення, які включаються до довідки про призначення або перерахунок пенсії.

Щодо посилання позивача на приписи ст. 2 Закону № 2262, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 Закону № 2262 військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби. Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі повторного прийняття їх на військову службу до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України та Державної спеціальної служби транспорту, службу до Національної поліції, Національного антикорупційного бюро України, Служби судової охорони, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється. При наступному звільненні із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення.

Аналіз вказаної норми свідчить про обов`язок виплачувати пенсію виключно з урахуванням вислуги років набутої при повторному прийнятті на службу, проте не надає права позивачеві обирати види грошового забезпечення включаються до складу його грошового забезпечення для призначення або перерахунку пенсії, зокрема видів грошового забезпечення (виходячи з посади, яку він обіймав до первинного звільнення) та надбавки за виконання особливо важливих завдань 100%, яку позивач отримував до первинного звільнення та премії при повторному звільненні у розмірі 45,73%, а не при первинному звільненні – у розмірі 13%.

Матеріалами справи підтверджено, що позивачеві враховано вислугу років з моменту його повторного прийняття на службу, спір щодо обрахунку вислуги років між сторонами у справі відсутній.

Вказане свідчить, що вимоги позивача не ґрунтуються на законі.

За таких обставин позовні вимог звернуті до відповідача1 задоволенню не підлягають.

Також не підлягають задоволенню позовні вимоги до відповідача2, оскільки вони є похідними від позовних вимог, звернутих до відповідача1.

Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

При розв`язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999р. у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007р. у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011р. у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010р. у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994р. у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003р. у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008р. у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.

Підстави для розподілу судового збору, відповідно до вимог ст. 139 КАС України, відсутні.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 19, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 257, 258, 262, 278 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції в Харківській області (код ЄДРПОУ 40108599, вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 25.11.2021.

Суддя Н.А. Полях