
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2021 року
справа №380/16694/21
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Львівського прикордонного загону (Військова частина 2144) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
встановив:
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернулася до суду з позовом до Львівського прикордонного загону (Військова частина 2144) (місцезнаходження: 79013, м.Львів, вул. Личаківська, 74, код ЄДРПОУ 14321653), в якому просить суд:
-визнати протиправними дії Львівського прикордонного загону (Військова частина 2144) щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з грудня 2015 року по квітень 2016 року та з липня 2017 року по лютий 2018 року включно з урахуванням липня 2014 року, як місяця для обчислення індексу споживчих цін (базового місяця);
-зобов`язати Львівський прикордонний загін (Військова частина 2144) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з грудня 2015року по квітень 2016року та з липня 2017року по лютий 2018року включно з урахуванням січня 2008року, як місяця для обчислення індексу споживчих цін (базового місяця), виплату здійснити із урахуванням виплачених сум.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що нарахування та виплата індексації позивачу за період з груня 2015 по квітень 2016 та з липня 2017 по люти1 2018 пр оведена з порушенням Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003. Позивач також вважає, що відповідач неправильно визначив базовий місяць при розрахунку суми індексації, оскільки не врахував, що з 01.12.2015 істотно змінено порядок індексації доходів, який прив`язаний до підвищення тарифної ставки (окладу), а не збільшення інших складових заробітної плати. Водночас, відповідач нараховуючи позивачу грошове забезпечення, встановив базовий місяць липень 2014, а не січень 2008, тобто місяць, коли востаннє було збільшено оклад військовослужбовця.
Ухвалою суду від 04.10.2021 відкрито провадження у справі та вирішено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін та встановлено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву.
У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній заперечує щодо задоволення даного адміністративного позову. Зокрема зазначає, що позивачу правомірно встановлено базовий місяць для розрахунку індексації липень 2014, адже положення п.5 Порядку №1078, в редакції, яка діяла до грудня 2015року, передбачали, що базовим місяцем є місяць зростання грошових доходів населення, а не місяць підвищення саме окладів. В свою чергу в редакції після грудня (з 15.12.2015 та підлягала застосуванню з 01.12.2015) змінилось визначення базового місяця, якщо раніше базовий місяць (місяць підвищення) визначався в разі коли зросли доходи внаслідок підвищення тарифної ставки (окладу) або за рахунок будь-якої постійної складової зарплати, то після внесення змін - тільки в разі, якщо підвищена тарифна ставка (оклад).
Також відповідач наголошує, що відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.09.2020 у справі №380/4853/20 визнано протиправною бездіяльність Львівського прикордонного загону (військова частина 2144) щодо не проведення повного розрахунку при звільненні та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення та стягнуто з Львівського прикордонного загону (військова частина 2144) (вул. Личаківська, 74, м. Львів, 79010, код ЄДРПОУ : 14321653) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП : НОМЕР_1 ) середнє грошове забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні в сумі 23044,90 грн (двадцять три тисячі сорок чотири гривні, 90 копійок). Враховуючи викладене вище, твердження позивача про застосування 2008 року як базового при нарахуванні індексації грошового забезпечення є неаргументованим та не узгоджується із Порядком №1078 (в редакції 15.12.2015). Просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.
Від позивача надійшла відповідь на відзив, у якій позивач наполягає на встановленні січня 2008 базовим місяцем.
Інших заяв по суті справи сторонами не надано.
Суд встановив таке.
Наказом начальника 7 прикордонного загону (І категорії) Західного регіонального управління (І категорії) Державної прикордонної служби України (Львівський прикордонний загін (військова частина 2144)) від 21.08.2015 №188-ос старшого сержанта ОСОБА_2 зараховано в списки особового складу загону та на всі види забезпечення та призначено на посаду, як таку, що переведена з 31 прикордонного загону м. Чернівців Західного регіонального управління (І категорії).
Наказом начальника 7 прикордонного загону (І категорії) Західного регіонального управління (І категорії) Державної прикордонної служби України (Львівський прикордонний загін (військова частина 2144)) від 27.06.2019 № 168-ос прапорщика ОСОБА_1 звільнено з військової служби в запас згідно підпункту «а» п. 2 ч. 5 ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (у зв`язку із закінченням контракту) та наказом цього ж начальника від 26.07.2019 № 200 - ос виключено із списків особового складу, усіх видів забезпечення з 28.07.2019.
Відповідно до наказу командира військової частини 2144 Західного регіонального управління (І категорії) Державної прикордонної служби України від 28.04.2016 №106-ос ОСОБА_1 надано відпустку у зв`язку з вагітністю і поголами тривалістю 126 днів з 28.04.2016 по 31.08.2016.
Відповідно до наказу командира військової частини 2144 Західного регіонального управління (І категорії) Державної прикордонної служби України від 12.07.2017 №159-ос старшина ОСОБА_1 вважається такою, що прибула з відпустки по догляду за дитиною та приступила до виконання посадових обов`язків з 10.07.2017.
Позивач долучив до позовної заяви особові картки грошового забезпечення, в тому числі за 2015-2019 роки, з яких видно, що у 2015 виплачено індексацію на суму 1735,65грн., у 2016 – не нараховано, у 2017 – не нараховано, у 2018 – 71,08грн., у 2019 – 866,75грн.
Як видно з рішення Львівського окружного адміністративного суду від 24.09.2020 у справі №380/4853/20 (№рішення в ЄРДСР 91777650) за позовною заявою ОСОБА_1 , в якій просить: - визнати протиправною бездіяльність Львівського прикордонного загону (військова частина 2144) щодо нарахування та виплати при звільненні з військової служби ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення; - зобов`язати Львівський прикордонний загін (військова частина 2144) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середнє грошове забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні (невиплату індексації грошового забезпечення) за період із 29.07.2019 по 14.04.2020 із розрахунку 366,5 грн в день., при розгляді цієї справи судом встановлено, що 15.04.2020, Львівським прикордонним загоном на картковий рахунок ОСОБА_1 перераховано індексацію грошового забезпечення у сумі 23207,80 грн, що підтверджується випискою з рахунку АТКБ Банк «ПриватБанк». Ця обставина відповідно до ст.78 КАС України не підлягає доказуванню і є встановленою.
Також цим же рішенням суду від 24.09.2020 у справі №380/4853/20 визнано протиправною бездіяльність Львівського прикордонного загону (військова частина 2144) щодо не проведення повного розрахунку при звільненні та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення та стягнуто з Львівського прикордонного загону (військова частина 2144) (вул. Личаківська, 74, м. Львів, 79010, код ЄДРПОУ : 14321653) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; РНОКПП : НОМЕР_1 ) середнє грошове забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні в сумі 23044,90 грн.
Незважаючи на те, що позивачу вже було виплачено індексацію грошового забезпечення на суму 23207,80грн. та нараховано компенсацію щодо не проведення повного розрахунку при звільненні та стягнуто з відповідача 23044,90грн., позивач вважає, що відповідач повинен їй перерахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення за період з грудня 2015року по квітень 2016року та з липня 2017року по лютий 2018року включно з урахуванням січня 2008року, як місяця для обчислення індексу споживчих цін (базового місяця), виплату здійснити із урахуванням виплачених сум. Зазначене і стало підставою для звернення позивача до суду.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон №2011-XII).
Згідно зі статтею 9 Закону №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Абзацом 2 частини третьої статті 9 Закону №2011-XII визначено, що грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначені Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 №1282-XII (далі Закон №1282-XII).
За визначенням, наведеним в статті 1 Закону №1282-XII, індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Відповідно до частини першої статті 2 Закону №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення).
Стаття 4 Закону №1282-XII визначає підстави для проведення індексації. Згідно з частиною першою статті 4, індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка (до 01.01.2016 – 101%) .
Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін (частини друга четверта статті 4 Закону №1282-XII).
Частиною 2 ст. 5 Закону №1282-XII визначено, що підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.
Індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів (ч.1 ст. 9 Закону №1282-XII).
Відповідно до норм ст. 6 Закону №1282-XII у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 затверджений Порядок проведення індексації грошових доходів населення (далі Порядок №1078), який визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.
Відповідно до п. 11 Порядку №1078, в редакції до 01.12.2015, підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.
Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка.
Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Відповідно до п. 5 Порядку №1078, в редакції до 01.12.2015, у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
09.12.2015 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» (далі Постанова-№1013), яка набрала чинності 15.12.2015 та відповідно до пункту 6 цієї постанови застосовується з 01.12.2015.
Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015 до Порядку №1078 внесені зміни, пункт 5 викладено в новій редакції:
« 5. У разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.
Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру».
Пунктом 2 Порядку №1078 визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, серед іншого, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
Згідно з пп. 2 пункту 6 Порядку №1078 виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні грошові виплати населенню, а саме: підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету.
Таким чином, з аналіз зазначених правових норм призводить до висновку, що індексація грошового забезпечення за своєю суттю є державною гарантією щодо оплати праці, метою якої є підвищення грошових доходів громадян (в межах прожиткового мінімуму) для компенсації подорожчання/зростання споживчих товарів і послуг внаслідок інфляції. Проведення індексації заробітної плати (грошового забезпечення) є обов`язком підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників, у разі, коли індекс споживчих цін перевищив поріг індексації.
При цьому, суд наголошує, що важливим елементом при нарахуванні індексації є «базовий» місяць, від якого починає обчислюватися зростання індексу споживчих цін, оскільки нарахування індексації розпочинається після досягнення цим індексом певного значення у відсотках (так званого «порогу»), визначеного законом.
Так, індексація грошових доходів населення починає нараховуватися, коли зростання індексу споживчих цін перевищує:
- 101 відсоток за період до 01.01.2016 (частина перша статті 4 Закону №1282-XII в редакції, що діяла до 01.01.2016);
- 103 відсотки за період після 01.01.2016 (частина перша статті 4 Закону №1282-XII зі змінами, внесеними Законом №911-VIII від 24.12.2015, який набрав чинності 01.01.2016).
Відповідно до пункту 5 Порядку №1078 в редакції, що діяла до 01.12.2015, «базовим» місяцем для нарахування індексації вважався місяць, в якому відбулася одна із подій:
(1) підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, стипендій, або
(2) зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів.
При цьому місяць, у якому відбулося підвищення, вважається «базовим» при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
У зв`язку з прийняттям Постанови №1013, якою внесені зміни серед іншого і до пункту 5 Порядку №1078, з 01.01.2016 істотно змінився порядок нарахування індексації, оскільки «базовим» місяцем (місяцем, від якого починає обчислюватися зростання індексу споживчих цін, до досягнення ним порогу 103%) визначено місяць, у якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів) за посадою, а не підвищення розмірів мінімальної заробітної плати чи зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімального розміру.
Суд встановив, що відповідач за період з грудня 2015 по лютий 2018 виплатив позивачу індексацію грошового забезпечення, виходячи з встановленого під час проходження служби місяця для обчислення індексу споживчих цін для прозрахунку індексації грошового забезпечення – липнь 2014. Ця обставина визнається сторонами.
Проте позивач вважає, що базовим місяцем за вказаний період повинен бути січень 2008 року.
Таким чином, спірним у цій справі є правильність визначення відповідачем «базового» місяця для здійснення нарахування позивачу індексації грошового забезпечення.
Як вже зазначалося вище, відповідно до норм Порядку №1078 в редакції, що діяла до грудня 2015 року, «базовим» місяцем вважався місяць, в якому відбулося, зокрема, зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів (за рахунок будь-яких постійних складових зарплати чи грошового забезпечення).
З прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови №1013 від 09.12.2015, яка набрала чинності з 15.12.2015, початок обчислення зростання індексу споживчих цін пов`язується з місяцем, у якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів) за посадою.
З 01.12.2015 для проведення індексації необхідно встановити місяць, у якому відбулося підвищення тарифних ставок (окладів) за посадою, а не складових заробітної плати, в даному випадку грошового забезпечення.
Оскільки з моменту набрання чинності пунктом 5 Порядку №1078 в редакції Постанови №1013 посадові оклади військовослужбовців підвищилися з 01.03.2018, коли набрала чинності постанова КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року №704, березень місяць 2018 року є місяцем підвищення доходу, а тому враховується як «базовий» з 01.03.2018.
В контексті наведених правових норм та встановлених обставин справи, суд вважає правильним застосування липня 2014 як базового місяця при нарахуванні індексації грошового забезпечення позивача за період з грудня 2015 року по лютий 2018 року, оскільки вказаний вище місяць був визначений як останній базовий місяць у зв`язку з підвищенням складових грошового забезпечення позивача відповідно до норм Порядку 1078, що діяли до 01.12.2015.
Застосування січня 2008 як базового можливе лише за умов, визначених пунктом 10-2 Порядку №1078 у редакції Постанови № 1013, який застосовується з 01 грудня 2015 року, та яким передбачено, що для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.
Суд звертає увагу, що за матеріалами справи встановлено, що позивач з 01 грудня 2015 року не була переведана на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці, що слугувало б підставою для обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати позивача, враховуючи оклад за посадою, яку займає працівник станом на січень 2008 року.
Отже, дії відповідача щодо нарахування позивачу індексації грошового забезпечення за період з грудня 2015 року по квітень 2016 року з урахуванням липня 2014 року є правомірними.
Тому в цій частині позов задоволенню не підлягає.
Водночас з 10 липня 2017 ОСОБА_1 прибула з відпустки по догляду за дитиною та приступила до виконання посадових обов`язків. Тому саме із зазначеного часу січень 2008 має бути врахований як базовий при нарахуванні індексації грошового забезпечення.
Крім того, суд наголошує на тому, що позивачу вже було виплачено індексацію грошового забезпечення при звільненні на суму 23207,80грн. Зазначене є встановлене рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24.09.2020 у справі №380/4853/20 за позовною заявою ОСОБА_1 , в якій вона просила: - визнати протиправною бездіяльність Львівського прикордонного загону (військова частина 2144) щодо нарахування та виплати при звільненні з військової служби ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення; - зобов`язати Львівський прикордонний загін (військова частина 2144) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середнє грошове забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні (невиплату індексації грошового забезпечення) за період із 29.07.2019 по 14.04.2020 із розрахунку 366,5 грн в день.
Також позивачу присуджено середнє грошове забезпечення за несвоєчасний розрахунок при звільненні (невиплату індексації грошового забезпечення) за період із 29.07.2019 по 14.04.2020 на суму 23044,90 грн.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є частково обґрунтовані, тому позов підлягає завдоволенню частково, а саме в частині, що стосується визнання протиправними дій відповідача щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення з 10.07.2017 року по 28.02.2018 року включно з урахуванням липня 2014 року. Відтак для ефективного захисту прав позивача відповідач зобов`язаний перерахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 10.07.2017 по 28.02.2018 з урахуванням січня 2008року, як місяця для обчислення індексу споживчих цін (базового місяця), та здійснити виплату перерахованої індексації грошового забезпечення з урахуванням виплачених сум, а також перерахованої 15.04.2020 Львівським прикордонним загоном на картковий рахунок ОСОБА_1 , відкритий у АТКБ Банк «ПриватБанк», індексації грошового забезпечення на суму 23207,80 грн.
Підсумовуючи наведене, адміністративний позов є частково обґрунтованим та підлягає задоволенню лише в частині позовних вимог.Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, а будь-яких інших судових витрат у справі не встановлено, питання про їх розподіл не вирішується.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд
в и р і ш и в :
адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Львівського прикордонного загону (Військова частина 2144) (місцезнаходження: 79013, м.Львів, вул. Личаківська, 74, код ЄДРПОУ 14321653) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Львівського прикордонного загону (Військова частина 2144) щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення з 10.07.2017 року по 28.02.2018 року з урахуванням липня 2014 року.
Зобов`язати Львівський прикордонний загін (Військова частина 2144) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 10.07.2017 по 28.02.2018 з урахуванням січня 2008року, як місяця для обчислення індексу споживчих цін (базового місяця), та здійснити виплату перерахованої індексації грошового забезпечення з урахуванням раніше виплачених сум, а також перерахованої 15.04.2020 Львівським прикордонним загоном на картковий рахунок ОСОБА_1 , відкритий у АТКБ Банк «ПриватБанк», індексації грошового забезпечення.
У задоволенні решти позовних вимог – відмовити.
Судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п15.5 п.5 розділу VII Перехідні положення КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Лунь З.І.