Ухвала суду № 101362172, 25.11.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.11.2021
Номер справи
200/9852/21
Номер документу
101362172
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

25 листопада 2021 р. Справа №200/9852/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабіч С.І., розглянувши у порядку письмового провадження питання щодо витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ, код ЄДРПОУ 44070187) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі – позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ, код ЄДРПОУ 44070187) (далі - відповідач), відповідно до якого просить:

- визнати рішення № 00023642409 про застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 04.03.2021 року протиправним;

- скасувати рішення № 00023642409 про застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 04.03.2021 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при винесенні спірного рішення відповідачем не враховано приписи Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування” (далі - Закон № 2464), оскільки платники єдиного внеску, визначені статтею 4 даного Закону, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” (далі - Закон № 1669), де проводилася антитерористична операція, звільняються від виконання своїх обов`язків, визначених частиною другою статті 6 Закону № 2464, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

27 серпня 2021 року на адресу суду надійшов відзив відповідача на позов, в якому, серед іншого, зазначено, що станом на 01.10.2013 року до органу доходів і зборів Пенсійним фондом України передано інформацію про стан розрахунків платників єдиного внеску (недоїмка/переплата), відповідно до якого, по фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 передано суму заборгованості зі сплати єдиного внеску у розмірі 9161,83 грн., яка обліковувалась в інтегрованій картці платника податків.

Вказано, що згідно з даними Інформаційної системи «Податковий блок» по коду платежу 71040000 «єдиний внесок для фізичних осіб-підприємців, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність» нараховано єдиний внесок за І-ІV квартал 2017 року – 8448,00 грн., за І-ІV квартал 2018 року -9828,72 грн., за І-ІV квартал 2019 року – 11016,72 грн. Сплачено єдиний внесок за період: з 01.1.2013 року по 31.12.2013 року в сумі 1000,00 грн., з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року в сумі 0,00 грн., з 01.01.2015 року по 3.12.2015 року в сумі 1500,00 грн., з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року в сумі 0,00 грн., з 01.01.2017 року по 31.12.2017 року в сумі 0,00 грн., з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року в сумі 0,00 грн., з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року в сумі 0,00 грн., з 01.01.2020 року по 05.08.2020 року в сумі 36995,09 грн.

Також зазначено, що відповідно до пункту 2 розділу VІІ Порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 20.04.2015 року № 449, зі змінами та доповненнями: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення у період до 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначене порушення починаючи з 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум та нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожен день прострочення платежу.

Крім того, вказано, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 911-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до Закону № 1669 та зокрема виключено підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону № 1669, в якому скасовано норму, зазначену в пункті 94 розділу VIII «Прикінцевих та перехідних положення» Закону № 2464, щодо звільнення від виконання обов`язків, передбачених частиною другою статті 6 Закону України № 2464, платників єдиного внеску, які перебувають на обліку у контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, де проводилась АТО.

Відповідач наголосив, що з 01 січня 2016 року законодавством про єдиний внесок не передбачено особливих умов щодо виконання зобов`язань платником єдиного внеску, які перебувають або перебували на обліку у контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, де проводилось АТО.

На підставі викладеного, відповідач вважає, що рішення за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 04.03.2021 року № 00023642409 на суму 42848,76 по фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 застосовано правомірно.

У строк встановлений судом від позивача надійшла відповідь на відзив відповідача, в якому, серед іншого, зазначено, що відповідачем не підтверджено належними доказами заявлені заперечення в частині надіслання позивачу оскаржуваного рішення в порядку та строк, визначеного законодавством, а ті докази, що надані відповідачем, не встановлюють дійсні обставини в цій частині.

Також, позивачем було акцентовано увагу на те, що копії розрахунку штрафної санкції не містить чіткої інформації для його правильного розуміння, з його змісту неможливо встановити правильний розрахунок штрафної санкції та здійснити належним чином перевірку нарахування суму штрафної санкції.

Судом встановлено, що у наданих відповідповідачем розрахунках відсутнє посилання на те, що штраф та штрафні санкції нараховано за період, починаючи з 23.04.2013 року.

У відзиві на позов відповідач вказує про наявність даних Інформаційної системи «Податковий блок» щодо позивача з нарахування та сплати ЄСВ за період 2017-2020 рік. у той час як у спірному рішенні зазначено про нарахування штрафних санкцій за період з 23.04.2013 року.

Згідно частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Враховуючи викладене, з метою з`ясування всіх обставин, що входять до предмета доказування у даній справі та мають значення для правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне витребувати у відповідача:

-належним чином оформлений розрахунок (із зазначенням посади та підпису особи що його склала) та письмові пояснення щодо сум штрафів та штрафних санкцій, за несвоєчасну сплату позивачем ЄСВ, із зазначенням періодів нарахування цих штрафів та штрафних санкцій, а також із зазначенням несплачених (чи несвоєчасно сплачених) сум ЄСВ та сум нарахованих штрафних санкцій

Керуючись ст.ст. 12, 47, 72, 77, 80, 94, 179, 243, 248, 258, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд,

П О С Т А Н О В И В:

Витребувати у Головного управління ДПС у Донецькій області (відокремлений підрозділ, код ЄДРПОУ 44070187):

- належним чином оформлений розрахунок (із зазначенням посади та підпису особи що його склала) та письмові пояснення щодо сум штрафів та штрафних санкцій, за несвоєчасну сплату позивачем ЄСВ, із зазначенням періодів нарахування цих штрафів та штрафних санкцій, а також із зазначенням несплачених (чи несвоєчасно сплачених) сум ЄСВ.

Витребувані судом докази відповідачу слід направити, у строк не пізніше 02 грудня 2021 року, на електронну адресу Донецького окружного адміністративного суду: inbox@adm.dn.court.gov.ua, а їх засвідчені у встановленому порядку копії направити на поштову адресу суду: вул. Добровольського, 1, м. Слов`янськ, Донецька обл., 84122.

Попередити, що ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов`язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Ухвала складена та підписана 25 листопада 2021 року у порядку письмового провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання.

Суддя С.І. Бабіч