Постанова № 101333550, 24.11.2021, Бородянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
24.11.2021
Номер справи
939/2626/21
Номер документу
101333550
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 939/2626/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

24 листопада 2021 рокусмт Бородянка

Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Бородянського районного суду Київської області справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, яка надійшла з батальйону патрульної поліції в селі Чайки Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Почапки Острозького району Ровенської області, громадянина України, працюючого на посаді охоронника в ТОВ "Економ "Плюс" в смт Бабинцях Бучанського району Київської області, який проживає та зареєстрований в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

ВСТАНОВИВ:

22 серпня 2021 року, о 01-й годині 53 хвилини, в смт Бородянці Бучанського району Київської області по вул. Новій, 2 ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, керував автомобілем "Chevrolet Aveo", реєстраційний номер НОМЕР_2 , що підтверджується висновком на стан алкогольного сп`яніння № 215 від 22 серпня 2021 року, чим порушив п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху.

В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав, що вдень 21 серпня 2021 року він випив пива, а вночі з 21 на 22 серпня 2021 року хотів заїхати автомобілем на подвір`я і в цей час під`їхали працівники поліції; поліцейські, спочатку, намагалися провести йому огляд на стан сп`яніння на місці, а потім запропонували поїхати до лікарні, на що він погодився; в лікарні в м. Бучі Київської області йому провели огляд, який показав наявність у його організмі 0,56 проміле алкоголю; у скоєному щиро розкаявся.

При розгляді справи також були досліджені такі докази.

Як зазначив ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ № 226505, він автомобіль залишає за адресою: АДРЕСА_2 без порушення правил дорожнього руху.

Згідно з направленням від 22 серпня 2021 року, ОСОБА_1 працівниками поліції видано направлення до Бучанської центральної лікарні на огляд з метою виявлення стану сп`яніння, оскільки в результаті огляду, проведеного поліцейським, у ОСОБА_1 виявлені ознаки сп`яніння: різкий запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, порушення мови; особу в заклад охорони здоров`я доставив інспектор БПП в с. Чайки УПП у Київській області ДПП старший лейтенант поліції Бондар Олександр Сергійович.

Відповідно до висновку щодо результатів медичного огляду за № 215, ОСОБА_1 під час огляду лікарем КНП "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради Київської області ОСОБА_2 22 серпня 2021 року, о 03-й годині 15 хвилин, перебував у стані алкогольного сп`яніння; з результатами огляду ОСОБА_1 був ознайомлений.

З відтвореного відеозапису події з портативного відеореєстратора поліцейського вбачається, що працівники поліції запропонували водію ОСОБА_1 пройти огляд з використанням приладу "Драгер" і ОСОБА_1 погодився та став робити продуви в спеціальний прилад, але робив це, очевидно, не достатньо для здійснення приладом відповідного виміру; після цього водій, за його згодою, був доставлений до лікарні, де йому провели огляд, в тому числі з використанням спеціального технічного засобу, результат огляду 0,58 проміле алкоголю; при повторному здійсненні продуву результат також показав 0,58 проміле алкоголю; працівники поліції ознайомили водія з протоколом та відсторонили його від керування транспортним засобом.

Оцінюючи досліджені докази, суддя приходить до такого висновку.

За ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти у встановленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Відповідно до п. 6, 7 розділу І та п. 8, 9 розділу ІІ "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, огляд на стан сп`яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до наказу Департаменту охорони здоров`я Київської обласної державної адміністрації від 08 липня 2020 року № 667-адм "Про затвердження закладів охорони здоров`я, яким надається право на проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", Комунальне некомерційне підприємство "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради Київської області входить до переліку установ охорони здоров`я Київської області, які мають право на проведення медичних оглядів з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до листа Департаменту охорони здоров`я Київської обласної державної адміністрації від 19 березня 2021 року за № 33.04/1744-2021, в місті Буча функціонує травматологічне відділення Комунального некомерційного підприємства "Ірпінська центральна міська лікарня" Ірпінської міської ради Київської області з правом проведення таких оглядів.

В даному випадку працівниками поліції були дотримані зазначені вимоги закону, оскільки ОСОБА_1 був доставлений для проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння до найближчого від місця його зупинки закладу охорони здоров`я, якому надано право на проведення оглядів на стан сп`яніння.

Оцінюючи досліджені докази, вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки він в стані алкогольного сп`яніння керував транспортним засобом.

У відповідності до п. 1 ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 454 гривні.

Керуючись ст. 23, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – казначейство України (ЕАП),рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу (ГУК у Київській області/м. Київ/21081300, код отримувача (код ЄДРПОУ) – 37955989, банк отримувача – казначейство України (ЕПА), рахунок отримувача – UA488999980313030149000010001, код класифікації доходів бюджету – 21081300).

У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.

Строк пред`явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення.

СуддяГ. Стасенко