
Справа № 161/17674/21
Номер провадження: 3/161/5481/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Луцьк 22 листопада 2021 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді Івасюти Л.В., за участю прокурора – Артиш Н.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , -
- за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
З Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 277 від 28 вересня 2021 року вбачається, що ОСОБА_1 будучи присяжним Луцького міськрайонного суду Волинської області, відповідно до п.п. «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік («щорічна декларація»), а саме 01.06.2021 о 14 год. 08 хв. без будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації, чим порушила вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст.172-6 КУпАП. Дата вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного із корупцією 01.06.2021. Дата виявлення правопорушення є дата складання протоколу.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому йому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст.172-6 КУпАП, визнав. Суду пояснив, що дійсно він у вказані строки, всупереч зазначених вимог Закону, своєчасно не подав декларацію, у зв`язку із необізнаністю щодо роботи з системою електронного декларування та чинним законодавством. В своїх діях не мав злого умислу та не мав наміру порушувати законодавство.
Прокурор в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення за ч.1ст.172-6 КУпАП, та призначити йому покарання в межах санкції даної статті.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Пунктом 9 ст. 1 Закону передбачено, що корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п.п. «ґ», п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є присяжні (під час виконання ними обов`язків у суді).
Судом встановлено, що відповідно до рішення Луцької міської ради від 30.10.2019 № 65/58 «Про затвердження списку присяжних» ОСОБА_1 , затверджений до списку присяжних Луцького міськрайонного суду Волинської області та протягом 2020 року виконувала обов`язки присяжного в суді.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунтом 5 розділу ІІ «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 № 168/19, затвердженого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 за № 1300/34271), щорічна декларація суб`єкта декларування подається в період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Згідно п.2-1 Розділ ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 даного подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як вбачається з даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, а саме 01.06.2021 о 14 год. 08 хв.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування відповідно до «ґ» п.2 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік («щорічна декларація»), чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин вчасно не подав «щорічну декларацію», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 277 від 28.09.2021; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення від 14.09.2021, повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 01.04.2021 № 4, копією рішення Луцької міської ради № 65/58 від 30.10.2019, листом № 02-61/9/2021 від 29.01.2021 про необхідність подання щорічної декларації, витягом з Державного реєстру декларацій.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності не притягувався, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті Закону, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 47 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
(Реквізити сплати: рахунок отримувача: UA428999980313010106000003550; назва отримувача коштів: ГУК у Волинській області/м. Луцьк/21081300; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банка отримувача (МФО) 899998).
Стягнути із ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
(Реквізити сплати: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Л.В. Івасюта