
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
УХВАЛА
24 листопада 2021 р. Справа № 820/1996/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Кухар М.Д., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника відповідача про заміну сторони виконавчого провадження у справі №520/1996/18 за позовом Автогаражного кооперативу "Велозаводська" до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із заявою, в якій просить суд: замінити боржника - Головне Управління ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ 39599198) на його правонаступника - Головне Управління ДПС у Харківській області (Код ЄДРПОУ: 43983495) у виконавчих листах, виданих Харківським окружним адміністративним судом по справі №520/1996/18 .
В обґрунтування поданої заяви заявник зазначив, що Головне Управління ДПС у Харківській області (Код ЄДРПОУ: 43983495) є правонаступником Головного Управління ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ 39599198) та те, що без заміни боржника правонаступником неможливо виконати рішення суду, заявник просить про заміну боржника у виконавчих листах, виданих Харківським адміністративним судом у справі №520/1996/18.
У судове засідання, призначене на 24.11.2021 р., заявник та представники сторін не прибули, належним чином повідомлялись про дату, час та місце розгляду заяви.
Відповідно до ч.2 ст. 379 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно вимог ч.4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, а також наявні матеріали адміністративної справи, прийшов до висновку про достатність підстав для задоволення заяви, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" від 18 грудня 2018 року № 1200 (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 846) (далі - Постанова № 1200) утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
При цьому відповідно п.2 Постанови № 1200, Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Відповідно до «Положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України», затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 6 березня 2019 р., Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок). При цьому основними завданнями ДПС є реалізація державної податкової політики, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків, зборів, платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), проведення розрахункових операцій, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону.
Відповідно до абз. З п.1 Положення про Головне управління ДПС у Харківській області (далі - ГУ ДПС у Харківській області), затвердженого наказом ДПС України від 12.07.2019 № 14 (зі змінами), ГУ ДПС Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704) є правонаступником майна, прав та обов`язків ГУ ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ 39599198) у відповідних сферах діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020р. № 893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» ліквідовано як юридичні особи публічного права територіатьні органи Державної податкової служби, зокрема ГУ ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43143704).
Наказом ДПС України від 30.09.2020р. № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як відокремлені підрозділи Державної податкової служби, зокрема ГУ ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43983495).
Відповідно до наказу ДПС України від 12.12.2020р. № 643 «Про затвердження положень про територіальні органи ДПС», затверджене положення, зокрема, про ГУ ДПС у Харківській області.
Згідно п. 1 Положення ГУ ДПС у Харківській області забезпечує реалізацію повноважень ДПС України на території Харківській області. ГУ ДПС є управління ДФС у Харківській області правонаступником усього майна, майнових прав та обов`язків, всіх фінансових зобов`язань, всіх кредиторів та боржників, у тому числі зобов`язань, які оспорюються сторонами є Головне управління Державної податкової служби у Харківській області.
Тобто, судовий спір виник у зв`язку з реалізацією центральним органом виконавчої влади державної податкової політику - Державною податковою службою, територіальним органом якого є Головне управління ДПС у Харківській області.
Згідно з частиною 1 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною 4 вказаної статті передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
За статтею 1 Закону України «Про виконавче провадження» (надалі закон) - виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим законом, іншими законами та нормативно - правовими актами, прийнятими відповідно до цього закону, а також рішеннями, які відповідно до цього закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до частин першої та другої статті 15 закону сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Положення частини п`ятої статті 15 закону передбачають, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Таким чином, враховуючи вищенаведені обставини, суд приходить до висновку про заміну боржника - відповідача по справі №520/1996/18 - Головне управління ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ 39599198) його правонаступником - Головним управлінням ДПС у Харківській області(код ЄДРПОУ 43983495), відповідно до положень ст. ст. 52, 379 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 52, 205, 229, 241, 248, 256, 294, 295, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника відповідача про заміну сторони виконавчого провадження у справі №520/1996/18 за позовом Автогаражного кооперативу "Велозаводська" до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкового повідомлення-рішення- задовольнити.
Замінити боржника (відповідача) - у виконавчому листі по адміністративній справі №520/1996/18 - Головне управління ДФС у Харківській області (код ЄДРПОУ 39599198, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46) на Головне управління ДПС у Харківській області (код ЄДРПОУ 43983495; 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено чим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги у строк, визначений ч.1 ст. 295 КАС України, а саме: протягом 15 днів з дати постановлення ухвали. Скарга може бути подана у порядку ч. 1 ст. 297 КАС України безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кухар М.Д.