
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/20520/21
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 листопада 2021 року місто Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А. Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Дрогобицької міської ради про зобов`язання вчинити дії
в с т а н о в и в:
до Львівського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 (далі – позивач) до Дрогобицької міської ради код ЄДРПОУ 04055972, місцезнаходження: 82100, Львівська обл., м.Дрогобич, пл.Ринок, 1 (далі – відповідач), в якому позивач просить:
- зобов`язати голову Дрогобицької міської ради виконати інформаційний запит від 05.11.2021 та надати інформацію, за які саме об`єкти позивачу нараховано податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме:
1) належним чином завірену копію рішення Дрогобицької міської ради №586 від 09.09.2021 в частині розгляду питання про передачу у власність 0,1670 га, цільове призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;
2) належним чином завірену копію рішення постійної комісії питань регулювання земельних відносин Дрогобицької міської ради на підставі якого приймалось рішення №586 від 09.09.2021 Дрогобицької міської ради в частині розгляду питання про передачу у власність 0,1670 га, цільове призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, яка розташована АДРЕСА_2 .
Відповідно до вимог статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 вказаного кодексу
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених вказаним Кодексом.
Суддя встановив, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.
Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування, серед іншого, включає сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову.
Відтак, у розумінні Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міський голова та міська рада є самостійними суб`єктами місцевого самоврядування, мають відмінні права та обов`язки.
Суддя встановив, що у позовній заяві позивач визначив відповідачем Дрогобицьку міську раду, проте позовні вимоги сформував до голови Дрогобицької міської ради.
Таким чином, позивачу необхідно подати до суду позовну заяву із зазначенням належного відповідача у справі та змісту позовних вимог до нього.
Суддя також зазначає, що частиною третьою статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 № 1082-IX прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року становить 2270 гривень.
Суддя встановив, що позивач не долучив до позовної заяви квитанції про сплату судового збору.
Таким чином, судовий збір за подання позовної заяви не сплачено.
Суддя зазначає, що позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру, а тому позивачу потрібно сплатити судовий збір у розмірі 908,00 грн, тобто 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (https://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір». Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (ІВАN): UA128999980313101206084013951, код класифікації доходів бюджету: 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); наявність відомчої ознаки: « 84» Окружні адміністративні суди. На згаданому вище сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
У позовній заяві позивач вказує, що є пенсіонером та обмежений в коштах, а тому просить вирішити питання щодо судового збору після ухвалення рішення по суті за рахунок відповідача.
Надаючи оцінку наведеним доводам позивача, суд зазначає наступне.
У частині першій статті 8 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій вказаної статті (частина друга статті 8 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Таким чином, відповідно до змісту наведених норм єдиною підставою для звільнення особи від сплати судового збору є її майновий стан. Тому для вирішення цього питання суд повинен з`ясувати майновий стан особи, яка звертається із заявою чи скаргою.
В свою чергу, особа, яка вважає свій майновий стан незадовільним, через що в неї існують об`єктивні перешкоди для доступу до правосуддя, зобов`язана подати до суду відповідне клопотання і документи, які підтверджують належним чином такий майновий стан.
Суд зазначає, що документами, які б підтверджували незадовільний майновий стан є, зокрема, відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.
Утім, позивач не подав доказів, які давали б суду підстави для вирішення питання щодо сплати судового збору у зв`язку із незадовільним майновим станом.
Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 169, 248, 256, 294 КАС України, суддя
у х в а л и в :
позовну заяву ОСОБА_1 до Дрогобицької міської ради про зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у строк, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, скерувавши на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м.Львів, вул. Чоловського, буд. 2):
- позовну заяву із зазначенням належного відповідача у справі та змісту позовних вимог до нього;
- оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 908 грн. або документи, які підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору.
Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду, прийнятого за результатами розгляду справи.
Суддя А.Г. Гулик