
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 листопада 2021 р. Справа№200/12274/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Грищенка Є.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання неправомірними дії, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - відповідач, управління) про:
- визнання неправомірними дії щодо проведення доплати до пенсійного забезпечення відповідно до постанови КМУ від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», при якій за основний розмір пенсійного забезпечення був прийнятий розмір 6713,35 грн.;
- визнання неправомірними дії щодо проведення доплати до пенсійного забезпечення в розмірі 1298,14 грн. відповідно до вимог абз. 3 п. 1 постанови КМУ від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», а не в повному обсязі, тобто 2000 грн., як визначено абз. 1 п. 1 вказаної постанови;
- зобов`язання нарахувати та виплатити доплату до пенсійного забезпечення у розмірі 701,86 грн., яка є різницею між визначеним постановою КМУ від 14.07.2021 № 713 розміром доплати в 2000 грн. та фактично виплаченою доплатою в розмірі 1298,14 грн. за кожен місяць починаючи з 01 липня 2021 року до винесення судом рішення по суті;
- зобов`язання проводити в подальшому доплату в повному обсязі, тобто 2000 грн. до основного розміру пенсійного забезпечення, який становить 7415,21 грн. відповідно до вимог абз. 1 п. 1 вказаної постанови КМУ від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб, як визначено постановою КМУ від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб».
В обґрунтування позову зазначено, що позивач перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як отримувач пенсії за вислугу років у відповідності до положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служи, та деяких інших осіб».
При призначенні пенсії у січні 2017 року, розмір пенсії позивача становив 6713,35 грн.
На виконання рішення суду у справі №0540/9237/18-а відповідачем було здійснено перерахунок пенсії з 04 січня 2017 року. Основний розмір пенсії позивача склав 7415,21 грн., який був визначений відповідачем в особистому кабінеті пенсіонера на офіційному сайті ПФУ. Розмір щомісячної доплати до основного розміру пенсії склав 701,86 грн.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713 визначено установити з 1 липня 2021 р. особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 р. відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
05 серпня 2021 року на особовий рахунок позивача двома платежами надійшли виплати у розмірі 9216,85 грн., що є пенсією з доплатою, визначеною постановою КМУ №713 за серпень 2021 року та в сумі 1298,14 грн., що є доплатою до пенсії за липень 2021 року.
Позивач вважає, що при виконанні постанови КМУ № 713 від 14.07.2021 р. за липень та серпень 2021 року відповідач безпідставно не здійснив доплату в сумі 2000 грн., яка визначена вказаною постановою, нарахувавши до розміру пенсійного забезпечення позивача лише суму 1298,14 грн. (2000 грн. - 701,86 грн.).
Позивач наголошує, що йому було призначено пенсію до 01 березня 2018 року, але її основний розмір був перерахований в квітні 2019 року не відповідно до статей 63 чи 64 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме на підставі рішення суду. Розмір його пенсійного забезпечення складав не 6713,35 грн., а 7415, 21 грн. як станом на 04 січня 2017 року та і станом на 01 березня 2018 року.
Ухвалою суду від 27 вересня 2021 року відкрито провадження у справі та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судових засідань та повідомлення (виклику) учасників справи.
Ухвалою суду від 27 жовтня 2021 року призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 04 листопада 2021 року.
04 листопада 2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог та зазначив, що станом на 01 березня 2018 року розмір пенсії позивача встановлено на рівні 6713,35 грн. Вказаний розмір встановлено з урахуванням грошового атестата № 59 та довідки про додаткові види грошового забезпечення № 59 від 02 березня 2017 року.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 09 серпня 2018 року з урахуванням постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 15 березня 2019 року зобов`язано управління здійснити перерахунок пенсії з урахуванням довідки №459 від 09 серпня 2018 року. Таким чином, розмір пенсії позивача переглянуто після 01 березня 2018 року. Розмір пенсії після перегляду становив 7415,21 грн.
Розмір доплати згідно постанови КМУ №713 встановлено у чіткій відповідності до вимог абз. 3 п. 1, якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягла 2000 грн., щомісячна доплата передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру, а саме 1298,14 грн.
Також представник відповідача зазначив, що на даний час не вирішено питання щодо встановлення надбавки до пенсії відповідно до постанови КМУ № 713, а позивачем не наведено підстав, які б свідчили, що управлінням буде встановлений інший порядок виплати пенсії, ніж передбачений чинним законодавством.
Ухвалою суду від 04 листопада 2021 року закрито підготовче провадження у справі, призначено судове засідання з розгляду справи по сутні на 18 листопада 2021 року.
09 листопада 2021 року позивач надав відповідь на відзив та додаткові пояснення. Позивач заперечував проти тверджень відповідача, викладених у відзиві на позовну заяву та надав пояснення, аналогічні тим, що викладені у позові.
Сторони про дату, час та місце проведення підготовчого засідання повідомлені належним чином, до суду не з`явились.
Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 .
Позивач є отримувачем пенсії за вислугою років у відповідності до положень Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Основний розмір пенсійного забезпечення на момент призначення пенсії складав 6713,35 грн.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року в адміністративній справі № 0540/9237/18-а позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії задоволено.
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) пенсії на підставі довідки Головного управління Національної поліції в Донецькій області від 09.08.2018 № 459; та здійснити виплату грошової суми, яка є різницею між фактично виплаченим розміром пенсійного забезпечення та розміром пенсійного забезпечення після його перерахунку.
Зазначене рішення набрало законної сили 15 березня 2019 року.
Як вбачається з мотивувальної частини вказаного рішення, 15 серпня 2018 року на адресу відповідача Головним управлінням Національної поліції в Донецькій області листом № 312/34/01-2018, на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 16 травня 2018 року по справі №805/2026/18-а, зміненого постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17 липня 2018 року, надіслана нова довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення від 09.08.2018 №459 на заміну раніше надісланої довідки, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Також, у мотивувальній частині вказаного рішення судом зазначено, що оновлена довідка Головного управління Національної поліції в Донецькій області надана саме для призначення пенсії, зазначені в ній додаткові види грошового забезпечення приводять до зміни розміру пенсії, а тому суд вважав за необхідне зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії саме з дати її призначення, тобто з 04 січня 2017 року та виплатити різницю, у зв`язку з чим, позовні вимоги задоволено у повному обсязі.
Таким чином, судом поновлено порушене право позивача шляхом зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії саме з дати її призначення, тобто з 04 січня 2017 року та виплатити різницю.
Судом встановлено та підтверджено відповідачем, що на виконання вказаного рішення суду, відповідачем було здійснено перерахунок пенсії 01 травня 2019 року. Основний розмір пенсії склав 7415,21 грн., розмір з урахуванням надбавок - 7829,46 грн. (а.с. 81)
На виконання вказаного рішення відповідачем було також проведено розрахунок на доплату пенсії з січня 2017 року. Сума доплати становить 701,86 грн. (а.с. 57)
Відповідно до протоколу від 30 липня 2021 року позивачу здійснено перерахунок пенсії виходячи з 70% грошового забезпечення у розмірі 10593,15 грн. та доплати, передбаченої постановою КМУ № 713 у розмірі 1298,14 грн. Вказана сума доплати нарахована виходячи від суми основного розміру пенсії 6713,35 на 01 березня 2018 року. (а.с. 142)
На заяву позивача щодо виплати доплати до пенсійного забезпечення у повному обсязі, відповідач листом від 26 серпня 2021 року № 11172-10616/1-15/8-0500/21 повідомив, що враховуючи те, що сума збільшення пенсії під час її перерахунку за рішенням суду у справі № 0540/9237/18-а від 27 грудня 2018 року не досягла 2000 грн., щомісячну доплату з 01 липня 2021 року встановлено в сумі 1298,14 грн. (2000 - 701,86 грн.)
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
За приписами частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ) визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Зазначеним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
14 липня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» № 713 від 14.07.2021, п. 1 якої встановлено, що з 1 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 р., щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.
Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 1 березня 2018 року, розмір якої обчислено відповідно до статей 13. 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного етапом на 1 березня 2018 року або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.
У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01 березня 2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру. Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 1 липня 2021 року.
Обґрунтовуючи правомірність своїх дій відповідач зазначив, що проведення перерахунку пенсії згідно з постанови КМУ № 713 відбувалось на підставі абз. 3 п. 1 вказаної постанови, оскільки розмір пенсії позивача станом на 01 березня 2018 року встановлено на рівні 6713,35 грн. та розмір пенсії переглянуто після 01 березня 2018 року. Розмір пенсії після перегляду становив 7415,21 грн.
Суд вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки, як вже зазначалось раніше, позивачу було призначено пенсію 04 січня 2017 року, виходячи з основного розміру пенсії 70% грошового забезпечення у розмірі 6713,35 грн.
Разом з тим, на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року в адміністративній справі № 0540/9237/18-а здійснено перерахунок пенсії позивача з 04 січня 2017 року, виходячи з основного розміру пенсії 70% грошового забезпечення у розмірі 7415, 15 грн. та здійснено розрахунок на доплату недоотриманої частини пенсії з 04 січня 2017 року у розмірі 701,86 грн. щомісячно.
Суд звертає увагу, що вказаний перерахунок пенсії, був здійснений відповідачем не з підстави винесення постанови уряду щодо проведення перерахунку пенсії чи зміни складових грошового забезпечення, а саме на виконання рішення суду, яким поновлено порушене право позивача на отримання належної суми пенсії з 04 січня 2017 року.
З огляду на викладене, застосуванню підлягає абзац 1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713.
Натомість дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що перерахунок пенсії був проведений у відповідності до абзацу 3 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713, а не у відповідності до абзацу 1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 № 713.
При вирішенні питання щодо встановлення розміру доплати до пенсії позивача, встановленого Постановою № 713, відповідачем не враховано висновки, викладені у рішенні Донецького окружного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року в адміністративній справі № 0540/9237/18-а, оскільки, як станом на 04 січня 2017 року так і станом на 01 січня 2018 року позивач мав право на отримання пенсії згідно довідки ГУ НП в Донецькій області від 09.08.2018 № 459, проте це право тривалий час порушувалось відповідачем та було поновлено лише у травні 2019 року на виконання рішення суду.
Суд також звертає увагу, що проведений перерахунок пенсії у розумінні Постанови № 713 полягає у перерахунку, проведеному не з метою усунення порушення права особи на належний розмір пенсії, а її перерахунок у зв`язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.
Підсумовуючи наведене, суд приходить до висновку, що відповідачем протиправно розраховано основний розмір пенсії позивача станом на 01 січня 2018 року в сумі 6713,35 грн., оскільки при здійсненні зазначеного розрахунку відповідачем не враховувалась довідка № 459. Зазначене призвело неправомірного проведення перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ № 713 від 14 липня 2021 року при якому був взятий основний розмір пенсійного забезпечення у розмірі 6713,35 грн.
Зважаючи на обставини справи, суд дійшов висновку, що достатнім та ефективним способом захисту порушених прав позивача є визнання протиправними дії відповідача щодо застосування абз.3 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України № 713 від 14 липня 2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» при нарахуванні пенсії позивачу та зобов`язання відповідача здійснити з 01 липня 2021 року перерахунок пенсії позивачу відповідно до абз.1 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України № 713 від 14 липня 2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» встановивши щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Щодо позовної вимоги про зобов`язання проводити в подальшому доплату в повному обсязі, тобто 2000 грн. до основного розміру пенсійного забезпечення, який становить 7415,21 грн. відповідно до вимог абз. 1 п. 1 вказаної постанови КМУ від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб, як визначено постановою КМУ від 14.07.2021 № 713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», суд зазначає наступне.
Згідно з вимогами ст. ст. 2, 5 КАС України в порядку адміністративного судочинства захисту підлягають тільки порушені права, а не ті, які можуть бути порушені в майбутньому.
Таким чином, нормами КАС України не встановлено можливості захисту порушених прав та інтересів осіб на майбутнє, а судове рішення не повинно містити приписів, що прогнозують можливі порушення з боку відповідача та про зобов`язання відповідача вчинити чи утриматись від вчинення певних дій на майбутнє.
Аналогічні правові позиції викладені в постановах Верховного Суду від 21.02.2018 у справі №826/15718/16, від 24.04.2018 у справі №167/592/17, від 31.07.2018 у справі №348/9/17, від 23.10.2018 у справі №344/4560/17 та від 14.02.2019 у справі №362/7962/15-а.
З огляду на викладене, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до вимог частин першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Нормами частини другої зазначеної статті встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд, відповідно до положень частини п`ятої статті 77 КАС України, вирішує справу на підставі наявних доказів.
За таких обставин, беручи до уваги всі надані сторонами докази суд приходить до висновку щодо часткового задоволення позовних вимог позивача.
Позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до положень статті 5 Закону України «Про судовий збір», а тому судові витрати не відшкодовуються.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання неправомірними дії, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо застосування абз. 3 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України № 713 від 14 липня 2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» при нарахуванні пенсії ОСОБА_1 .
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: Донецька обл., м. Слов`янськ, пл. Соборна, буд. 3, код ЄДРПОУ: 13486010) здійснити ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 ) перерахунок та виплату пенсії з урахуванням фактично виплачених сум з 01 липня 2021 року відповідно до абз. 1 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України № 713 від 14 липня 2021 року «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», встановивши щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення прийнято в нарадчій кімнаті в порядку письмового провадження 18 листопада 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Є.І. Грищенко