
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2021 р. Справа№200/8010/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Зеленова А.С.
за участю:
секретаря Дяченка А.В.,
представника позивача Чередніченка Р.В.,
представника відповідача Голуб М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу №200/8010/21 за позовом Приватного підприємства "АДОРА" до Головного управління ДПС у Донецькій області, як відокремленого підрозділу ДПС України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
29 червня 2021 року до суду надійшла позовна заява Приватного підприємства "АДОРА" до Головного управління ДПС у Донецькій області, в якій просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) №0006098/0901 від 28.05.2021.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 6 травня 2021 року було проведено фактичну перевірку ПП «Адора», за результатами якої складено акт перевірки №4837/05/99/22/09/31349261, яким встановлено порушення пп.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПК України, а саме відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників рівня пального у резервуарі 1 рівнеміра-лічильника та 1 витратоміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі №1012739, за адресою: Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Літературна, 109Б на 01.04.2020.
28 травня 2021 року Головним управлінням ДПС у Донецькій області було прийнято податкове повідомлення-рішення №0006098/0901 про застосування до ПП «Адора» штрафних (фінансових) санкцій у сумі 40000грн
Позивач вважає протиправним вищевказане податкове повідомлення-рішення та таким, що підлягає скасуванню з наступних підстав.
ПП «Адора» не заперечує проти не обладнання резервуару та не реєстрацію рівнеміра-лічильника, не обладнання місця відпуску пального наливом з акцизного складу та не реєстрацію витратоміра-лічильника, оскільки на 01.04.2020 рівнемір-лічильник та витратомір-лічильник були відсутні на підприємстві.
Саме за цих обставин 31.03.2020 резервуар акцизного складу для зберігання палива - бензину марки А 92 було спустошено та господарська діяльність ПП «Адора» зі зберігання та відпуску палива з даного резервуару акцизного складу було призупинено. Факт відвантаження палива - бензину марки А 92 з акцизного складу ПП «Адора», розташованого за адресою: м. Слов`янськ, вул. Вокзальна, 10а на акцизні склади автозаправних станцій та на пересувний акцизний склад підтверджується наданими суду документами.
Просить суд задовольнити позов.
Відповідач позовні вимоги не визнав, надав відзив на позовну заяву в якому зазначив, що проведеною перевіркою було встановлено, що фактична перевірка з питань додержання останнім вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції, проведена Головним управлінням ДПС у Донецькій області на підставі відповідного наказу та виданих направлень на перевірку, оформлена відповідним актами, з підстав отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення позивачем вимог законодавства в частині здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, а відтак відповідач, здійснюючи фактичну перевірку, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
У період з 06.05.2021 від ПП «Адора» до ГУ ДПС у Донецькій області не надходило заперечень до акту фактичної перевірки від 06.05.2021 №4837/05/99/22/09/31349261.
За результатами розгляду матеріалів фактичної перевірки ПП «Адора» від 06.05.2021 № 4837/05/99/22/09/31349261, відповідно до ч. 1 п. 128-1.1 ст. 128-1, п.п. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПК України ГУ ДПС у Донецькій області 28.05.2021 року було прийнято податкове повідомлення-рішення №0006098/0901 про застосування до ПП «Адора» штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) за відсутність реєстрації в Єдиному державному на 01.04.2020 1 рівнеміра-лічильника та 1 витратоміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі №1012739 за адресою Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Літературна, буд. 109 Б, у розмірі 40 000,00 грн.
Невідповідність обсягів пального за акцизними накладними, даним по накладним на внутрішнє переміщення та даним РРО є додатковою підставою підтвердження висновків зроблених під час проведення фактичної перевірки від 06.05.2021 за актом № 4837/05/99/22/09/31349261 ( враховуючи вимоги абзацу 11 пункту 232.1 статті 232 ПКУ та пункту 31 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затверджено Постановою КМУ від 24 квітня 2019 р. № 408).
Відповідно до п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства.
У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Таким чином, пунктом 230.1.2 статті 230 ПК України визначено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Згідно ст. 18 підрозділу 5 р. XX ПК України, норми п. 128-1.1 ст. 128-1 Кодексу застосовуються, зокрема,
з 1 квітня 2020 року - до розпорядника акцизного складу, на акцизному складі якого розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до п. 212.1 ст. 212 Кодексу);
з 1 липня 2020 року - до розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до п. 212.1 ст. 212 цього Кодексу (незалежно від загальної місткості резервуарів, розташованих на акцизному складі такого розпорядника), а також до вітчизняних підприємств, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне).
Згідно з п. 128-1.1. ст. 128-1 ПК України не обладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також не обладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник / витратомір-лічильник спирту етилового.
Просить суд відмовити у задоволенні позову /а.с.81-89/.
Ухвалою суду від 1 липня 2021 року позовну заяву залишено без руху.
2 липня 2021 року до суду позивачем, на виконання вимог ухвали від 1 липня 2021 року, надано письмові докази по кількості сторін, засвідчених позивачем належним чином.
Ухвалою суду від 7 липня 2021 року відкрито провадження по справі та призначено підготовче судове засідання на 28 липня 2021 року.
27 липня 2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву з додатками.
Ухвалою суду від 28 липня 2021 року замінено первинного відповідача по справі №200/8010/21 Головного управління ДПС у Донецькій області на його правонаступника Головне управління ДПС у Донецькій області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (ідентифікаційний код ВП 44070187; 87515, Донецька область, місто Маріуполь, вул. Італійська, будинок 59).
У судове засідання призначене на 28 липня 2021 року представник позивача не з`явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, заяв про відкладення розгляду справи суду не надавав.
4 серпня 2021 року до суду надійшла заява представника позивача про відкладення судового засідання у зв`язку із перебуванням представника Чередниченка Р.В. у відпустці з 1 серпня 2021 року по 8 серпня 2021 року.
4 серпня 2021 року судом відкладено судове засідання до 11 серпня 2021 року.
11 серпня 2021 року у судовому засіданні оголошено перерву до 16 серпня 2021 року для отримання представником позивача відзиву.
16 серпня 2021 року представником позивача надано заяву про відкладення судового засідання у зв`язку із необхідністю прийняти участь у судовому засіданні головного бухгалтера підприємства, який до 1 вересня 2021 року перебуває у відпустці.
Ухвалою суду від 16 серпня 2021 року у задоволенні клопотання Приватного підприємства "АДОРА" про відкладення судового засідання по справі №200/8010/21 - відмовлено/а.с.161/.
Ухвалою суду від 16 серпня 2021 року закрито підготовче провадження по справі №200/8010/21 та призначено справу до судового розгляду по суті на 30 серпня 2021 року /а.с.162/.
30 серпня 2021 року у судовому засіданні оголошено перерву до 4 жовтня 2021 року для надання додаткових документів.
4 жовтня 2021 року судом оголошено перерву до 11 жовтня 2021 року.
11 жовтня 2021 року судом оголошено перерву до 18 жовтня 2021 року.
Ухвалою суду від 18 жовтня 2021 року відкладено судовий розгляд до 15 листопада 2021 року /а.с.238/
Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві. Також зазначив, що підприємство намагалося здійснити своєчасну реєстрацію накладних 31 березня 2020 року але не зробили цього у зв`язку із знеструмленням та неможливістю у зв`язку із цим роботи комп`ютерної техніки. Просив суд задовольнити позов повністю.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надав пояснення аналогічні викладеним у відзивах на позовну заяву. Просив суд відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.
Позивач - Приватне підприємство «Адора», є юридичною особою, код ЄДРПОУ 31349261, розташоване за адресою: 84112, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Корольова, буд.12, кв.5. Здійснює роздрібну торгівлю пальним , зокрема за адресою:Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Літературна, буд.109 Б.
Відповідач - Головне управління ДПС у Донецькій області, є органом державної влади. Статус державної фіскальної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності, порядок адміністрування податків та зборів, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю визначені Податковим кодексом України.
Відповідно наказу Головного управління ДПС у Донецькій області №709-п від 28 квітня 2021 року та направлень на перевірку №№851,852 від 28 квітня 2021, на підставі ст.19-1, ст.20 , ст.75, п.п.80.2.5 п.80.2, ст.80 ПК України Головним управлінням ДПС у Донецькій області було проведено фактичну перевірку ПП «Адора» (ЄДРПОУ 31349261) за адресою: Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Літературна, буд.109 Б з питань дотримання податкового та іншого законодавства з питань, виробництва, зберігання та обігу пального, контроль за виконанням якого покладено на органи ДПС. /том 1 а.с.33,217,218/.
За наслідками перевірки, складено акт від 6 травня 2021 року №4837/05/99/22/09/31349261 / а.с.19-20/.
Під час фактичної перевірки було встановлено порушення вимог абз.6 п.а) п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України, а саме: відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі 01.04.2020 одного рівнеміра-лічильника рівня пального у резервуарі та одного витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу №1012739 за адресою Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Літературна, буд. 109 Б.
Даний акт фактичної перевірки був підписаний директором ПП «Адора» без зауважень.
За результатами перевірки відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення 28 травня 2021 року №0006098/0901 яким застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 40000грн.
Позивач не заперечує проти не обладнання резервуару та не реєстрацію рівнеміра-лічильника, не обладнання місця відпуску пального наливом з акцизного складу та не реєстрацію витратоміра-лічильника, оскільки на 01.04.2020 рівнемір-лічильник та витратомір-лічильник були відсутні на підприємстві.
Разом з цим вважає, що застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій є протиправним, оскільки ним не здійснювалося господарська діяльність на даному акцизному складі.
Позивач, не погоджуючись із прийнятими ГУ ДПС у Донецькій області податковими повідомленнями-рішеннями звернувся до суду із даним адміністративним позовом.
Згідно ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року № ETS N 005 кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Частиною 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами;2) висновками експертів;3) показаннями свідків.(ст.71 КАС України).
Згідно ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів. їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Підпунктом 19 прим. 1.1.1 п. 19 прим. 1. 1 ст. 19 прим. 1, ст. 19 прим. 3 Податкового кодексу України (далі - ПК України), визначено перелік функцій контролюючих органів та державних податкових інспекцій. Функцію контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.
Згідно з пунктом 61.1 статті 61 Податкового кодексу України (далі ПК України) податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з п. 75.1 ст. ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до п.п. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 ПК України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки (планової, позапланової), фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених ПК України, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених ПК України, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені ПК України, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Пунктом 80.1 ст. 80 ПК України встановлено, що фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
Відповідно до наказу Головного управління ДПС у Донецькій області від 28 квітня 2021 року №709-п було проведено фактичну перевірку ПП «Адора» (ЄДРПОУ 31349261) за адресою: Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Літературна, буд.109Б на акцизному складі №1012739 з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства з питань виробництва, зберігання та обігу пального.
Копії наказу та направлень на проведення перевірки було вручено директору ПП «Адора» 30 квітня 2021 року про що свідчить його підпис на копіях направлень /а.с.97,98/.
Перевірка проводилась з 30.04.2021 по 06.05.2021 року, за результатом перевірки складений акт від 06.05.2021 №4837/05/99/22/09/31349261. Даний акт підписаний директором підприємства особисто без будь-яких зауважень.
Відтак судом не встановлено будь-яких порушень порядку проведення перевірки.
Підпунктом 14.1.6. п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що акцизний склад це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, а також приміщення, розташовані на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), за винятком приміщень для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального розпорядником акцизного складу.
Згідно пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 ПК України розпорядник акцизного складу - це суб`єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального (крім скрапленого газу природного, бензолу, метанолу), крім суб`єктів господарювання, які використовують приміщення, розташовані на митній території України, для навантаження-розвантаження, зберігання пального виключно для потреб власного споживання пального.
Підпунктом 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України встановлено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу, інших газів, бутану, ізобутану за зазначеними в цьому підпункті кодами УКТЗЕД - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов`язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Пунктом 230.1.3 п.230 ст.230 ПК України розпорядники акцизних складів зобов`язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального (далі у цьому розділі - обсяг обігу пального) у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С.
Розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов`язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з у літрах, приведених до температури 15°С.
Дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.
Таким чином, вимоги ст. 230 ПК України стосуються суб`єктів господарювання, які є розпорядниками акцизних складів.
За адресою здійснення ПП «Адора» господарської діяльності розташований акцизний склад №1012739 де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів.
Що стосується обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, то п.12 підрозділу 5 розділу XX ПКУ встановлено, що розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов`язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в строки, зокрема, акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.
Пунктом 18 до внесення до нього змін Законом України №391-ІХ від 18 грудня 2019 року було встановлено, що норми п.128-1 ст.128-1 ПКУ Кодексу застосовуються до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів (крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до п.212.1 ст. 212 цього Кодексу) з 1 січня 2020 року.
Проте Законом України №391-ІХ від 18 грудня 2019 року були внесені зміни та слово «січня» замінено словом «квітня».
Таким чином, законодавець встановив, що відповідальність розпорядників акцизних складів за відсутність обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками може наступити лише з 01 квітня 2020 року, тобто фактично надав розпорядникам вказаних складів додатковий термін для обладнання акцизних складів, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального, витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Як встановлено судом і підтверджується матеріалами справи, позивач не заперечує проти того, на акцизному складне зареєстровано у встановленому порядку рівнеміра-лічильника, необладнено місця відпуску пального наливом з акцизного складу та не реєстрацію витратоміра-лічильника, оскільки на 01.04.2020 рівномір-лічильник та витратомір-лічильник були відсутні на підприємстві.
Позивач стверджує, що 31.03.2020 резервуар акцизного складу для зберігання палива - бензину марки А 92 було спустошено та господарська діяльність ПП «Адора» зі зберігання та відпуску палива з даного резервуару акцизного складу було призупинено. Факт відвантаження палива - бензину марки А 92 з акцизного складу ПП «Адора», розташованого за адресою: м. Слов`янськ, вул. Вокзальна, 10а на акцизні склади автозаправних станцій та на пересувний акцизний склад підтверджується наданими суду документами.
З цього приводу суд зазначає про таке.
Платник податку при ввезенні на митну територію України пального або спирту етилового, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 229 цього ПК України, або реалізації пального або спирту етилового зобов`язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД реалізованого пального або спирту етилового та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (абз. 1 п. 231.1 ст. 231 ПК України).
В акцизній накладній зазначаються в окремих полях такі обов`язкові реквізити відповідно до абз. 5 п. 231.1 ст. 231 ПК України, зокрема зазначається:
а) порядковий номер акцизної накладної з номером примірника;
б) дата складання акцизної накладної;
в) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник акцизного податку, - особи, яка реалізує пальне або спирт етиловий;
г) код ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) особи, яка реалізує пальне або спирт етиловий, та суб`єкта господарювання - отримувача пального або спирту етилового;
ґ) повна або скорочена назва юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - суб`єкта господарювання - отримувача пального або спирту етилового;
д) код товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД або умовний код, визначений підпунктом 230.1.3 пункту 230.1 цієї статті;
є) обсяг пального в літрах, приведених до температури 15° С, або обсяг спирту етилового в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20° С;
ж) уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, з якого реалізовано пальне або спирт етиловий;
з) уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, на який отримане пальне;
и) номер реєстрації транспортного засобу в уповноважених органах відповідної держави та тип і ємність транспортного засобу - акцизного складу пересувного, а для трубопровідного транспорту - назва трубопроводу. При зазначенні номера державної реєстрації (української, міжнародної або іноземної) транспортного засобу допускається використання літер (латиниця, кирилиця) та цифр без пропусків та розділових знаків. У разі якщо літерна частина номера збігається в написанні кирилицею та латиницею, вона зазначається латиницею, а якщо зустрічається специфічна літера кирилиці, літерна частина зазначається кирилицею;
і) ознака напряму використання та умов оподаткування пального або спирту етилового.
При реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу до іншого акцизного складу з використанням акцизного складу пересувного, у разі якщо до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий, складається одна акцизна накладна на реалізацію пального з акцизного складу на такий інший акцизний склад із зазначенням у такій акцизній накладній ідентифікаційних даних такого акцизного складу пересувного (абз. 29. п. 231.1 ст. 231 ПК України).
Форма та порядок заповнення акцизної накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики (п. 231.2 ст. 231 ПК України).
Акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію України пального або спирту етилового чи в день реалізації пального або спирту етилового при кожній повній або частковій операції з реалізації пального або спирту етилового (абз. 1 п. 231.3 ст. 231 ПК України).
Особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов`язана скласти акцизну накладну в двох примірниках у разі реалізації пального або спирту етилового:
а) з акцизного складу до іншого акцизного складу, в тому числі через трубопровід або з використанням акцизного складу пересувного, у разі якщо до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий;
б) з акцизного складу до акцизного складу пересувного;
Якщо платник податку одночасно є особою, яка реалізує та отримує пальне або спирт етиловий, складання та реєстрація акцизних накладних у двох примірниках здійснюються у встановленому цим пунктом порядку для складання та реєстрації акцизних накладних у двох примірниках (п. 231.3 ст. 231 ПК України).
Реєстрація в Єдиному реєстрі акцизних накладних здійснюється:
- першого примірника акцизної накладної при реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу - у день складання такої акцизної накладної, але не пізніше здійснення операції з реалізації пального або спирту етилового з акцизного складу (абз. 2 п. 231.6 ст. 231 ПК України);
- другого примірника акцизної накладної - після фактичного отримання пального або спирту етилового на акцизний склад/акцизний склад пересувний, але не пізніше трьох календарних днів, наступних за днем отримання пального або спирту етилового на акцизний склад/акцизний склад пересувний розпорядником акцизного складу/акцизного складу пересувного - отримувачем пального або спирту етилового (абз. 10 п. 231.6 ст. 231 ПК України).
Датою та часом надання акцизної накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції (абз. 16 п. 231.6 ст. 231 ПК України).
Якщо після реалізації пального або спирту етилового відбувається повернення частини чи всього обсягу пального або спирту етилового особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних:
- особою, яка реалізує пальне або спирт етиловий, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або спирту етилового або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального або спирту етилового;
- отримувачем пального або спирту етилового, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального або спирту етилового, для чого особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального або спирту етилового. При цьому особа, що реалізує пальне або спирт етиловий, має право зменшити обсяг реалізованого пального або спирту етилового за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального або спирту етилового (п. 231.7 ст.231 ПК України).
Єдиний реєстр акцизних накладних працює постійно (24 години щоденно), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування.
Інформація про запланований час технічного обслуговування Єдиного реєстру акцизних накладних розміщується на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше ніж за 24 години до початку проведення технічного обслуговування (п. 231.8 ст. 231 ПК України).
Одиницею обліку обсягів пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового є літри, приведені до температури 15° С, - для пального та декалітри 100-відсоткового спирту, приведені до температури 20° С, - для спирту етилового. При цьому відпущені літри в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, для цілей цього розділу вважаються як літри, приведені до температури 15° С. Такі одиниці обліку для пального та спирту етилового повинні використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку (абз. 11 п. 232.1 ст. 232 ПК України).
Облік у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового ведеться в літрах, приведених до температури 15° С, - для пального та декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20° С, - для спирту етилового. При цьому обсяги відпущеного в місцях роздрібної торгівлі пального, на які отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, для цілей цього Порядку вважаються обсягами пального в літрах, приведених до температури 15° С. Такі одиниці обліку для пального та спирту етилового мають використовуватися в первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних / розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку (п. 31 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затверджено ПКМУ від 24 квітня 2019 р. № 408).
Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового забезпечує автоматичний облік у розрізі платників податку - розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД:
- обсягів пального або спирту етилового в розрізі акцизних складів/акцизних складів пересувних, що містяться у виданих та отриманих акцизних накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних (абз. 12 - 13 п. 232.1 ст. 232 ПК України);
- обсягів залишків пального або спирту етилового в розрізі акцизних складів/акцизних складів пересувних, на які платники податку мають право зареєструвати акцизні накладні та розрахунки коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних (абз. 17 п. 232.1ст. 232 ПК України).
Відповідно до вимог п. 1 розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 19 червня 2019 року № 262, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 липня 2019 р. за № 753/33724 (далі Порядок №262), акцизна накладна форми «П» складається в день ввезення на митну територію України пального чи в день реалізації пального у разі кожної повної або часткової операції з реалізації пального.
Відповідно до вимог п. 7 розділу II Порядку №262 в акцизній накладній обов`язково зазначаються дані лише про один акцизний склад / пересувний акцизний склад, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, та про один акцизний склад / пересувний акцизний склад, на який фізично відвантажене (отримане) пальне, крім:
- здійснення реалізації пального з акцизного складу до іншого акцизного складу з використанням акцизного складу пересувного у разі, якщо до реалізації пального такий інший акцизний склад уже відомий. У таких акцизних накладних, крім реквізитів акцизного складу, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, та акцизного складу, на який фізично відвантажене (отримане) пальне, обов`язково вносяться дані щодо пересувного акцизного складу, яким здійснюється транспортування пального. Такі дані вносяться до відповідного рядка правої частини акцизної накладної (акцизний склад пересувний, на який фізично відвантажене (отримане) пальне) незалежно від того, хто є розпорядником такого пересувного акцизного складу (особа, що реалізує пальне, або особа - отримувач пального).
Згідно відомостям інформаційних баз даних ДПС України та відомостям Єдиного реєстру акцизних накладних встановлено, що 01.04.2020 ПП «Адора» в Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП СЕ) здійснено реєстрацію акцизних накладних, з датою складання 01.04.2020, з реалізації бензину моторного (Бензин А-92) на загальну кількості 7 961,61 літрів за кодом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД 2710124194 з акцизного складу №1012739 на переміщення зазначеного пального на інші акцизні склади ПП «Адора» за допомогою транспортного засобу номер державної реєстрації НОМЕР_1 , згідно наступних акцизних накладних:
- порядковий номер акцизної накладної №90, дата складання 01.04.2020, особа, що реалізує пальне ПП «Адора», акцизний склад з якого реалізоване пальне № 1012739, отримувач пального ПП «Адора», акцизний склад №1001374 обсяг реалізованого пального у кг - 1675, у літрах приведених до температури 15° С - 2 104,00 за кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 2710124194, опис товару згідно з УКТ ЗЕД «Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини», номер державної реєстрації транспортного засобу що доставляв пальне АН 3676 ХТ (загальна місткість ємності для пального - 42,19 м. куб., місткість для акцизної накладної - 2,06 м. куб);
- порядковий номер акцизної накладної №91, дата складання 01.04.2020, особа, що реалізує пальне ПП «Адора», акцизний склад з якого реалізоване пальне № 1012739, отримувач пального ПП «Адора», акцизний склад № 1001374 обсяг реалізованого пального у кг - 1 510,85, у літрах приведених до температури 15° С - 2 042,75 за кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 2710124194, опис товару згідно з УКТ ЗЕД «Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини», номер державної реєстрації транспортного засобу що доставляв пальне АН 3676 ХТ (загальна місткість ємності для пального - 42,19 м. куб., місткість для акцизної накладної - 2,00 м .куб.);
- порядковий номер акцизної накладної №92, дата складання 01.04.2020, особа, що реалізує пальне ПП «Адора»), акцизний склад з якого реалізоване пальне № 1012739, отримувач пального ПП «Адора», акцизний склад №1001379 обсяг реалізованого пального у кг - 1 601,50, у літрах приведених до температури 15° С - 2 165,30 за кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 2710124194, опис товару згідно з УКТ ЗЕД «Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини», номер державної реєстрації транспортного засобу що доставляв пальне НОМЕР_1 (загальна місткість ємності для пального - 42,19 м. куб., місткість для акцизної накладної - 2,12 м. куб.);
- порядковий номер акцизної накладної № 93, дата складання 01.04.2020, особа, що реалізує пальне ПП «Адора», акцизний склад з якого реалізоване пальне № 1012739, отримувач пального ПП «Адора», акцизний склад №1009534 обсяг реалізованого пального у кг - 1101,13, у літрах приведених до температури 15° С - 1 649,50 за кодом товару згідно з УКТ ЗЕД 2710124194, опис товару згідно з УКТ ЗЕД «Бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини», номер державної реєстрації транспортного засобу що доставляв пальне АН 3676 ХТ (загальна місткість ємності для пального - 42,19 м. куб., місткість для акцизної накладної - 1,62 м. куб.).
Згідно даних СЕАРП СЕ в той же день 01.04.2020 з акцизного складу №1012739 здійснено реалізацію дизельного палива УКТ ЗЕТ 2710194300 у кількості 14 846,50 літрів, що підтверджується реєстрацією акцизних накладних (з датою складання 01.04.2020) на відпуск пального:
АН №22 від 01.04.2020 - обсяг операції 2 454,4 літра, приведених до температури 15 С;
АН №3 від 01.04.2020 - обсяг операції 3 098,00 літра, приведених до температури 15 С;
АН №2 від 01.04.2020 - обсяг операції 4 130,70 літра, приведених до температури 15С;
АН №1 від 01.04.2020 - обсяг операції 5 163,4 літра, приведених до температури 15С.
У період з 01.04.2020 по 06.05.2021 року у СЕАРП СЕ відсутні данні про здійснення ПП «Адора» виправлення помилок, можливо допущених під час складання акцизних накладних 01.04.2020, шляхом реєстрації складеного розрахунку коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Враховуючи вище викладені вимоги ПК України, операції з реалізації пального визначені у акцизних накладних №93 від 01.04.2020 (обсяг операції 1 649,56 літра), №92 від 01.04.2020 (обсяг операції 2 165,30 літра), №91 від 01.04.2020 (обсяг операції 2 042,75 літра), №90 від 01.04.2020 (обсяг операції 2 104,00 літра) УКТ ЗЕТ 2710124194 (бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини, бензин А-92) у кількості 7 961,61 літрів є достатнім доказом саме того, що пальне (бензин А-92) було реалізовано з акцизного складу №1012739 за адресою - Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Літературна, буд. 109 Б саме 01.04.2020.
Зазначене додатково підтверджується даними Додатку 1№ декларації з акцизного податку ПП «Адора» за квітень 2020 року, яка надана позивачем 08.05.2020 року вх. №9099209049, відповідно до якого (номер запису строки «63» за акцизним складом № 1012739) залишок пального УКТ ЗЕД 2710124194 на початок звітного періоду (на 01.04.2020) на акцизному складі № 1012739 складав 7,9616 тис. л., що повністю відповідає обсягу реалізації зазначеного пального за акцизними накладними №№ 90, 91, 92, 93 від 01.04.2020 року. (7 961,61 літрів).
Суд критично оцінює надані до позову накладні на внутрішнє переміщення та ТТН виходячи з наступного.
Відповідно до накладної на внутрішнє переміщення №ПМ-0000179 від 31.03.2020 на акцизний склад №1001374 (АЗС, м. Слов`янськ, вул. Батюка 45, обладнано РРО ф.н. 0522005118) було переміщено 2 000,0 літрів пального Бензину А-92, в РРО було оприбутковано 31.03.2020 об`єм отриманого бензину А-92 у кількості 2 000,0 літрів, що не відповідає акцизної накладної № 91 від 01.04.2020 відповідно до якої реалізований об`єм складав 2 042,75 літрів приведених до температури 15 С.
З накладної на внутрішнє переміщення №ПМ-420 від 31.03.2020 на акцизний склад №1001374 (АЗС, м. Слов`янськ, вул. Батюка 45, обладнано РРО ф.н. 0522005118) вбачається, що було переміщено 2 060,0 літрів пального Бензину А-92, в РРО було оприбутковано 31.03.2020 об`єм отриманого бензину А-92 у кількості 2 060,0 літрів, що не відповідає акцизної накладної №90 від 01.04.2020 відповідно до якої реалізований об`єм складав 2 104,00 літрів приведених до температури 15 С.
Відповідно до накладної на внутрішнє переміщення №ПМ-0000178 від 31.03.2020 року на акцизний склад №1001379 (АЗС, с. Майдан, вул. Центральна, 101, обладнано РРО ф.н. 3000249080) було переміщено 2120,0 літрів пального Бензину А-92, в РРО було оприбутковано 31.03.2020 об`єм отриманого бензину А-92 у кількості 2 120,0 літрів, що не відповідає акцизної накладної № 92 від 01.04.2020 відповідно до якої реалізований об`єм складав 2 165,30 літрів приведених до температури 15 С.
Суд погоджується із контролюючим органом, що невідповідність обсягів пального за акцизними накладними, даним по накладним на внутрішнє переміщення та даним РРО є додатковою підставою підтвердження висновків зроблених під час проведення фактичної перевірки від 06.05.2021 за актом № 4837/05/99/22/09/31349261 ( враховуючи вимоги абзацу 11 пункту 232.1 статті 232 ПКУ та пункту 31 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затверджено Постановою КМУ від 24 квітня 2019 р. № 408).
Відповідно до п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження - розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами - лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Так, суд не приймає до уваги посилання представника позивача на неможливість вчасно зареєструвати накладні 31 березня 2020 року у зв`язку із знеструмленням та неможливістю у зв`язку із цим роботи комп`ютерної техніки, з огляду на недоведеність. Крім того, суд звертає увагу, що своєчасна реєстрація акцизних накладних є обов`язком позивача який повинен вжити всі заходи для його забезпечення його виконання.
З урахуванням наведеного, у суду відсутні правові підстави для задоволення позову, оскільки спірне податкове повідомлення-рішення відповідає обставинам справи та нормам матеріального права, при цьому позов не містить доказів, що підтверджували б відсутність вини позивача у вчинені податкового правопорушення.
У спірних правовідносинах відповідач діяв без порушення меж повноважень, визначених Законами України, а також обґрунтовано, у відповідності до вимог ст. 18 Конституції України та ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, за якими органи державної влади та органи місцевого самоврядування, в тому числі, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також обґрунтовано.
Відповідно до ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Доказів, які б доводили обґрунтованість заявленого позову, суду не надані, а отже позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Приймаючи до уваги відмову у задоволенні позову, розподіл судових витрат у відповідності до положень ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судом не здійснюється.
Керуючись Конституцією України, статтями 2,5-14,19-22,72-78,94,132-143,159-165,192-205,241-247,255,295-297, п.п.15.5 ч.1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову Приватного підприємства "АДОРА" (вул. Корольова, буд.12, кв.5, м. Слов`янськ, 84112, ЄДРПОУ 31349261) до Головного управління ДПС у Донецькій області (вул. Італійська, буд.59, м. Маріуполь, 87500, код ЄДРПОУ ВП 44070187) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Рішення ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 15 листопада 2021 року.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 24 листопада 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.С. Зеленов