Постанова № 101316879, 18.11.2021, Василівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
18.11.2021
Номер справи
311/4538/21
Номер документу
101316879
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа№ 311/4538/21

Провадження№ 3/311/1942/2021

ПОСТАНОВА

Іменем України

18.11.2021 року м. Василівка

Василівський районний суд Запорізької області у складі: головуючого – судді Нікандрової С.О., за участю прокурора Василівської окружної прокуратури Задорожко С.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення №580 від 20 жовтня 2021 року та протокол про адміністративне правопорушення №581 від 20 жовтня 2021 року, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Василівським РВ УМВС України в Запорізькій області 17 липня 1996 року, (ІПН - НОМЕР_2 ),

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 будучи посадовою особою місцевого самоврядування відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією. 26 червня 2019 року ОСОБА_1 припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та відповідно до частини другої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», була зобов`язана в разі припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua) ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, несвоєчасно подала декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/documents/a1120е23-7d02-49fb-bf8-7а783с870f8c), а саме - 02 жовтня 2021 року, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, відповідальність за яке встановлена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не встановлено.

Тобто, ОСОБА_1 , як того вимагають вимоги до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчасно не подала декларацію, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином, начальник загального відділу Підгірненнської сільської ради Василівського району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала декларацію перед звільнення, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період раніше не охоплений раніше поданими деклараціями.

Крім того, ОСОБА_1 будучи посадовою особою місцевого самоврядування відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією та відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», була зобов`язана після припинення 26 червня 2019 року діяльності пов`язаної з виконанням

функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наступного року після звільнення, за минулий рік.

Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk. gov.ua) ОСОБА_1 , як суб`єкт декларування, несвоєчасно подала декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua (гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/documents/474396al-96a5-4bd5-bbce-3d3eda2d693c), а саме - 02 жовтня 2021 року, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, відповідальність за яке встановлена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_2 вчасно подати декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не встановлено.

Тобто, ОСОБА_3 , як того вимагають вимоги до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчасно не подала декларацію, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином, начальник загального відділу Підгірненнської сільської ради Василівського району Запорізької області ОСОБА_1 , будучи, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», подала декларацію після звільнення лише 02 жовтня 2021 року, будучи звільненою 26 червня 2019 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судове засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з`явилася, суду надала заяву у якій просить розглядати справу без її участі. У заяві зазначила, що свою вину в несвоєчасному поданні декларацій посадової особи органів місцевого самоврядування визнає, оскільки вона була зобов`язана подати їх вчасно відповідно до вимог законодавства. Однак своєчасно вона їх не подала, оскільки після її звільнення з посади начальника загального відділу Підгірненської сільської ради Василівського району Запорізької області, вона тривалий час хворіла, в наслідок загострення хронічних хвороб (виразка шлунку, гіпертонічна хвороба, поліартрит), у зв`язку з чим подання декларацій відійшло на другий план.

Прокурор Задорожко С.С. у судовому засіданні зазначила, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджена наявними в матеріалах справи доказами, просила суд накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді мінімального штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Факт вчинення ОСОБА_1 вказаних адміністративних правопорушень підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №580 від 20 жовтня 2021 року (т. №1 а.с.1-8); протоколом про адміністративне правопорушення №581 від 20 жовтня 2021 року (т. №2 а.с.1-8); копією письмових пояснень ОСОБА_1 від 20 жовтня 2021 року (т. №1 а.с.9, т. №2 а.с.9); рапортом оперуповноваженого УСР в Запорізькій області капітана поліції Чорного Ю. від 20 жовтня 2021 року (т. №1 а.с.10, т. №2 а.с.10); копією відомостей з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларація перед звільненням ОСОБА_1 (т. №1 а.с.11-16, т. №2 а.с.11-16); запитом начальника Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань вих. №4600ак/55/107/01-2021 від 01 жовтня 2021 року (т. №1 а.с.17-19, т. №2 а.с.17-19); відповіддю на запит першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Калініна Д. вих. № 03-01-14/2949 від 06 жовтня 2021 року (т. №1 а.с.20, (т. №2 а.с.20); витягом з протоколу здійснення Василівської міської ради Запорізької області восьмого скликання, першої сесії від 30 листопада 2020 року (т. №1 а.с.21, т. №2 а.с.21); рішенням Василіської міської ради Запорізької області № 1 від 30 листопада 2020 року про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Василівської міської ради Запорізької області восьмого скликання (т. №1 а.с.22-24, т. №2 а.с.22-24); рішенням Василіської міської ради Запорізької області № 17 від 30 листопада 2020 року про реорганізацію Верхньокриничанської, Кам`янської, Лугівської, Скельківської та Підгірненської сільських рад шляхом приєднання до Василівської міської ради Запорізької області (т. №1 а.с.25-27, т. №2 а.с.25-27); копією листа Верховної Ради України вих. 04-18/10-1584 від 11 вересня 2018 року

(т. №1 а.с.28-29, т. №2 а.с.28-29); копією трудової книжки на ім`я ОСОБА_1 (т. №1 а.с.30-31, т. №2 а.с. 30-31); копією паспорта на ім`я ОСОБА_1 (т. №1 а.с.32-33, т. №2 а.с.32-33); копією повідомлення вих. № 4872/55/107/03-2021 від 21 жовтня 2021 року (т. №1 а.с.34, т. №2 а.с.34).

Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, наявність пом`якшуючої вину обставини - щире каяття, вважаю за необхідне накласти на останню адміністративне стягнення у виді мінімально встановленого штрафу.

На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст. 36, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винною ОСОБА_1 (ІПН - НОМЕР_2 ) у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол №580 від 20 жовтня 2021 року), та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Визнати винною ОСОБА_1 (ІПН - НОМЕР_2 ) у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол №581 від 20 жовтня 2021 року), та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

На підставі ст.36 КУпАП остаточно ОСОБА_1 (ІПН - НОМЕР_2 ) призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

(Платіжні реквізити для зарахування надходжень від сплати адміністративного штрафу: Василівська міська ТГГУК у Зап.обл/ТГ м. Василiвка /21081100 37941997, Казначейство України (ел. адм. подат.) UA468999980314090542000008471, 21081100 Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН - НОМЕР_2 ) судовий збір в дохід держави 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок (Платiжнi реквiзити для зарахування надходжень від стягнення судового збору на корить держави: Отримувач коштів ГУК у .Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача, Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106).

Роз`яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника, відповідно до ст.308 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3 місяців з дня її винесення

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП.

Суддя Василівського районного суду

Запорізької області С.О. Нікандрова