
19.11.2021 227/4545/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2021 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Корнєєва В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов`язання вичинити дії щодо перерахунку та виплати разової грошової допомоги до 05 травня як учаснику бойових дій,-
ВСТАНОВИВ:
18 листопада 2021 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов`язання вичинити дії щодо перерахунку та виплати разової грошової допомоги до 05 травня як учаснику бойових дій.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує дії посадових осіб Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради та просить виплатити йому недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги до 05 травня як учаснику бойових дій за 2021 рік.
Вивчивши зміст позову та додані до нього документи, суддя дійшов наступних висновків.
Статтею 20 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) розмежовано предметну підсудність місцевих загальних судів як адміністративних та окружних адміністративних судів.
Згідно ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Частиною 2 зазначеної статті окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Тобто, законодавцем чітко визначено предметну підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам.
Враховуючи, що позивач порушує питання про виплату йому недоотриманої грошової допомоги, яке не входить до переліку, передбаченого ч. 1 ст. 20 КАС України, суддя вважає позов таким, що поданий з порушенням правил предметної підсудності та не підлягає розгляду Добропільським міськрайонним судом Донецької області як адміністративним судом.
Частиною 5 ст.171 КАС України передбачено, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 8ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Крім того, суддя зауважує, що частиною першою статті 318 КАС України передбачено, що у разі прийняття рішення судом першої інстанції з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу, таке рішення суду підлягає скасуванню судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Таким чином, підставою для передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду є порушення не лише територіальної, а й предметної та інстанційної юрисдикції.
Отже враховуючи, що спір фізичної особи із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності, пов`язаних з грошовими виплатами, предметно не підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Донецького окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.20, 29, 243, 256, 294, 295 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов`язання вичинити дії щодо перерахунку та виплати разової грошової допомоги до 05 травня як учаснику бойових дій – передати на розгляд до Донецького окружного адміністративного суду (адреса: 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Добровольського, буд. 1) за територіальною підсудністю.
Ухвала може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її вручення.
Суддя В.В. Корнєєва