
Справа № 453/1511/21
№ провадження 3/453/740/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 листопада 2021 року м. Сколе
Суддя Сколівського районного суду Львівської області Брона А.Л., з участю прокурора Томашевської Н.Ю. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали, отримані від Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Черчик, Яворівського району, Львівської області та жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, не працюючої, раніше до адміністративної відповідальності не притягалася, -
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , припинивши повноваження сільського голови Труханівської сільської ради Львівської області, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-3 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнала та пояснила, що дійсно, в силу життєвих обставин, несвоєчасно подала декларацію після звільнення. Щиро розкаялась у скоєному, просила її суворо не карати, так як вона усвідомила значення своїх дій.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора Томашевської Н.Ю., вважаю, що у діях ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-3 КУпАП, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП стверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 727 від 20.10.2021 року; листом керівника Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя ОСОБА_2 №47-01/62644 від 18.08.2021 року; повідомленням Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 26.07.2021 року; послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 » за період з 01.01.2021 року -18.08.2021 року; рішенням 1-ої сесії 7-го скликання від 13.11.2015 року «Про затвердження рішення сільської виборчої комісії по виборах сільського голови»; рішенням 1-ої сесії Сколівської міської ради 8-го демократичного скликання №1 від 19.11.2020 року «Про порядок денний 1-ої сесії 8-го демократичного скликання Сколівської міської ради Стрийського району Львівської області».
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
У відповідності до ст. ст. 245, 280 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи і вирішення її у точній відповідності з законом.
За правилами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Стягнення слід визначити з врахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи винної, ступеня її вини та в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, а саме у вигляді штрафу.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави.
Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя