Постанова № 101289273, 22.11.2021, Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
22.11.2021
Номер справи
695/3344/21
Номер документу
101289273
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

22 листопада 2021 рокуСправа №: 695/3344/21

Номер провадження 3/695/2231/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 листопада 2021 рокум. Золотоноша

Суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області Ушакова К.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту запобігання політичної корупції Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , фізична особа-підприємець, за ст. 212-15 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , як фізична особа-підприємець, в порушення вимог п. 9 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме: 18.09.2020 здійснив внесок на користь Черкаської обласної організації Партії у розмірі 1000,00 грн. Він же, відповідно до даних електронної системи публічних закупівель України ProZorro уклав договір від 09.04.2020 №115/20 щодо капітального ремонту першого поверху амбулаторії загальної практики-сімейної медицини по вул. Центральній 44 в с. Гельмязів Золотоніського району Черкаської області з Комунальним некомерційним підприємством «Золотоніський районний центр первинної медико-санітарної допомоги «Гельмязівської сільської ради»» на загальну суму 748972,00 грн., що є більшою чим понад п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснено внесок.

Відповідно до п. 9 ч. 1ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, з якими укладено договір про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму понад п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня року, в якому здійснюється внесок, а також юридичними особами, з якими укладено такий договір на загальну суму понад сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня року, в якому здійснюється внесок, - протягом строку дії такого договору та потягом одного року після припинення його дії.

Зазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту Партії від 08.09.2021 та Висновку про результати аналізу Звіту Партії, затвердженого рішенням Національного агентства.

Таким чином, ОСОБА_1 порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме: п. 9 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні», за що передбачена відповідальність за ст. 212-15 КУПАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.

Згідно ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, правопорушення передбаченого ст. 212-15 КУпАП в повному обсязі стверджується: наданими у судовому засіданні особистими поясненнями ОСОБА_1 : протоколом про адміністративне правопорушення від 01.11.2021 №53-15/288, який відповідає нормам КУпАП; звітом політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру політичної партії «Слуга народу»; договором на виконання робіт від 09.04.2020 №115/20; актом про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру «Слуга народу» за ІІІ квартал за період з 01.07.2020 по 30.09.2020 від 12.07.2021; висновком про результати аналізу Звіту про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 08.09.2021, затвердженого Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції; відомістю про внески грошовими коштами на рахунки політичної партії від фізичних осіб.

Керуючись ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» з метою надання пояснень та з`ясування обставин листами № 51-05/72749-21 від 01.10.2021 року ОСОБА_1 запрошено 29.10.2021 до Національного агентства з питань запобігання корупції.

29.10.2021 ОСОБА_1 до Національного агентства для надання пояснень по суті вчиненого правопорушення та складання протоколу про адміністративне правопорушення не з`явився, про причини неявки не повідомив, про що складено акт про неявку №50-07/489.

У зв`язку з цим, 01.11.2021 у приміщенні Національного агентства уповноваженою особою складено цей протокол у відсутності ОСОБА_1 .

Згідно з ч.4 ст.14 Закону України «Про політичні партії в Україні» внеском на підтримку політичної партії є грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, позики (кредити), нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального або негрошового характеру, у тому числі членські внески членів політичної партії, спонсорство третіми особами заходів чи іншої діяльності на підтримку політичної партії, товари, роботи, послуги, надані або отримані безоплатно чи на пільгових умовах (за ціною, нижчою за ринкову вартість ідентичних або подібних робіт, товарів та послуг на відповідному ринку), отримані політичною партією, її зареєстрованому порядку місцевою організацією, пов`язаною особою політичної партії чи її місцевої організації, висунутим політичною партією чи її місцевою організацією кандидатом на виборах народних депутатів України, виборах Президента України, місцевих виборах (шляхом перерахування або переказування до виборчого фонду на відповідних виборах) або надані політичній партії, зареєстрованій в установленому порядку місцевій організації політичної партії, пов`язаній особі політичної партії чи її місцевої організації, висунутому політичною партією чи її місцевою організацією кандидату на виборах народних депутатів України, виборах Президента України, місцевих виборах (шляхом перерахування або переказування до виборчого фонду на відповідних виборах).

Пунктом 9 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» від 05 квітня 2001 року №2365-III передбачено, що не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, з якими укладено договір про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму понад п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня року, в якому здійснюється внесок, а також юридичними особами, з якими укладено такий договір на загальну суму понад сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня року, в якому здійснюється внесок, - протягом строку дії такого договору та потягом одного року після припинення його дії.

Враховуючи вище викладене, суд прийшов до висновку про повну доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.212-15 КУпАП, а її дії вірно кваліфіковано, як порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

Згідно із ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, суд, виходячи із положень ст. 23 КУпАП, зазначає, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ч. 1 ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.

Враховуючи вище викладене, суд прийшов до висновку про повну доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-15 КУпАП, а його дії вірно кваліфіковано, як порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.

Дослідивши матеріали справи та враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, суддя вважає, що для досягнення мети адміністративного стягнення, на ОСОБА_1 , необхідно накласти стягнення у виді штрафу в межах санкції ст.212-15 КУпАП України у виді штрафу з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої з порушенням закону.

Суддя, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 212-15 КУпАП, а саме: порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації або агітації референдуму.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: особи з інвалідністю I та II груп.

Керуючись ст. ст.212-15, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 212-15 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (тисячу сто дев`яносто) грн., який необхідно сплатити на рахунок: отримувач - ГУК у Черк.обл./тг м.Золотон/21081100; код ЄДРПОУ – 37930566; банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку - UA568999980314010542000023737; код код класифікаціїї доходів бюджету 21081100 з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої з порушенням закону у сумі 1000 (одна тисяча) грн.

Від сплати судового збору ОСОБА_1 звільнити.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя К.М. Ушакова