Рішення № 101286770, 22.11.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.11.2021
Номер справи
380/15658/21
Номер документу
101286770
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/15658/21

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 листопада 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Братичак У.В. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79016, код ЄДРПОУ: 13814885), в якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком, як державному службовцю з урахуванням норм ч.1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 період роботи, згідно трудової книжки від 23.07.1976, де загальний стаж становить 29 років 1 місяць 6 днів, а станом на 01.05.2016 становить 25 років 5 місяців 6 днів, який складається з наступного:

- 22.12.1983 по 31.01.1985 у Турківському РК ЛКСМУ на посаді II секретаря райкому комсомолу, на підставі протоколу від 22.12.1983;

- 31.01.1985 по 25.06.1985 інструктором відділу пропаганди і агітації Турківського райкому компартії України;

- 26.06.1985 по 24.10.1986 служба в рядах Радянської Армії, секретар Турківського райкому компартії України;

- 31.03.1989 по 01.10.1991 обраний секретарем Буського районного виконавчого комітету; 02.04.1990 обраний заступником голови Буської районної Ради народних депутатів;

- 02.10.1991 по 21.05.2021 на посаді заступника голови Буського райвиконкому;

- 06.04.1999 по 08.02.2001 на посаді інспектора шкіл районної Буської РДА (спеціаліст II категорії (15 ранг 7 категорії) у зв`язку із закінченням строку стажування цій посаді згідно зі ст. 26 Закону України Про державну службу» та ст. 17 цього Закону про прийняття присяги держслужбовця;

- 08.02.2001 переведений на посаду головного спеціаліста відділу освіти Буської РДА (ст. 27 Закону України «Про державну службу»;

- 10.04.2001 присвоєно 14 ранг державного службовця (ст. 26 Закону України «Про державну службу»;

- 15.04.2003 присвоєно 13 ранг державного службовця (ст. 26 Закону України «Про державну службу»;

- 31.12.2019 звільнений з посади головного спеціаліста відділу освіти Буської райдержадміністрації;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити та провести виплату ОСОБА_1 пенсії за віком згідно з ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, - починаючи з часу звернення, з 17 травня 2021 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області врахувати при перерахунку пенсії довідку, видану Золочівською районною державною адміністрацією № 8 від 17 травня 2021 року про середній розмір надбавок, премій та інших виплат за квітень 2021 року, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії.

В обґрунтування позову зазначає, що з 05.11.2018 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». 17.05.2021 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та розрахунок стажу для призначення пенсії за віком держслужбовцям відповідно до Закону України «Про державну службу». Однак, у відповідь отримав лист, яким відмовлено в перерахунку пенсії, мотивований тим, що недостатньо стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Зокрема, відповідач безпідставно, на думку позивача, не зарахував йому стаж роботи на посадах секретаря райкому комсомолу Турківського РК ЛКСМУ, інструктора відділу пропаганди і агітації Турківського райкому компанії України, секретаря виконкому Буського районної ради народних депутатів, заступника голови Буської районної Ради народних депутатів, який дає право на призначення пенсії державного службовця. Вважаючи у зв`язку із цим свої конституційні права та гарантії на належний соціальний захист порушеними та такими, що потребують захисту, позивач звернувся до суду з даним позовом. Просить позов задовольнити повністю.

Ухвалою від 21.09.2021 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.

На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що у позивача відсутнє право на пенсію згідно з нормами Закону України «Про державну службу», оскільки немає необхідного стажу державної служби, передбаченого Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про державну службу», а на секретарів райкомів комсомолу, служба в рядах Радянської армії та на посади сільської ради дія Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII не поширюється. За таких обставин відповідач вважає, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними, відтак у задоволенні позову слід відмовити повністю.

Суд дослідив матеріали справи, всебічно і повно з`ясував усі фактичні обставини, об`єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті та встановив таке.

ОСОБА_1 з 05.11.2018 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з даними трудової книжки ОСОБА_1 за період у межах спірних правовідносин судом встановлено, що вона містить такі записи про роботу позивача:

- з 22.12.1983 по 31.01.1985 працював у Турківському РК ЛКСМУ на посаді II секретаря райкому комсомолу, на підставі протоколу від 22.12.1983;

- з 31.01.1985 по 25.06.1985 затверджений інструктором відділу пропаганди і агітації Турківського райкому компартії України;

- з 26.06.1985 по 24.10.1986 служба в рядах Радянської Армії, секретар Турківського райкому компартії України;

- з 31.03.1989 по 01.10.1991 обраний секретарем Буського районного виконавчого комітету; 02.04.1990 обраний заступником голови Буської районної Ради народних депутатів;

- з 02.10.1991 по 21.05.1992 на посаді заступника голови Буського райвиконкому;

- з 14.08.1992 призначений на посаду вчителя історії основної школи;

Інші періоди роботи позивача не є спірними, а тому судом не досліджуються.

17.05.2021 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії відповідно до Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ «Про державну службу» на підставі довідок Золочівської районної державної адміністрації № 7 та №8 від 17.05.2021.

Відповідно до рішення № 134750001458 від 19.05.2021 за результатами розгляду заяви від 17.05.2021 відповідач призначив ОСОБА_1 пенсію відповідно Закону України «Про державну службу» з урахуванням стажу державної служби 20 років 8 місяців 27 днів на підставі довідки Золочівської районної державної адміністрації № 7 від 17.05.2021.

Позивач 21.05.2021 повторно звернувся до відповідача із заявою в якій просив надати розрахунок стажу державної служби та надати роз`яснення у зв`язку з чим при розрахунку пенсії як державному службовцю не враховано довідку Золочівської районної державної адміністрації №8 від 17.05.2021.

Розглянувши звернення позивача від 31.05.2021 відповідач листом від 29.06.2021 повідомив, що відповідно до заяви позивача з 18.05.2021 переведено з пенсії за віком призначеної відповідно до Закону - 1058 на пенсію за віком відповідно до Закону - 889 з урахуванням довідки Золочівської районної державної адміністрації № 7 від 17.05.2021. Відповідач також зазначив, що оскільки станом на 01.05.2016 стаж державного службовця становить 17 років 00 місяців 27 днів то відповідно підстави для обчислення пенсії з урахуванням довідки Золочівської районної державної адміністрації № 7 від 17.05.2021 відсутні.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

При вирішенні спору по суті суд виходить з такого.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями статті 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також, бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Відповідно до ч. 1 ст. 9 вказаного Закону, в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону № 1058-IV, особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Положеннями ч. 3 ст. 45 Закону № 1058-IV передбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

Зазначені норми права у своїй сукупності вказують на те, що ч. 3 ст. 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачений порядок переведення з одного виду пенсії, передбаченої саме цим Законом, на інший.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01 травня 2016 року визначалися Законом України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ).

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

До 01 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ) право на пенсію державного службовця мали особи, які: а) досягли певного віку та мають передбачений законодавством страховий стаж; б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Після 01 травня 2016 року, відповідно до ст. 90 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ, пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється, відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Разом з тим, відповідно до п. 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 попереднього Закону та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

За приписами п. 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ, для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш, як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії, відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Таким чином, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

При цьому, обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії, відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, після 01 травня 2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених ч. 1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ, а саме: щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже, після 01 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ) зберігають право на призначення пенсії державного службовця, відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений п.10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ та мають, передбачені ч. 1 ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ, вік і страховий стаж.

Даний висновок узгоджується з правовою позицією у рішенні Верховного Суду у складі Касаційного адміністративного суду, викладеною у рішенні від 04 квітня 2018 року у зразковій справі № 822/524/18 та у постановах від 26 червня 2018 року у справі № 676/4235/17, від 10 квітня 2019 року у справі №607/2474/17.

Пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України №889-VIII передбачено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах установлених на той час законодавством.

На виконання постанови Верховної Ради України від 16 грудня 1993 року «Про введення в дію Закону України «Про державну службу», Кабінет Міністрів України постановою від 03 травня 1994 року № 283 затвердив Порядок обчислення стажу державної служби.

Отже, в даному випадку, слід керуватися Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року №283, чинним до 01 травня 2016 року, тобто, у період проходження позивачем служби (далі - Порядок №283).

Згідно пункту 4 Постанови №283, документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.

Із запису на ст. 22 трудової книжки позивача видно, що позивач у період з 26.06.1985 по 24.10.1986 проходив службу в лавах Радянської Армії.

Відповідно до п. 3 Порядку №283, до стажу державної служби включається, зокрема, час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Згідно з пунктом 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 (далі – Порядок №283), до стажу державної служби включаються, зокрема, час підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо до направлення на підвищення кваліфікації працівник працював у державному органі; час роботи в організаціях, передбачених абзацом 4 пункту 3 Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів виконавчої влади та інших державних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 року №1049 (Положення №1049), відповідно до якого до стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується стаж роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та інших громадських організаціях), передбачених ст. 118 КЗпП України (зокрема, у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях).

Відповідно до статті 118 КЗпП України працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, а також у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях, надається після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.

Так, згідно з роз`ясненнями Міністерства юстиції України від 03.06.1994 №4-5-1156, погодженими з Кабінетом Міністрів України, до стажу державної служби зараховують період роботи в цих органах лише на виборних та відповідальних посадах до припинення дії cт. 6 Конституції УРСР і внесення змін до cт. 7 Конституції УРСР (до 24 жовтня 1990 року).

Вказаними статтями за партійними, профспілковими і комсомольськими органами закріплювалося право на участь у здійсненні управлінських функцій. Відповідальною вважають посаду, на яку приймають колегіальним органом (постановою конференції, зборів, комітету, бюро) партійних, комсомольських та профспілкових організацій.

Згідно з пунктом 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах, зокрема, керівних працівників і спеціалістів державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР згідно з додатком.

Так, у вказаному додатку міститься перелік державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, періоди роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби, до яких віднесено серед іншого, виконавчі комітети місцевих Рад депутатів трудящих, Рад народних депутатів, їх управління, самостійні відділи, інші структурні підрозділи.

Діяльність ВЛКСМ була врегульована Статутом, прийнятим XIV з`їздом ВЛКСМ, із змінами, внесеними XV, XVII і XVIII з`їздами ВЛСМ.

Пунктами 13,14 цього Статуту визначено, що вищим керівним органом комсомольської організації є: загальні збори (для первинних організацій), конференція (для районних, міських, окружних, обласних, крайових організацій), з`їзд (для комсомольських організацій союзних республік, для ВЛКСМ). Загальні збори, конференція або з`їзд обирають бюро або комітет, які є їх виконавчим органом та здійснює керівництво усією поточною роботою комсомольської організації.

Пунктом 41 цього Статуту встановлено, що окружний, міський, районний комітет комсомолу обирає бюро, в тому числі секретарів комітету.

Так, позивач працював з 22.12.1983 по 31.01.1985 у Турківському РК ЛКСМУ на посаді II секретаря райкому комсомолу, на підставі протоколу від 22.12.1983 та з 31.01.1985 по 25.06.1985 на посаді інструктора відділу пропаганди і агітації Турківського райкому компартії України.

Затвердження на зазначені посади здійснювалося за результатами звітних - виборчих зборів шляхом таємного голосування - тобто ці періоди роботи є роботами на виборчій посаді.

Відтак, не включення до стажу державної служби періоду роботи на посадах інструктора відділу пропаганди і агітації Турківського райкому компартії України, секретаря райкому комсомолу є протиправним, а тому позовні вимоги в частині зобов`язання відповідача зарахувати до стажу державної служби спірні періоди роботи підлягають задоволенню.

Щодо зарахування стажу на посаді секретаря Буського районного виконавчого комітету та заступника голови Буської районної Ради народних депутатів, суд зазначає наступне.

Статтею 46 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII визначені особливості стажу державної служби, зокрема у пункті 2 зазначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Відповідно до пункту 6 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 229, стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII.

Відповідно до пункту 8 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності вказаним Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Отже, у спірному випадку необхідно керуватися Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283.

Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування передбачених статтею 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Суд при розгляді справи враховує висновки Верховного Суду щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладені у постанові від 19.03.2019 у справі №466/5138/17.

Отже, період роботи позивача з 31.03.1989 по 01.10.1991 секретарем Буського районного виконавчого комітету з 02.10.1991 по 21.05.1992 на посаді заступника голови Буського райвиконкому зараховуються до стажу державної служби.

Щодо зобов`язання відповідача врахувати при перерахунку пенсії довідку видану Золочівською районною державною адміністрацією № 8 від 17 травня 2021 року, суд зазначає наступне.

Пунктом 1 Постанови № 1-3 затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, а саме: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Тобто Постанова № 1-3 визначає форми довідок для призначення пенсії, без визначення її видів. Тому позивач надав пенсійному органу довідки від 17.05.2021 №7 та №8, видані Золочівською районною державною адміністрацією про складові заробітної плати затвердженого зразка, встановленого Постановою № 1-3.

Суд звертає увагу, що довідка № 8 від 17.05.2021 про складові заробітної плати для призначення пенсії видана ОСОБА_1 як особі яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби.

Таким чином, позивач подав пенсійному органу належну довідку для призначення пенсії державного службовця.

Крім того, як встановлено судом, ОСОБА_1 з 18.05.2021 призначено пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», тому вимога про зобов`язання відповідача призначити та провести виплату позивачу пенсію за віком згідно зі ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, - починаючи з часу звернення з 17 травня 2021 року не підлягає задоволенню.

Підсумовуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що належним та ефективним способом захисту прав позивача буде визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не врахування при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, довідки Золочівської районної державної адміністрації №8 від 17.05.2021 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 18.05.2021 перерахунок та виплату пенсії позивача з урахуванням довідки Золочівської районної державної адміністрації №8 від 17.05.2021, з врахуванням виплачених сум.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позову.

Частиною 3 ст. 139 КАС України передбачено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

З огляду на висновки суду щодо часткового задоволення позову та встановлені КАС України правила розподілу судових витрат, понесені позивачем витрати на сплату судового збору стягуються пропорційно за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, 291, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

в и р і ш и в:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо не врахування при призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, довідки Золочівської районної державної адміністрації №8 від 17.05.2021.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул.Митрополита Андрея, 10, м.Львів, 79061, код ЄДРПОУ: 13814885) здійснити з 18.05.2021 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з урахуванням довідки Золочівської районної державної адміністрації №8 від 17.05.2021, з урахуванням виплачених сум.

У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (місцезнаходження: вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79061, код ЄДРПОУ: 13814885) сплачений судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Братичак Уляна Володимирівна