Рішення № 101274397, 22.11.2021, Франківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
22.11.2021
Номер справи
465/3343/21
Номер документу
101274397
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

465/3343/21

2-а/465/368/21

РІШЕННЯ

Іменем України

22.11.2021 року Франківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді Мартьянової С.М.

при секретарі Турчак М.І.

розглянувши у порядку спрощеного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Демка Назара Андрійовича інспектора лейтенанта поліції 3 роти 2 батальйону Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення,

в с т а н о в и в :

позивач звернувся до суду з позовом до Демка Н.А. інспектора лейтенанта поліції 3 роти 2 батальйону УПП у Львівській області ДПП Національної поліції України, УПП у Львівській області ДПП про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення.

Згідно з оскаржуваною постановою серії ЕАН №4160439 від 04.05.2021 року позивач здійснив правопорушення, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.6 ст.121 КУпАП. На нього накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.

Зі змісту вказаної постанови слідує, що 04.05.2021 року о 17:51 год. водій керував мотоциклом, у якого державний номерний знак був встановлений у невстановленому місці, чим порушив п.2.9.в. ПДР України. Своїми діями позивач вчинив правопорушення, передбачене ч.6 ст.121 КУпАП.

З постановою серії ЕАН №4160439 позивач не погоджується з наступних підстав. Зазначає, що враховуючи конструкції транспортного засобу HONDA CBR 600F, номерний знак встановлено з дотриманням п. 2.9.в. ПДР України та відповідає вимогам ДСТУ 4278:2019. Таким чином, відсутній склад адміністративного правопорушення. Крім того, працівниками патрульної поліції не надано жодних доказів на підтвердження вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 . Також, позивач не мав можливості скористатись правом надавати письмові пояснення, подавати письмові докази, міркування, а також скористатись професійною правничою допомогою під час складання постанови. У постанові про адміністративне правопорушення повинно бути вказано технічний засіб, за допомогою якого здійснено фото- чи відеозапис факту правопорушення. Відтак відповідачем не надані достатні та переконливі докази на обґрунтування наявності підстав для притягнення позивача до адміністративної відповідальності. Враховуючи вищевказані обставини, ОСОБА_1 просить суд скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності у справі про адміністративне правопорушення Серії ЕАН №4160439 від 04.05.2021 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Ухвалою судді Франківського районного суду м. Львова від 14.05.2021 року відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження.

Клопотання про розгляд справи за участю сторін від учасників судового процесу не надходило.

Представником позивача 16.11.2021 року подано до суду заяву про розгляд справи за наявними у справі матеріалами у письмовому провадженні. Зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить такі задовольнити.

Представник відповідача у визначений судом строк відзиву на позовну заяву не надав, а також не було надано до суду жодних матеріалів фото- чи відео зйомки вчиненого правопорушення або інших доказів, якими суб`єкт владних повноважень обґрунтовує правомірність прийнятого рішення.

У зв`язку з тим, що розгляд справи відбувається за відсутності учасників справи, на підставі ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного пристрою не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог з таких підстав.

Згідно постанови серії ЕАН №4160439 від 04.05.2021 року, на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді 850 гривень штрафу, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.6 ст.121 КУпАП. Однак достатніх доказів щодо вчинення адміністративного правопорушення немає.

Згідно ч.6 ст. 121 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.

Згідно із ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставі і в порядку, встановленим законом.

Положеннями ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно дост.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАСУ в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача.

Пунктом 24постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» звернено увагу судів на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та зазначено про необхідність з`ясовування всіх обставин, перелічених у ст.247,280 КУпАП.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Однак, відповідачем суду не надано жодних належних та допустимих доказів у підтвердження правомірності прийнятого рішення.

З врахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що оскаржувана постанова винесена без врахування та належної перевірки всіх обставин справи щодо наявності чи відсутності в діях позивача ознак правопорушення, за яке законом передбачено адміністративну відповідальність, не наведено доказів, на яких ґрунтується висновок про вчинення правопорушення.

Оцінивши зібрані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позов слід задовольнити та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення серії ЕАН №4160439 від 04.05.2021 року.

Згідно ч.1 ст.139 КАС України у разі задоволення позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 2,77, 90, 241-246,255,262, 286, 295,297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в:

позов задовольнити.

Поновити строк на оскарження постанов серії ЕАН №4160439 від 04.05.2021 року

Скасувати постанову серії ЕАН №4160439 від 04.05.2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.6 ст. 121 КУпАП.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції у Львівській області на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири гривні) грн.

Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Сторони у справі:

Позивач: ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Відповідач 1: Демко Назар Андрійович інспектор лейтенант поліції 3 роти 2 батальйону Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (79053, м. Львів, вул. Перфецького, 19);

Відповідач 2: Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції (79053, м. Львів, вул. Перфецького, 19).

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки передбачені ст.286,293, п. 15.5 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Мартьянова С.М.