
Справа 336/7701/21
Провадження 3/336/3072/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15.11.2021 р. м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Севеленко Олександра Анатоліївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
встановив:
12.09.2021 о 05 годині 15 хвилин за адресою: м. Запоріжжя, Шевченківський район, траса Харків-Сімферополь ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем ВАЗ 2108, державний номерний знак НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, таким як, запах алкоголю з порожнини роту, порушення мови, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння на місці зупинки ТЗ та в медичному закладі водій відмовився, що зафіксовано на відео. Від керування т/з відсторонений шляхом передачі керування тверезому водію. Вказаними діями водій порушив п. 2.5 ПДР України. Дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Крім того, 12.09.2021 о 03 годині 49 хвилин за адресою: м. Запоріжжя, Шевченківський район, вул. М. Краснова, біля будинку 10а, ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем ВАЗ 2108, державний номерний знак НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан алкогольного сп`яніння зі згоди водія, проводився у встановленому законом порядку із застосуванням спеціального технічного приладу Alkotest Drager 6810, результат якого 1,68проміле, тест №2027. Від керування транспортним засобом водій відсторонений. Вказаними діями водій порушив п. 2.9 а ПДР України. Дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постановою судді від 15.11.2021 вказані справи були об`єднані в одне провадження визначений єдиний номер справи № 336/7701/21 пр. пр. 3/336/3072/2021.
У судові засідання 18.10.2021 року та 15.11.2021 року особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не з`явився, повідомлявся про час та місце розгляду справи шляхом надіслання судових повісток за адресою проживання. Крім того, особа, ОСОБА_1 був обізнаний про розгляд справ відносно нього у Шевченківському районному суді м. Запоріжжя, що підтверджується його підписами на протоколах серії ААБ №282817 та 270719.
Відповідно до ст.268 КУпАП неприбуття в судове засідання особи, що притягується до відповідальності за ст. 130 КУпАП, не перешкоджає судовому розгляду справи за його відсутністю.
Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують Європейську конвенцію з прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Так, у п.41 рішенні Європейського Суду з прав людини «Пономарьов проти України» заява №3236/03 від 03 квітня 2008 року сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (п.27 рішення «Олександр Шевченко проти України» заява №8371/02 від 26 квітня 2007 року, та «Трух проти України» заява №50966/99 від 14 жовтня 2003 року).
Всебічно вивчивши матеріали справи, з урахуванням обставин справи, письмових доказів, досліджених відеозаписів, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_2 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 та ч. 1 ст. 130 КУпАП, знайшла своє підтвердження з огляду на наступне.
Ст. 130 КпАП України встановлює адміністративну відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Як передбачено п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій зобов`язаний на вимогу працівників поліції пройти у встановленому порядку медичне обстеження для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних або токсичних речовин.
Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справи та Міністерства охорони здоров`я № 1452/735 від 09.11.2015 р., зареєстрована у Міністерстві юстиції України 11.09.2015 р. за № 1413/27858, яка визначає процедуру огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів та оформлення результатів такого огляду, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Огляд на стан сп`яніння проводиться:
-поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;
-лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За змістом протоколу особа, яка притягається до адміністративної відповідальності відмовився від проходження медичного огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі, що узгоджуються зі відеозаписом, долученим до матеріалів справи.
З урахуванням досліджених у судовому засіданні доказів, таких як протокол серії ААБ №270719 від 12.09.2021 року, направлення до НКП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, рапорт співробітника поліції та відеозапис, суддя приходить до висновку, що порушення водієм ОСОБА_1 вимог п.2.5 Правил дорожнього руху знайшло своє підтвердження доказами, і є підставою для визнання його винуватим в скоєнні адміністративного правопорушення по ст. 130 ч. 1 КУпАП, що відображено в протоколі серії ААБ №270719.
Ст.130 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів.
Як передбачено п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справи та Міністерства охорони здоров`я № 1452/735 від 09.11.2015 р., зареєстрована у Міністерстві юстиції України 11.09.2015 р. за №1413/27858, яка визначає процедуру огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів та оформлення результатів такого огляду, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.
Огляд на стан сп`яніння проводиться:
-поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;
-лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Так уповноваженою особою сержантом поліції Касал А.К. було дотримано вимоги ст. 266 КУпАП при складанні протоколу відносно ОСОБА_1 . Стан алкогольного сп`яніння водія підтверджується тестом №2037 спеціального технічного приладу Alkotest Drager 6810, результат якого 1,68проміле, особа, яку тестують ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вказаний результат тесту водієм у встановленому законом порядку не спростовано, незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським водій у протоколі не висловив. Належних та допустимих доказів не перебування у стані алкогольного сп`яніння, зокрема висновків клінічних досліджень, висновків лікарів ОСОБА_2 не надав. Зміст вказаного протоколу, рапорт та інші матеріали адміністративної справи узгоджуються зі змістом долученого до матеріалів справи відеозапису, дослідженого в судом та підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що порушення водієм ОСОБА_1 вимог п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, знайшло своє підтвердження доказами, і є підставою для визнання його винуватим в скоєнні адміністративного правопорушення по ст.130 ч.1 КУпАП, що відображено в протоколі серії ААБ №282817.
Як передбачено ст. 36 КпАП України при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначені виду стягнення за адміністративне правопорушення, суддя керується правилами ст. ст. 33-35, 36 КпАП України і враховуючи дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, та обставинами скоєння правопорушення, суд накладає на нього адміністративне стягнення передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КпАП України.
Як передбачено ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб, тобто в розмірі 454,00 грн., як це передбачено ст.4 ч.5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст. 33-35, 36, ч. 2 ст. 126, ч. 1 ст. 130, 283-285 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 130 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000,00 (десять тисяч двісті) гривень у дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Адміністративні штрафи у сфері дорожнього руху: Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37941997; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA708999980313000149000008001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.) в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України.
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: Судовий збір на користь держави.
Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги в Запорізький апеляційний суд через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.
Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;
- витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя О.А. Савеленко
Строк пред`явлення виконавчого документу « »_______20__рік.
Постанова набрала законної чинності « »______20__рік.
Дата видачі « »______20___рік.