
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 листопада 2021 року м. Київ № 640/31331/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись із позовною заявою Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
Центр забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України звернувся до суду з позовом:
- скасувати постанову про стягнення виконавчого збору винесену державним виконавцем Гатинюк Т.Ю. Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 20.09.2021 ВП № 63582088;
- скасувати постанову про стягнення з боржника витрат виконавчого провадження, винесені державним виконавцем Гатинюк Т.Ю. Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 20.09.2021 ВП № 63582088.
Відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб (частина друга). У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення (частини сьома).
Частиною третьою статті 55 КАС України визначено, що юридична особа незалежно від порядку її створення, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб`єкта владних повноважень), або через представника.
Як убачається зі змісту позовної заяви та наданих доказів, заява підписана начальником Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України С.А.Працковим, однак на підтвердження повноважень представника жодних доказів до суду не надано.
Згідно з частиною третьою статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви не додано квитанцію про сплату судового збору.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить відстрочити сплату судового збору до прийняття відповідного рішення, зазначивши, що у зв`язку із тим, що Центр є бюджетною установою, самостійних джерел надходжень не має, кошти для оплати судового збору необхідно замовляти через орган державної казначейської служби, що може призвести до пропуску строку подання позовної заяви.
На думку суду, клопотання не підлягає задоволенню з огляду на те, що повідомлені Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України обставини не є підставою для звільнено від сплати судового збору.
Посилання на неможливість сплатити судовий збір не є поважною обставиною для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати судового збору суб`єкта владних повноважень. Зокрема, такі підстави створюють нерівне відношення законодавчих норм в частині сплати судового збору щодо інших позивачів, які не є суб`єктами владних повноважень, що не відповідає, зокрема, положенням статті 129 Конституції України та статті 8 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до яких усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом, не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками майнового стану або іншими ознаками.
Зважаючи на викладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) за подання суб`єктом владних повноважень, юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 15.12.2020 №1082-ІХ з 01.01.2021 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2270,00 грн.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено дві вимоги майнового характеру на суму 24401,85 грн. Отже судовий збір становить 2270,00 грн.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачеві потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити:
докази на підтвердження повноважень особи, яка підписала позовну заяву (витяг з наказу про призначення або докази щодо самопредставництва);
документ про сплату судового збору в розмірі 2270,00 грн., на рахунок Окружного адміністративного суду міста Києва за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/Печерс.р-н/22030101, код отримувача (код 37993783), банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО 899998), рахунок отримувача UA908999980313181206084026007, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "Судовий збір, за позовом (назва позивача, в адміністративній справі №640/31331/21), Окружний адміністративний суд міста Києва.
Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом п`яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України без руху.
Надати позивачу п`ять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя В.А. Донець