
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
19 листопада 2021 р. Справа № 400/5933/21 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Малих О.В., розглянувши в письмовому провадженні клопотання позивача про постановлення окремої ухвали у справі
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , до відповідача:Миколаївської міської ради Миколаївського району Миколаївської області, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001, про:визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Миколаївської міської ради, в якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Миколаївської міської ради Миколаївського району Миколаївської області за письмовим зверненням ОСОБА_1 від 08.07.2021 року;
- зобов`зати Миколаївську міську раду Миколаївського району Миколаївської області розглянути письмове звернення ОСОБА_1 від 08.07.2021 року та письмово повідомити про результати його розгляду.
Ухвалою від 02.08.2021 року суд відкрив провадження у справі та ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до ст. 263 КАС України.
14.09.2021 року від позивача надійшло клопотання про постановлення окремої ухвали.
Розглянувши заяву позивача, суд виходить з наступного:
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 249 КАС України, суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. У разі необхідності суд може постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, рішення, дії чи бездіяльність яких визнаються протиправними.
Окрема ухвала суду є одним із інструментів механізму стримувань і противаг, превенції вчинення порушень закону, які адміністративний суд не може самостійно усунути шляхом вжиття належних заходів. Це рішення, яким суд реагує на виявлені під час розгляду справи порушення закону, причини та умови, що сприяли вчиненню порушення. Окрема ухвала є формою профілактичного впливу судів на правопорушників. Необхідність їх винесення зумовлена завданнями адміністративного судочинства захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень органів державної влади, місцевого самоврядування, їхніх посадових, службових осіб у процесі здійснення ними управлінських функцій.
Відповідно до норм КАС України прийняття окремої ухвали відноситься до права суду, в разі виявлення під час розгляду справи порушення закону.
Крім того, клопотання позивачем не обгрунтовано.
Враховуючи викладене, клопотання позивача задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 248, 249 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про постановлення окремої ухвали – відмовити.
2. Ухвалу направити сторонам.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку, встановленому КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя О.В. Малих