
Справа № 347/2194/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.11.2021 м. Косів
Суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області Кіцула Ю. С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого водієм,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и л а:
25.10.2021 року до Косівського районного суду Івано-Франківської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 225177 від 12.10.2021 року, щодо ОСОБА_1 , який порушив вимоги п. п. 1.5, 2.3 (б) Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.
Правопорушення вчинено за наступних обставин.
10.10.2021 року о 14 год. 10 хв. на автодорозі Н-10, 239 км., с. Магала, Чернівецького району, Чернівецької області, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки «MAN», д.н.з. НОМЕР_1 , з причіпом «Wielton», д.н.з. НОМЕР_2 , не забезпечив безпеку дорожнього руху, не закріпив належним чином кріплення тенту, внаслідок чого тент припіднявся та допустив зіткнення з кабелем лінії електропередач світлопровідних об`єктів, в результаті чого кабелі порвалися і пошкодили світлофори, чим було заподіяно матеріальну шкоду.
В судове засідання ОСОБА_1 будучи належним чином повідомлений не з`явився, про причини неявки, суд не повідомляв. Однак подав на електронну адресу суду клопотання в якому просив розглядати справу без його участі.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, оцінивши в сукупності всі докази, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно з п. 1.5 Правил дорожнього руху дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров`ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
Відповідно до п. 2.3(б) Правил дорожнього руху для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов`язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП підтверджується в сукупності наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 225177 від 12.10.2021 року, в якому зазначено наступне: «10.10.2021 року 14 год. 10 хв. на АД, Н-10, 239 км., с. Магала, Чернівецького району, Чернівецької області, керуючи т/з «MAN», д.н.з. НОМЕР_1 з причіпом «Wielton» д.н.з. НОМЕР_2 , не забезпечив під час керування безпеку дорожнього руху, не закріпив належним чином кріплення тенту внаслідок чого тент припіднявся і допустив зіткнення із кабелем лінії електропередач світлопровідних об`єктів, в результаті чого кабеля порвалися і повалили світлофорні об`єкти, що призвело до їх пошкодження чим завдано матеріальних збитків». Вказаний протокол складений уповноваженою особою, та містить всі необхідні реквізити встановлені ст.256 КУпАП, підписаний особою, що притягається до адміністративної відповідальності ( ОСОБА_1 ). Будь-яких сумнівів у його достовірності судом не встановлено (а.с.1);
- схемою місця ДТП, яка сталася 10.10.2021 року о 14 год. 30 хв. на автодорозі Н-10, в с. Магала, Сернівецького району, Чернівецької області, яка містить відомості про ділянку дороги, де сталася ДТП, інформацію про місце зіткнення, стан покриття проїзної частини, відомості про освітлення місця ДТП (а.с.2);
- протоколом огляду транспортного засобу від 12.10.2021 року, з якого вбачається, що при зовнішньому огляді транспортного засобу марки «MAN» було виявлено відсутність верхньої частини тенту причіпа (а.с. 3);
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 , в яких він зазначає, що 10.10.2021 року, близько 14:00 год. він, перебуваючи на роботі на автомийці, почув сильний шум, після чого вийшов на вулицю та побачив зруйновані світлофори (а.с. 5);
- письмовими поясненнями особи, що притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 (а.с. 4).
Проаналізувавши вищевказані документи, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості. В своїй сукупності дані докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності інформації, яка міститься у досліджених доказах, суду не надано.
Таким чином, суд всебічно, повно та об`єктивно дослідивши всі обставини справи вважає доведеним факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а його дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 суд враховує: характер вчиненого ним правопорушення; особу правопорушника, який до адміністративної відповідальності раніше не притягався, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, передбаченого ст. 124 КУпАП, яка доведена повністю, та доходить переконання, що стосовно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції ст. 124 КУпАП у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
У розпорядженні суду документи, які б підтверджували те, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору відсутні, відтак з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 23, 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя -
п о с т а н о в и л а :
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).
Роз`яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення апеляційної скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу протягом п`ятнадцяти днів на підставі частини 2 статті 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні на користь отримувача коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Косівський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя Ю. С. Кіцула