
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
19 листопада 2021 року Справа №160/17412/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Горбалінський В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Амфітеатр» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Анталекс Груп» про визнання протиправним та скасування дозволу, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Амфітеатр» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Анталекс Груп», в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати дозвіл на виконання будівельних робіт, реєстраційний номер ІУ013210218131, який видано Державною архітектурно-будівельною інспекцією України Товариству з обмеженою відповідальністю «Анталекс Груп» щодо об`єкта «Нове будівництво багатофункціонального комплексу з автопаркінгом за адресою вул. Володимира Вернадського, буд.25 у м. Дніпро» на земельній ділянці з кадастровим номером 1210100000:03:328:0046.
Відповідно до ч.4 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно ч.3, 6, 7, 8 ст.80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
29.10.2021 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із відзивом на позовну заяву.
Як зазначає відповідач у відзиві, Товариство з обмеженою відповідальністю «Анталекс Груп» звернулось до Державної архітектурно-будівельної інспекції України із заявою про видачу дозволу на виконання будівельних робіт на об`єкті «Нове будівництво багатофункціонального комплексу з автопаркінгом за адресою вул. Володимира Вернадського, буд. 25 у м. Дніпро», яка була зареєстрована за №ІУ013210218131. Зазначена заява та додані до неї документи були розглянуті Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та видано Товариству з обмеженою відповідальністю «Анталекс Груп» дозвіл на використання будівельних робіт №ІУ013210218131.
02.11.2021 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду витребувано у Державної архітектурно-будівельної інспекції України належним чином завірену копію:
- заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Анталекс Груп» про видачу дозволу на виконання будівельних робіт на об`єкті «Нове будівництво багатофункціонального комплексу з автопаркінгом за адресою вул. Володимира Вернадського, буд. 25 у м. Дніпро», яка була зареєстрована за №ІУ013210218131 та додані до неї документи.
17.11.2021 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою, в якій зазначила, що 15.09.2021 року постановою КМУ №960 здійснено погодження з пропозицією Міністерства розвитку громад та територій про можливість здійснення Державною інспекцією архітектури та містобудування повноважень і виконання функцій з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду та визнано такою, що втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 року №294 «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України». Також відповідач зауважив, що постановою КМУ №681 від 23.06.2021 року затверджений Порядок ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Електронний кабінет є компонентом електронної системи, який забезпечує електронну взаємодію між фізичними особами та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративним послуг. Підсумовуючи відповідач зауважив, що доступ Державної архітектурно-будівельної інспекції України до електронного кабінету користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва анульований, а отже у відповідача відсутня можливість надати витребувані докази. Також відповідач зауважив, що з 15.09.2021 року Державна інспекція архітектури та містобудування приступила до виконання повноважень у сфері державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до п.1,2 постанови Кабінету Міністрів України №218 від 13.03.2020 року ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію.
Утворено Державну сервісну службу містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій.
Згідно п.1,2,3 постанови Кабінету Міністрів України №1340 від 23.12.2020 року утворено Державну інспекцію архітектури та містобудування України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Затверджено Положення про Державну інспекцію архітектури та містобудування України.
Ліквідовано: Державну інспекцію містобудування та Державну сервісну службу містобудування.
Відповідно до п.1 Положення про Державну інспекцію архітектури та містобудування України Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій (далі - Міністр) і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Відповідно до п.1,2 постанови Кабінету Міністрів України №960 від 15.09.2021 року погоджено з пропозицією Міністерства розвитку громад та територій про можливість здійснення Державною інспекцією архітектури та містобудування повноважень і виконання функцій з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Визнано такою, що втратила чинність, зокрема, постанова Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 р. № 294 “Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України”.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що оскільки на момент розгляду справи Державна інспекція архітектури та містобудування України здійснює функції, які до ліквідації виконувала Державна архітектурно-будівельна інспекція України, і відповідно до повноважень має статус користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, необхідні суду докази є у розпорядженні Державної інспекції архітектури та містобудування України.
З метою повного та всебічного розгляду справи, суд вважає за необхідне витребувати у Державної інспекції архітектури та містобудування України належним чином завірену копію:
- заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Анталекс Груп» про видачу дозволу на виконання будівельних робіт на об`єкті «Нове будівництво багатофункціонального комплексу з автопаркінгом за адресою вул. Володимира Вернадського, буд. 25 у м. Дніпро», яка була зареєстрована за №ІУ013210218131 та додані до неї документи.
Керуючись ст. 9, 77, 80, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Витребувати у Державної інспекції архітектури та містобудування України належним чином завірену копію:
- заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Анталекс Груп» про видачу дозволу на виконання будівельних робіт на об`єкті «Нове будівництво багатофункціонального комплексу з автопаркінгом за адресою вул. Володимира Вернадського, буд. 25 у м. Дніпро», яка була зареєстрована за №ІУ013210218131 та додані до неї документи.
Визначені докази Державній інспекції архітектури та містобудування України необхідно подати до суду протягом 3 днів з дня отримання копії цієї ухвали суду.
Державна інспекція архітектури та містобудування України у разі не можливості подати докази, які витребовує суд, або не можливості подати такі докази у встановлені строки, зобов`язана повідомити про це суд із зазначенням причин ненадання таких доказів протягом 3 днів з дня отримання копії цієї ухвали суду.
У випадку неповідомлення Державною інспекцією архітектури та містобудування України суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд може застосувати до Державної інспекції архітектури та містобудування України заходи процесуального примусу, визначені Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Горбалінський