
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2021 року ЛуцькСправа № 140/5636/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Денисюка Р.С.,
при секретарі судового засідання Матящук Л.Р.,
за участю представника позивача Лапковського О.Ю.,
представників відповідача Демчука В.Г., Каленюка Д.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дочірнього підприємства “Волинський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Дочірнє підприємство “Волинський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” (далі – ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі – ГУ ДПС у Волиснкьій області, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 25.02.2021 № 009360902.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 25.02.2021 № 009360902, яким застосовано до позивача штрафну санкцію, передбачену статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального”, на суму 500000,00 грн.
Позивач вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення протиправним та необґрунтованим. В обґрунтування своєї позиції зазначає, що підприємство має 9 філій, кожна з яких має резервуари для зберігання пального для власних потреб і відповідні ліцензії. В жовтні-листопаді 2020 року ФГ "Хан-ко" (юридична адреса - 44400, Волинська обл., смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 9а) придбавало в ТОВ ТД «Газтрім» для власних потреб пальне і в акцизних накладних помилково було вказано іншу юридичну адресу, а саме - 44400, Волинська обл., смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 11. За цією адресою знаходиться одна з філій позивача - філія "Старовижівський автодор" ДП "Волинський облавтодор".
Податковим органом було зроблено висновок на підставі акцизних накладних форми "П" № 1405 від 21.10.2020, № 1406 від 27.10.2020 та № 1417 від 10.11.2020, оскільки в них було допущено помилки та замість вул. Привокзальна, 9а було зазначено вул. Привокзальна, 11 за якою знаходиться філія позивача. Після виявлення цієї помилки у всіх акцизних накладних було внесено зміни та зазначено правильну адресу вул. Привокзальна, 9а, де знаходиться ФГ "Хан-ко", яке і було отримувачем пального. Перевезення (доставка) пального саме за адресою ФГ "Хан-ко", а не філії позивача підтверджується і товарно-транспортними накладними.
Відповідно до довідки філії "Старовижівський автодор" ДП "Волинський облавтодор" від 26.05.2021 філія отримала дизпалива в жовтні у кількості 5972 л та в листопаді 4303,53 л, що підтверджується первинними документами. Серед постачальників немає ні ТОВ "ТД «Газтрім», ні ФГ "Хан-ко".
В довідці № 04 від 05.02.2021 ФГ "Хан-ко" зазначено, що останнє не зберігало пальне на території філії "Старовижівський автодор".
ГУ ДПС у Волинській області зверталось до Національної поліції щодо проведення перевірки з приводу виявлених порушень. Провівши перевірку, поліцією був зроблений висновок, що філія "Старовижівський автодор" не отримувала на зберігання жодного пального від чи для ФГ "Хан-ко", про що свідчить довідка адресована начальнику відділу поліцейської діяльності № 1 (сел. Стара Вижівка) та довідка адресована начальнику ГУ ДПС у Волинській області № 194/51/3/01-2021 від 12.02.2021.
Філія відповідно до отриманої ліцензії зберігає пальне в своїх резервуарах лише для власного використання.
Таким чином, позивач вважає, що жодним чином не порушував вимог ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального”.
З наведених підстав просить позов задовольнити.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 08.06.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (а.с. 36).
30.06.2021 представник відповідача подав відзив на позовну заяву у якому зазначив, що проведеною перевіркою встановлено порушення позивачем вимог статті 15 Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР.
Позивач здійснює свою діяльність відповідно до отриманої ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), реєстраційний номер 0314014202000417 з терміном дії з 15.03.2020 до 15.03.2025. За даною адресою: Старовижівський р-н., смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 11 згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців знаходиться відокремлений підрозділ ДП «Волинський облавтодор» «ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», а саме: Філія «Старовижівський_автодор «ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» відокремленого підрозділу юридичної особи. Відповідно до положення про філію «Старовижівський автодор «ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» - філія створена як відокремлений структурний підрозділ ДП «Волинський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України». Філія є відокремленим підрозділом підприємства, не є юридичною особою, діє відповідно до чинного законодавства і положення про філію, затвердженою за №136 від 28.08.2006.
В ході проведення перевірки було встановлено що між ФГ «Хан - ко» та філією «Старовижівський автодор «ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» було укладено договір №б/н від 01.01.2020 безоплатного відповідального зберігання. Згідно цього договору ФГ «Хан-Ко» передає, а філія «Старовижівський автодор «ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» приймає на відповідальне безвідплатне зберігання дизпалива. Так, як ДП «Волинський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» має ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) не може зберігати пальне іншим суб`єктам господарювання, чим порушено статтю 15 Закону №481.
Крім того зазначає, що згідно акцизних накладних, поставка пального на ФГ «Хан-ко» здійснювалось на адресу місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб`єкт господарювання зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, а саме: Старовижівський р-н, смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 11, де і знаходяться резервуари філії «Старовижівський автодор «ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».
Статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” передбачена відповідальність за зберігання пального без наявності ліцензії у вигляді штрафу 500 000 гривень.
На підставі акта перевірки ГУ ДПС у Волинській області застосовано до позивача фінансові санкції на суму 500000 грн., а саме: за зберігання пального без наявності відповідної ліцензії.
З врахуванням наведеного просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Позивач у відповіді на відзив, не погодився з аргументами відповідача та просив позов задовольнити (а.с. 60).
Ухвалою суду від 05.08.2021 ухвалено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 14:30 24.09.2021 (а.с. 69). В підготовчому засіданні оголошувались перерви.
Ухвалою суду від 13.10.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 11:30 29.10.2021 (130-131).
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити повністю.
Представники відповідача щодо заявленого позову заперечили та просили у задоволенні позову відмовити повністю.
Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, перевіривши доводи сторін у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.
03.02.2021 працівниками ГУ ДПС у Волинській області, на підставі наказу від 02.02.2021 №427, направлень на перевірку від 02.02.2021 № 300, № 299 здійснено виїзд для проведення фактичної перевірки місця зберігання пального ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», за адресою: Старовижівський р-н, смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 11.
Перевірка проведена у присутності начальника філії Оліферука О.П. та т.в.о. головного бухгалтера Коцюби Н.М.
Акт перевірки підписано без жодних зауважень та один примірник вручено начальнику філії.
За результатами фактичної перевірки складено акт за реєстраційним №03/948/09-01/32035139 від 04.02.2021.
Перевіркою встановлено, що за адресою: Старовижівський р-н., смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 11 згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців знаходиться відокремлений підрозділ ДП «Волинський облавтодор» «ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», а саме: Філія «Старовижівський_автодор «ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» відокремленого підрозділу юридичної особи. Відповідно до положення про філію «Старовижівський автодор «ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» - філія створена як відокремлений структурний підрозділ ДП «Волинський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», є відокремленим підрозділом підприємства, не є юридичною особою, діє відповідно до чинного законодавства і положення про філію, затвердженою за №136 від 28.08.2006.
В ході проведення перевірки було встановлено що між ФГ «Хан - ко» та філією «Старовижівський автодор «ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» було укладено договір №б/н від 01.01.2020 безоплатного відповідального зберігання. Згідно цього договору ФГ «Хан-Ко» передає, а філія «Старовижівський автодор «ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» приймає на відповідальне безвідплатне зберігання дизпаливо. Так, як ДП «Волинський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» має ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) не має права надавати послуги по зберіганню пального іншим суб`єктам господарювання, чим порушено вимоги статті 15 Закону №481.
На підставі акту перевірки №03/948/09-01/32035139 від 04.02.2021 відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 25.02.2021 № 009360902, яким застосовано до позивача штрафну санкцію, передбачену статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” на суму 500 000 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення позивач оскаржив в адміністративному порядку та за результатами розгляду скарги, рішенням ДПС України від 18.05.2021 № 11001/6/99-00-06-03-01-06 податкове повідомлення-рішення від 25.02.2021 № 009360902 залишено без змін, а скаргу – без задоволення.
Позивач не погоджуючись з податковим повідомленням-рішенням контролюючого органу від 25.02.2021 № 009360902 звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України, визначає Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального” від 19.12.1995 №481/95-ВР.
До вказаного Закону було внесено зміни Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”, які набули чинності з 01.07.2019, зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Серед іншого, вказані зміни торкнулися, статті 15 Закону, приписи якої після 01.07.2019 ще змінювалися відповідно до Закону України №391-ІХ від 18.12.2019 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку” (чинного з 29.12.2019), та яка стосується спірних правовідносин і приведена нижче.
Абзацом п`ятдесят другим статті 1 Закону №481/95-BP визначено, що місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Згідно частини першої статті 15 Закону №481/95-BP оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.
Частиною восьмою статті 15 Закону №481/95-BP передбачено, що суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або місцезнаходженням постійного представництва.
Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п`ять років (частина десята статті 15 Закону № 481/95-BP).
Разом з тим, згідно частин тридцять дев`ять-сорок два статті 15 Закону № 481/95-BP для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів: документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення; акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального; дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
З аналізу вищезазначених положень законодавства випливає висновок, що отримувати ліцензію на право зберігання пального суб`єкт господарювання повинен тільки для стаціонарних цистерн/ємностей.
Вказане вбачається як з визначення термінів “місце зберігання пального”, “зберігання пального”, так і з переліку документів, які слід надати для отримання ліцензії на право зберігання пального, адже надати такий перелік документів для пересувних ємностей та транспортних засобів неможливо, оскільки останні не є нерухомим майном та не мають чіткої прив`язки до місця (території).
Частинами першою-третьою статті 17 Закону №481/95-ВР передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії – 500 000 гривень. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються податковими органами та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та пальним, зберігання пального, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
Як встановлено з матеріалів справи, відповідач стверджує, що ДП «Волинський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» маючи ліцензію на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, зберігав пальне за адресою: Старовижівський р-н, смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 11 для ФГ «Хан-ко».
Проте, позивач не погоджується з таким твердженням відповідача та вказує, що все пальне для ФГ «Хан-ко» завозилось і зберігалось виключно на території ФГ «Хан-ко» за адресою: Волинська обл., Старовижівський р-н, смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 9а. Філія «Старовижівський автодор» ДП «Волинський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» будь-якого пального від інших організацій, в тому числі і ФГ «Хан-ко» на зберігання не приймала.
Так, судом встановлено, що 01.01.2020 між Філією «Старовижівський автодор» (виконавець) та ФГ «Хан-ко» (депонент) укладено договір безоплатного відповідального зберігання, відповідно до умов якого, депонент передає, а виконавець приймає на відповідальне безвідплатне зберігання дизпаливо. Депонент передає майно виконавцю згідно акту прийому-передачі, який є невід`ємною частиною цього договору. Плата за зберігання майна виконавцем не стягується. Зберігання майна відбувається за адресою: Волинська обл., смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 11.
Будь-яких доказів щодо виконання умов договору матеріали справи не містять.
27.02.2020 ДП «Волинський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» отримало ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) за адресою місця зберігання: Старовижівський р-н, смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 11, з терміном дії з 15.03.2020 по 15.03.2025.
Відповідно до акцизних накладних, наявних у матеріалах справи від 21.10.2020 № 1405, від 27.10.2020 № 1406, від 10.11.2020 № 1417 ФГ «Хан-ко» придбавало пальне у ТзОВ «ТД «Газтрім», адресою місця зберігання пального, яке не є акцизним складом зазначено: Волинська обл., Старовижівський р-н, смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 9а.
Також у матеріалах справи наявні товарно-транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів від 21.10.2020 № 830, від 27.10.2020 № 854, від 10.11.2020 № 910 у яких пунктом розвантаження пального зазначено також адресу - Волинська обл., Старовижівський р-н, смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 9а.
Більше того, з довідки ФГ «Хан-ко» від 05.02.2021 № 04 слідує, що в період з 01.04.2020 по даний час ФГ «Хан-ко» не зберігало пальне на території філії «Старовижівський автодор».
Отже, проаналізувавши вищенаведене, суд зазначає, що відповідно до первинних документів, позивач маючи ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) не зберігав пальне для ФГ «Хан-ко» за адресою місця зберігання: Старовижівський р-н, смт. Стара Вижівка, вул. Привокзальна, 11.
З матеріалів справи вбачається, що до акту перевірки не додано жодних доказів, які б підтверджували висновки викладені в акті. Фактично, акт перевірки складений на основі одних лише пояснень керівника філії «Старовижівський автодор». При цьому, на думку суду, письмові пояснення керівника філії «Старовижівський автодор» не можуть вважатися достатньою підставою для висновку про зберігання пального для ФГ «Хан-ко», оскільки такі не ґрунтуються на будь-яких письмових доказах.
При цьому суд наголошує, що ні по бухгалтерському, ні по податковому обліку позивача операції з приводу зберігання пального не відображено. Також такі операції не відображено у ФГ «Хан-ко».
Наявність укладеного письмового договору на зберігання пального не може бути безумовною підставою для висновку про те, що таке пальне за ним у позивача зберігалося. Вказаний договір міг бути не реалізований сторонами.
Лише за наявності належних та допустимих доказів про те, що ФК «Хан-ко» зберігало у резервуарах позивача пальне, яке ним придбавалося для власного споживання, можна зробити висновок про порушення ДП «Волинський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» вимог ст. 17 Закону №481/95-ВР. Однак, такі докази відповідачем суду не надано.
Крім цього, суд звертає увагу на те, що у письмовому поясненні наданому суду, керівник філії «Старовижівський автодор» зазначив, що у первинному поясненні, наданому в ході проведення перевірки надав невірну інформацію, хоча насправді жодного пального від будь-яких організацій філія на зберігання не приймала.
Вказане, на думку суду, не може свідчити про порушення вимог чинного законодавства.
Отже, виходячи з фактичних обставин справи, а також норм діючого законодавства, суд дійшов до переконливого висновку про те, що відповідачем не доведено факту зберігання позивачем пального для ФГ «Хан-ко».
Згідно з частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За таких обставин, оскільки факт здійснення зберігання пального Філією «Старовижівський автодор» ДП «Волинський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» без наявності ліцензії не доведений відповідачем належними та допустимими доказами, тому правові підстави для застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу, передбаченого статтею 17 Закону № 481, відсутні.
А тому податкове повідомлення-рішення від 25.02.2021 № 009360902 про застосування до позивача штрафу у розмірі 500 000,00 грн є протиправним і підлягає скасуванню, а позов - задоволенню.
Відповідно до п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі “Hirvisaari v. Finland” від 27.09.2001, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя.
Згідно п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі “Ruiz Torija v. Spain” від 9 грудня 1994 р., статтю 6 п. 1 не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін. Відповідно, питання, чи дотримався суд свого обов`язку обґрунтовувати рішення може розглядатися лише в світлі обставин кожної справи.
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Враховуючи зазначене, суд вважає, що з врахуванням вищенаведеного інші доводи позивача не мають значення для вирішення справи, тому не надає їм правової оцінки.
Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Волинській області слід стягнути судовий збір у сумі 7500,00 грн, сплачений платіжним дорученням від 02.06.2021 № 7321.
Керуючись статтями 241, 242, 243 ч.3, 245, 246, 295, 297 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Волинській області від 25.02.2021 № 009360902.
Стягнути на користь Дочірнього підприємства “Волинський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області судовий збір в сумі 7500,00 грн (сім тисяч п`ятсот гривень 00 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Позивач: Дочірнє підприємство “Волинський облавтодор” Відкритого акціонерного товариства “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” (43001, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Ковельська, 41, код ЄДРПОУ 32035139).
Відповідач: Головне управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська обл., м. Луцьк, Київський м-н, 4, код ЄДРПОУ 44106679).
Суддя Р.С. Денисюк
Повний текст рішення складено 18.11.2021