
Справа №: 398/3520/21
провадження №: 3/398/1226/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
"18" листопада 2021 р.
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
судді - Нероди Л.М.,
за участі секретаря – Шаповал І.Ф.,
розглянувши матеріали справи стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшла адміністративна справа №398/3520/21 провадження №3/398/1226/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області надійшла адміністративна справа №398/3521/21 провадження №3/398/1227/21 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою від 18 листопада 2021 року об`єднано в одне провадження справу №398/3520/21 провадження №3/398/1226/21 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та справу №398/3521/21 провадження №3/398/1227/21 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №9/2021 від 20 липня 2021 року ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування несвоєчасно подав щорічну декларацію за 2020 рік, чим порушив вимоги ч. 3 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність, згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Протокол містить інформацію, що датою вчинення адміністративного правопорушення є 11 квітня 2021 року (оскільки це є датою несвоєчасного подання декларації).
Датою виявлення адміністративного правопорушення є дата складання протоколу 20 липня 2021 року.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2020 рік о 23:23 11 квітня 2021 року, тобто несвоєчасно, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність, згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №8/2021 від 20 липня 2021 року ОСОБА_1 маючи на момент звільнення – 25 січня 2021 року, спеціальне звання старшого сержанта поліції та будучи суб`єктом декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, несвоєчасно подав декларацію перед звільненням, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність, згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Протокол містить інформацію, що датою вчинення адміністративного правопорушення є 23 лютого 2021 року (тобто після 20 робочих днів з дня припинення діяльності).
Датою виявлення адміністративного правопорушення є дата складання протоколу 20 липня 2021 року.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, ОСОБА_1 подав декларацію (перед звільненням) лише 14 квітня 2021 року, тобто несвоєчасно, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність, згідно з вимогами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи в судове засідання не з`явився, причини неявки не повідомив.
Прокурор Олександрійської окружної прокуратури Криворучко О.Є. в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність. Крім того, зазначив, що вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 починаючи з 01 червня 2018 року до 25 січня 2021 року проходив службу в Національній поліції України.
Відповідно до ч. 1 ст. 61 Закону України «Про національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно з п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з ст. 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.
Відповідно ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за правопорушення, пов`язане з корупцією, - умисне діяння у формі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
За приписами ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Подання декларацій здійснюється згідно із Законом України «Про запобігання корупції», шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави (далі - Реєстр).
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, подав щорічну декларацію за 2020 рік о 23:23 11 квітня 2021 року, а декларацію перед звільненням - 25 січня 2021 року, лише 14 квітня 2021 року, тобто несвоєчасно, тому суд приходить до висновку, що його вина у вчиненні адміністративного правопорушення пов`язаного із корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 176-2 КУпАП, у повній мірі підтверджується дослідженими доказами.
Ч. 2 ст. 33 КУпАП передбачено, що при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність.
Враховуючи викладене, обставини та характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, відсутність обтяжуючих обставин, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 176-2 КУпАП.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки, за правопорушення, які вчинив ОСОБА_1 відповідальність передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, то на ОСОБА_1 необхідно накласти остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, підлягає до стягнення судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (454 гривни).
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн (вісімсот п`ятдесят гривень). Отримувач коштів: ГУК у Кіров. обл./тг м. Олексан/21081100; Код за ЄДРПОУ: 37918230; Банк отримувача : Казначейство України (ел. адм. подат.); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Рахунок: UA388999980313020106000011561; Призначення платежу: *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривни 00 копійок. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22 03 01 06; код за ЄДРПОУ: 37 99 37 83; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22 03 01 06, рах. №UA908999980313111256000026001).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду.
СУДДЯ: Л.М. НЕРОДА