
Справа № 946/8754/19
Провадження № 2/946/1628/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2021 року
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого Жигуліна С.М.
при секретарі Федорук Ю.О.
за участю адвоката Іскрова К.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізмаїлі
справу за позовом
ОСОБА_1 ,
ОСОБА_2
до
Ізмаїльської міської ради
про
визнання права на безоплатну приватизацію
В С Т А Н О В И В:
Позивачі в судове засідання не з`явились, представник позивачів пояснив, що за свідоцтвом серії НОМЕР_1 , виданим Ізмаїльським міськрайонним відділом державної реєстрацій актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) на підставі актового запису за № 406 від 19 березня 2020 року підтверджена смерть ОСОБА_1 . Друга позивач ОСОБА_2 є донькою померлої особи, у зв`язку із чим розгляд справи продовжується за участю одного позивача. Пояснив, що 29 вересня 1972 року за рішенням Ізмаїльської міської ради сім`я, до членів якої входили подружжя ОСОБА_3 та ОСОБА_1 із донькою ОСОБА_4 , яка прізвище змінила на ОСОБА_5 після реєстрації шлюбу, що підтверджене свідоцтвом, яке видане Ізмаїльським міським відділом ЗАГС на підставі актового запису за № 376 від 03 червня 1989 року, була надана квартира АДРЕСА_1 . Після смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено свідоцтвом серії НОМЕР_2 , виданим Ізмаїльським відділом ЗАГС на підставі актового запису за № 293 від 24 травня 1976 року, відповідачі звернулись до Ізмаїльської міської ради із заявою щодо приватизації квартири. Між тим їм було відмовлено через відсутність оригіналу ордеру, знайти який неможливо, у зв`язку із чим просить визнати за ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 за паспортом громадянина України серії НОМЕР_3 , виданим Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_4 право на безоплатну приватизацію квартири АДРЕСА_1 .
Представник Ізмаїльської міської ради в судове засідання не з`явився повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, про причину неявки не повідомив, відзив не надав.
Вислухавши пояснення, думку захисту, суд вважає заявлені позовні вимоги обгрунтованими.
У відповідності до вимог ст. 13 ч.1 ЦПК України суд розглядає справу не інакше як за зверненням особи в межах заявлених позовних вимог на підставі доказів, наданих у порядку, передбаченому ст. 81-89 ЦПК України.
Долученою до матеріалів справи документацією доведено, що свідоцтвом серії НОМЕР_1 , виданим Ізмаїльським міськрайонним відділом державної реєстрацій актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) на підставі актового запису за № 406 від 19 березня 2020 року підтверджена смерть ОСОБА_1 .
Листом за № Б-444 від 08 квітня 2019 року визначено про відсутність підстав вважати незаконним отримання 29 вересня 1972 року за рішенням Ізмаїльської міської ради сім`єю, до членів якої входили подружжя ОСОБА_3 та ОСОБА_1 із донькою ОСОБА_4 , яка прізвище змінила на ОСОБА_5 після реєстрації шлюбу, що підтверджене свідоцтвом, яке видане Ізмаїльським міським відділом ЗАГС на підставі актового запису за № 376 від 03 червня 1989 року, надана квартира АДРЕСА_1 .
Суд також звертає увагу на те, що будь-яке судове рішення повинно бути направлене на настання відповідних юридичних наслідків, а судовий розгляд повинен мати ознаки ефективності. За наявними доказами суд повинен задовольнити вимоги або ж відмовити в їх задоволенні, належним чином вмотивувавши таке рішення. При цьому, суд у процесі розгляду справи повинен керуватися реальними, а не уявними мотивами ухвалюючи відповідне рішення, унеможливлюючи зловживання сторонами своїх прав, спрямоване на затягування процесу. Відповідно до ст.ст. 1-2, 11-13 ЦПК України сторона, звертаючись до суду з відповідними вимогами, повинна чітко дотримуватися основних засад судочинства, враховуючи специфіку відповідного процесу, виконувати свої обов`язки та користуватися наданими їй процесуальними правами, не допускаючи при цьому зловживання ними. Окрім вказаного суд зауважує, що цивільний процес має змагальний характер, а тому на сторону покладається відповідний набір процесуальних обов`язків, в тому числі щодо надання необхідних доказів стосовно спірного питання, включно з власного ініціативою в процесі збирання цих доказів.
Преамбулою до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено, що метою приватизації державного житлового фонду є створення умов для здійснення права громадян на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі, залучення громадян до участі в утриманні і збереженні існуючого житла та формування ринкових відносин.
Вимогами ст. 1-3 вказаного Закону України визначено, що приватизація державного житлового фонду (далі - приватизація) - це відчуження квартир (будинків), кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т. ін.) державного житлового фонду на користь громадян України.
Державний житловий фонд - це житловий фонд місцевих Рад народних депутатів та житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, організацій, установ.
До об`єктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, кімнати у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів (далі - квартири (будинки), які використовуються громадянами на умовах найму.
Не підлягають приватизації: квартири-музеї; квартири (будинки), розташовані на територіях закритих військових поселень, підприємств, установ та організацій, природних та біосферних заповідників, національних парків, ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, регіональних ландшафтних парків, парків-пам`яток садово-паркового мистецтва, історико-культурних заповідників, музеїв-заповідників; кімнати в гуртожитках; квартири (будинки), які перебувають в аварійному стані (в яких неможливо забезпечити безпечне проживання людей); квартири (кімнати, будинки), віднесені у встановленому порядку до числа службових, а також квартири (будинки), розташовані в зоні безумовного (обов`язкового) відселення, забрудненій внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Приватизація квартир у будинках, включених до плану реконструкції поточного року, здійснюється після її проведення власником (володільцем) будинку. Наймачі, які проживали у квартирах до початку реконструкції, після проведення реконструкції мають пріоритетне право на приватизацію цих квартир.
Одноквартирні будинки, а також квартири в будинках, включених до планів ремонту, можуть бути приватизовані до його проведення за згодою наймачів з наданням їм відповідної компенсації у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Приватизація здійснюється шляхом: безоплатної передачі громадянам квартир (будинків) з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім`ї та додатково 10 квадратних метрів на сім`ю; продажу надлишків загальної площі квартир будинків) громадянам України, що мешкають в них або перебувають в черзі потребуючих поліпшення житлових умов.
Вимогами ст. 8 п.10-12 передбачено, що органи приватизації не мають права відмовити мешканцям квартир (будинків) у приватизації займаного ними житла, за винятком випадків, передбачених пунктом 2 статті 2 цього Закону.
Спори, що виникають при приватизації квартир (будинків) державного житлового фонду, вирішуються судом.
Іншим житлом, ніж вказана квартира, позивач на час звернення до Ізмаїльської міської ради не володів.
Квартира, в якій проживає позивач, не є об`єктом, передбаченим ст. 2 п.2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду».
У свою чергу обставини законного поселення позивача у квартиру, площа якої на одну особу не перевищує санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім`ї та додатково 10 квадратних метрів на сім`ю підтверджують обгрунтованість вимог позивача на приватизацію квартири.
Відсутність ордеру, який повинен знаходитись в комунальній установі, не може погіршувати становище позивача та позбавляти його використання права на приватизацію державного житлового фонду.
Вказані обставини є такими, що зумовлюють задоволення позовних вимог.
Дані про особу позивача підтверджені паспортом громадянина України серії НОМЕР_3 , виданим Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_4 право.
Відповідно до вимог ст. 141-142 ЦПК України розподіляються судові витрати.
Керуючись ст. 263-267 ЦПК України
В И Р І Ш И В:
Заявлені вимоги задовольнити.
Визнати право ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 за паспортом громадянина України серії НОМЕР_3 , виданим Ізмаїльським МВ УМВС України в Одеській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_4 на безоплатну приватизацію квартири АДРЕСА_1 .
Скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку у порядку, передбаченому ст.354 ч.2 ЦПК України.
Суддя С.М. Жигулін