Постанова № 101156330, 10.11.2021, Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Дата ухвалення
10.11.2021
Номер справи
703/2962/21
Номер документу
101156330
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 703/2962/21

3/703/1069/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2021 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Биченко І.Я., за участю секретаря судового засідання Харченко М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали справи про притягнення

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Дніпропетровськ, з вищою освітою, одруженого, має на утриманні неповнолітніх дітей, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюює на посаді директора ТОВ «Агрохімпродукт», РНОКПП НОМЕР_1 ,

до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-15 КУпАП

у с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , як керівник ТОВ «Агрохімпродукт», в порушення вимог п. 9 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні» порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме, 02 жовтня 2020 року здійснив внесок від імені ТОВ «Агрохімпродукт» на підтримку політичної партії «Всеукраїнське об`єднання “Черкащини» у розмірі 15000 грн. 00 коп. за умови, що з ТОВ «Агрохімпродукт» укладено договори для забезпечення потреб держави та територіальної громади з терміном дії до 31.12.2019 року на суму 436357 грн. 98 коп. та з терміном дії до 31.12.2020 року на загальну суму 487814 грн. 35 коп., що перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.

Він же, в порушення вимог п. 9 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме, 09 жовтня 2020 року здійснив внесок від імені ТОВ «Агрохімпродукт» на підтримку політичної партії «Всеукраїнське об`єднання “Черкащини» у розмірі 20000 грн. 00 коп. за умови, що з ТОВ «Агрохімпродукт» укладено договори для забезпечення потреб держави та територіальної громади з терміном дії до 31.12.2019 року на суму 436357 грн. 98 коп. та з терміном дії до 31.12.2020 року на загальну суму 487814 грн. 35 коп., що перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.

Він же, в порушення вимог п. 9 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме, 12 жовтня 2020 року здійснив внесок від імені ТОВ «Агрохімпродукт» на підтримку політичної партії «Всеукраїнське об`єднання “Черкащини» у розмірі 32000 грн. 00 коп. за умови, що з ТОВ «Агрохімпродукт» укладено договори для забезпечення потреб держави та територіальної громади з терміном дії до 31.12.2019 року на суму 436357 грн. 98 коп. та з терміном дії до 31.12.2020 року на загальну суму 487814 грн. 35 коп., що перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.

Він же, в порушення вимог п. 9 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме, 20 жовтня 2020 року здійснив внесок від імені ТОВ «Агрохімпродукт» на підтримку політичної партії «Всеукраїнське об`єднання “Черкащини» у розмірі 20000 грн. 00 коп. за умови, що з ТОВ «Агрохімпродукт» укладено договори для забезпечення потреб держави та територіальної громади з терміном дії до 31.12.2019 року на суму 436357 грн. 98 коп. та з терміном дії до 31.12.2020 року на загальну суму 487814 грн. 35 коп., що перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.

Він же, в порушення вимог п. 9 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме, 23 жовтня 2020 року здійснив внесок від імені ТОВ «Агрохімпродукт» на підтримку політичної партії «Всеукраїнське об`єднання “Черкащини» у розмірі 27000 грн. 00 коп. за умови, що з ТОВ «Агрохімпродукт» укладено договори для забезпечення потреб держави та територіальної громади з терміном дії до 31.12.2019 року на суму 436357 грн. 98 коп. та з терміном дії до 31.12.2020 року на загальну суму 487814 грн. 35 коп., що перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.

Він же, в порушення вимог п. 9 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме, 20 листопада 2020 року здійснив внесок від імені ТОВ «Агрохімпродукт» на підтримку політичної партії «Всеукраїнське об`єднання “Черкащини» у розмірі 10000 грн. 00 коп. за умови, що з ТОВ «Агрохімпродукт» укладено договори для забезпечення потреб держави та територіальної громади з терміном дії до 31.12.2019 року на суму 436357 грн. 98 коп. та з терміном дії до 31.12.2020 року на загальну суму 487814 грн. 35 коп., що перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.

Він же, в порушення вимог п. 9 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», порушив встановлений законом порядок надання внеску на підтримку політичної партії, а саме, 14 грудня 2020 року здійснив внесок від імені ТОВ «Агрохімпродукт» на підтримку політичної партії «Всеукраїнське об`єднання “Черкащини» у розмірі 10000 грн. 00 коп. за умови, що з ТОВ «Агрохімпродукт» укладено договори для забезпечення потреб держави та територіальної громади з терміном дії до 31.12.2019 року на суму 436357 грн. 98 коп. та з терміном дії до 31.12.2020 року на загальну суму 487814 грн. 35 коп., що перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП.

Справи були об`єднані в одне провадження.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, хоча про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Його представник – адвокат Терещенко С.І., направив до суду заяву, в якій просив розглянути без його участі та участі ОСОБА_1 та закрити справу про адміністративне правопорушення. Крім того, направив до суду письмові пояснення, в яких зазначив, що факт допущення ОСОБА_1 порушень вимог п.9 ч.1 ст.15 ЗУ «Про політичні партії в Україні» не доведено. До матеріалів справи не приєднано доказів щодо підтвердження в його діях умислу, що саме він здійснив платіж на рахунок політичної партії та що саме він є суб`єктом відповідальності за ст. 212-15 КУпАП. Вказав, що у штаті підприємства є головний бухгалтер, який відповідає за бухгалтерський облік та господарськіоперації. Просив, також, врахувати, що протокол про адміністративне правопорушення було складено через значний проміжок часу після виявлення правопорушення. Так, днем виявлення правопорушення є 28 травня 2021 року, в той час як днем складення протоколу – 22 липня 2021 року, що не відповідає такій складовій принципу правової визначеності як передбачуваність застосування правових норм. А тому вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адмінстративного правопорушення, передбачений ст. 212-15 КУпАП.

Суд, ознайомившись з письмовими поясненнями представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

За змістом статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.

Відповідно п. 1 ч. 3, ч. ч. 4, 8 ст. 14 Закону України «Про політичні партії в Україні» надання матеріальної та фінансової підтримки політичним партіям здійснюється у формі, зокрема, внесків напідтримку партій. Внеском на підтримку політичної партії є грошові кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги, позики (кредити), нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального або негрошового характеру, у тому числі членські внески членів політичної партії, спонсорство третіми особами заходів чи іншої діяльності на підтримку партії, товари, роботи, послуги, надані або отримані безоплатно чи на пільгових умовах (за ціною, нижчою за ринкову вартість ідентичних або подібних робіт, товарів та послуг на відповідному ринку), отримані політичною партією, її місцевою організацією, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи. Грошовий внесок на підтримку політичної партії здійснюється фізичною особою особисто або юридичною особою шляхом перерахування суми внеску на відповідний банківський рахунок.

Відповідно до пункту 9 частини першої статті 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними особами, з якими укладено договір про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади на загальну суму понад п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня року, в якому здійснюється внесок, а також юридичними особами, з якими укладено такий договір на загальну суму понад сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня року, в якому здійснюється внесок, - протягом строку дії такого договору та протягом одного року після припинення його дії.

Відповідальність за порушення зазначеної вимоги передбачена ст. 212-15 КУпАП.

Так, стаття 212-15 КУпАП передбачає відповідальність за порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації або агітації референдуму.

Факт вчинення ОСОБА_1 адіміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-15 КУпАП підтверджується наявними по справі доказами, зокрема:

- даними протоколів про адміністративне правопорушення № 53-15/196 від 22 липня 2021 року, № 53-15/199 від 22 липня 2021 року, № 53-15/197 від 22 липня 2021 року, № 53-15/198 від 22 липня 2021 року, № 53-15/200 від 22 липня 2021 року, № 53-15/201 від 22 липня 2021 року, № 53-15/202 від 22 липня 2021 року, які відповідають вимогам ст. 256 КУпАП та складені уповноваженою на те особою;

- договором поставки товару № АХП 81-16/04/19 від 16 квітня 2019 року з додатками № 1, 2 та 3, укладеного між ТОВ «Агрохімпродукт» в особі директора ОСОБА_1 та Черкаською державною сільськогосподарською дослідною станцією Національний науковий центр «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України», відповідно до якого ТОВ «Агрохімпродукт» зобов`язалось передати дослідній станції мінеральні добрива, аміачну воду, аміачну селітру, сульфат амонію на загальну суму 656100 грн., а дослідна станція зобов`язалась прийняти та оплатити їх вартість. Строк дії договору встановлено до 31.12.2019 року.

- додатковою угодою № 1 до договору № АХП 81-16/04/19 від 26 грудня 2019 року, відповідно до якої ТОВ «Агрохімпродукт» та Черкаська ДСГДС ННЦ «ІЗ НААН» зменшили обсяги закупівлі до 436357 грн. 98 коп.;

- договором поставки товару № АХП 111-03/04/20 від 03 квітня 2020 року з додатком № 1, укладеного між ТОВ «Агрохімпродукт» в особі директора ОСОБА_1 та Черкаською державною сільськогосподарською дослідною станцією Національний науковий центр «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України», відповідно до якого ТОВ «Агрохімпродукт» зобов`язалось передати дослідній станції аміачну воду на загальну суму 575280 грн., які дослідна станція зобов`язалась прийняти та оплатити її вартість. Строк дії договору встановлено до 31.12.2020 року;

- додатковою угодою № 1 до договору № АХП 111-03/04/20 від 28 грудня 2020 року, відповідно до якої ТОВ «Агрохімпродукт» та Черкаська ДСГДС ННЦ «ІЗ НААН» зменшили суму договору до 394574 грн. 40 коп. та розірвало договір;

- договором поставки товару № АХП 140-10/08/20 від 10 серпня 2020 року, укладеного між ТОВ «Агрохімпродукт» в особі директора ОСОБА_1 та ДПТНЗ «Глинський професійний аграрний ліцей», за умовами якого товаристо зобов`язалось поставити у власність ліцею добрива рідкі азотні на загальну суму 93239,95 грн. Строк дії договору встановлено до 31.12.2020 року;

Відповідно до інформації, яка перебуває у вільному доступі, і не заперечується ОСОБА_1 , засновником Черкаської державної сільськогосподарської дослідної станції Національний науковий центр «Інститут землеробства Національної академії аграрних наук України» є Національна академія аграрних наук України, а ДПТНЗ «Глинський професійний аграрний ліцей» - Міністерство науки і освіти України.

Отже, ТОВ «Агрохімпродукт» за вказаними договорами забезпечило потреби держави.

Згідно ст. 7 ЗУ «Про державний бюджет України на 2020 рік» станом на 01 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 2102 грн. Таким чином, з ТОВ «Агрохімпродукт» було укладено договори про закупівлю товарів для забезпечення потреб держави на загальну суму понад сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок: з терміном дії до 31.12.2019 року на суму 436357 грн. 98 коп. та з терміном дії до 31.12.2020 року на загальну суму 487814 грн. 35 коп.

- звітом політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, згідно з яким ТОВ «Агрохімпродукт» перерахувало Черкаській обласній організації Всеукраїнське об`єднання «Черкащини» 02.10.2020 року – 15000 грн., 09.10.2020 року – 20000 грн., 12.10.2020 року – 32000 грн., 20.10.2020 року – 20000 грн., 23.10.2020 року – 27000 грн., 20.11.2020 року – 10000 грн., 14.12.2020 року – 10000 грн., що разом становить 134000 грн.

- заключною випискою за період з 01.10.2020 року по 31.12.2020 року, якою також підтверджується факт перерахування коштів у вказаних сумах, призначенням платежу зазначено добровільну пожертву;

- витягом з Акта про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за період з 01.10.2020 по 31.12.2020 та висновком про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру від 28 травня 2021 року, якими було встановлено, що ТОВ «Агрохімпродукт», як особа, з якою відповідно до даних електронної системи публічних закупівель України ProZorro укладено договори про закупівлю робіт, товарів чи послуг для забезпечення потреб держави або територіальної громади понад сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня року, в якому здійснюється внесок, здійснило грошові внески на користь Черкаської обласної організації Партії та Черкаської міської організації партії під час дії вказаних вище договорів за період з 02.10.2020 року по 14.12.2020 року у загальному розмірі 134000 грн.

Зазначені вище докази сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 , як керівник ТОВ «Агрохімпродукт» своїми діями порушив вимоги п. 9 ч. 1 ст. 15 ЗУ «Про політичні партії в Україні», відповіальність за які передбачена за ст. 212-15 КУпАП.

При цьому, суд відхиляє посилання адвоката Терещенка на те, що ОСОБА_1 є суб`єктом який повинен нести відповідальність, передбачену ст. 212-15 КУпАП.

Субєктом вчинення правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, є громадяни та посадові особи.

Згідно ч. 1 ст. 42 ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», посадовими особами товариства є члени виконавчого органу, наглядової ради, а також інші особи, передбачені статутом товариства.

Як встановлено ч. 4 ст. 39 цього Закону виконавчий орган товариства є одноосібним. Назвою одноосібного виконавчого органу є "директор", якщо статутом не передбачена інша назва

Відповідно до ч. 1 ст. 62 ЗУ «Про господарські товариства» у товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган: колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор).

Із долученої до матеріалів справи копії Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що ОСОБА_1 з 18.02.2014 року є керівником ТОВ «Агрохімпродукт», відповідно він є посадовою особою товариства та здійснює управління поточною діяльністю товариства.

Посилання у своїх письмових поясненнях адвоката Терещенка С.І. на те, що у штаті товариства є головний бухгалтер, який відповідає за бухгалтерський облік та господарські операції, не підтверджено жодним доказом. Посилання на посадову інструкцію головного бухгалтера не виключає обов`язку особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, у наданні таких доказів, в разі наявності у нього заперечень правомірності притягнення до адміністративної відповідальності.

Також суд вважає необґрунтованими доводи адвоката Терещенка С.І, щодо відсутності в діях ОСОБА_1 суб`єктивної сторони, оскільки він не мав умислу на вчинення зазначеного адміністративного правопорушення.

Суб`єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, а склад даного правопорушення є формальним, тобто для настання відповідальності за його вчинення необхідною умовою є лише здійснення дій (бездіяльності), описаних в диспозиції статті, настання наслідків для притягнення до відповідальності не є обов`язковим.

Доводи про порушення строків складення протоколу про адміністративне правопорушення є такими, що не впливають на доведеність об`єктивної сторони адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП.

Таким чином, враховуючи, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 , як посадовою особою ТОВ «Агрохімпродукт» адміністративних правопорушень, передбачених ст.212-15 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення на нього адміністративного стягнення.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

В даному випадку дії ОСОБА_1 кваліфікуються за однією однієї статтею – ст. 212-15 КУпАП.

Санкцією ст. 212-15 КУпАП визначено, що вчинення правопорушення, передбаченого цією статтею, тягне за собою накладення штрафу на громадян від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої або отриманої з порушенням закону.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, приймаючи до уваги ступінь його вини, сімейний та майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії, наданої з порушенням закону.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, наведений у ст. 5 вказаного Закону.

Відтак, із ОСОБА_1 у дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн, оскільки судом не встановлено підстав для його звільнення від сплати цього збору.

Керуючись ст. 283, 284, КУпАП України, суддя, -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 212-15 КУпАП, і з урахуванням положень ч.2 ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. (платіжні реквізити для сплати штрафу - отримувач коштів: ГУК у Черк. обл./тг м.Сміла 21081100, код отримувача ЄДРПОУ:37930566, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача:UA728999980313020106000023753 код класифікації: 21081100) з конфіскацією суми внеску на підтримку політичної партії у розмірі 134000,00 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. судового збору (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

У разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова про накладення адміністративного стягнення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги.

Суддя І.Я. Биченко