
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/1987/21-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
29.04.2021 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:
визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо виключення з розрахунку стажу служби в поліції підполковнику поліції слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції ОСОБА_1 - стаж служби в податковій міліції;
зобов`язати Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області зарахувати до календарної вислуги років стаж служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки підполковнику поліції слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції ОСОБА_1 - стаж служби в податковій міліції;
зобов`язати Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області провести перерахунок і виплату грошового забезпечення ОСОБА_1 в частині надбавок за стаж служби в поліції в період з 21.01.2019 року поданий час.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з березня 2019 року він прийнятий на службу в поліцію де займає посаду слідчого відділу розслідувань особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.
05.04.2021 року, адвокат Чабан А.В. , в інтересах позивача звернулася до відповідача із запитом щодо порядку обчислення стажу роботи в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки з зарахуванням стажу роботи за вислуги років з 11.11.2008 року по 25.03.2013 року.
Однак, листом від 09.04.2021 року за №63-4 позивача було повідомлено, що його стаж служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки складає 22 роки 07 місяців 23 дні. Також, в листі зазначено, що період роботи в органах податкової міліції з 11.11.2008 року по 25.03.2013 року позивачу до стажу не зараховується та відповідно надбавка, яка нараховується та виплачується без урахувань цього періоду.
Позивач вважає неправомірними дії відповідача, щодо виключення з розрахунку стажу служби в поліції - службу в податковій поліції з 11.11.2008 року по 25.03.2013 року, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.
Вказував, що під час проходження служби в органах податкової міліції згідно з Законом України "Про державну податкову службу в Україні" та Податковим кодексом України на нього, як службовця начальницького та рядового складу податкової міліції, поширювались гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20-23 Закону України "Про міліцію" та Законом України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх с-прав і деяких інших осіб та їх соціальний захист".
З огляду на правове регулювання служба позивача в органах податкової міліції має такий же правовий статус як і служба в органах внутрішніх справ на посадах начальницького та рядового складу, тому така служба підлягає зарахуванню до вислуги років в поліції на підставі пункту 3 частини 2 статті 78 Закону України "Про Національну поліцію", що дає право позивачеві на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки з урахуванням відповідної вислуги років.
Крім того, згідно з частиною 1 статті 78 Закону України "Про національну поліцію" стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, додаткової оплачуваної відпустки.
Відповідно до частини 4 статті 78 Закону України "Про національну поліцію" порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пункту 2 розділу II Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 №260 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за №669/28799 надбавка за стаж служби в поліції поліцейським виплачується у відсотках до посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням у розмірах згідно з додатком 11 до постанови КМУ від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". До вислуги років для виплати поліцейським надбавки за стаж служби зараховуються періоди, які визначені частиною 2 статті 78 Закону України "Про Національну поліцію".
Тому, зважаючи на зазначені норми позивач вважає також неправомірною відмову щодо зарахування до стажу служби в поліції, що дає йому право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової відпустки термін перебування на службі в податковій міліції, що і стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що не вчиняв дії щодо виключення з розрахунку стажу служби в поліції позивача, який надає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки - стаж служби в податкові міліції.
Також у листі від 09.04.2021 року №63-4 випливає, що позивачу не було вказано про виключення з розрахунку стажу служби в поліції - стажу його служби в податковій міліції, а лише роз`яснено останньому, що такий не підлягає зарахуванню відповідно до положень ст. 78 КАС України.
Зазначив, що той факт, що на працівників податкової міліції було розповсюджено дію окремих нормативно-правових актів, які регулювали питання проходження служби в органах внутрішніх справ, сам по собі не може свідчити про те, що поняття визначене п. 3 ч. 2 ст. 78 Закону (служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу) може включати в себе також періоди служби в цих органах.
Позивач, ознайомившись з відзивом на позовну заяву, подав до суду відповідь на відзив в якому зазначив, що оскільки відповідач є його роботодавцем, не зараховує стаж служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки стаж роботи позивача в органах саме податкової міліції, як того вимагає ст. 78 Закону України "Про національну поліцію", то безпідставним є його твердження щодо того, що ним не вчинялися дії щодо виключення періоду роботи зі стажу в органах податкової поліції.
Позивач вважає безпідставним посилання відповідача на постанову Верховного Суду від 19.11.2019 року №520/903/19, оскільки правовідносини про які йде мова у постанові є відмінними від правовідносин зазначених у позові, оскільки у тій справі позивач просив зарахувати до його стажу період навчання у ВУЗі.
Також позивач вважає безпідставним посилання на постанову КМУ від 17.07.1992 року №393, оскільки вона прийнята на виконання Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" і не стосується правовідносин щодо зарахування до календарної вислуги років стаж служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки.
Відповідач, ознайомившись з відповіддю на відзив подав заперечення на неї, в якому зазначив, що положення ч. 2 ст. 78 Закону України "Про Національну поліцію" чітко визначено вичерпний перелік складових (посад, періодів служби), які зараховуються до стажу служби в поліції, який дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки. При цьому в змiстi ч. 2 ст. 78 Закону України "Про Національну поліцію" відсутнє зазначення податкової міліції.
Стосовно посилання на практику Верховного Суду зазначив, що в даному випадку постановою Верховного суду від 19 листопада 2019 року по справі №520/903/19 зроблено відповідний висновок щодо ч. 2 ст. 78 Закону України "Про Національну поліцію", а саме щодо вичерпності складових (посад, періодів служби), що зараховуються до стажу служби в поліції для виплати поліцейським надбавки за стаж служби, що відноситься до предмету спору по даній справі.
Стосовно постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393, відмітив, що посилання на вказаний нормативно правовий акт було зроблено не в контексті застосування його положень до спірних правовідносин, а наведений в якості прикладу використання понять служба в органах внутрішніх справ та служба в податковій міліції. В даному випадку вказаною постановою розмежовуються поняття "органи внутрішніх справ" та "податкова міліція". Разом з цим, позивачем не було наведено ні у позовній заяві ні у відповіді на відзив жодного нормативно-правового акту, який би визначав приналежність міліції до правового статусу органів внутрішніх справ.
Ухвалою суду від 11.05.2021 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 виданий 08.01.1998 року Кіцманським РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 7-9).
Відповідно до Довідки Головного управління національної поліції в Чернівецькій області від 17.03.2021 року №1245/123/12/01-2001 позивач дійсно проходив службу в органах внутрішніх справ з 15.08.1998 (наказ про прийняття Львівського інституту внутрішніх справ від 14.08.1998 №117 о/с) по 10.11.2008 (наказ УМВС України в Чернівецькій області від 12.11.2008 № 219 о/с) та з 25.03.2013 (наказ про прийняття МВС України від 25.03.2013 № 246 о/с) по 06.11.2015 (наказ про звільнення УМВС України в Чернівецькій області від 06.11.2015 № 284 о/с).
З 11.11.2008 проходив службу в органах податкової міліції (наказ про прийняття ДПА України від 04.11.2008 № 238-0) по 25.03.2013 (наказ про звільнення ДПС України від 15.03.2013 № 207-0).
В Національній поліції України служить з 07.11.2015 (наказ про прийняття від 07.11.2015 № 1 о/с) по теперішній час (а.с. 10-11).
05.04.2021 року позивач звертався до відповідача із запитом щодо порядку обчислення стажу роботи в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки з зарахуванням стажу роботи за вислуги років з 11.11.2008 року по 25.03.2013 року.
У відповідь на вказане звернення, Головне управління національної поліції в Чернівецькій області листом від 09.04.2021 року за №63-4 повідомило позивача розмір надбавки за стаж служби в поліції в період з 21.01.2019 по даний час, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу МВС України від 06.04.2016 № 260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських" становить 35%.
Стаж служби в поліції станом на 13.01.2019 визначений наказом Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України від 13.12.2017 №3о/с та становить 16 років 00 місяців 11 днів.
Відповідно до ст. 78 Закону України "Про Національну поліцію" до стажу служби в поліції, що дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років період проходження служби в органах податкової міліції ОСОБА_1 з 11.11.2008 по 25.03.2013 не зараховується та відповідно надбавка за вислугу років нараховувалась та виплачувалась без урахуванням періоду служби в податковій міліції.
В період з 21.01.2019 по даний час, надбавка за стаж служби в поліції нараховується та виплачується у розмірі 35%.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей" вислуга років ОСОБА_1 для призначення пенсії у календарному обчисленні становить - 22 роки 07 місяців 23 днів.
Вважаючи протиправними дії Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо незарахування до календарної вислуги років стаж служби в поліції стаж служби в податковій міліції, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до положень статті 19 Конституції України органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Закон України "Про національну поліцію" від 02.07.2015 року №580-VIII (Закон №580-VIII) визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Згідно з частинами 1-2 статті 59 Закону №580-VIII служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Приписами статті 78 Закону №580-VIII передбачено, що стаж служби в поліції дає право на встановлення поліцейському надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки.
Так, частинами 2, 4 цієї статті визначено, що до стажу служби в поліції зараховуються: 1) служба в поліції на посадах, що заміщуються поліцейськими, з дня призначення на відповідну посаду; 2) військова служба в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі України, Національній гвардії України, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до закону, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній спеціальній службі транспорту; 3) служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду; 4) час роботи у Верховній Раді України, місцевих радах, центральних і місцевих органах виконавчої влади із залишенням на військовій службі, на службі в органах внутрішніх справ України або на службі в поліції; 5) час роботи в органах прокуратури і суді осіб, які працювали на посадах суддів, прокурорів, слідчих, а також служба у Службі судової охорони; 6) дійсна військова служба в Радянській Армії та Військово-Морському Флоті, прикордонних, внутрішніх, залізничних військах, в органах державної безпеки та інших військових формуваннях колишнього СРСР, а також служба в органах внутрішніх справ колишнього СРСР.
Порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.
Наведене в сукупності свідчить, що до стажу служби в поліції зараховується служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу.
Так, Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної податкової служби та у зв`язку з проведенням адміністративної реформи в Україні" від 05 липня 2012 року №5083-VI визнано таким, що втратив чинність, Закон України "Про державну податкову службу в Україні" та внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - ПК України).
Відповідно до пункту 353.1 статті 353 ПК України особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.
За змістом пункту 353.4 цієї статті Податкового кодексу України особам, яких прийнято на службу до податкової міліції на посади начальницького і рядового складу, присвоюються такі спеціальні звання: вищий начальницький склад: генерал-полковник податкової міліції; генерал-лейтенант податкової міліції; генерал-майор податкової міліції; старший начальницький склад: полковник податкової міліції; підполковник податкової міліції; майор податкової міліції; середній начальницький склад: капітан податкової міліції; старший лейтенант податкової міліції; лейтенант податкової міліції; молодший начальницький склад: старший прапорщик податкової міліції; прапорщик податкової міліції; рядовий склад: рядовий податкової міліції.
Згідно з пунктами 1, 2 та 3 Інструкції про порядок обчислення стажу служби для виплати винагороди за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України від 15 травня 2008 року № 313, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 червня 2008 року за № 553/15244, ця Інструкція визначає порядок обчислення стажу служби для виплати винагороди за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції державної податкової служби України, яка виплачується особам начальницького складу податкової міліції у розмірах і порядку відповідно до законодавства.
Дія цієї Інструкції поширюється на осіб, які перебувають на службі в податковій міліції і яким відповідно до законодавства присвоєні спеціальні звання начальницького складу податкової міліції, у тому числі осіб начальницького складу податкової міліції, що працюють на посадах державних службовців структурних підрозділів органів державної податкової служби України із залишенням їх у кадрах податкової міліції, та тих, що працюють в інших органах державної влади або на підвідомчих їм підприємствах, установах і в організаціях, а також в органах місцевого самоврядування, до яких вони відряджені відповідно до законодавства для виконання спеціальних робіт або обов`язків, із залишенням їх у кадрах податкової міліції.
Обчислення періодів служби для визначення стажу здійснюється у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць) у порядку, передбаченому законодавством для визначення стажу служби для призначення пенсії за вислугу років начальницькому складу податкової міліції (пункт 3 Інструкції).
Крім того, судом враховується, що постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 1998 року №1716 "Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення їм вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги" визначено, що особи начальницького складу податкової міліції проходять службу в порядку, встановленому Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29 липня 1991 року №114.
Пунктом 2 вказаної постанови встановлено:
- поширити на осіб начальницького складу податкової міліції та курсантів Академії державної податкової служби чинність постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" та постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань";
- для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького складу податкової міліції та курсантів Академії державної податкової служби крім служби та часу, передбачених зазначеною постановою, до вислуги років зараховується служба в податковій міліції (органах податкової поліції) на посадах начальницького складу з дня призначення на відповідну посаду.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" передбачено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, особам, зазначеним у пункті "ж" статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються, зокрема, служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.
Відтак, служба в податковій міліції здійснювалась в порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, тобто має такий же правовий статус, як і служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу, тому повинна зараховуватись до стажу служби в поліції на підставі пункту 3 частини 2 статті 78 Закону України "Про Національну поліцію".
З матеріалів справи судом встановлено, що позивач з 11.11.2008 проходив службу в органах податкової міліції (наказ про прийняття ДПА України від 04.11.2008 № 238-0) по 25.03.2013 (наказ про звільнення ДПС України від 15.03.2013 № 207-0), зокрема -
11.11.2008 - 01.2009 виконуючий обов`язки начальника вiддiлення боротьби з незаконним обігом підакцизних товарiв та інших товарів ОУ УПМ ДПА в Чернівецькій області;
01.2009 - 04.2009 начальник відділення боротьби з незаконним обігом підакцизних товарiв та iнших товарiв ОУ УПМ ДПА в Чернівецькій областi;
04.2009 - 02.2010 старший оперуповноважений з ОВС вiддiлу по боротьбі з корупцією в органах ДПС ДПА в Чернівецькій областi;
02.2010 - 10.2011 старший оперуповноважений з ОВС відділу внутрішньої безпеки при ДПА в Чернівецькій області УВБ ДПА України;
10.2011 - 03.2012 старший оперуповноважений відділу внутрішньої безпеки при ДПА в Чернівецькій області УВБ ДПС України;
03.2012 - 25.03.2013 заступник начальника вiддiлу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернiвецькій області УВБ ДПС України (а.с. 10-13)
З листа Головного управління національної поліції в Чернівецькій області від 09.04.2021 року за №63-4З слідує, що до розрахунку стажу служби в поліції для встановлення надбавки за вислугу років (надання додаткової оплачуваної відпустки) стаж служби в податковій міліції за період з 11.11.2008 по 25.03.2013, до вказаного стажу в поліції позивачу не зараховано (а.с.14-15), що не заперечується сторонами в поданих до суду заявах по суті спору (позов, відзив на позовну заяву, відповідь на відзив та заперечення).
Водночас, враховуючи викладені вище висновки стосовно того, що служба позивача в податковій міліції повинна зараховуватись до стажу служби в поліції, суд вважає дії відповідача в наведеній вище частині протиправними та такими, що порушують право позивача на отримання надбавки за вислугу років та додаткової оплачуваної відпустки, гарантованої приписами ст.78 Закону №580-VIII.
За таких підстав, суд вважає, що дії відповідача в частині незарахування позивачу до стажу служби в органах поліції стажу служби в органах податкової міліції у період з 11.11.2008 року по 25.03.2013 року є протиправними, тому належним способом захисту порушених прав позивача є задоволення позовних вимог щодо визнання протиправними дій Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо незарахування до календарної вислуги років стаж служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки підполковнику поліції слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції ОСОБА_1 - стаж служби в податковій міліції з 11.11.2018 року по 25.03.2013 року та зобов`язання здійснити відповідне зарахування.
При цьому суд зазначає, що оскільки відповідач не вчиняв дій щодо виключення з розрахунку стажу служби в поліції позивача, який надає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки - стаж служби в податкові міліції, відсутні підстави для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо виключення з розрахунку стажу служби в поліції підполковнику поліції слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції ОСОБА_1 - стаж служби в податковій міліції.
Також не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зобов`язання відповідача провести перерахунок і виплату грошового забезпечення позивача в частині надбавок за стаж служби в поліції в період з 21.01.2019 року поданий час, оскільки така вимога є передчасною.
Так, на момент винесення даного рішення суду, відсутні підстави вважати, що відповідачем на виконання рішення у даній справі при зарахуванні до календарної вислуги років стаж служби в податковій міліції з 11.11.2018 року по 25.03.2013 року, не буде проведено перерахунок і виплату грошового забезпечення в частині надбавок за стаж служби в поліції.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги у цій частині наразі є передчасними, фактично спрямовані на врегулювання тих відносин, які відбудуться в майбутньому, тобто після виконання судового рішення щодо зарахуванні до календарної вислуги років стаж служби в податковій міліції з 11.11.2018 року по 25.03.2013 року, а тому не підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
На переконання суду, відповідачем не доведено правомірності вчинених дій, з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 КАС України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог та системного аналізу положень законодавства України, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Оскільки задоволено основні позовні вимоги, щодо яких фактично виник спір, то на користь позивача слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у сумі 908,00грн.
Керуючись статтями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області щодо незарахування до календарної вислуги років стаж служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки підполковнику поліції слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції ОСОБА_1 - стаж служби в податковій міліції з 11.11.2008 року по 25.03.2013 року.
3. Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області зарахувати до календарної вислуги років стаж служби в поліції, який дає право на встановлення надбавки за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки підполковнику поліції слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції ОСОБА_1 - стаж служби в податковій міліції з 11.11.2008 року по 25.03.2013 року.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Національної поліції України в Чернівецькій області судовий збір у сумі 908 (дев`ятсот вісім) гривень 00 коп., сплачений згідно квитанції №0.0.2114992190.1. від 07.05.2021 року.
5. В задоволенні іншої частини позовних вимог, - відмовити.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );
Відповідач - Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40109079, вул. Головна, 24, м. Чернівці, Чернівецька область, 58002).
Суддя В.О. Григораш