
Копія
Справа № 560/7971/21
РІШЕННЯ
іменем України
16 листопада 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, викладене в листі №5146-4488/Ц-03/8-2200/21 від 22.06.2021 року про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років у розмірі 86 % від суми місячної заробітної плати без обмеження її максимального розміру;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити з 13.12.2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 86 % від суми місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Хмельницької області від 13 березня 2020 року №18-206 вих-20 без обмеження її максимального розміру з урахуванням раніше проведених виплат;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити з 01.04.2021 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 86 % від суми місячної заробітної плати на підставі довідки Хмельницької обласної прокуратури від 31 березня 2021 року № 21-205вих-21 без обмеження її максимального розміру з урахуванням раніше проведених виплат.
В обґрунтування вимог позивач зазначив, що пенсійним органом протиправно, як на його думку, здійснено перерахунок його пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" виходячи із розрахунку 60 % від суми складових (чинної) місячної заробітної плати, з 13.12.2019 яка визначена у довідці прокуратури Хмельницької області від 13 березня 2020 року №18-206 вих-20 та з 01.04.2021 яка визначена у довідці прокуратури Хмельницької області від 31 березня 2021 року № 21-205вих-21, оскільки при первинному призначенні пенсії за вислугу років згідно із Законом №1789-ХП остання була визначена виходячи із розрахунку 86% складових заробітної плати.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 06.07.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому управління проти задоволення позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що на час проведення перерахунку пенсії позивачу засади пенсійного забезпечення працівників прокуратури визначено статтею 86 Закону України від 14.10.2014 №1697-VІІ "Про прокуратуру", який набрав чинності 15.07.2015. За змістом частини другої вказаної статті пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. Відтак, Головне управління не погоджується з вимогами позивача щодо проведення перерахунку та виплати пенсії згідно статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ, оскільки зазначена норма ще з 15.07.2015 є нечинною. У даному випадку слід керуватися чинним законодавством, зокрема, статтею 86 Закону України від 14.10.2014 №1697-VІІ "Про прокуратуру". Таким чином, Головним управлінням перерахунок пенсії позивача здійснено відповідно до чинного законодавства України.
У відзиві на позов відповідач просив розглянути справу в судовому засіданні з викликом сторін у зв`язку зі складністю справи, та з метою з`ясування всіх обставин справи.
Вирішуючи зазначене клопотання, суд враховує, що частиною 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи те, що ця справа є незначної складності, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання, тому в задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Позивач подав відповідь на відзив, де зазначив, що відповідачем не обґрунтовані обставини, на які він посилається у відзиві, вони є припущеннями та не ґрунтуються на вимогах закону.
Дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.
З 20.07.2007 позивачу призначена пенсія за вислугою років в розмірі 86% від суми місячної заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, довічно уповноваженим органом Пенсійного фонду України
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 21.04.2021 у справі №560/2239/20, яке набрало законної сили 24.05.2021, зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з 13.12.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-УІІ на підставі довідки Прокуратури Хмельницької області від 13.03.2020 №18- 206вих20, з урахуванням проведених раніше виплат.
На виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 21.04.2021 у справі №560/2239/20 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області проведено перерахунок пенсії з 13.12.2019 на підставі довідки Прокуратури Хмельницької області від 13.03.2020 №18-206вих20.
Розрахунок пенсії з 13.12.2019 наступний: 24765,20 грн. (розмір заробітної плати (грошового забезпечення згідно довідки від 13.03.2020 №18-206 вих 20) х 60% (процент розрахунку пенсії від заробітку) = 14859,12 грн. (основний розмір пенсії).
23.04.2021 позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок його пенсії за вислугу років відповідно до ст. 86 Закону України від 14.10.2014 № 1697-УІІ “Про прокуратуру”, з врахуванням положень ст. 50-1 Закону 1789-ХІІ.
До заяви позивач додав довідку від 31.03.2021 № 21-205 вих-21 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, видану Хмельницькою обласною прокуратурою за посадою прокурора міста (прирівною до посади керівника окружної прокуратури), де складові заробітної плати визначені станом на 15.03.2021.
Позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просив суд провести перерахунок його пенсії згідно довідки про складові заробітної плати від 31.03.2021 № 21-205 вих-21 виданої Хмельницькою обласною прокуратурою в розмірі 86% суми місячного заробітку без обмеження її максимального розміру.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 22.06.2021 №5146-4488/Ц-03/8-2200/21 позивача повідомлено про те, що з урахуванням норм статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VІІ позивачу проведено перерахунок пенсії згідно довідки про складові заробітної плати від 31.03.2021 № 21-205 вих-21 виданої Хмельницькою обласною прокуратурою в розмірі 60% від суми заробітної плати та застосовано законодавчо встановлене обмеження пенсії максимальним розміром, яке передбачено пунктом 13-2 Розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", визначивши розмір пенсії з 01.04.2021 в сумі 17690,00 грн.
Позивач, не погоджуючись із визначенням йому пенсійним органом пенсії за вислугу років лише у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати, оскільки при виході на пенсію за вислугу років така пенсія була призначена йому в розмірі 86% від суми місячної заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписом пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Умови пенсійного забезпечення відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників до 15.07.2015 визначалися Законом України Про прокуратуру від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі - Закон №1789-ХІІ).
Відповідно до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Частиною дванадцятою статті 50-1 Закону №1789-ХІІ визначено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з частиною сімнадцятою статті 50-1 Закону №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Отже, положення статті 50-1 Закону №1789-ХІІ передбачали виплату пенсії в максимальному розмірі 90 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, а також можливість її перерахунку, зокрема, у зв`язку зі збільшенням розміру місячного заробітку (працюючого прокурора) за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію.
Поряд з цим, з 15.07.2015 набрав чинності Закон України Про прокуратуру від 14.10.2014 №1697-VII (далі - Закон №1697-VII) (за винятком окремих його положень), який теж містить положення щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури (стаття 86).
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 розділу ХІІ Закону №1697-VII з набранням чинності цим Законом таким, що втратив чинність, зокрема, є Закон №1789-ХІІ, крім частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1.
Норми щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №1789-ХІІ, містились у частинах тринадцятій, вісімнадцятій статті 50-1 цього Закону, отже з набранням чинності Законом №1697-VII ці положення статті 50-1 втратили чинність.
Щодо правового регулювання перерахунку пенсії за Законом №1697-VII, слід зазначити, що згідно з частиною тринадцятою статті 86 Закону №1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.
Відповідно до частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VII (в редакції Закону України від 24.12.2014 №76-VIII) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Разом з тим, Рішенням Конституційного Суду України (другий сенат) від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 за конституційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону України Про прокуратуру від 14.10.2014 №1697-VII, визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України Про прокуратуру від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до вищевказаного рішення, положення частини двадцятої статті 86 Закону України Про прокуратуру від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Окрім того, було встановлено такий порядок виконання цього Рішення: частина двадцята статті 86 Закону України Про прокуратуру від 14.10.2014 №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; частина двадцята статті 86 Закону України Про прокуратуру від 14.10.2014 №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.
Таким чином, з урахуванням приведених положень законодавства та фактичних обставин справи суд прийшов до висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону №1697-VII на підставі довідок прокуратури Хмельницької області від 13 березня 2020 року №18-206 вих-20 та від 31 березня 2021 року № 21-205вих-21.
Щодо доводів відповідача про те, що перерахунок пенсії позивача слід проводити із розрахунку 60 відсотків від суми місячної заробітної плати та із застосуванням обмеження максимального розміру пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VII, суд зазначає наступне.
Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, пенсія позивачеві призначена в липні 2007 року в розмірі 86% місячної заробітної плати, в той час як максимальний розмір, встановлений статтею 50-1 Закону №1789-ХІІ, становив 90 %.
Водночас, частиною другою статті 86 Закону №1697-VII встановлено, що пенсія прокурорам призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
При цьому абзацом шостим частини п`ятнадцятої статті 86 Закону №1697-VII визначено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Отже, у зв`язку з прийняттям Закону №1697-VII розмір пенсії прокурорів становить 60 відсотків місячної заробітної плати та обмежується максимальним розміром десять прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.
Разом з тим, на думку суду, вказані норми статті 86 Закону №1697-VII не можуть застосовуватись при перерахунку пенсій, призначених відповідно до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, з огляду на таке.
Так, у Рішенні №3-рп/2001 від 05.04.2001 Конституційний Суд України зазначив, що Конституція України закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів (частина перша статті 58). Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.
Закріплення принципу незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів є гарантією безпеки людини і громадянина, довіри до держави. Винятки з цього конституційного принципу, тобто надання закону або іншому нормативно-правовому акту зворотної сили, передбачено частиною першою статті 58 Конституції України, а саме: коли закони або інші нормативно-правові акти пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Верховний Суд у постанові від 03.05.2018 (справа №308/11498/16-а) висловив правову позицію про те, що оскільки перерахунок пенсії позивачу пов`язаний з переглядом розміру вже призначеної йому пенсії, то при визначенні розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.
Крім того, у постанові від 16.10.2019 у справі №240/5401/18 Верховний Суд зазначив, що застосування нового відсоткового розміру до перерахунку пенсії є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.
Отже, безпідставним є застосування до спірних правовідносин норм Закону №1697-VІІ в частині визначення як відсоткового розміру пенсії, так і обмеження її максимальним розміром, оскільки вказаний закон поширює свою дію на працівників прокуратури, яким пенсія призначена та виплачується саме за нормами цього Закону з дати набрання ним чинності.
В контексті наведеного суд зауважує, що обмеження максимального розміру пенсій десятьма прожитковими мінімумами, встановленими для осіб, які втратили працездатність, стосовно пенсій, призначених, зокрема, відповідно Закону України Про прокуратуру, було введено Законом України Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи від 08.07.2011 №3668-VІ (далі - Закон №3668-VІ), який набув чинності 01.10.2011.
Водночас, пунктом 2 Розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №3668-VІ визначено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Наведене дає підстави дійти висновку про те, що законодавче нововведення щодо обмеження максимального розміру пенсій не може застосовуватись до раніше призначених пенсій, оскільки в даному випадку буде порушуватись принцип незворотності нормативно-правових актів у часі, закріплений у статті 58 Конституції України.
З огляду на викладене, суд зазначає, що позивач має право на перерахунок пенсії з 13.12.2019 на підставі довідки прокуратури Хмельницької області від 13 березня 2020 року №18-206 вих-20 та з 01.04.2021 на підставі довідки Хмельницької обласної прокуратури від 31 березня 2021 року № 21-205вих-21, що враховуються для перерахунку пенсій, виходячи з розрахунку 86 відсотків від суми місячної заробітної плати, та без обмеження граничного розміру.
Отже, враховуючи встановлене, суд визнає протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, викладену в листі №5146-4488/Ц-03/8-2200/21 від 22.06.2021, у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років у розмірі 86 % від суми місячної заробітної плати без обмеження її максимального розміру, та вважає за необхідне з метою захисту прав позивача зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 86 % від суми місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Хмельницької області від 13 березня 2020 року №18-206 вих-20, з 01.04.2021 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 86 % від суми місячної заробітної плати на підставі довідки Хмельницької обласної прокуратури від 31 березня 2021 року № 21-205вих-21, без будь-якого обмеження суми пенсії максимальним розміром з урахуванням виплачених сум.
Згідно частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З урахуванням зазначеного, суд на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що адміністративний позов позивача підлягає задоволенню.
Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, при задоволенні позову позивача суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 908,00 грн.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, викладену в листі №5146-4488/Ц-03/8-2200/21 від 22.06.2021, у проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років у розмірі 86 % від суми місячної заробітної плати без обмеження її максимального розміру.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 86 % від суми місячної заробітної плати на підставі довідки прокуратури Хмельницької області від 13 березня 2020 року №18-206 вих-20, без обмеження її максимального розміру з урахуванням раніше проведених виплат.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити з 01.04.2021 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 86 % від суми місячної заробітної плати на підставі довідки Хмельницької обласної прокуратури від 31 березня 2021 року № 21-205вих-21, без обмеження її максимального розміру з урахуванням раніше проведених виплат.
Стягнути на користь ОСОБА_1 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький З оригіналом згідно Суддя І.І. Тарновецький