
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
17 листопада 2021 року № 520/17803/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бадюкова Ю.В., розглянувши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (вул. Мироносицька, буд. 99-А3, м. Харків, 61023, код ЄДРПОУ 43315445), заінтересована особа - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (вул. Шевченка, буд.8, м. Харків, 61013) про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі по тексту – позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) (далі по тексту – відповідач, ВПВР), заінтересована особа - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області (далі по тексту – ГУ ДСНС у Харківській області), в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця ВПВР Управління ЗПВР у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 31.08.2021 р. про закінчення виконавчого провадження № 65936769;
- зобов`язати ВПВР Управління ЗПВР у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) поновити виконавче провадження № 65936769.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2021 у справі № 520/10346/2020 апеляційну скаргу ОСОБА_1 було задоволено частково, зобов`язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області підготувати і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання та інших видів грошового забезпечення, розмір яких визначається із застосуванням розміру посадового окладу, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2020.
На підставі рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23.10.2020, з урахуванням постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2021 було видано виконавчі листи. Виконавчі листи стягувачем пред`явлено до виконання.
Постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) відкрито виконавче провадження за № 65936769.
З Автоматизованої системи виконавчих проваджень стягувач 03.09.2021 дізнався, що державним виконавцем Відповідача 31.08.2021 винесено постанову про закінчення вказаного виконавчого провадження на підставі п. 9 ч. 1 ст. 39 ЗУ «Про виконавче провадження».
Закінчуючи виконавче провадження державний виконавець виходив з того, що відповідно до ГУ ДСНС у Харківській області 03.03.2021 було підготовлено довідку №194 із зазначенням відомостей щодо розмірів його пенсії. Враховуючи вищевикладене державний виконавець дійшов висновку, що рішення виконано у повному обсязі до відкриття виконавчого провадження.
Позивач вважає, що таких висновків державний виконавець дійшов передчасно, оскільки органом державної виконавчої служби рішення суду фактично не виконане.
Представник відповідача надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому заперечив проти позову з тих підстав, що оскаржувані рішення та дії виконавця були вчинені відповідно до закону та в межах повноважень державного виконавця.
Представник зацікавленої особи надав відзив на адміністративний позов, в якому заперечив проти позову з тих підстав, що 11.02.2021 р. постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2021 р. у справі № 520/10346/2020 апеляційну скаргу Позивача було задоволено частково, а саме: зобов`язано Головне управління підготувати і надати до ГУД1ФУ в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 29.01.2020 р. відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання та інших видів грошового забезпечення, розмір яких визначається із застосуванням розміру посадового окладу, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 01 січня календарного року) на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2020 р.
В частині позовних вимог позивача про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання Головного управління перерахувати розмір грошового забезпечення позивача з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальне званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, па відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 р. «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» також з урахуванням процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії - відмовлено.
Вказує, що судом, в частині перерахунку процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового (надбавки, доплат, підвищення) та премії відмолено, підстав для перерахунку, як того хоче позивач к Головного управління відсутні.
Вказує, що 03.03.2021 р. Головним управлінням було надано до Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області листом № 65 010- 904/65 200 нову довідку № 194 ОСОБА_1 на підставі постанови Другого апеляційною адміністративного суду від 11.02.2021 р. № 520/10346/2020.
Перерахунок грошового забезпечення позивача був проведений у відповідності до Постанови суду, а саме: посадовий оклад, оклад за військове звання, відносно вимог позивача про перерахунок додаткових видів грошового забезпечення, то в цій частині йому було відмовлено судом, а тому такі вимоги є безпідставними.
30.06.2021 р. постановою відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (далі - ДВС) відкрито було виконавче провадження № 65936769, та надано строк виконати рішення суду протягом 10 діб.
12.07.2021р. № 65040-2907/65190 листом Головне управління, повідомило ДВС, про те, що постанова ДААС від 11.02.2021 р. виконана в повному обсязі - Головним управління до відкриття виконавчого провадження, а отже відповідно до п. 9. ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» підлягає закінченню.
31.08.2021р. ДВС виніс постанову про закінчення виконавчого провадження, у зв`язку з фактичним виконанням рішення суду Головним управління.
Представник позивача, у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник заінтересованої особи, у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував на підставі доводів викладених у відзиві.
За наслідками розгляду справи у судовому засіданні, ухвалою судді без видалення до нарадчої кімнати вирішено перейти до розгляду справи у письмовому провадженні.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін за наявними матеріалами справи в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів.
Судом встановлено, що Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 11 лютого 2021 року у справі № 520/10346/2020 апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково.
Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 23.10.2020 по справі № 520/10346/2020 скасовано.
Прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області щодо не оформлення і не надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки на ім`я ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення станом на 29.01.2020 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання та інших видів грошового забезпечення, розмір яких визначається із застосуванням розміру посадового окладу, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2020.
Зобов`язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області підготувати і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання та інших видів грошового забезпечення, розмір яких визначається із застосуванням розміру посадового окладу, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2020.
В частині позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області перерахувати розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням розмірів посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", також з урахуванням процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії відмовлено (а.с.13-18).
30.06.2021 на підставі виконавчого листа від 09.04.2021 відповідачем прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження №65936769, згідно якої ГУ ДСНС у Харківській області надано 10 днів для виконання рішення суду (а.с.99-100, 101).
30.06.2021 прийнято постанову у ВП №65936769 про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження, якою стягнуто з ГУ ДСНС у Харківській області виконавчий збір у розмірі 24000,00 грн. (а.с.103).
30.06.2021 прийнято постанову у ВП №65936769 про стягнення виконавчого збору, якою визначено суму мінімальних витрат у розмірі 221,06 грн. (а.с.102).
Листом від 12.07.2021р. № 65040-2907/65190 Головне управління ДСНС у Харківській області повідомило відповідача про те, що постанова ДААС від 11.02.2021 р. виконана в повному обсязі - Головним управління до відкриття виконавчого провадження, а отже відповідно до п. 9. ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» підлягає закінченню (а.с.104-105).
31.08.2021 виконавче провадження №65936769 за виконавчим листом Другого апеляційного адміністративного суду № 520/10346/2020 від 09.04.2021 було закінчене згідно п. 9 ч. 1 ст. 39, ст.40 ЗУ «Про виконавче провадження» у зв`язку з повним фактичним виконанням.
Вважаючи постанову про закінчення виконавчого провадження протиправною, позивач звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим фактичним обставинам у справі, суд зазначає таке.
Згідно ст. 370 КАСУ судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про виконавче провадження" №1404-VІІІ від 02.06.2016. (далі - Закон №1404).
Частиною 1 статті 18 Закону №1404 визначено, що виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Статтею 63 Закону №1404 визначений порядок виконання рішень, за якими боржник зобов`язаний вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.
Згідно ч. 1-3 ст. 63 Закону №1404 встановлено, що за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом. У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону №1404, виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Тобто, однією з підстав закінчення виконавчого провадження є фактичне виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Суд встановив, що ГУ ДСНС у Харківській області 03.03.2021 було підготовлено довідку №194 із зазначенням відомостей про основні та додаткові види грошового забезпечення для здійснення відповідного перерахунку пенсії. Враховуючи вказану довідку державний виконавець дійшов висновку, що рішення виконано у повному обсязі після відкриття виконавчого провадження.
Суд дослідивши основні та додаткові види грошового забезпечення у довідці ГУ ДСНС у Харківській області від 03.03.2021 №194 та попередньо виданій позивачу довідці № 741 від 25.08.2020, зазначає, що таких висновків державний виконавець дійшов передчасно, оскільки органом державної виконавчої служби рішення суду фактично не виконане.
Так, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області на виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2021 у справі № 520/10346/2020 було виготовлено нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 29.01.2020, в якій було перераховано тільки посадовий оклад та оклад за військове звання ОСОБА_1 , та не було перераховано додаткові види грошового забезпечення, їхній розмір у грошовому вираженні не змінився відносно довідки станом на 05.03.2019, що й не заперечувалось представником ГУ ДСНС у Харківській області у письмовому відзиві та у судовому засіданні.
Окрім цього, оклади було перераховано виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а не 50% розміру мінімальної заробітної плати, встановленого станом на 01 січня календарного року.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №623 від 20.07.2018 надбавка за вислугу років обчислюється виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, а додаткові види грошового забезпечення обчислюються виходячи із розмірів трьох основних видів грошового забезпечення.
При виготовленні довідки № 194 від 03.03.2021 ГУ ДСНС в Харківській області взяло за величину обчислення саме: «розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений станом на 01.01.2020», разом з тим в постанові Другого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2021 було зобов`язано відповідача перерахувати складові виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року).
Враховуючи, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб згідно з ЗУ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» становить 2102,00 грн, а мінімальна заробітна плата 4723,00 грн, то 50% від розміру мінімальної заробітної плати складає 2361,5 грн, що є більше ніж прожитковий мінімуму, а тому саме ця величина має бути використана ГУ ДСНС у Харківській області для перерахунку розміру посадового окладу та окладу за військове звання ОСОБА_1 .
Крім того, ГУ ДСНС в Харківській області не було перераховано інші складові грошового забезпечення ОСОБА_1 , які враховуючи змінені розміри посадового окладу та окладу за військове звання також мали бути перераховані у сторону збільшення.
Таким чином, постанова Другого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2021 у справі № 520/10346/2020 відповідачем не була виконана у повному обсязі без поважних причин та протягом тривалого часу, а висновки державного виконавця є передчасними, зроблені формально та без перевірки факту виконання судового рішення.
За наведених обставин, постанова про закінчення виконавчого провадження від 31.08.2021 ВП № 65936769 є протиправною та підлягає скасуванню.
Щодо зобов`язання відповідача поновити виконавче провадження № 65936769, суд зазначає наступне.
Згідно ч. 1 ст. 41 Закону №1404, у разі якщо постанова виконавця про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу визнана судом незаконною чи скасована в установленому законом порядку, виконавче провадження підлягає відновленню за постановою виконавця не пізніше наступного робочого дня з дня одержання виконавцем відповідного рішення.
При цьому, оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог необхідно відмовити, як передчасних.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Підсумовуючи викладене вище в сукупності, суд зазначає, що відповідач як суб`єкт владних повноважень за правилами ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України не довів юридичну правильність і фактичну обґрунтованість спірної постанови.
За таких обставин суд, за правилами, встановленими ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), заінтересована особа - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) від 31.08.2021 р. про закінчення виконавчого провадження № 65936769.
У задоволенні інших позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в розмірі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні) за рахунок бюджетних асигнувань Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) (вул. Ярослава Мудрого, 16, м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 43315445).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 17.11.2021 року.
Суддя Бадюков Ю.В.