Ухвала суду № 101141866, 16.11.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2021
Номер справи
360/6151/21
Номер документу
101141866
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

16 листопада 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/6151/21

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Смішливої Т.В.,

за участю

секретаря судового засідання - Чепурової К.В.,

представника позивача – Смирнова О.О., Ліпартія А.О.

представника відповідача – Стрижак В.В., довіреність № 842/1-26 від 10.11.2021,

третьої особи – не з`явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача в адміністративній справі за позовом виконувача обов`язків керівника Лисичанської окружної прокуратури до відділу культури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

23.10.2021 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява виконувача обов`язків керівника Лисичанської окружної прокуратури (далі - позивач) до відділу культури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Акціонерне товариство «Лисичанськвугілля» (далі – третя особа) з такими вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність Відділу культури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області в частині не подання пропозицій органу охорони культурної спадщини вищого рівня - Управлінню культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації про занесення до Державного реєстру нерухомих пам`яток України, об`єкту культурної спадщини місцевого значення, а саме: Будинок колишньої штейгерської школи за адресою м. Лисичанськ, вул. Менделєєва, 45, охоронний номер 140160, що знаходиться на території Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області;

- зобов`язати Відділ культури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області подати пропозиції до органу охорони культурної спадщини вищого рівня - Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації про занесення до Державного реєстру нерухомих пам`яток України, об`єкту культурної спадщини місцевого значення, а саме: Будинок колишньої штейгерської школи за адресою: м. Лисичанськ, вул. Менделєєва, 45 - охоронний номер 140160, що знаходиться на території Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.

Ухвалою суду від 26.10.2021 відкрито провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 16.11.2021.

10.11.2021 до Луганського окружного адміністративного суду через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) відповідачем подано відзив на позов в якому заперечуючи проти позовних вимог зазначив, що Управлінням культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації за вихідним № 58/1315СЄВ від 18.11.2019, № № 01-21/00539 від 23.04.2020 та № 01-21/00979 від 24.06.2021 до Міністерства культури та інформаційної політики України спрямовано листи з переліком об`єктів культурної спадщини, а також клопотання в якому просить суд залучити відділ охорони культурної спадщини Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору та витребування зазначених листів.

Представник Акціонерного товариства «Лисичанськвугілля» у судове засідання, призначене на 16.11.2021, не прибув, про дату час та місце засідання повідомлений належним чином.

Представник відповідача підтримала клопотання про залучення третьої особи та витребування доказів.

Представники позивача заперечували проти клопотання про залучення третьої особи, щодо клопотання про витребування доказів, то вважали його доцільним, однак, просили також витребувати від Міністерства культури та інформаційної політики України відповіді на зазначені листи.

Вислухавши пояснення представників сторін суд виходить з такого.

Щодо клопотання про залучення третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору відділ охорони культурної спадщини Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації.

Згідно з частиною першою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, пред`явивши позов до однієї або декількох сторін. Задоволення позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, розгляд адміністративної справи за клопотанням учасника справи починається спочатку.

Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Згідно з частиною четвертою статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Судом встановлено, що відділом охорони культурної спадщини Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації не заявлено жодних вимог до сторін у справи.

Крім того, представником відповідача в заяві та в під час судового засідання не надано пояснень, на яких підставах належить залучити зазначений відділ, не наведено обґрунтувань як рішення у цій справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки зазначеної особи.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання про залучення третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору відділ охорони культурної спадщини Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації за необґрунтованістю

Щодо клопотання про витребування доказів, суд зазначає.

Частиною першою статті 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини третьої статті 77 КАС України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Згідно з частиною третьою статті 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Враховуючи вищевикладене, для повного і всебічного з`ясування обставин справи, встановлення істини та правильного вирішення вищезазначеної справи, суд дійшов до висновку про необхідність зобов`язати Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації (93406, м. Сєвєродонецьк, площа Перемоги, 2) надати на адресу суду до 30.11.2021 листи Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації до Міністерства культури України за вихідним № 58/1315СЄВ від 18.11.2019, № 01-21/00539 від 23.04.2020 та № 01-21/00979 від 24.06.2021 разом з додатками до них, а також відповіді Міністерства культури України за результатами розгляду вказаних звернень.

З огляду на викладене та керуючись статтями 9, 49, 77, 80, 162, 167, 241, 243, 248, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання відділу культури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про залучення третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору відділ охорони культурної спадщини Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації відмовити за необґрунтованістю.

Клопотання відділу культури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області про витребування доказів у справі №360/6151/21 задовольнити.

Зобов`язати Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації (93406, м. Сєвєродонецьк, площа Перемоги, 2) надати на адресу суду до 30.11.2021 листи Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації до Міністерства культури та інформаційної політики України за вихідним № 58/1315СЄВ від 18.11.2019, № 01-21/00539 від 23.04.2020 та № 01-21/00979 від 24.06.2021 разом з додатками до них, а також відповіді Міністерства культури та інформаційної політики України за результатами розгляду вказаних звернень.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали суду складено та підписано 17.11.2021.

Суддя Т.В. Смішлива