Ухвала суду № 101141221, 15.11.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.11.2021
Номер справи
300/5843/21
Номер документу
101141221
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення зустрічної позовної заяви без руху

"15" листопада 2021 р. Справа № 300/5843/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали зустрічного адміністративного позову ПП "Левеня" до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області про скасування постанов про накладення штрафу та рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, -

В С Т А Н О В И В:

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області 08.11.2021 звернулося до суду з адміністративним позовом до ПП "Левеня" про стягнення штрафу в розмірі 255000,00 грн.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.10.2021 року відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в порядку, визначеному статтею 262 КАС України.

08.11.2021 на адресу суду від ПП "Левеня" надійшов зустрічний позов до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області в якому просить:

- скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №01-06/53 від 05.07.2021;

- скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №01-06/59 05.08.2021 та рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 01-05/368, рішення № 01-05/365 від 18.10.2021;

- скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №01-06/62 05.08.2021 та рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 01-05/368, рішення № 01-05/366 від 18.10.2021;

- скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №01-06/61 від 05.08.2021;

- скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №01-06/60 від 05.08.2021.

Частинами 1, 2 статті 177 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що відповідач, який не є суб`єктом владних повноважень, має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.

Згідно пункту 1 статті 178 Кодексу адміністративного судочинства України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Втім, ПП "Левеня" не долучено до позовної заяви належних доказів про сплату судового збору, оскільки платіжне доручення, яке містяться в матеріалах позову свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі.

З урахуванням вимог частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.

За змістом вимог частини 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (надалі, також - Закон №3674-VI).

Згідно із статями 1 та 2 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

За приписами пункту 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

При цьому, окремі рішення, прийняті суб`єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Із змісту зустрічної позовної заяви слідує, що ПП "Левеня" просить суд: скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №01-06/53 від 05.07.2021; скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №0 1-06/59 05.08.2021 та рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 01-05/368, рішення № 01-05/365 від 18.10.2021; скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №01-06/62 від 05.08.2021 та рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 01-05/368, рішення № 01-05/366 18.10.2021; скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №01-06/61 від 05.08.2021; скасувати постанову про накладення штрафних санкцій №01-06/60 від 05.08.2021.

Відтак, звернені до суду вимоги про скасування постанов про накладення штрафних санкцій №01-06/53 від 05.07.2021, №01-06/59 05.08.2021, №01-06/62 05.08.2021, №01-06/61 від 05.08.2021, №01-06/60 від 05.08.2021 суб`єкта владних повноважень (Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області), безпосереднім наслідком якої є зміна складу майна (ПП "Левеня"), є майновою, а позовні вимоги про скасувати рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів № 01-05/368, № 01-05/365 від 18.10.2021 та № 01-05/368, № 01-05/366 від 18.10.2021 носять немайновий характер.

В зв`язку із вищенаведеним, суд зазначає, що поданий ПП "Левеня" зустрічний позов містить дев`ять самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом сплати судового збору.

Відповідно до абзацу 1 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, відповідно пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", який вступив в дію з 01.01.2021 року, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2021 року складає 2270,00 грн.

Як наслідок, розмір судового збору за подання до адміністративного суду зустрічного адміністративного позову із заявленими ПП "Левеня" позовними вимогами становить 12905,00 грн, а саме за чотири позовні вимоги немайнового характеру 9080,00 грн. та позовна вимога майнового характеру 3825,00 грн (із розрахунку ціни позову 255000,00 грн).

Проте, згідно платіжного доручення № 28617 від 03.1.2021 позивачем сплачено судовий збір в сумі 11350,00 грн, що свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі. Відтак ПП "Левеня" слід додатково сплатити судовий збір за подання даного позову у розмірі 1555,00 грн.

Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".

Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що зустрічний позов не відповідає вимогам, визначеним статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 2 статті 178 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовується положення статті 169 цього Кодексу.

Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України зустрічну позовну заяву слід залишити без руху та надати ПП "Левеня" строк для усунення недоліків.

На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Зустрічну позовну заяву ПП "Левеня" до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області про скасування постанов про накладення штрафу та рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, у справі №300/5843/21 - залишити без руху.

Надати ПП "Левеня" десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення вказаного недоліку шляхом подання до суду документа про сплату судового збору у розмірі 1550,00 грн.

Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у визначений строк позовна заява буде повернена.

Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/ Микитин Н.М.