
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 листопада 2021 р. Справа №200/15413/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Слов`янської міської ради Донецької області, третя особа, яка не заявляє вимог- Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення 28.04.2021, оформленого протоколом № 06-41/003, в частині, в якій було вирішено скасувати рішення № 06/41-005 від 20.11.2018,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Виконавчого комітету Слов`янської міської ради Донецької області, Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення 28.04.2021, оформленого протоколом № 06-41/003, в частині, в якій було вирішено скасувати рішення № 06/41-005 від 20.11.2018.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2)має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;
5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом
Статтею 42 КАС України передбачено, що учасниками справи є сторони, треті особи.
Суд зазначає, що інститут третьої особи спрямований на створення умов для захисту прав, свобод та інтересів такої особи, які можуть бути порушені при вирішенні спору між позивачем і відповідачем за відсутності третьої особи. Участь третьої особи сприяє всебічному розгляду справи, зібранню більшої кількості доказів, правильному вирішенню справи, запобігає ситуації, коли у справах з одних правовідносин ухвалюються протилежні за змістом рішення.
Водночас, ст. 49 КАС України передбачає існування двох різновидів третіх осіб. Так, це треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору та треті особи, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть брати участь у справі як на стороні позивача, так і на стороні відповідача.
Водночас, в порушення вказаних норм, позивачем не конкретизовано вид учасника справи - третьої особи.
Поряд з цим, суд зазначає, що у якості третьої особи вказане Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради. Водночас, Указом Президента України від 26.05.2021 № 210/2021 утворено Слов`янську міську військово-цивільну адміністрацію Краматорського району Донецької області.
Розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 04.08.2021 № 71/7-21-рк призначено голову Слов`янської міської ВЦА.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України “Про військово-цивільні адміністрації” у разі утворення військово-цивільної адміністрації населених пунктів повноваження відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, сільських, селищних, міських голів припиняються з дня призначення керівника такої військово-цивільної адміністрації. Повноваження виконавчих органів зазначених рад, апаратів цих рад та їх виконавчих комітетів, посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у таких органах та апаратах, припиняються з дня, наступного за днем прийняття рішення зазначеним керівником військово-цивільної адміністрації населених пунктів про можливість цієї військово-цивільної адміністрації здійснювати повноваження, віднесені законом до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Розпорядженням керівника Слов`янської міської ВЦА від 14.09.2021 № 11 створено юридичну особу Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області та затвердженого його положення (далі – Положення № 11).
14.09.2021 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесений запис про державну реєстрацію Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області (код за ЄДРПОУ 44522551).
Абзацом 2 пункту 1.1 Положення № 11 встановлено, що до Управління соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області переходять права Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради у всіх зобов`язаннях і обсязі і на умовах, що існують на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Розпорядженням керівника Слов`янської міської ВЦА від 30.09.2021 № 49 визначено, що Слов`янська міська ВЦА спроможна здійснювати повноваження, віднесені законом до відання виконавчих органів Слов`янської міської ради.
Отже, наразі Управлінням соціального захисту населення Слов`янської міської військово-цивільної адміністрації Краматорського району Донецької області набуті права та обов`язки Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради.
Отже, позивачу потрібно надати до суду уточнену позовну заяву.
Згідно зі статтею 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 161, 169,171 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Слов`янської міської ради Донецької області, третя особа, яка не заявляє вимог- Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення 28.04.2021, оформленого протоколом № 06-41/003, в частині, в якій було вирішено скасувати рішення № 06/41-005 від 20.11.2018, - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду: уточненої позовної заяви.
У разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, вона повертається позивачеві.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.А. Голуб