Рішення № 101138718, 16.11.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.11.2021
Номер справи
120/8344/21-а
Номер документу
101138718
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

16 листопада 2021 р. Справа № 120/8344/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Бошкової Ю.М., розглянувши у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України у Вінницькій області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Управління Служби безпеки України у Вінницькій області (далі - Управління СБУ у Вінницькій області, відповідач) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.

Позовні вимоги мотивовані протиправністю, на думку позивача, дій відповідача щодо відмови у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 15.02.2021 із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії є протиправними. Адже прийняття Центральним управління СБУ України наказу від 15.02.2021 №155/ДСК «Про грошове забезпечення військовослужбовців СБУ», згідно з яким збільшено щомісячні розміри надбавки за особливості проходження служби та доплати військовослужбовцям оперативних підрозділів, призвело, на переконання ОСОБА_1 , до збільшення грошового забезпечення за відповідною (аналогічною) посадою з якої він був звільнений.

Ухвалою суду від 02.08.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Даною ухвалою також надано відповідачу строк на подання відзиву.

11.08.2021 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки пенсіонери Служби безпеки України не позбавлені можливості самостійно звернутись до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області з вимогами про перерахунок пенсії у відповідності до вимог статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

25.08.2021 до суду надійшла відповідь на відзив, у якій позивач вказує, що доводи відповідача є необґрунтованими, а позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Ухвалою суду від 01.11.2021 вирішено витребувати в Управління Служби безпеки України у Вінницькій області та зобов`язано надати суду у 5-денний строк з моменту отримання даної ухвали належним чином засвідчену копію наказу Центрального управління СБУ від 15.02.2021 №155/ДСК "Про грошове забезпечення військовослужбовців СБУ", а також інформації щодо підвищення розміру або зміна окремих складових грошового забезпечення працівників СБУ за відповідною (аналогічною) посадою з якої ОСОБА_1 звільнено з військової служби.

На виконання вимог ухвали суду, 11.11.2021 від відповідача надійшла заява, у якій вказується, що згідно з Інструкцією про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовцям Служби безпеки України, затвердженою наказом №515 від 10.04.2018, надбавки, доплати та премії виплачуються військовослужбовцям Служби безпеки України під час проходження служби за виконання ними конкретних завдань, що визначаються у обсязі покладених обов`язків за посадою.

Зокрема, надбавка за особливості проходження служби передбачена пунктом 2 Розділу II Інструкції №515 виплачується залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою. При цьому, граничні розміри надбавок визначаються щороку Головою СБУ в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу, виконуваних обов`язків та напрямку діяльності відповідного підрозділу. Тобто, в межах встановлених Постановою № 704 додаткових видів грошового забезпечення та їх граничних розмірів, головними розпорядниками бюджетних коштів надається право диференційовано їх визначати та виплачувати в залежності від реальних обсягів фінансування на відповідний бюджетний рік.

Оскільки Кабінет Міністрів України не приймав рішень про перерахунок пенсій у 2021 році, а Головні управління пенсійного фонду України не надсилали жодних списків, в Управлінні відсутні підстави для складання та направлення довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.04.2021 для перерахунку пенсійного забезпечення ОСОБА_1 .

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що ОСОБА_2 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяким інших осіб».

16.06.2021 представник позивача звернулась до відповідача із заявою щодо виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 станом на лютий 2021 року, у зв`язку зі збільшенням розміру грошового забезпечення за аналогічною посадою, яку займав позивач на момент звільнення. При цьому збільшення такого грошового забезпечення відбулось, на переконання сторони позивача, після прийняття Центральним управління СБУ України наказу від 15.02.2021 №155/ДСК «Про грошове забезпечення військовослужбовців СБУ».

Листом від 22.06.2021 №53/Б-26/8 Управління СБУ у Вінницькій області повідомило, що, оскільки, рішення щодо проведення перерахунку пенсійного забезпечення Урядом не приймалося, Управління не має правових підстав щодо направлення іншої довідки до ГУ ПФУ у Вінницькій області.

Додаткові види грошового забезпечення за відповідною (аналогічною) посадою, з якої було звільнено ОСОБА_1 , станом на 05.03.2019 відповідно до довідки від 22.04.2021 №53/21-111ві виплачувались в наступних розмірах:

- надбавка за особливості проходження служби - до 35%;

- надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 20%;

- надбавка за вислугу років - 45%

- премія - 10%.

На виконання рішення суду від 22.12.2020 у справі №120/5633/20-а ГУ ПФУ у Вінницькій області здійснено перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019.

На підставі наказу ЦУ СБУ від 15.02.2021 № 155/ДСК, в межах видатків на 2021 рік, з 01.03.2021 були визначені граничні розміри окремих додаткових видів грошового забезпечення. Зокрема, з 01.03.2021 за відповідною (аналогічною) посадою, з якої було звільнено ОСОБА_1 , надбавка за особливості проходження служби виплачувалась в розмірі - до 99% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Вважаючи дії відповідача щодо відмови у підготовці та наданні оновленої довідки протиправними, позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (ч. 3 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ).

Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому, перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Суд зазначає, що в компетенцію Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45.

Проте, зміни внесені постановою №103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема Головне управління ПФУ у Вінницькій області та відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Тобто, на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.

При цьому, відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Суд звертає увагу, що складанню та скеруванню головними управліннями Пенсійного фонду України списків осіб (в тому числі запитів на отримання довідки про грошове забезпечення), пенсії яких підлягають перерахунку, відповідно до Порядку № 45, передує ряд передумов (прийняття відповідного рішення Кабінетом Міністрів України, отримання Пенсійним фондом України повідомлення від Мінсоцполітики, повідомлення Пенсійним фондом України своїх територіальних органів про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку).

Отже, підстави і механізм подання списків осіб пенсії яких підлягають перерахунку, чітко визначені вищевказаним Порядком.

Судом встановлено, що станом на 15.02.2021, як визначено у позовних вимогах, зміни до постанови Кабінету Міністрів України №704, якою визначено складові грошового забезпечення військових не вносились, при цьому, враховуючи приписи статті 63 Закону України №2262, суд зазначає, що перерахунок пенсії військовослужбовцям можливий лише у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення, чого в даному випадку не відбулося.

Стосовно посилання позивача у позовній заяві про збільшення певних видів додаткового грошового забезпечення, зокрема надбавки за особливості проходження військової служби та доплати військовослужбовцям оперативних підрозділів, суд зазначає наступне.

В силу приписів пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» установлювати, надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.

Із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови № 704 від 30.08.2017 (набрала чинності 01.03.2018) затверджено нові складові грошового забезпечення військовослужбовців, а саме - тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

Пунктом 2 постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Як зазначає відповідач, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 наказом Служби безпеки України від 10.04.2018 № 515/ДСК затверджено Інструкцію про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовців Служби безпеки України» (далі - Інструкція № 515/ДСК).

Так, Інструкцією № 515/ДСК змінено порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, у тому числі скасовані окремі надбавки та доплати, та введено нові основні та додаткові види грошового забезпечення із новими розмірами.

Згідно Інструкції №515 надбавки, доплати та премії виплачуються військовослужбовцям Служби безпеки України під час проходження служби за виконання ними конкретних завдань, що обов`язків за посадою.

Зокрема, надбавка за особливості проходження служби передбачена пунктом 2 Розділу II Інструкції №-515 виплачується залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою.

Пунктом 15 визначено, що начальники органів мають право щомісячно в межах фонду грошового забезпечення преміювати військовослужбовців за їх особистий вклад у загальний результат служби. Аналогічна вимога міститься і в пункті 5 щодо порядку виплати доплати оперативним співробітникам, яка здійснюється за позитивні результати роботи.

Відповідач звертає увагу суду, що на підставі наказу Центрального управління СБУ від 15.02.2021 № 155/ДСК, в межах видатків на 2021 рік, з 01.03.2021 були підвищені граничні розміри наступних додаткових видів грошового забезпечення, а саме:

- надбавка за особливості проходження служби - до 99% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавка за вислугу років.

Отже, надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцями має тимчасовий характер. Виплата такої надбавки за особливості проходження служби та премії дозволена за наявності підстав тільки межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання військовослужбовців.

У свою чергу, така надбавка, як доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів не визначалась Управлінням СБУ у Вінницькій області у довідці від 22.04.2021, відтак, в разі збільшення її розміру, не виникають підстави для видачі оновленої довідки позивачу. Окрім того, з приводу збільшення розмірів такої надбавки відповідачем не зазначається у заяві, поданій на виконання ухвали суду про витребування доказів.

При цьому, граничні розміри надбавок визначаються щороку Головою СБУ в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу, виконуваних обов`язків та напрямку діяльності відповідного підрозділу.

Таким чином встановлення, зниження або скасування щомісячних та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а також їх персонального розміру за займаною посадою, здійснюється начальниками (керівниками) органів СБУ.

Наведене свідчить, що накази керівників органів СБУ, якими встановлюється розмір надбавки за особливості проходження служби та премії для військовослужбовців, є відомчими, внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що як станом на час звернення позивача, так і на час розгляду справи, в Управління Служби безпеки України у Вінницькій області відсутні підстави для підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 15.02.2021.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В силу приписів частини 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій, суд доходить висновку, що заявлений позов не підлягає задоволенню.

У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог судові витрати відповідно до статті 139 КАС України розподілу не підлягають.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).

Відповідач: Управління Служби безпеки України у Вінницькій області (вул. Грушевського, 27, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 20001473)

Рішення в повному обсязі складено: 16.11.2021.

Суддя Бошкова Юлія Миколаївна