Постанова № 101133287, 16.11.2021, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
16.11.2021
Номер справи
937/10625/21
Номер документу
101133287
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 16.11.2021

Справа № 937/10625/21

3/937/3443/21

Справа № 937/10369/21

3/937/3367/21

Справа № 937/10627/21

3/937/3445/21

Справа № 937/10628/21

3/937/3446/21

Справа № 937/10631/21

3/937/3448/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 листопада 2021 року м. Мелітополь

Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Ковальова Ю.В., розглянувши справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Терпіння Мелітопольського району, громадянина України, не працюючого, зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ч. 1 ст. 44-3, ч.3 ст. 130, ч.3 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И Л А :

09 жовтня 2021 року приблизно о 10 годині 45 хвилин знаходячись на зупинці громадського транспорту в с. Терпіння Мелітопольського району ОСОБА_1 при складанні постанови за ст. 178 КУпАП не мав при собі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в України. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п.2 п.3 постанови Кабінету Міністрів України №104 від 17.02.2021 року якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 443 КУпАП.

Крім того, 31 жовтня 2021 року приблизно о 15 годині 17 хвилин, громадянин ОСОБА_1 знаходячись в м. Мелітополі по вул. Інтернаціоналістів, керував автомобілем ВАЗ 2101 д/н НОМЕР_1 з явними ознаками наркотичного сп`яніння (порушення мови, зіниці очей не реагують на світло, поведінка не відповідає дійсності). Від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння у медичному закладі відмовилася у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що ч.3 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

Крім того, 31.10.2021 приблизно о 15 годині 17 хвилин, громадянин ОСОБА_1 , керуючи автомобілем, ВАЗ 2101 д/н НОМЕР_1 , в м. Мелітополі по вул. Інтернаціоналістів, будучи обмежений у праві керування транспортними засобами згідно ВП 3228303 від 20.03.2018. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст.15 ЗУ «Про дорожній рух» та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 126 ч.3 КУпАП.

Крім того, 01 листопада 2021 року приблизно о 15 годині 30 хвилин, громадянин ОСОБА_1 знаходячись в с. Терпіння Мелітопольського району по вул. Таврійська, 2, керував автомобілем ВАЗ 2101 д/н НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (млява мова, нестійка хода, запах алкоголю з порожнини роту). Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовилася у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, за що ч.3 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.

Крім того, 01 листопада 2021 року приблизно о 15 годині 30 хвилин, громадянин ОСОБА_1 , керуючи автомобілем, ВАЗ 2101 д/н НОМЕР_1 , в с. Терпіння Мелітопольського району по вул. Таврійська, 2, будучи обмежений у праві керування транспортними засобами згідно ВП 3228303 від 20.03.2018. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст.15 ЗУ «Про дорожній рух» та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 126 ч.3 КУпАП.

ОСОБА_1 до судового засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить особистий підпис у протоколах серії ААБ № 253875 від 01.11.2021 та серії ААБ № 317161 від 01.11.2021 про адміністративне правопорушення, щодо ознайомлення його з місцем та часом розгляду справи.

Відповідно до положень п. 7 ч. 2 ст. 129 Конституції України, однією з основних конституційних засад судочинства є розумність строків розгляду справи судом.

Розгляд справи протягом розумного строку гарантовано і ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Положеннями ч.2 ст.268 КУпАП визначено перелік справ про адміністративні правопорушення, при розгляді яких участь особи є обов`язковою. Даний перелік не містить справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП.

Виходячи з положень ч.2 ст.268 КУпАП участь особи, що притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП, не є обов`язковою.

При цьому суд вважає, що за вищевикладених обставин з метою недопущення ухилення від покарання, відкладення розгляду справи є безпідставним та спричинить порушення розумного строку розгляду справи та спливу передбаченого ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Так, факт скоєння ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, підтверджується наступними доказами:

- протоколами про адміністративні правопорушення від 09.10.2021 серії ВАБ № 593132, від 31.10.2021 серії ААБ № 253831; від 01.11.2021 серії ААБ № 253875; від 31.10.2021 серії ААБ № 253832; від 01.11.2021 серії ААБ № 317161;

- рапортом старшого УОП Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області;

- письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 31.10.2021, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 від 01.11.2021;

- направленнями на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 31.10.2021 та від 01.11.2021;

- DVD-R дисками від 31.10.2021 та 01.11.2021

- формою виводу з Реєстру постанов боржників обмежених у правах, згідно якого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами відповідно до постанови державного виконавця ДВС від 20.03.2018 ВП № 3228303.

Відповідно до п.2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Постановою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 19.10.2021 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст.130 та ч. 3 ст.126 КУпАП та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 51000 гривень.

Частиною третьою статті 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, а саме: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Також у діях ОСОБА_5 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 443 КУпАП, згідно якої встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

На період дії карантину забороняється, в тому числі, перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні (п. 2 ч. 2 постанови КМУ№ 1236 від 09.12.2020 року «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Крім того, в діях ОСОБА_5 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 126 ч. 3 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи за якими одночасно розглядаються одним й тим самим органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції статті, встановленої за більш суворе порушення з числа скоєних. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність об`єднання в одне провадження адміністративних матеріалів № 937/10369/21 (3/937/3367/21), № 937/10625/21 (3/937/3443/21), № 937/10627/21 (3/937/3445/21), № 937/10628/21 (3/937/3446/21), № 937/10631/21 (3/937/3448/21), в одне провадження з присвоєнням єдиного номеру 937/10625/21 (3/937/3443/21) та розглядати вказані справи одночасно.

Згідно інформації Мелітопольського РУП ГУНП в Запорізькій області, ОСОБА_5 позбавлено права керування транспортними засобами строком на 36 місяців, тому суд вважає недоцільним застосування до нього стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.

Згідно ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Враховуючи ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, дані про особу правопорушника, обставини, що пом`якшують і обтяжують його відповідальність, та інші обставини по справі, вважаю необхідним призначити йому покарання у рамках санкції статті встановленої за більш суворе порушення з числа скоєних, у вигляді адміністративного арешту на 15 діб без конфіскації транспортного засобу, так як такий не перебуває у приватній власності порушника.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, з правопорушника також підлягає стягненню судовий збір в розмірі 454,00 грн.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 130 ч.3, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя –

постановила:

Об`єднати в одне провадження адміністративні справи № 937/10369/21 (3/937/3367/21) відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП, адміністративну справу № 937/10625/21 (3/937/3443/21) відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.130 КУпАП, адміністративну справу № 937/10627/21 (3/937/3445/21) відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.130 КУпАП, адміністративну справу № 937/10628/21 (3/937/3446/21) відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.126 КУпАП, адміністративну справу № 937/10631/21 (3/937/3448/21) відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.126 КУпАП в одне провадження з присвоєнням єдиного номеру № 937/10625/21 (3/937/3443/21).

Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 44-3, ч.3 ст. 130, ч.3 ст.126 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді 15 /п`ятнадцяти/ діб адміністративного арешту без конфіскації транспортного засобу, так як такий не перебуває у приватній власності порушника.

Строк адміністративного арешту відраховувати з моменту фактичного затримання ОСОБА_1 .

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 /чотириста п`ятдесят чотири/ гривні 00 копійок, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір»).

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд впродовж 10 днів з дня винесення постанови.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.

СУДДЯ: Ю.В. Ковальова