
Справа № 234/14241/21
Провадження № 3/234/4300/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2021 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Данелюк О.М., розглянувши матеріали, які направлені з батальйону патрульної поліції в містах Краматорську та Слов`янську УПП в Донецькій області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дружківка Донецької області, РНОКПП НОМЕР_1 , який працює в ТОВ «СКС Транс» м. Добропілля, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за адміністративне правопорушення, передбачено ст. 124 КУпАП, якому роз`яснено зміст ст 268 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
13.10.2021 року о 19-30 годині в м. Краматорськ по вул О.Тихого, біля будинку № 70 Б, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем MAN TGX 18.440, номерний знак НОМЕР_2 , з напівпричепом GUVEN SSBST, номерний знак НОМЕР_3 , по мокрому асфальтованому покриттю при виконанні маневру повороту праворуч зайняв крайнє ліве положення для здійснення маневру, не впевнився в безпечності та скоїв зіткнення з автомобілем MITSUBISHI GRANDIS, номерний знак НОМЕР_4 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався в попутному напрямку та виконував маневр правого повороту з крайнього правого положення на проїзній частині. Внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження, чим завдано матеріальні збитки.
Своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги п.10.1 ПДР України, що є адміністративним правопорушенням, передбаченим ст 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вказаному правопорушенні не визнав, пояснив, що він виїзжав з території автомойки на вул О.Тихого, зайняв полосу ближче до лівої смуги, щоб виконати поворот праворуч. Надав перевагу у русі автомобілям, які рухалися по головній дорозі та почав виконувати маневр повороту праворуч на головну дорогу та почув удар. Ліворуч він побачив автомобіль MITSUBISHI. Він здійснював маневр повороту праворуч з крайньої лівої смуги, бо машина габаритна, в даному випадку він не порушував ПДР України, вважав, що потерпіла повинна була його пропустити, оскільки він почав рух перший.
В судовому засіданні ОСОБА_2 суду пояснила, що під`їхав до перехрестя, вона уввімкнула правий поворот, впевневшись в безпечності руху, почала здійснювати поворот. З лівої смуги також почав здійснювати поворот праворуч вантажний автомобіль, який при здійсненні маневру притиснув її автомобіль до узбіччя. На її думку, водій вантажного автомобіля не впевнившись в безпечності руху почав здійснювати поворот праворуч, внаслідок чого відбулося ДТП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілої, дослідивши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, судом встановлено наступне.
Відповідно до ст. 1 КУпАП одними із завдань КУпАП є охорона встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 251 КУпАП передбачає, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
П. 10.1 ПДР України передбачає, що перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
Статтею 124 КУпАП передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
В судовому засіданні доведено, що внаслідок не дотримання ОСОБА_1 Правил дорожнього руху відбулася ДТП, в результаті якої транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
Вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, схемою ДТП, та іншими матеріалами справи.
Таким чином, суд вважає, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані, як порушення п. 10.1 ПДР України, за що передбачена відповідальність ст.124 КУпАП.
При визначенні міри відповідальності правопорушника береться до уваги, що основна мета адміністративного стягнення - виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За змістом ст. 9 КУпАП єдиною підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність у її діях (бездіяльності) складу адміністративного правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, тому суд вважає, за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Також, відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в сумі 454 грн.
Керуючись ст.ст. 24, 27, 124, 40-1, 283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та піддати адміністративному штрафу в доход держави в розмірі п`ятидесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян - в сумі 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят грн. 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ):37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 454 грн. (чотириста п`ятдесят чотири грн.).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд.
Суддя Краматорського міського суду О. М. Данелюк