Постанова № 101130586, 16.11.2021, Теплицький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
16.11.2021
Номер справи
144/1557/21
Номер документу
101130586
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 144/1557/21

Провадження № 3/144/663/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.11.2021 смт. Теплик

Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Довгалюк Л.В.,

при секретарі судового засідання Грушовенко О.В.,

за участю прокурора Спіженка О.Б.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, працюючої консультантом КУ Теплицької селищниї ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді спеціаліста відділу освіти Теплицької районної державної адміністрації, будучи відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала повністю та розкаялася у вчиненому.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 176-2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Окрім повного визнання вини ОСОБА_1 , її винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 458 від 12.10.2021, поясненнями ОСОБА_1 , повідомленням про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, копією наказу про призначення ОСОБА_1 № 57-к від 26.11.2019, розпорядженням № 7-к від 12.02.2021, копією особової картки державного службовця, копією розпорядження про звільнення ОСОБА_1 № 7-к від 12.02.2021 року, копією попередження про вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» та іншими матеріалами справи.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебувала на посаді головного спеціаліста відділу освіти Теплицької районної державної адміністрації з 27.11.2019 року, що підтверджується копією наказу Теплицької районної державної адміністрації № 57-к від 26.11.2019 року (а.с. 38).

Розпорядженням Теплицької районної державної адміністрації Вінницької області № 7-к від 12.02.2021 року ОСОБА_1 звільнено з займаної посади, у зв`язку із реорганізацією Теплицької райдержадміністрації (а.с. 39).

Згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларації відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

У примітці до статті 172-6 КУпАП зазначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Тобто ОСОБА_1 є суб`ктом відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

Частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) – це декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів із дня припинення діяльності, зазначеної у підпунктах «а» та «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше пеоданими такими суб`єктами декларування.

Отже, ОСОБА_1 була зобов`язана подати декларацію (перед звільненням) не пізніше двадцяти днів з дня припинення діяльності, тобто упродовж періоду з 00:00 год. 15.02.2021 року по 23:59 год. 15.03.2021 року.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, за даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, ОСОБА_1 подала декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями (декларацію перед звільненням) лише 05.04.2021 року о 10 год. 51 хв., тобто з порушенням строку, визначеного Законом, без поважних причин.

Про те, що вона є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, ОСОБА_1 була обізнана, про що свідчать її пояснення та письмові матеріали справи.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи та надаючи оцінку всім зібраним доказам в їх сукупності, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.

При накладенні адміністративного стягнення враховано характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, повне визнання вини ОСОБА_1 та її ставлення до вчиненого, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, з урахуванням думки прокурора, суддя вважає за можливе призначити стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.cт. 3, 45 Законом України «Про запобігання корупції», ст.ст. 7, 34-35, 40-1, ч.1 ст. 172-6, 245, 251, 252, 256, 283, 285, 289, 291, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

(реквізити для сплати судового штрафу: отримувач коштів: ГУК у Він.обл./смт. Теплик/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37979858; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача (IBAN): UA678999980314030542000002848; код класифікації доходів бюджету: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

(отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Роз`яснити правопорушнику, що згідно ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний вище строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Л.В. Довгалюк