Матеріал № 3-444/10
П О С Т А Н О В А
29 квітня 2010 року
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Галянчук М.І.
розглянувши матеріал, який надійшов із Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Ново-Трояни Батрадського району Одеської області, громадянина України, що займає посаду голови Малокатеринівської сільської ради Запорізького району Запорізької області, проживаючого та прописаного за адресою: АДРЕСА_1, інші відомості суду не відомі,
за правопорушення, передбачене ч.2 ст. 188-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, займаючи посаду голови Малокатеринівської сільської ради Запорізького району Запорізької області, не виконав нормативу з працевлаштування інвалідів в 2009 році, що передбачено ст..19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (норматив для працевлаштування інвалідів одне робоче місце, якщо в установі, організації працює від 8 до 25 осіб) .
Обставини правопорушення викладені в протоколі про адміністративне правопорушення № 65 серії ЗВ № 000992, складеному 18.02.2010 року працівниками ЗОВ ФСЗІ.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив щодо влаштування на роботу інвалідів наступне.
Відповідно до п.6 ст.2 Бюджетного кодексу бюджетною установою є орган, установа чи організація, визначена Конституцією України, а також установа чи організація, створена у встановленому порядку органами державної влади, органами влади АР Крим чи органами місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевих бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими. Таким чином, адміністративно-господарські санкції не сплачуються підприємствами, установами і організаціями, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, а також неприбутковими організаціями.
В Малокатеринівській селищній раді Запорізького району Запорізької області у 2009 році не було вакансій в штатному розписі організацій, які зареєстровані під кодом ЄРПОУ 25214373, а саме: апарат управління 7 чол., централізована бухгалтерія 2 чол., будинок культури 4 чол., ФАП 4 чол., бібліотека 1 чол. У зв'язку з цим селищна рада мала можливість тільки на час щорічних відпусток основних працівників прийняти інваліда на два місяці, іншої можливості для працевлаштування інвалідів не було. У 2010р. під час відпустки бухгалтера по вагітності, пологах і догляду за дитиною до 3-х років було прийнято інваліда до штату централізованої бухгалтерії, чим і спрямована діяльність по виконанню працевлаштування інвалідів на підприємстві.
Вказані пояснення долучені ним до матеріалів справи також і в письмовому вигляді.
До матеріалів справи також долучено свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Малокатеринівської селищної ради Запорізького району Запорізької області бланк серії А01 № 110732 та постанову голови Малокатеринівської селищної виборчої комісії від 07.04.2006р. «Про визнання повноважень Малокатеринівського селищного голови та депутатів селищної ради», в якому визнано повноваження ОСОБА_1 як голови селищної ради.
Згідно звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік, що наданий -29.01.2010р. Малокатеринівською селищною радою Запорізького району Запорізької області встановлено, що середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (осіб) 1; кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст..19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» 1.
Суддя, вивчивши адміністративні матеріали, вислухавши пояснення ОСОБА_1, оцінивши докази, що долучені до протоколу, встановив, що в його діях існує склад правопорушення, передбачений ч.2 ст.188-1 КпАП України невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Але вказане правопорушення скоєне ним не навмисно, а через відсутність бажаючих працевлаштуватись інвалідів. В 2010 році ОСОБА_1 вже були застосовані заходи щодо працевлаштування інвалідів в бюджетних закладах селищної ради.
Відповідно до ст. 22 КпАП України при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Таким чином, враховуючи вимоги ст.33 КпАП України, суддя приходить до висновку про необхідність обмежитись у відношенні ОСОБА_1 усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 33, 283, 284, 287-290 КпАП України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності по ст..188-1 ч.2 КпАП України і обмежитись усним зауваженням.
Скаргу на постанову та протест прокурора по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом 10 днів з дня винесення постанови.
СУДДЯ М.І. Галянчук