Постанова № 101075025, 15.11.2021, Вовчанський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
15.11.2021
Номер справи
617/1805/21
Номер документу
101075025
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 617/1805/21

Провадження № 3/617/524/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2021 року м. Вовчанськ Харківська область

Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді:

головуючого судді - Сербіненко І.В.,

прокурора – Карапетян Л.А.,

за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Вовчанську Харківської області матеріали, що надійшли від Національної поліції України Департаменту Внутрішньої безпеки Харківське управління про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 , військовозобов`язаного, не одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , який звільнений з посади оперуповноваженого Великобурлуцького відділення поліції Вовчанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, будучи суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої па виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (перед звільненням) за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, тобто із 01.01.2020 року по 24.03.2020 року.

Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Харківській області від 25.06.2018 року № 163 о/с лейтенанта поліції ОСОБА_1 , прибулого з Харківського національного університету внутрішніх справ, призначено на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Великобурлуцького відділення поліції Вовчанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області. ОСОБА_1 29.01.2016 року прийняв Присягу працівника Національної поліції України. Згідно з наказом Головного управління Національної поліції в Харківській області від 24.03.2020 року № 64 о/с «По особовому складу» оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Великобурлуцького відділення поліції Вовчанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_1 з 24.03.2020 року звільнено зі служби в поліції відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» за власним бажанням. ОСОБА_1 24.03.2020 року отримав в Управлінні кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції в Харківській області трудову книжку та інші документи, а також був ознайомлений з вимогами ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 , якого з 24.03.2020 року звільнено зі служби в поліції, на виконання абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» був зобов`язаний не пізніше 20 робочих днів подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (перед звільненням) за

період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, тобто із 01.01.2020 року по 24.03.2020 рік.

ОСОБА_1 , якого з 24.03.2020 року звільнено із служби в поліції, 30.05.2020 року о 13.34 год., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (перед звільненням) за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 у порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону несвоєчасно подав декларацію (перед звільненням), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 , який з 24.03.2020 року звільнений зі служби в поліції, будучи згідно з п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, а саме: 30.05.2020 року о 13.34 год., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (перед звільненням) за період із 01.01.2020 року по 24.03.2020 рік, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , який з 24.03.2020 року звільнений зі служби в поліції, будучи згідно з п. п. «з» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, а саме: 03.04.2021 року о 20.45 год., подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (після звільненням) за 2020 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно вимог ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, адреса місця роботи ОСОБА_1 , а саме: АДРЕСА_2 .

Відповідно до пп. 2 п. 6 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" встановлено, що декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Відповідно до пп. 3 п. 6 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10.06.2016 № 3 "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" встановлено, що декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження

служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що адреса місця колишньої роботи ОСОБА_1 не може бути місцем вчинення адміністративного правопорушення, в зв`язку з тим, що декларація перед звільненням подається протягом 20 днів з моменту звільнення, після звільнення наступного за звітним роком, тобто коли особа вже не мала доступу до робочого місця.

Відповідно до довідки про внесення відомостей до Єдиного Державного Демографічного реєстру, встановлено що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що згідно адміністративно-територіального поділу відноситься до Вовчанського районного суду Харківської області.

Таким чином, з матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що вона підсудна Вовчанському районному суду Харківської області.

Прокурора – Карапетян Л.А. у судовому засіданні зазначила вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та просила призначити адміністративне стягнення у вигляді 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 (одну тисячу сімсот) гривень.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав. Пояснивши, що мешкає у відділеному населеному пункті де повільно працює інтернет, у нього були відсутні технічні засоби для подання декларації та відсутні кошти щоб виїхати з місця мешкання, що є поважними причиними неподання ним декларацій. У населеному пункті він шукав можливість подати декларацію, знав про необхідність подати декларацію перед звільненням та після звільнення. На роботі був попереждений про необхідінсть подання декларацій.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено поняття суб`єкта декларування, це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

В свою чергу, п.п. «3» п. 1 ч. 1 ст. 3 вищезазначеного Закону визначено, що суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є поліцейські.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи поліцейським є особою, на яку поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції» та суб`єктом декларування.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Виходячи з аналізу вищевказаних норм, ОСОБА_1 , зобов`язаний до 01.04.2021 року за формою, що визначена Національним агентством подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік, також

зобов`язаний не пізніше 20 робочих днів подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) за період, який не був охоплений деклараціями раніше поданими.

Зазначені у судовому засіданні ОСОБА_1 причини неподання вищевказаних декларацій, а саме повільну швидкість інтернету у населеному пункті його мешкання та відсутність технічних засобів, суд не вважає поважними.

Тому ОСОБА_1 , несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2020 рік, а саме: 03.04.2021 року о 20:49 год., та несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільнення) а саме: 30.05.2021 року о 13:34 год.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами:

- даними протоколів про адміністративні правопорушення № 47/21 від 27.10.2021 року та № 48/21 від 27.10.2021 року;

- даними роздруківкою відомостей з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій;

- даними письмових пояснень ОСОБА_1 ;

- даними рапорту від 27.10.2021 року проте, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 був фактично виявлений як особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією – 27.10.2021 року ;

- даними листа № 2953/42-20/02-2021 року від 31.08.2021 року Харківського управління внутрішньої безпеки;

- даними листа №6485/119-12/01-2021 від 03.09.2021 року Управління кадрового забезпечення ГУ НП в Харківській області;

- копією витягу з наказу № 163 о/с від 25.06.2018 року про призначення ОСОБА_1 на посаду оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Великобурлуцького відділення поліції Вовчанського відділу поліції ГУНП в Харківській області;

-копією витягу з наказу № 64 о/с від 24.03.2020 року про звільнення ОСОБА_1 з посади оперуповноваженого сектору кримінальної поліції Великобурлуцького відділення поліції Вовчанського відділу поліції ГУНП в Харківській області;

-копією розписки ОСОБА_1 , від 24.03.2020 року;

-копією пам`ятки-ознайомленням яка підписана ОСОБА_1 , 18.11.2019 року;

-копією пам`ятки – попередженням про дотримання антикорупційного законодавства яка підписана ОСОБА_1 , 25.05.2018 року;

-копією рекомендації про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби/роботи, яка підписана ОСОБА_1 , 13.04.2020 року;

-копією присяги працівника поліції Трубчанова М.В., від 29.01.2016 року;

-копією послужного списку № 0147844 ОСОБА_1 ;

-копією рапорту №3038/42-20/02-2021;

-копією рапорту №3039/42-20/02-2021;

-копією рапорту від 27.10.2021 року;

-даними роздруківкою відомостей з офіційного сайту Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов`язані з корупцією правопорушення відносно ОСОБА_1 відомостей про вчинення ним правопорушень не знайдено.

До протоколів про адміністративне правопорушення № 47/21 від 27.10.2021 року та № 48/21 від 27.10.2021 року, також додані матеріали :

- копія наказу від 31.07.2019 року № 765 про внесення змін до Положення про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України;

- копія положення про Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України;

- копія довідки від 27.10.2021 року.

Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 252, 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачена відповідальність накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Виходячи з вищевикладеного суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України.

Обставиною, що пом`якшує чи обтяжує відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.

Згідно ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Частинами 1 та 2 ст. 36 КУпАП передбачено, що при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи обставини, встановлені під час судового розгляду, характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, відсутність обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті КУпАП, за якою призначається більше покарання, оскільки вчиненні ОСОБА_1 , адміністративні правопорушення, передбаченні ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та

ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є тотожними, що буде необхідним і достатнім для виправлення останнього та попередження вчинення ним нових правопорушень.

Крім того, згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_1 , необхідно стягнути 454 грн. судового збору в дохід держави.

На підставі викладеного, керуючись ст. 33-38, ч. 1 ст. 172-6, ст. 276, ст. 283-285 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 остаточне стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу у дохід держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят ) грн. 00 коп. Одержувач ГУК Харків обл/МТГ Вовчанськ/21081100, Банк одержувача Казначейство України (ЕАП) Код одержувача 37874947 Рахунок одержувача UA538999980313090106000020595.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн. (чотириста п`ятдесят чотири) грн. (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги, через Вовчанський районний суд Харківської області.

Суддя - І.В. Сербіненко