Рішення № 101074851, 15.11.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.11.2021
Номер справи
640/19172/20
Номер документу
101074851
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 листопада 2021 року м. Київ №640/19172/20

Окружний адміністративний суд міста Києва, у складі судді Вєкуа Н.Г, розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомЧеркаської міської радидоАнтимонопольного комітету Українипровизнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Черкаська міська рада (18000, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36, код ЄДРПОУ 25212542) (далі - позивач) з позовом до Антимонопольного комітету України (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, код ЄДРПОУ 00032767) (далі - відповідач) про визнання незаконним та скасування рішення Антимонопольного комітету України від 03.07.2020 №424-р «Про результати розгляд справи про нову державну допомогу».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржуване рішення є незаконним, оскільки порушує права та інтереси позивача та зобов`язує його до вчинення дій, які неможливо вчинити, не порушивши при цьому чинне законодавство України.

Позивач стверджує, що ним було прийняте рішення від 27.06.2019 №2-4692 «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території міста Черкаси», яке було направлене відповідачу з повідомленням про нову державну допомогу. Розпорядженням відповідача від 08.01.2020 №02/7-р розпочато розгляд справи про державну допомогу №500-26.15/4-20-ДД для проведення поглибленого аналізу допустимості для конкуренції державної допомоги в частині надання пільг зі сплати земельного податку.

Позивач наголошує, що по факту предметом розгляду справи №500-26.15/4-20-ДД був аналіз не в частині надання пільг зі сплати земельного податку, а в частині встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та надання пільг зі сплати цього податку окремим категоріям платників податку, передбачених вищевказаним рішенням Черкаської міської ради від 27.06.2019 №2-4692.

За твердженнями позивача висновок відповідача викладений в пункті 1 резолютивної частини спірного рішення про те, що державна підтримка, яку надає Черкаська міська рада у формі встановлення пільг зі сплати податку на нерухоме майно об`єктам нежитлової нерухомості, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Черкаси, зокрема комунальному підприємству «Дирекція парків» (далі - КП «Дирекція парків»), комунальному підприємству «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» (далі - КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів») та комунальному підприємству «Водоканал» (далі - КП «Водоканал»), не є державною допомогою - не відповідає чинному законодавству.

Позивач стверджує, що в рішенні від 27.06.2019 №2-4692, яке було предметом аналізу для визначення допустимості державної допомоги та підставою для прийняття відповідачем оскаржуваного рішення, нічого не сказано про зазначені комунальні підприємства, оскільки встановлюючи пільги виключно тільки для зазначених комунальних підприємств було б порушенням норм чинного законодавства, так як це була б пільга окремим юридичним особам.

На думку позивача, висновки та вимоги викладені в пунктах 2, 3 резолютивної частини оскаржуваного рішення, є безпідставними та незаконними, оскільки зроблені з тих підстав, що встановлення знижених ставок податку на нерухоме майно для об`єктів нерухомості за кодами 1241.3 та 1241.8 є підтримкою, яка спрямована на створення переваг окремим групам суб`єктів господарювання, які проводять окремі види господарської діяльності, проте вказане не відповідає дійсності, оскільки встановлення зниженої ставки податку для платників податків для вказаних видів майна не має вибіркових переваг для провадження окремих видів господарської діяльності, так як кожен суб`єкт господарювання, який має у власності вид майна за кодами 1241.3 та 1241.8 буде сплачувати податок у розмірі 0 відсотків.

Позивач зазначає, що вимоги викладені в резолютивній частині оскаржуваного рішення щодо внесення змін в рішення від 27.06.2019 №2-4692 є протиправними, оскільки такі рішення як рішення від 27.06.2019 №2-4692 приймаються у визначеній процедурі та строки передбачені Податковим кодексом України, Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а тому, зміни до будь-яких елементів податків і зборів внесені у 2020 році, вступлять в дію лише з 01.01.2022.

Позивач стверджує, що вимоги спірного рішення про те, що рішення Черкаської міської ради від 27.06.2019 №2-4692 повинно містити певні положення є протиправними та суперечать чинному законодавству України, оскільки втручання державних органів у господарську діяльність підприємців не допускається, якщо вона не зачіпає передбачених законодавством України прав державних органів по здійсненню контролю за діяльністю підприємців.

За доводами позивача, встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки не є державною допомогою, оскільки рішення приймалось у порядку та за процедурою, визначеними Податковим кодексом України та за відсутності роз`яснень щодо невідповідності його норм антимонопольному законодавству.

Відповідач позов не визнав, подав до суду письмовий відзив, в якому зазначив, що державна підтримка у формі надання пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для трьох комунальних підприємств: КП «Дирекція парків», КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів», КП «Водоканал» не є державною допомогою, оскільки така підтримка не призводить до створення або загрози спотворення економічної конкуренції.

За твердженнями відповідача, останній в спірному рішенні не зобов`язує позивача встановлювати індивідуальні пільгові ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для вказаних суб`єктів господарювання, а лише зазначає, що у разі встановлення такої пільги, надавач має прописати, за яких умов така підтримка не буде державною допомогою.

Відповідач наголошує, що спірне рішення прийняте в межах повноважень та у відповідності до вимог чинного законодавства, а відтак не підлягає скасуванню.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення учасників справи (письмове провадження), встановлено відповідачу строк для надання відзиву та витребувано від останнього докази та відповідні матеріали.

Відповідно до частини 3 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, розгляд яких проводився за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), заявами по суті справи є позов та відзив.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та відзив на позов, встановив наступне.

Черкаська міська рада подала до Антимонопольного комітету України повідомлення у порядку, передбаченому статтею 9 Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання».

Відповідно до інформації, наданої в повідомленні, Черкаською міською радою встановлені ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в місті Черкаси у відповідності до кодів класифікації будівель та споруд для об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі 0,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м. бази оподаткування , за виключенням видів майна, що у відповідності до підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України не є об`єктом оподаткування. Ставка податку на нерухоме майно є нижчою за максимальний розмір, визначений Кодексом.

Листом від 09.01.2020 №500-26.15/02-271 відповідач повідомив позивача про початок розгляду справи.

03.07.2020 Антимонопольний комітет України прийняв рішення від №424-р «Про результати розгляд справи про нову державну допомогу», яким постановлено:

« 1. Визнати, що державна підтримка, яку надає Черкаська міська рада відповідно до рішення Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4692 «Про встановлення ставок податку та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території міста Черкаси» суб`єктам господарювання у формі встановлення пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: - об`єктам нежитлової нерухомості комунальних некомерційних підприємств, які належать до сфери охорони здоров`я; - об`єктам нежитлової нерухомості, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Черкаси, а саме: КП «Дирекція парків», КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» та КП «Водоканал» 39 не є державною допомогою у розумінні Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання». Пункт (164) обов`язковий до виконання.

2. Визнати, що державна підтримка, яку надає Черкаська міська рада відповідно до рішення Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4692 «Про встановлення ставок податку та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території міста Черкаси» суб`єктам господарювання, що здійснюють економічну діяльність, у формі: 1) встановлення знижених ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на об`єкти нерухомості за кодами: - 1241.3 «Будівлі міського електротранспорту»; - 1241.8 «Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо»; 2) звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об`єктів нерухомості за кодами: - 1262.1 «Музеї та художні галереї»; - 1262.2 «Бібліотеки, книгосховища»; - 1262.3 «Технічні центри»; - 1262.4 «Планетарії»; - 1262.5 «Будівлі архівів»; - 1262.6 «Будівлі зоологічних та ботанічних садів»; - 1272.3 «Цвинтарі та крематорії»; - 1273.1 «Пам`ятки історії та архітектури»; - 1273.2 «Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою»; - 1273.3 «Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї» є державною допомогою у розумінні Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання».

3. Визнати, що державна допомога, зазначена в пункті 2 резолютивної частини цього рішення, є допустимою для конкуренції відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання» за умови виконання Черкаською міською радою зобов`язань внести зміни до рішення Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4692 «Про встановлення ставок податку та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території міста Черкаси» такого змісту: 1) перелік витрат, на які повинна спрямовуватися державна допомога відповідно до підпункту 2 пункту 3 Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб`єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та підтримки середнього та малого підприємництва, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 57; 2) вимоги щодо здійснення та збереження інвестицій та створення нових робочих місць отримувачами державної допомоги, як це передбачено підпунктом 3 пункту 3 Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб`єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та підтримки середнього та малого підприємництва, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 57; 3) розмір державної допомоги на витрати, на які спрямовується державна допомога, повинен становити: для суб`єктів великого підприємництва - до 50 відсотків таких витрат; для суб`єктів середнього підприємництва - до 60 відсотків таких витрат; 40 для суб`єктів малого підприємництва - до 70 відсотків таких витрат; 4) вимоги щодо категорій отримувачів державної допомоги у відповідності до пунктів 4 та 5 Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб`єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та підтримки середнього та малого підприємництва, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 57; 5) умови щодо визначення сукупного розміру державної допомоги на покриття відповідних витрат, якщо суб`єкт господарювання є отримувачем державної допомоги за різними програмами державної допомоги та/або індивідуальної державної допомоги з урахуванням пункту 7 Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб`єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та підтримки середнього та малого підприємництва, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 57.

4. Визнати, що державна підтримка, яку надає Черкаська міська рада відповідно до рішення Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4692 «Про встановлення ставок податку та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території міста Черкаси» суб`єктам господарювання, що здійснюють економічну діяльність, у формі встановлення пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об`єктам нежитлової нерухомості, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Черкаси (в тому числі комунальні підприємства Черкаської міської ради) є державною допомогою у розумінні Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання».

5. Визнати, що державна допомога, зазначена в пункті 4 резолютивної частини цього рішення, є недопустимою для конкуренції відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання».

6. Зобов`язати Черкаську міську раду привести державну допомогу, зазначену в пункті 4 резолютивної частини цього рішення, яка надається на підставі рішення Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4692 «Про встановлення ставок податку та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території міста Черкаси», у відповідність із Законом України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання».».

Позивач не погодився з такими рішеннями, звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Вирішуючи спір по суті суд керується положеннями чинного законодавства, яке діяло станом на час виникнення спірних правовідносин та звертає увагу на наступне.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Правові засади проведення моніторингу державної допомоги суб`єктам господарювання, здійснення контролю за допустимістю такої допомоги для конкуренції, спрямований на забезпечення захисту та розвитку конкуренції, підвищення прозорості функціонування системи державної допомоги та дотримання міжнародних зобов`язань України у сфері державної допомоги, регулюються Законом України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання» (далі - Закон).

Відповідно до пункту першого частини першої статті 1 вказаного Закону, державна допомога суб`єктам господарювання (далі - державна допомога) - підтримка у будь-якій формі суб`єктів господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів, що спотворює або загрожує спотворенням економічної конкуренції, створюючи переваги для виробництва окремих видів товарів чи провадження окремих видів господарської діяльності.

Частиною четвертою статті 6 цього Закону встановлено, що рішення про визнання державної допомоги допустимою згідно із вимогами цього Закону приймає Уповноважений орган.

Згідно з частиною першою статті 8 Закону, Уповноваженим органом є Антимонопольний комітет України.

Статтею 9 Закону визначено, що надавачі державної допомоги подають повідомлення про нову державну допомогу з пропозиціями щодо підготовки проектів законів, інших нормативно-правових та розпорядчих актів, спрямованих на підтримку суб`єктів господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів, внесення змін до умов чинної державної допомоги.

Матеріали справи свідчать, що за результатами розгляду повідомлення Черкаської міської ради про нову програму державної програми, зареєстрованого в Антимонопольному комітеті України 17.09.2019, 03.07.2020 прийнято спірне рішення №424-р «Про результати розгляд справи про нову державну допомогу».

Що стосується пункту 1 резолютивної частини рішення Антимонопольного комітету України від 03.07.2020 №424-р «Про результати розгляд справи про нову державну допомогу», суд зазначає наступне.

В пункті 1 спірного рішення відповідач стверджує, що державна підтримка, яку надає Черкаська міська рада відповідно до рішення Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4692 «Про встановлення ставок податку та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території міста Черкаси» суб`єктам господарювання у формі встановлення пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: - об`єктам нежитлової нерухомості комунальних некомерційних підприємств, які належать до сфери охорони здоров`я; - об`єктам нежитлової нерухомості, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Черкаси, а саме: КП «Дирекція парків», КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» та КП «Водоканал» 39 не є державною допомогою у розумінні Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання».

Однак, суд звертає увагу, що позивач в рішенні Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4692 не зазначав назви конкретних комунальних підприємств.

Суд погоджується із твердженнями позивача, що встановлення пільг тільки визначеним комунальним підприємствам було б порушенням норм чинного законодавства, оскільки це була б пільга окремим юридичним особам.

Підпунктом 12.3.7 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України визначено, що не дозволяється сільським, селищним, міським радам та радам об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

Що стосується пунктів 2,3 резолютивної частини рішення Антимонопольного комітету України від 03.07.2020 №424-р «Про результати розгляд справи про нову державну допомогу», суд зазначає наступне.

В пунктах 2, 3 спірного рішення відповідач зазначив, що державна підтримка, яку надає Черкаська міська рада суб`єктам господарювання, що здійснюють економічну діяльність, у формі: 1) встановлення знижених ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на об`єкти нерухомості за кодами: - 1241.3 «Будівлі міського електротранспорту»; - 1241.8 «Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо»; 2) звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об`єктів нерухомості за кодами: - 1262.1 «Музеї та художні галереї»; - 1262.2 «Бібліотеки, книгосховища»; - 1262.3 «Технічні центри»; - 1262.4 «Планетарії»; - 1262.5 «Будівлі архівів»; - 1262.6 «Будівлі зоологічних та ботанічних садів»; - 1272.3 «Цвинтарі та крематорії»; - 1273.1 «Пам`ятки історії та архітектури»; - 1273.2 «Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою»; - 1273.3 «Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї» є державною допомогою у розумінні Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання», та є допустимою для конкуренції відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання» за умови виконання Черкаською міською радою зобов`язань внести зміни до рішення Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4692.

Суд звертає увагу, що згідно мотивувальної частини рішення, до вище зазначеного висновку відповідач дійшов через те, що вважає встановлення знижених ставок податку на нерухоме майно для об`єктів нерухомості за кодами 1241.3, 1241.8 є підтримкою, яка спрямована на створення переваг окремим групам суб`єктів господарювання, які провадять окремі види господарської діяльності.

Однак, вказане не відповідає дійсності, так як встановлення знижених ставок податку на нерухоме майно для об`єктів нерухомості за вказаними кодами не має вибіркових переваг, оскільки кожен суб`єкт господарювання, який має у власності вид майна за зазначеними кодами буде сплачувати податок у розмірі 0 відсотків.

Також, не відповідає дійсності твердження відповідача, що звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об`єктів нерухомості за кодами: 1262.1, 1262.2, 1262.3, 1262.4, 1262.5, 1262.6, 1273.1, 1273.2, 1273.3 є підтримкою, яка спрямована на створення переваг окремим групам суб`єктів господарювання, які провадять окремі види господарської діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 №483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» визначено, що « 5 Об`єкти нерухомості, що класифікуються за цим підкласом, звільняються/можуть звільнятися повністю або частково від оподаткування податковим на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до норм підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України».

Суд звертає увагу, що твердження про те, що надання пільг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, загрожує спотворенням економічної конкуренції, не відповідає дійсності, оскільки пільги по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлені в межах одного коду (виду) майна для всіх суб`єктів господарювання, які мають такий вид майна.

Отже, всі суб`єкти господарювання, які мають аналогічні види майна, отримують пільгову ставку, або пільгу по сплаті податку на нерухоме майно.

Враховуючи зазначене, вимога відповідача щодо зобов`язання Черкаську міську раду привести державну допомогу, яка надається на підставі рішення Черкаської міської ради від 27.06.2019 № 2-4692 «Про встановлення ставок податку та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території міста Черкаси», у відповідність із Законом України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання» є необґрунтованою та порушує приписи чинного законодавства, що зазначені вище.

Згідно частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

У взаємозв`язку з наведеним слід зазначити, що відповідно до пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд, що і вчинено судом у даній справі.

Відтак, з урахуванням наведеного у сукупності, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 77, 243-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Черкаської міської ради (18000, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36, код ЄДРПОУ 25212542) задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасування рішення Антимонопольного комітету України (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, код ЄДРПОУ 00032767) від 03.07.2020 №424-р «Про результати розгляд справи про нову державну допомогу».

Стягнути на користь Черкаської міської ради (18000, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36, код ЄДРПОУ 25212542) понесені ним судові витрати у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві грн.) за рахунок бюджетних асигнувань Антимонопольного комітету України (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45, код ЄДРПОУ 00032767).

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Н.Г. Вєкуа