
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/14132/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Крутько О.В.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області
про визнання протиправними дій, зобов`язання до вчинення дій,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ПФУ у Львівській області, у якому просить суд: визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області №1300-5604-8/65175 від 21.07.2021 року у задоволенні заяви гр. ОСОБА_1 від 08.07.2021 року щодо формування подання до Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі міста Львова про повернення ОСОБА_1 надміру сплачених грошових коштів у розмірі 38209,90 (тридцять вісім тисяч двісті дев`ять гривень дев`яносто копійок) сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, відповідно до банківської квитанції від 13 жовтня 2020 року; зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, адреса: 79016, Львівська обл., м. Львів, вулиця Митрополита Андрея, 10) сформувати подання до Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі міста Львова подання про повернення ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) надміру сплачених грошових коштів у розмірі 38209,90 (тридцять вісім тисяч двісті дев`ять гривень дев`яносто копійок) збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, відповідно до банківської квитанції від 13 жовтня 2020 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що 13.10.2020 між Управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради в особі виконуючого обов`язки начальника управління Бордіян Світлани Петрівни та ОСОБА_1 було укладено договір купівлі-продажу об`єкта нерухомого майна способом продажу на аукціоні № 3335 від 13.10.2020, посвідчений приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Рачинською І.Я. та зареєстрований у реєстрі за № 2122. Згідно з вказаним договором продавець зобов`язується передати у власність покупцю нежитлові приміщення першого поверху (під індексами: 15-1, 15-2, 15-3, 15-4, 15-5, 15-6, 15-7, 15-8, 15-9, 15-10, 15-11, 15-12, 15-13, 15-14) загальною площею 159,3 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 . Відповідно до п.1.6 договору, об`єкт купівлі-продажу продається за ціною 19000010,00 (дев`ятнадцять мільйонів десять) грн. 00 коп., у тому числі ПДВ, що становить його реальну вартість.
Позивач стверджує, що при укладенні договору мав сплатити збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна у розмірі 190000,10 (сто дев`яносто тисяч грн. 10 коп.) - 1% від вартості об`єкта купівлі-продажу. Позивач вказує, що збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна у розмірі 1% від вартості об`єкта купівлі-продажу було розраховано помилково та відповідно сплачено надмірно, оскільки збір був вирахуваний від стартової ціни об`єкта продажу та становив 228210,00 грн. З метою повернення надміру сплачених коштів позивачем було подано заяву до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, у якій позивач просив сформувати подання про повернення ОСОБА_1 грошових коштів у розмірі 38209,90 грн. сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, відповідно до квитанції від 13.10.2020. 21.07.2021 Головне управління Пенсійного фонду України направило відповідь на заяву гр. ОСОБА_1 за № 1300-5604-8/65175 про відсутність підстав для повернення збору на обов`язкове державне пенсійне страхування.
Позивач не погодився з діями відповідача та звернувся з цим позовом до суду.
Ухвалою від 13.09.2021 відкрито спрощене позовне провадження у адміністративній справі.
Відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог, подав відзив на позовну заяву, у якому вказав, що з договору купівлі-продажу майна від 13.10.2021 № 3335, посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Львівської області Рачинською І.Я., балансова вартість придбаного позивачем майна становить 22821000,00 грн. Відповідно позивач правомірно сплатив збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна у розмірі 228210 грн. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Позивач подав відповідь на відзив та клопотання про вирішення питання щодо розподілу судових витрат від 29.10.2021, яким просить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на користь позивача судові витрати, пов`язані з розглядом справи (витрати на правничу допомогу) у розмірі 12000,00 грн.
Відповідач подав заперечення на клопотання про вирішення питання щодо розподілу судових витрат від 04.11.2021, у якому зазначив, що дана справи є малозначною та з стійкою судовою практикою, спір є нескладним, а вимога позивача про відшкодування 12000,00 грн. витрат на правову допомогу є неаргументованою. Бюджетом Пенсійного фонду України не передбачено коштів на судові витрати, просить у задоволенні клопотання ОСОБА_1 відмовити.
Дослідивши заяви по суті справи та письмові докази, суд виходив з наступного.
13.10.2020 між Управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради в особі виконуючого обов`язки начальника управління Бордіян Світлани Петрівни та ОСОБА_1 було укладено договір купівлі-продажу об`єкта нерухомого майна способом продажу на аукціоні № 3335 від 13.10.2020, який посвідчений приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Рачинською І.Я. та зареєстрований у реєстрі за № 2122.
Згідно з вказаним договором продавець зобов`язується передати у власність покупцю нежитлові приміщення першого поверху (під індексами: 15-1, 15-2, 15-3, 15-4, 15-5, 15-6, 15-7, 15-8, 15-9, 15-10, 15-11, 15-12, 15-13, 15-14) загальною площею 159,3 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до п.1.6 договору, об`єкт купівлі-продажу продається за ціною 19000010,00 (дев`ятнадцять мільйонів десять) грн. 00 коп., у тому числі ПДВ.
Відповідно до п.1.4 договору, балансова вартість об`єкта продажу становить 22821000,00 (двадцять два мільйони вісімсот двадцять одну тисячу) грн. 00 коп. без ПДВ.
При придбанні даного нерухомого майна позивач сплатив 228210,00 грн. збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна двома платежами, що підтверджують квитанції ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» від 13 жовтня 2020 р. на суму 190000,10 грн. та на суму 38209,90 грн.
Позивач подав заяву до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про повернення надміру сплачених коштів покликаючись на те, що збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна у сумі 38209,90грн. сплачено помилково та просив сформувати подання про повернення ОСОБА_1 грошових коштів у розмірі 38209,90 грн. сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, відповідно до квитанції від 13.10.2020.
21.07.2021 Головне управління Пенсійного фонду України направило відповідь на заяву гр. ОСОБА_1 за № 1300-5604-8/65175 про відсутність підстав для повернення збору на обов`язкове державне пенсійне страхування.
Позивач не погодився з діями відповідача та звернувся з цим позовом до суду.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 67 Конституції України встановлено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Порядок справляння та використання збору на обов`язкове державне пенсійне страхування визначає Закон України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР.
У відповідності до пункту 9 статті 1 Закону № 400/97-ВР, платниками збору на обов`язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.
Нерухомим майном визнається жилий будинок або його частина, квартира, садовий будинок, дача, гараж, інша постійно розташована будівля, а також інший об`єкт, що підпадає під визначення групи 3 основних засобів та інших необоротних активів згідно з Податковим кодексом України.
Питання сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій згідно із Законом № 400/97-ВР врегульовані Порядком сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998 № 1740 (далі - Порядок № 1740).
Згідно з пунктом 15-1 Порядку № 1740 збір на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна сплачується підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та фізичними особами, які придбавають нерухоме майно, у розмірі 1 відсотка від вартості нерухомого майна, зазначеної в договорі купівлі-продажу такого майна, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.
Згідно з пунктом 15-3 Порядку № 1740 нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється за наявності документального підтвердження сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.
Документом, що підтверджує сплату збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, є платіжне доручення платника збору про перерахування сум збору на бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету, відкриті в головних управліннях Казначейства. Копія такого платіжного доручення зберігається в нотаріуса, який посвідчив договір.
Суми збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна сплачуються платниками, зазначеними у пункті 15-1 цього Порядку, за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.
Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без документального підтвердження сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна за наявності зазначених у підпунктах "в" і "г" пункту 15-2 цього Порядку інформації та документів, що підтверджують звільнення від сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування.
Судом встановлено, що згідно договору № 3335 купівлі-продажу об`єкта нерухомого майна способом продажу на аукціоні від 13.10.2020, посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Рачинською І.Я. та зареєстрованого у реєстрі за № 2122, ОСОБА_1 придбав нежитлові приміщення першого поверху (під індексами: 15-1, 15-2, 15-3, 15-4, 15-5, 15-6, 15-7, 15-8, 15-9, 15-10, 15-11, 15-12, 15-13, 15-14) загальною площею 159,3 кв.м., що розташовані за адресою: АДРЕСА_2 . Стартова ціна об`єкта продажу визначена аукціонною комісією на рівні балансової вартості об`єкта (активів об`єкта) малої приватизації на підставі протоколу засідання аукціонної комісії № 1 від 17.07.2020 для забезпечення приватизації комунальної власності м. Львова за адресою: АДРЕСА_2 (приміщення першого поверху, загальною площею 159,3 кв.м.) на виконання ухвали Львівської міської ради від 12.12.2019 № 6017 (п.1.5 договору).
Ціна продажу об`єкта визначена у п.1.6 договору. Згідно п.1.6 договору об`єкт продається за ціною 19000010,00 (дев`ятнадцять мільйонів десять) гривень 00 копійок у тому числі ПДВ.
Таким чином, базою для визначення збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна за зазначеною операцією є саме вартість придбання нерухомого майна, яка вказана у договорі № 3335 від 13.10.2020 -19000010,00 (дев`ятнадцять мільйонів десять) гривень 00 копійок у тому числі ПДВ, а не балансова вартість об`єкта продажу - 22821000,00 грн. (двадцять два мільйони вісімсот двадцять одна тисяча) гривень 00 копійок без врахування ПДВ.
Згідно матеріалів справи при придбанні даного нерухомого майна позивач сплатив 228210,00 грн. збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна двома платежами, що підтверджують квитанції ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» від 13 жовтня 2020 р. на суму 190000,10 грн. та на суму 38209,90 грн.
Оскільки розмір збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, який визначений від вартості нерухомого майна за договором купівлі-продажу № 3335 від 13.10.2020 (1% від вартості придбаного нерухомого майна) становить 190000,10 грн., то сума збору - 38209,90 грн. сплачена позивачем помилково.
Відповідно до статті 3 Закону № 400/97-ВР платники збору, визначені пунктами 6, 7, 9 і 10 статті 1 цього Закону, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування сплачують до Державного бюджету України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ці кошти в установленому порядку зараховуються до державного бюджету і використовуються згідно із законом про Державний бюджет України.
Згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 "Деякі питання ведення обліку податків і зборів (обов`язкових платежів) та інших доходів бюджету" контроль за справлянням (стягненням) до бюджету надходжень, що обліковуються за кодом доходів бюджету 24140500 "Збір з операцій придбавання (купівлі-продажу) нерухомого майна", покладений на Пенсійний фонд України.
За змістом п.п. 16-18 Порядку № 1740 суми збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що сплачуються платниками під час клеймування виробів з дорогоцінних металів та з відчуження легкових автомобілів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, з надання послуг стільникового рухомого зв`язку, зараховуються в установленому порядку до державного бюджету і використовуються згідно із Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік. У разі неповної або несвоєчасної сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування несплачені суми стягуються з платників із застосуванням фінансових санкцій, передбачених законодавством. Облік сум збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій ведеться відповідно до законодавства. Повернення помилково або надміру сплачених сум збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій здійснюється у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України та нормативно-правовими актами, прийнятими на його виконання, щодо повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
Згідно абзацу п`ятого підпункту 2 пункту 4 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 № 215 казначейство відповідно до покладених на нього завдань та в установленому законодавством порядку здійснює повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
Згідно з пунктом 5 Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2013 №787, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету або на єдиний рахунок (у разі його використання) податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів, перерахування між видами доходів і бюджетів коштів, помилково та/або надміру зарахованих до відповідних бюджетів через єдиний рахунок, здійснюється за поданням (висновком, повідомленням) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за судовим рішенням, яке набрало законної сили…Заява про повернення коштів з бюджету складається платником у довільній формі з обов`язковим зазначенням такої інформації: причина повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб`єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону, сума платежу, що підлягає поверненню, спосіб перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів чи у готівковій формі.
Постановою Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 за №988/18283, затверджено Порядок ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум платежів, відповідно до пункту 7.2 якого визначено, що суми помилково сплачених платежів зараховуються в рахунок майбутніх платежів або повертаються платникам на підставі заяви.
Позивачем подано таку заяву ГУ ПФУ у Львівській області 08.07.2021.
Однак, ГУ ПФУ у Львівській області відмовлено у задоволенні заяви та не було сформовано подання про повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету.
Відповідно до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач вказаного обов`язку не виконав, у матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази щодо правомірності відмови позивачу у поверненні помилково сплаченого збору.
Враховуючи викладене та оцінюючи зібрані у справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов слід задовольнити шляхом визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області № 1300-5604-8/65175 від 21.07.2021. у задоволенні заяви ОСОБА_1 від 08.07.2021 та зобов`язання відповідача сформувати та видати ОСОБА_1 подання до Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області про повернення 38209,90,00 грн. сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна, згідно квитанції ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» від 13.10.2020.
Відповідно до вимог ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Приписами частини 1 статті 132 КАС України передбачено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Позивач сплатив судовий збір за вказаним позовом у сумі 908 грн., що підтверджено квитанцією № 57562610 від 12.08.2021, який підлягає стягненню на його користь з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи (ч.3 ст.132 КАС України).
Згідно ст.134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Відповідно до частини 9 статті 139 КАС України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує:
1)чи пов`язані ці витрати з розглядом справи;
2)чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес;
3)поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо;
4)дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов`язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Відповідно до ст.30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
На обґрунтування вимог про стягнення правничої допомоги представником позивача долучено копії договору № 327 про надання правової допомоги від 06.08.2021, акту від 29.10.2021 та рахунок-фактура № 01 від 29.10.2021 на суму 12000 грн.
Враховуючи розгляд справи у спрощеному позовному провадженні, предмет спору, суд прийшов до висновку, що витрати на професійну правничу допомогу підлягають стягненню на користь позивача з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань у сумі 3000,00 грн.
Керуючись ст.ст.90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 257, 262-263, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області № 1300-5604-8/65175 від 21.07.2021 у задоволенні заяви ОСОБА_1 від 08.07.2021
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області сформувати та видати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) подання до Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області про повернення 38209,90 грн. (тридцять вісім тисяч двісті дев`ять гривень дев`яносто копійок) сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна, згідно квитанції ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» від 13.10.2020.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, адреса: 79016, Львівська обл., м. Львів, вулиця Митрополита Андрея, 10) за рахунок бюджетних асигнувань 908,00 грн. сплаченого судового збору та 3000 грн. витрат на правову допомогу на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Крутько О.В.