Рішення № 101066938, 12.11.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.11.2021
Номер справи
200/5628/21
Номер документу
101066938
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 листопада 2021 р. Справа№200/5628/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Чекменьова Г.А., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якому просив суд:

визнати протиправною бездіяльність щодо зменшення розміру пенсії за рахунок виплати з 05 березня 2019 року 50 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року,

зобов`язати провести перерахунок та виплату пенсії з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року,

стягнути витрати на правничу допомогу у розмірі 6567,00 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що він перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Під час письмового спілкування з відповідачем отримав інформацію, що після проведення перерахунку пенсійних виплат, доплата за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року виплачувалась у розмірі 50 відсотків по 31.12.2019 року та у розмірі 100 відсотків з 01.01.2020 року.

13 квітня 2021 року позивач спільно зі своїм представником звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року. На що відповідачем надана відповідь про розрахунок та виплату пенсії згідно з вимогами чинного законодавства.

Позивач, не погодившись з даною відповіддю та посилаючись, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/3858/18 від 12.12.2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», вважає що з 01.01.2018 року підлягає перерахування пенсії у розмірі 100 відсотків підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року. На підставі викладеного просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою від 17 травня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження по справі без виклику сторін.

Відповідно до ухвали суду від 11 серпня 2021 року розгляд справи здійснюється в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 04 жовтня 2021 року закрито підготовче провадження у справі.

Відповідач надав відзив, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю, посилаючись на те, що з 01.01.2018 року правомірно зробив перерахунок пенсії позивача та виплачував її у відповідних розмірах на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 у відповідних відсотках від грошового забезпечення на підставі довідки від 13 березня 2018 року. Нарахована доплата у сумі 29090,60 грн. дійсно виплачувалась у розмірах 50 та 100 відсотків різниці розміру підвищення та виплачена 09 червня 2021 року у повному обсязі.

Також відповідач звертає увагу, що перерахунок пенсії позивачу здійснюється на підставі Постанови КМУ № 988, а не № 704, отже скасування пунктів 1-2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб» не породжує правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивачу.

Отже, в даних правовідносинах відповідач діяв в межах діючого законодавства.

Щодо розміру понесених позивачем судових витрат, відповідач вказує на їх неспівмірність зі складністю зазначеної позовної заяви та категорією даної справи.

Представник позивача надав відповідь на відзив, в якому посилаючись на висновки Верховного Суду у зразковій справі № 160/3586/19, доходить висновку, що пенсія позивача з 05.03.2019 року підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення, визначеного станом на 01.03.2018 року, що також виходить з висновків, прийнятих в рішенні Верховного Суду від 12.11.2019 року у справі № 826/3858/18.

На підтвердження сплати судових витрат представником позивача надано акт приймання-передачі виконаних робіт та квитанції про оплату послуг.

Учасники справи до судового засідання не з`явились, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином. Представник позивача надав заяву про розгляд справи у відсутність позивача та представника.

Відповідно до частини 9 статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Приписами частини 5 статті 250 КАС України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені такі фактичні обставини.

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 (а.с.15-17). Відповідно до пенсійного посвідчення № НОМЕР_3 від 29.12.2005 року, позивач є пенсіонером, отримує пенсію за вислугу років, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області (а.с.13).

Листом від 22.03.2021 року відповідач надав відповідь на запит позивача (а.с.20), в якому повідомив, що на виконання Постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) на підставі довідки від 13.03.2018 року №4989лк здійснено перерахунок пенсії з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року та встановлено доплату в сумі 26033,00 грн., яка виплачувалась в такому порядку:

з 01.01.2019 року по 31.12.2019 року доплати у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищення, а саме 542,36 грн.,

з 01.01.2020 року у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищення, а саме 1084,71 грн. щомісячно до повної виплати розрахованої суми.

13.04.2021 року позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку та виплати пенсії з 05 березня 2019 року з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року, в зв`язку з визнанням протиправними та нечинними пунктів 1, 2 Постанови № 103 та приписів Закону №2262, які не визначають відстрочення виплат (а.с.35).

Листом від 20.04.2021 року відповідач надав відповідь, в якій повідомив про правомірність здійснення пенсійних виплат на підставі пункту 3 Постанови № 103, розмір пенсії позивача та відсутність змін до порядку виплати пенсії (а.с.38).

Згідно з даними автоматизованої системи розрахунку пенсії, ОСОБА_1 на підставі Постанов КМУ №103 та №988, здійснено розрахунок доплати до пенсійних виплат за період з січня 2016 року по квітень 2018 року в сумі 29090,60 грн. (а.с.49).

Довідкою про доходи ОСОБА_1 підтверджується нарахування та виплата пенсії за період з січня 2018 року по червень 2021 року в сумі 161185,40 грн., в тому числі доплати.

З викладених позивачем доводів в обґрунтування позову випливає, що він вважає протиправним зменшення перерахованої пенсії з 05 березня 2019 року в розмірі 50 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам суд зазначає про таке.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними (стаття 46 Конституції України).

Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, регулює Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ). Зазначеним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Частиною 3 статті 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Частина 18 статті 43 Закону №2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Питання перерахунку призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій унормовано статтею 63 цього Закону, частинами першою, другою якої встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Частиною 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

11.11.2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову за № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (зі змінами, внесеними Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» (надалі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 року № 103 було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» у первісній редакції (далі - Постанова №103) пунктом 3 було передбачено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.

Отже, з 19.11.2019 року - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18 - пункт 3 Постанови № 103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.

Таким чином, із вказаної дати виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 988, та відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, без обмеження щомісячного розміру виплат.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 року № 1088 «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян» (набрала чинності 01.01.2020 року) пункти 1-3 Постанови № 103 виключено.

Інші положення Порядку № 45, зокрема й ті, які визначають алгоритм дій, пов`язаних із перерахунком пенсії, після втрати чинності 05.03.2019 року положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, а 19.11.2019 року - пункту 3 Постанови №103, є чинними.

У той же час, подальше скасування у судовому порядку окремих положень Постанови № 103, що спрямоване на захист прав відповідної категорії громадян на належний розмір пенсії, дає право на перерахунок пенсій з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії на підставі довідок уповноважених органів без обмеження щомісячного розміру виплат.

З урахуванням нормативного регулюванні спірних відносин суд зазначає таке.

З матеріалів справи встановлено, що відповідачем відповідно до статті 63 Закону № 2262, Порядку № 45 та постанови КМУ № 103 здійснено перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки № 4989лк від 13 березня 2018 року, в якій зазначені такі складові, як: посадовий оклад - 2470,00 грн. оклад за військовим званням - 1000,00 грн., надбавка за стаж служби 40% - 1388,00 грн., премія 1,35% - 65,58 грн., усього 4923, 58 грн.

Основний розмір пенсії Позивача встановлено на рівні 2757, 20 грн., який визначено у розмірі 56% від складових розміру грошового забезпечення (4923,58 х 56% = 2757,20 грн.). Розмір пенсії до виплати складається з:

основного розміру пенсії 2757, 20 грн.,

цільової грошової допомоги 40 грн.,

підвищення учасника бойових дій (25% від прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність)

Таким чином, розмір пенсії до виплати з 01 січня 2018 року становив 3160,20 грн., з 01 грудня 2018 року - 3171,45 грн., з 01 липня 2019 року - 3188,20 грн., з 01 грудня 2019 року - 3206,70 грн.

Також, за наданими відповідачем відомостями, пенсія позивачу з 01 січня 2018 року сплачується в розмірі 100% від нарахованої суми.

Водночас, судом встановлено, що причиною звернення з цим позовом стала виплата перерахованого розміру пенсії за попередній період - з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року, що складає суму 29090,60 грн. Вказана доплата до пенсії виплачена позивачу:

кожного місяця з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року разом з основним розміром пенсії окремою сумою - 542 грн. 35 коп.;

кожного місяця з 1 січня 2020 року по червень 2021 року (включно) разом з основним розміром пенсії окремою сумою - 1084 грн. 71 коп.

Станом на 09 червня 2021 року сума заборгованості за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року у розмірі 29090 гривень 60 копійок виплачена в повному обсязі.

Таким чином, при розгляді цієї справи судом не встановлений факт зменшення розміру пенсії за рахунок виплати з 05 березня 2019 року у розмірі 50 відсотків суми підвищення пенсії, як це стверджує позивач, оскільки сума поточної пенсії виплачувалася позивачеві у повному обсязі без будь-якого зменшення чи обмеження.

Водночас, протягом 2019 року у сумі 50% виплачувалася лише різниця між сумою фактично виплаченої та перерахованою пенсією за попередній період - з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року, яка у загальній в сумі склала 29090,60 грн.

Саме виплата вказаної фіксованої суми була розстрочена шляхом доплати протягом 2019 року у розмірі 50% такої різниці, відповідно до діючої на час виникнення спірних відносин редакції пункту 3 Постанови № 103, який втратив чинність лише 19.11.2019 року - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18.

Тобто, вказані виплати здійснювалися відповідачем у формі доплати за попередній період до поточної пенсії до повного погашення суми заборгованості, а не шляхом зменшення суми перерахованої пенсії, як це помилково зазначає позивач.

Відповідачем стверджується і не спростовано позивачем, що станом на 09 червня 2021 року вказана сума заборгованості 29090,60 грн. за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року була погашена у повному обсязі, про що відповідач надав зазначені вище докази (а.с.48-50).

За таких обставин станом на час вирішення справи судом не встановлено порушення права позивача, яке б підлягало судовому захисту, а позов ґрунтується на помилковому твердженні позивача про відсоткове зменшення суми поточної пенсії, призначеної після проведеного перерахунку, що не знайшло підтвердження під час розгляду справи.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Відповідно до приписів статті 139 КАС України через відмову у задоволенні позову відсутні підстави для розподілу судових витрат.

На підставі наведеного, керуючись статтями 2, 139, 241-246, 255, 295-297 КАС України, суд

В И Р І Ш И В :

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, 3, м. Слов`янськ, Донецька область, 84122, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 12 листопада 2021 року, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Г.А. Чекменьов