
Справа 362/5755/21
Провадження 3/362/2441/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11.11.2021 року
Васильківський міськрайонний суд Київської області в складі судді Поповича Олега Васильовича розглянув справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
РНОКПП НОМЕР_1 , генеральний директор ПСП ім. Т.Г.Шевченка, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (далі – ОСОБА_1 )
за частиною 1 статті 163-1 КУпАП і
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 20 жовтня 2021 року № 4670 за результатом документальної планової виїзної перевірки ПСП ім. Т.Г.Шевченка, ідентифікаційний код 31379694 (акт від 20 жовтня 2021 року № 7421/10/-36-07-15/31379694) встановлено що генеральний директор ПСП ім. Т.Г.Шевченка ОСОБА_1 вчинив правопорушення:
пункту 41.1 статті 44, підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 Податкового кодексу України, в результаті чого підприємством завищено від`ємне значення об`єкта оподаткування на загальну суму 4060146 грн. <…>;
підпунктів 14.1.71, 14.1.219 пункту 14.1 статті 14, пункту 185.1 статті 185, статті 186, пункту 187.1 статті 187, пункту 188.1 статті 188, пунктів 198.1, 198.3 статті 198 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість на загальну суму 755882 грн. <…>.
Ці дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною 1 статті 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 подав клопотання про розгляд справи в його відсутність, а також пояснення, в яких просив закрити справу про адміністративне порушення щодо нього, заперечивши факт допущення зазначеного адміністративного правопорушення та зауваживши, що підприємством подано заперечення на згаданий акт перевірки, а даний протокол про адміністративне правопорушення складено до закінчення процедури адміністративного оскарження.
Відповідно до статті 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями статей 251 і 252 КУпАП регламентовано, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, диспозицією частини 1 статті 163-1 КУпАП установлена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
З матеріалів даної справи вбачається, що на підставі акту перевірки ПСП ім. Т.Г.Шевченка від 20 жовтня 2021 року № 7421/10/-36-07-15/ НОМЕР_2 щодо ОСОБА_1 складено протокол за вчинення передбаченого частиною 1 статті 163-1 КУпАП правопорушення.
Разом із тим, при викладі у протоколі суті вчиненого адміністративного правопорушення у ньому зазначено лише перелік норм податкового законодавства та не вказано, які саме дії або бездіяльність у розумінні диспозиції частини 1 статті 163-1 КУпАП допущені ОСОБА_1 особисто, що призвело до завищення від`ємного значення об`єкта оподаткування та заниження податку на додану вартість.
Матеріали справи не містять жодної первинної й іншої звітної документації, на підставі якої контролюючий орган дійшов висновку про наявність у діянні (діяннях) ОСОБА_1 складу податкового та адміністративного правопорушення.
Витяг з акту перевірки від 20 жовтня 2021 року № 7421/10/-36-07-15/ НОМЕР_2 не відображає жодним чином об`єктивної сторони зазначеного правопорушення та не може бути належним доказом у цій справі.
Закон передбачає, що суд розглядає справу про адміністративне правопорушення у межах, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення фактичних обставин і не вправі самостійно змінювати фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення.
Презумпція невинуватості є конституційною гарантією, яка закріплена статтею 62 Основного закону України та передбачає, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
З огляду на вказане, у матеріалах справи відсутні дані, які давали би підстави для висновку про те, що ОСОБА_1 учинив інкриміноване правопорушення.
Враховуючи наведене, з урахуванням численних недоліків, які містить протокол, а також те, що в матеріалах справи відсутні достатні докази, які свідчили про порушення ОСОБА_1 порядку ведення податкового обліку, що утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163 КУпАП, а його вина не може ґрунтуватись на припущеннях, провадження у справі належить закрити на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1КУпАП.
Керуючись пунктом 1 частини 1 статті 247 КУпАП, суд
постановив:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-1 КУпАП у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Васильківський міськрайонний суд Київської області.
Суддя О.В. Попович