
Справа № 161/16131/21
Провадження № 2-а/161/331/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2021 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі головуючого - судді Присяжнюк Л.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Волинській області про скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
03 вересня 2021 року (згідно відмітки на конверті, в якому надійшов позов) позивач звернувся до суду з цим позовом.
В обґрунтування підстав позову позивач посилається на те, що адміністративне правопорушення він не вчиняв, а у відповідача відсутні докази його вчинення.
Просить суд скасувати постанову від 24 серпня 2021 року серії ЕАО №4688186.
Представник відповідача у письмовому відзиві просить суд відмовити у задоволенні позову.
Частиною першою та другою статті 12 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Суд зауважує, що вказаний перелік порядків, за якими здійснюється судочинство в адміністративних справах, є вичерпним.
Оскільки вказана справа є незначної складності і для неї пріоритетним є швидке вирішення, суд розглянув її в порядку спрощеного позовного провадження, з особливостями, які визначені у ст.ст. 268, 269, 271, 286 КАС України. В свою чергу вищенаведені положення КАС України не містять у собі заборони або обмежень на застосування правил, передбачених для спрощеного позовного провадження у ч.5 ст.262 КАС України, а саме щодо можливості розгляду справи без повідомлення сторін за наявними матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити, з наступних підстав.
Судом встановлено, що 24 серпня 2021 року поліцейським Управління патрульної поліції у Волинській області була винесена постанова про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАО №4688186, в якій зафіксовано, що ОСОБА_1 , 24 серпня 2021 року о 12 год. 55 хв. в м. Луцьку по вул. Ковельській, 115, рухався автомобілем Skoda Octavia, НОМЕР_1 , зі швидкістю 81 км/год, чим перевищив дозволену швидкість руху на 31 км/год. У зв`язку з цим, позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340,00 грн.
Надаючи правову оцінку спірній постанові, суд зазначає наступне.
Як слідує з наданого відповідачем відеозапису та фототаблиці з технічного засобу Trucam позивач дійсно 24 серпня 2021 року о 12 год. 55 хв. в м. Луцьку по вул. Ковельській, 115, рухався автомобілем Skoda Octavia, НОМЕР_1 , зі швидкістю 81 км/год, чим перевищив дозволену швидкість руху на 31 км/год.
Доводи позивача про те, що прилад, який застосовував відповідач не сертифікований спростовується відповідними сертифікатами відповідності, експертним висновком, які наявні в матеріалах справи.
Посилання позивача на не зазначення в оскаржуваній постанові технічного засобу, на який була здійснена фіксація правопорушення, спростовується п.5 цієї постанови, в якій зазначено, що фіксація здійснена за допомогою приладу Trucam LTI 20/20 TC008400.
Доводи відповідача про те, що поліцейський здійснював фіксацію правопорушення тримаючи прилад в руках нічим не підтверджені.
Відповідно до ч.3 ст.286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право:
1) залишити рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення;
2) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи);
3) скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення;
4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Оскільки судом на підставі наданих доказів встановлена обґрунтованість та правомірність оскаржуваного рішення відповідача, суд дійшов висновку, що слід залишити рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.
У зв`язку із відмовою у задоволенні позову, судові витрати позивача залишаються за ним.
Керуючись статей 286 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Волинській області про скасування постанови – залишити без задоволення, а постанову Управління патрульної поліції у Волинській області про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕАО №4688186 від 24 серпня 2021 року – залишити без змін.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Позивачем у справі є ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідачем у справі є Управління патрульної поліції у Волинській області, м. Луцьк, вул. Залізнична, 15.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Л.М. Присяжнюк