Рішення № 101032875, 12.11.2021, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.11.2021
Номер справи
460/11381/21
Номер документу
101032875
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

12 листопада 2021 року м. Рівне №460/11381/21Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Служби безпеки України в Рівненській області про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі – позивач), звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Служби безпеки України в Рівненській області (далі - відповідач), в якому просить суд (з урахуванням заяви про зміну предмету позову): 1) визнати протиправними дії відповідача по оформленню довідки № 17/9 від 21.07.2020 року про розмір грошового забезпечення позивача та визначення в ній заниженого розміру надбавки за особливості проходження служби (від посадового окладу + оклад за військове звання + надбавка за вислугу років) у розмір 65 % замість раніше встановленої у розмірі 100 %; 2) зобов`язати відповідача внести зміни до довідки № 17/9 від 21.07.2020 року про розмір грошового забезпечення позивача змінивши розмір надбавки за особливості проходження служби (від посадового окладу + оклад за військове звання + надбавка за вислугу років) 65 % на раніше встановлений розмір 100 % за допомогою необхідних арифметичних дій над числами визначити цифрове вираження розмірів даної надбавки і загальної суми грошового забезпечення в гривнях, внести отримані суми в довідку № 17/9 замість наявних в ній в графі «Сума (грн.)» цифр «10110,75» і «27888,25» відповідно, та направити оновлену довідку № 17/9 від 21.07.2020 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області для перерахунку пенсії, одночасно вилучивши попередню довідку № 17/9 як недійсну. В обґрунтування позову зазначає, що відповідач повинен був включити у вказану довідку надбавку за особливості проходження служби 100 %, однак зазначив її у розмірі 65 %, що суперечить вимогам чинного законодавства. Просить позов задовольнити повністю.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив про безпідставність позовних вимог з огляду на те, що існуючий порядок проведення перерахунку пенсії передбачає видачу довідки із зазначенням відомостей про розмір додаткових видів грошового забезпечення відповідно до чинного законодавства станом на 05.03.2019 за аналогічною посадою. Отже, у відповідача немає повноважень щодо самостійного проведення нарахувань та видачі довідки з включенням до неї додаткових видів грошового забезпечення станом на видачу грошового атестата. Таким чином, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Позивач подав відповідь на відзив відповідача, в яких підтримав позовні вимоги з підстав, викладених у позові.

Ухвалою суду від 16.08.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд враховує наступне.

ОСОБА_1 проходив військову службу в органах держбезпеки та був звільнений з військової служби в квітні 2014 році з посади заступника начальника відділу Головного слідчого Управління СБ України.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області з 23.04.2014 та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

На виконання рішення Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій адміністративній справі № 160/8324/19, відповідачем підготовлено довідку № 17/9 від 21 липня 2020 року про грошове забезпечення позивача станом на 05.03.2019 року.

Однак, у вказаній довідці надбавка за особливості проходження служби вказана в розмірі 65 % .

В той же час, згідно грошового атестата серії ОБ № 019077, виданого ФЕУ СБ України на день звільнення позивача з військової служби, вказана вище «надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження військової служби» встановлена у розмірі 100 %.

09 квітня 2021 року позивач звернувся до Управління Служби безпеки України в Рівненській області із заявою, у якій просив виправити допущену помилку та внести зміни у довідку про розмір його грошового забезпечення № 17/9, замінивши у графі «Надбавка за особливості проходження служби» цифри 65 % на цифри 100 % та цифри 10110,75 на цифри 15555,00, а у графі «УСЬОГО» цифри 27888,25 на цифри 33332,50. Виправлену довідку № 17/9 позивач просив направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Рівненській області для перерахунку пенсії, одночасно вилучивши у встановленому порядку попередню довідку № 17/9 як складену з допущенням помилки і тому недійсну.

Листом № 17/Ч-4/12 від 13.04.2021 року відповідач у видачі іншої довідки відмовив у зв`язку з відсутністю, підстав. При цьому відповідач у своєму листі зазначив, що довідка № 17/9 видана відповідно до, зокрема, наказу ЦУ СБУ від 14.02.2019 року № 245/ДСК «Про грошове забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України у 2019 році».

Не погодившись з такими діями відповідача, позивач звернувся за захистом своїх порушених прав до суду.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, покладених суб`єктом владних повноважень в основу своїх дій, на відповідність вимогам частини другої статті 2 КАС України, яка визначає, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку; суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

У свою чергу, Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-ХІІ(далі - Закон № 2011-ХІІ) визначає основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Процитована норма статті 43 Закону № 2262-ХІІ міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 в редакції Постанови № 103 передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та не чинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Суд зазначає, що в компетенцію Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45.

Проте, зміни внесені Постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та не чинними, отже з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

При цьому суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України.

Як було зазначено вище, 30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

На виконання рішення Верховного Суду від 17 грудня 2019 року у зразковій адміністративній справі № 160/8324/19, відповідачем підготовлено довідку № 17/9 від 21 липня 2020 року про грошове забезпечення позивача станом на 05.03.2019 року.

Однак, у вказаній довідці надбавка за особливості проходження служби вказана в розмірі 65 % .

В той же час, згідно грошового атестата серії ОБ № 019077, виданого ФЕУ СБ України на день звільнення позивача з військової служби, вказана вище «надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження військової служби» встановлена у розмірі 100 %.

Так, підпунктом 1 пункту 5 Постанови № 704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою.

Матеріалами справи стверджується, що позивачу, станом на час звільнення 22.04.2014, була встановлена надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 100 % відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294, чинної на час звільнення.

При цьому варто зауважити, що відповідач не заперечує, що надбавка за виконання особливо важливих завдань відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 та надбавка за особливості проходження служби відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 704 є один і тим же видом надбавки з різницею лише у її назві.

Посилання відповідача на положення наказу ЦУ СБ України, якими встановлена надбавка за особливості проходження служби на 2019 рік є безпідставними з огляду на те, що така надбавка встановлена діючим військовослужбовцям відповідача і не стосується позивача, який звільнений зі служби 22.04.2014 року.

Окрім того, як зазначає сам же відповідач, граничні розміри надбавки за особливості проходження служби визначаються щороку Головою СБ України в межах видатків, затверджених на грошове забезпечення, залежно від розміру посадового окладу, виконуваних військовослужбовцями посадових обов`язків та напряму діяльності відповідного підрозділу системи СБ України. Отже, така надбавка визначається щороку і, відповідно, її розмір може бути змінений як сторону збільшення - до 100 %, так і в сторону зменшення, але суд повторює, тільки у відношенні до військовослужбовців, що проходять службу у відповідача.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Судом встановлено, що у порівнянні з грошовим атестатом серії СБ № 019077 у ОСОБА_1 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 704, відбулося підвищення посадового окладу та окладу за військовим званням, які і повинні бути враховані при перерахунку його пенсії. Введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) у розмірах, встановлених законодавством, не було. Таким чином, решта складових, які зазначені у грошовому атестаті ОСОБА_1 серії СБ № 019077 та не зазнали збільшення, слід визначати за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

З врахуванням викладеного, дії відповідача щодо зменшення розміру надбавки за особливості проходження служби позивача із 100 % до 65 % є протиправними. Отже, порушені права позивача мають бути відновлені шляхом зобов`язання відповідача внести відповідні зміни у довідку № 17/9 від 21.07.2020.

Згідно частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За сукупності викладених обставин, позов позивача належить до задоволення в повному обсязі.

За правилами частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як встановлено судом з матеріалів справи, позивачем за подання даного позову сплачено судовий збір в сумі 908грн, що підтверджується квитанцією № 113 від 11.08.2021 року. Тому судові витрати позивача в частині сплаченого судового збору в зазначеній сумі підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Управління Служби безпеки України в Рівненській області.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Управління Служби безпеки України в Рівненській області по оформленню довідки № 17/9 від 21 липня 2020 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 та визначення в ній заниженого розміру надбавки за особливості проходження служби (від посадового окладу + оклад за військове звання + надбавка за вислугу років) у розмір 65 % замість раніше встановленої у розмірі 100 %.

Зобов`язати Управління Служби безпеки України в Рівненській області внести зміни до довідки № 17/9 від 21 липня 2020 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , змінивши розмір надбавки за особливості проходження служби (від посадового окладу + оклад за військове звання + надбавка за вислугу років) 65 % на раніше встановлений розмір 100 % та за допомогою необхідних арифметичних дій над числами, визначити цифрове вираження розмірів даної надбавки і загальної суми грошового забезпечення в гривнях, внести отримані суми в довідку № 17/9 від 21 липня 2020 року замість наявних в ній в графі «Сума (грн.)» цифр «10110,75» і «27888,25» відповідно, та направити довідку № 17/9 від 21 липня 2020 року із внесеними змінами до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області для перерахунку пенсії, одночасно вилучивши попередню довідку № 17/9 від 21 липня 2020 року як недійсну.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Управління Служби безпеки України в Рівненській області судовий збір у розмірі 908грн (дев`ятсот вісім гривень).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасники справи:

1) позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

2) відповідач - Управління Служби безпеки України в Рівненській області (33023, Рівненська обл., м. Рівне. вул. Відінська, 4, код ЄДРПОУ 20001668).

Повний текст рішення складений 12 листопада 2021 року

Суддя Т.О. Комшелюк